IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

    Това са решения на КФН от 8 юни "9. Изпраща писмо до „Еврохолд България“ АД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с одобрение на допълнение към проспект за първично публично предлагане на акции".
    Това означава, че (1) може и да не се одобри допълнението и да се спре увеличението; (2) може да се одобри, но лицето заявило записване на акции може да се откаже и да си оттегли заявката

    Тука има доста добри параметри показани вече;-

    https://www.eurohold.bg/files/docume...252e954c98.pdf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

      Това са решения на КФН от 8 юни "9. Изпраща писмо до „Еврохолд България“ АД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с одобрение на допълнение към проспект за първично публично предлагане на акции".
      Това означава, че (1) може и да не се одобри допълнението и да се спре увеличението; (2) може да се одобри, но лицето заявило записване на акции може да се откаже и да си оттегли заявката
      Благодаря за инфото. Изобщо не знаех, че са направили допълнение. Интересно какво ли е това допълнение...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

        Проспектът е одобрен от КФН и процедурата по увеличение е в ход. Продължават да искат допълнителна информация по увеличението на ДОХ и бавят нещата. За Еврохолд не съм чувал да има някакви проблеми с КФН.
        Това са решения на КФН от 8 юни "9. Изпраща писмо до „Еврохолд България“ АД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с одобрение на допълнение към проспект за първично публично предлагане на акции".
        Това означава, че (1) може и да не се одобри допълнението и да се спре увеличението; (2) може да се одобри, но лицето заявило записване на акции може да се откаже и да си оттегли заявката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          На Еврохолд
          Проспектът е одобрен от КФН и процедурата по увеличение е в ход. Продължават да искат допълнителна информация по увеличението на ДОХ и бавят нещата. За Еврохолд не съм чувал да има някакви проблеми с КФН.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

