IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Математика тук е ясна, въпросът е да ни се даде на нас толкова колкото реално се плаща на чехите. Цена под 350лв за акция на Разпределение не мисля че е възможна, ако няма някакви пак нашенски машинации. Можем да разчитаме само на чехите, че няма да влизат в схеми и на КФН, че ще си вършат работата!
    За съжаление не ми се вярва да ни дадат 350 лв., колкото и да ми се иска. Според наредбата на КФН, ако дружеството е активно търгувано, цената ще се определи като средно претеглена от търговията за последните 6 месеца и справедливата цена, изчислена поне по два оценъчни метода. С какви тегла - не е ясно. Средната претеглена от търговията обаче очевидно ще е значително по-ниска от 350 лв.
    Вярно е, че счетоводната стойност на акцията е около 350 лв по мои сметки, но не знам колко ще изманипулират сметката с дисконтираните парични потоци - вероятният метод, на който ще сложат най-голямо тегло. Сигурно съм прекален песимист, но едва ли ще надскочим 300 лв. Надявам се обаче, че ЦКБ-ейците ще се преборят и за нашия интерес.

    Коментар


    • никакви съмнения няма в КФН, че ще си свършат работата, какво винаги, както и в КЗК!! Между впрочем аргументите на КЗК за пускане на сделката какви са, по-различни ли от преди когато я спряха? Чудя се тези които продадоха на 180лв, когато КЗК развали сделката няма ли да поискат компенсация за причинени щети ?

      Коментар


      • Математика тук е ясна, въпросът е да ни се даде на нас толкова колкото реално се плаща на чехите. Цена под 350лв за акция на Разпределение не мисля че е възможна, ако няма някакви пак нашенски машинации. Можем да разчитаме само на чехите, че няма да влизат в схеми и на КФН, че ще си вършат работата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          даже и цената да е такава каквато се спряга ми се струва, че по други позиции може да се очаква по-добра доходност за периода
          Всичко е възможно, важното е да ги уцелим тези позиции и то с добър обем

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Реакцията на пазара днес ме изненада, очаквах поскъпване, каква ли ще е цената на евентуалното търгово? Цената бе натисната и по двете позиции.
            даже и цената да е такава каквато се спряга ми се струва, че по други позиции може да се очаква по-добра доходност за периода

            Коментар


            • Абе те да почнат да дават дивидент не ме интересува търговото. Ама да видим де.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                Реакцията на пазара днес ме изненада, очаквах поскъпване, каква ли ще е цената на евентуалното търгово? Цената бе натисната и по двете позиции.

                Най вероятно -НЕРЕАЛНАТА"- рестото от очакваната явно е обещана пред одобряващите
                - така наречените -"съпътстващи разходи"

                Коментар


                • До колкото си спомням от Еврохолд бяха казали, че няма да отписват дружеството от борсата. И май имаха потвърждение от някой фондове, че ще запазят акциите на ЧЕЗ, но всички останали които искат могат да ги продадат на 320 лева. Това е по спомен за да не търся информацията в нета. Кой има интерес да е натиска нямам идея.

                  Коментар


                  • Реакцията на пазара днес ме изненада, очаквах поскъпване, каква ли ще е цената на евентуалното търгово? Цената бе натисната и по двете позиции.
                    Last edited by dici; 30.10.2020, 11:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Не мисля че е така!
                      Същия купувач през тези 2-3 седмици слагаше големи бидове и купуваше регулярно и при Албена, М+С, Хес, Бреф, Атера, ДОХ, Корадо, Алкомет, Браво проп., Софарма трейд и ЕМКА напоследък.
                      Активните играчи с постоянен поглед над пазара знаят за какво говоря и могат да потвърдят.

                      Купувача просто имаше късмет точно сега да се пусне тази сделка, когато той си накупи налошо.. Но така е - Съдбата обича смелите! Евала му правя и пожелавам успех и по другите позиции!
                      Наистина имаше купувач, който купуваше евтинджос, на повечето места, но имам съмнение че по случайност може да е съвпаднал с тукашния. Иначе защо да се продава в момента !? - защо да се държи цената ниска до еветнуално търгово.... Макар, че търговото би трябвало да се определи от сделката, която беше над 300 мил евро за ЧЕЗ активите
                      Ей го тоя странен айсберг от 100 акции на върха на 246 лв, - при изискване връх >= 1/20 от обема, това прави минимум 2000 книжа, а са минали само 1250 - 960 = има няма 300 бр. по 246лв. (960 бяха от сутрешния хаукцион)
                      както знаете -без препоръка
                      Last edited by precakanoto; 30.10.2020, 11:10.

                      Коментар


                      • НЯКОЙ ПОДПИРА ЯКО НА 1.65.
                        При ЧЕЗ на 246.
                        Last edited by superexpert; 30.10.2020, 10:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Ако смяташ така, моля просто ги подминавай без да ме вкарваш в безсмислени дискусии.
                          Успех в търговията!
                          не е така, трябва да се внимава какво се пише. Аз ако кажа - голям пенсионен фонд е започнал да разпродава в 5 позиции и да пълни в други 5. Даже намя да използвам дими като "забелязах", "научих". "установих" , това може да повлияе на някой неблагоприятно, ако изпиша поименно и дружествата
                          Last edited by petyob; 30.10.2020, 10:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                            Еврохолда май най-накрая ще си намерят новата дойна крава, която да поддържа останалия им бизнес.
                            Въпросът е как ще е организирано това. Дали ще е през дивиденти, така че и миноритарите да намазват, или с някакви вътрешни врътки?

                            Коментар


                            • Еврохолда май най-накрая ще си намерят новата дойна крава, която да поддържа останалия им бизнес.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                само че използваш неправилен глагол "забелязах", може ви имаш предвид "предполагам". Не мисля, че може да забележиш, че един и същи купувач, освен ако не си посредник. Та подвеждащи са тези твойте писания ми се струва
                                Ако смяташ така, моля просто ги подминавай без да ме вкарваш в безсмислени дискусии.
                                Успех в търговията!

                                Коментар

                                Working...
                                X