            Какво увеличение на капитала визираш?
            На Еврохолд

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

              Интересно допускане, че сделката ще мине през пазара. На мен не ми се вярва, тъй като някой може да се намеси (особено ако е сделката е на ниска цена). Освен това няма причина да не мине извънборсово, едва ли ще има данъчен ефект за ЧЕЗ. Тези дялове са купувани за 281,5 млн.евро.
              Това за 100 млн.евро, което са написали в проспекта е най-вероятно, защото КФН са им поискали да напишат нещо по въпроса и това е било единственото сигурно изчисление към този момент. Мен повече ме притеснява, че КФН продължават да им искат допълнителна информация и може да провалят увеличението на капитала, а оттам и сделката.
              Какво увеличение на капитала визираш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                Шестмесечната среднопретеглена е долната граница, в случаи че се направи опит за манипулация - борсово търгуваните да се прехвърлят от чехите на еврохолд на ниски цени, а да се надуят цените на неборсовите. Ако това стане, разбира се ще има вълна от обжалвания, а в нормална държава и по-тежки последици за участниците в манипулацията би имало. Не знам при нас КФН доколко ще е адекватен или ще си кара по старому, както другите регулатори, овладяни от Шиши.
                Аз обаче също като теб съм оптимист, че ще получим добри цени, въпреки проспекта на Еврохолд, където те оценяват миноритарните дялове в двете компании на 100.000.000 евро?? Тези измекяри са си направили зле сметката този път според мен.
                Интересно допускане, че сделката ще мине през пазара. На мен не ми се вярва, тъй като някой може да се намеси (особено ако е сделката е на ниска цена). Освен това няма причина да не мине извънборсово, едва ли ще има данъчен ефект за ЧЕЗ. Тези дялове са купувани за 281,5 млн.евро.
                Това за 100 млн.евро, което са написали в проспекта е най-вероятно, защото КФН са им поискали да напишат нещо по въпроса и това е било единственото сигурно изчисление към този момент. Мен повече ме притеснява, че КФН продължават да им искат допълнителна информация и може да провалят увеличението на капитала, а оттам и сделката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                  От известно време се чудя, какви средни цени ви гонят. Ако се не лъжа, цената на търговото не може да бъде по ниска от цената на която продават чехите. Какви средни, предни и други глупости, чак и казуси. Дивидентите не могат да повлияят на цената по договор от преди две години.За едното дружество е над 300 лева, за другото над 40 К. Така че който си има, честито, ще падне едно харчене...
                  Ти знаеш ли на каква цена продават чехите всяко едно от дружествата? Според мен е известна само общата цена за всичките няколко дружества - 335 млн. евро. Иначе си прав, че търговото не може да бъде под цената, която се плаща на чехите за съответните акции. Шестмесечната среднопретеглена е долната граница, в случаи че се направи опит за манипулация - борсово търгуваните да се прехвърлят от чехите на еврохолд на ниски цени, а да се надуят цените на неборсовите. Ако това стане, разбира се ще има вълна от обжалвания, а в нормална държава и по-тежки последици за участниците в манипулацията би имало. Не знам при нас КФН доколко ще е адекватен или ще си кара по старому, както другите регулатори, овладяни от Шиши.
                  Аз обаче също като теб съм оптимист, че ще получим добри цени, въпреки проспекта на Еврохолд, където те оценяват миноритарните дялове в двете компании на 100.000.000 евро?? Тези измекяри са си направили зле сметката този път според мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                    От известно време се чудя, какви средни цени ви гонят. Ако се не лъжа, цената на търговото не може да бъде по ниска от цената на която продават чехите. Какви средни, предни и други глупости, чак и казуси. Дивидентите не могат да повлияят на цената по договор от преди две години.За едното дружество е над 300 лева, за другото над 40 К. Така че който си има, честито, ще падне едно харчене...
                    Сделката е на пакетна цена и не е упоменато към момента цената на отделните дружества,та основните притеснения са че ще надуят цената на извънборсовите за сметка на Разпределението и електрото и тогава вече средната е важна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Ако се гласува дивидент, то с него е логично да се коригира средната цена до момента на дивидента, но не знам това някъде да е нормативно оформено. Ако средната цена се намалява с дивидента, купувача ще може да си спести търсенето на част от парите за изкупуване, което как ще се отиграе като казус ще го видим при Електрото със сигурност.
                      Дивидента зависи от договорката между страните за това кой колко право има върху печалбите в периода между сключването и приключването на сделката. Личното ми мнение е, че това което е било договорено да си прибере продавача се реализира през Електрото, където пак казвам ще ми е много интересно как ще се подходи към изчисляването на средната цена.
                      От известно време се чудя, какви средни цени ви гонят. Ако се не лъжа, цената на търговото не може да бъде по ниска от цената на която продават чехите. Какви средни, предни и други глупости, чак и казуси. Дивидентите не могат да повлияят на цената по договор от преди две години.За едното дружество е над 300 лева, за другото над 40 К. Така че който си има, честито, ще падне едно харчене...

                      Коментар


                      • То няма гаранция за леко, а ти тежко искаш..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Няма да е лошо едно леко дивидентче..
                          Аз бих се зарадвал и на "по-тежко " такова!

                          Коментар


                          • Няма да е лошо едно леко дивидентче..

                            Коментар


                            • Ако се гласува дивидент, то с него е логично да се коригира средната цена до момента на дивидента, но не знам това някъде да е нормативно оформено. Ако средната цена се намалява с дивидента, купувача ще може да си спести търсенето на част от парите за изкупуване, което как ще се отиграе като казус ще го видим при Електрото със сигурност.
                              Дивидента зависи от договорката между страните за това кой колко право има върху печалбите в периода между сключването и приключването на сделката. Личното ми мнение е, че това което е било договорено да си прибере продавача се реализира през Електрото, където пак казвам ще ми е много интересно как ще се подходи към изчисляването на средната цена.

                              Коментар


                              • трябва да придобият акциите най-късно до 31. юли според проекта за решение за промяна на надзорния съвет в ЧЕЗ електро. Изяснява се тайминга.

                                Коментар

                                Working...
                                X