IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
    Леееко си първичен... Осветли ни сега: Правилно ли е решението на Боко за лиценза или не е? Да ме светнеш и за друго, би ли? Защо му е на Боко новата му кучка - прокуратурата да иска лиценза само минути преди той да обяви отнемането? И го обещава от името на жената, която преди 2 дена уволни! Нещо нейните интервюта не говорят категорично за отнемане, а за глоби от 1 млн. и т.н. Да не се окаже после, че той ги хваща, ама те ги пускат
    Първичен съм щото се налага да си правя път с лакти и тупалки сред разни мекеренца с татко владика, пък и нещо малко по-назад ми държеше тон ... А сега сериозно. Боко прави цирк в момента, но помисли логично. Ако не заколи поне едно от дружествата, ще го заколят него. Това в София снощи е било само прелюдия и му е нужна изкупителна жертва. Тъй като ЧЕЗ е компанията на софиянци, той коли тях. Редно бе още преди 3 г. да си строи икономическия министър и да не качват цените, през 3 месеца, но има хора които мислят бавно, трудно съобразяват и си мислят, че някой като им се усмихва насреща няма да им тегли куршума в тила при първия удобен повод. Така и стана. Няма как да скачаш по нервите на няколко милиона без да ти се стъжни малко и ЧЕЗ се явяват най-удобни, защото ако Семерджиев, Трайчо и разни други се разприказват ще се налага Бойко или да отлети спешно или да се крие като Кадафи в бункер. ЧЕЗ са разследвани и в Чехия, с което пак са най-удобни. Впрочем, че ще се случат събития като тия от последните 10 дни и аз и още няколко колеги казвахме не веднъж, ама кой да чуе.
    Last edited by Jay Gould; 19.02.2013, 15:24.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Какъв закон, бе човек! Имам 280 кинта ток, снощи бях с един приятел, доста състоятелен, има в къщата си 980 лв. Самият аз съм акционер в една от другите компании, но ако трябва някому да вадя с кирка по един зъб за всеки мой лев няма да се поколебая. Ако не се намалят цените на тока, цялата икономика отива на кино.. А че бе нужна изкупителна жертва, да... и най-простите и нагли я дадоха..
      И за каква консумация става въпрос, Jay?
      Както вече писах сметката сметката ни за януари е 18% по-ниска от тази през декември и 23% по-ниска от миналата година.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Комисията, след писмено предупреждение с определен срок, отнема лицензията:
        1. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по глави шеста и седма;
        2. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по издадената лицензия;
        3. когато лицензиантът не изпълни в указания срок или нарушава предписания на контролните органи на комисията или наложени принудителни административни мерки от комисията;

        Това е от Закона за енергетика. Бойко като какъв отнема лицензи?
        Чета го този скапан закон вече два дена и не мога да намеря никаква причина как така тези неща за които ги обвиняват могат да бъдат причина за отнемане на лиценз.

        Но очевидно за Бойко закона няма значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Ужас
          Рейтинг: 498 Неутрално

          1 от форума
          14:48
          19 фев, 2013



          Нормално е така да кажат, такава голяма корпорация има множество адвокати и юристи и са си вързали гащите! Но Буда каза - взимаме лиценза до довечера! Е как ще го вземем? Или Буда е на някакви хапчета, или в тоталната си паника и страх е загубил съвсем връзка с главния мозък?! Твърдо съм ЗА да им се вземе лиценза, но да стане законосъобразно и да не плащаме стотици милиони неустойки!!! Интересни събития ни чакат близките дни... Аз мисля, че Буда ще хвърли оставката до неделя, за зло или добро, ще видим...
          И аз така мисля
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Дори енергийният регулатор да прецени обаче, че има основателни причини за отнемане лиценза на компанията, това няма как да стане в рамките на деня. Според процедурата, компанията първо трябва да бъде уведомена, като след това бъдат изслушани и нейните мотиви. Освен това, за да се стигне до отнемане на лиценз, трябва да бъдат наложени предписания, които дружеството да откаже да изпълни. Ако все пак се стигне до решение за отнемане на лиценз обаче ДКЕВР трябва да назначи особен управител в дружеството, до приключване на всички съдебни обжалвания.

            Коментар


            • Комисията, след писмено предупреждение с определен срок, отнема лицензията:
              1. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по глави шеста и седма;
              2. когато лицензиантът не изпълнява или нарушава задълженията си по издадената лицензия;
              3. когато лицензиантът не изпълни в указания срок или нарушава предписания на контролните органи на комисията или наложени принудителни административни мерки от комисията;

              Това е от Закона за енергетика. Бойко като какъв отнема лицензи?

              Коментар


              • Буда ни скара с Русия, сега наред са Чехия.

                Коментар


                • http://www.focus-news.net/?id=n1751195
                  АМИ СЕГА

                  Коментар


                  • Ужас
                    Рейтинг: 498 Неутрално

                    1 от форума
                    14:48
                    19 фев, 2013



                    Нормално е така да кажат, такава голяма корпорация има множество адвокати и юристи и са си вързали гащите! Но Буда каза - взимаме лиценза до довечера! Е как ще го вземем? Или Буда е на някакви хапчета, или в тоталната си паника и страх е загубил съвсем връзка с главния мозък?! Твърдо съм ЗА да им се вземе лиценза, но да стане законосъобразно и да не плащаме стотици милиони неустойки!!! Интересни събития ни чакат близките дни... Аз мисля, че Буда ще хвърли оставката до неделя, за зло или добро, ще видим...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Явно не си пил хапчета, щом ме обяви за боковист, но какво да се прави.. казах ви, лакомо дупе - кръв сере.. Яжте дърво сега щом искате високи цени на тока.. Хайде със здраве
                      Леееко си първичен... Осветли ни сега: Правилно ли е решението на Боко за лиценза или не е?
                      Да ме светнеш и за друго, би ли? Защо му е на Боко новата му кучка - прокуратурата да иска лиценза само минути преди той да обяви отнемането? И го обещава от името на жената, която преди 2 дена уволни! Нещо нейните интервюта не говорят категорично за отнемане, а за глоби от 1 млн. и т.н.
                      Да не се окаже после, че той ги хваща, ама те ги пускат
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                      Коментар


                      • http://www.dnevnik.bg/biznes/compani...enite/?ref=rss

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Най-евтин, ама на куково лято ... 4 кВтч на цена 21,58 лв. = цена от 5,395 лв. за кВтч! Цена за 1 кВтч = € 2,76. Дори край река Луалаба, в центъра на Африка, където потни негри носят генератори на гръб, цената на тока не е такава ДКЕВР лъже Брюксел и за цените на тока у нас. http://borsi.blog.bg/novini/2013/02/...elstvo.1053159
                          Евростат http://epp.eurostat.ec.europa.eu/sta...per_kWh%29.png
                          ДКЕВР лъже Брюксел за цените на тока у нас. Посочените стойности на електроенергията за нашата страна в Europe's Energy Portal са доста под реалната цена, която клиентите плащат на ЕРП-тата http://www.blitz.bg/news/article/182105

                          Тепърва има покрай тоя скандал да се вдига шум... Комисията ни така яко е оплескала всичко, че ще има да смърди още доста време, за съжаление
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                            Яко, вече години ги гонят! Да се кефиш на приказки на Боко половин час след като ги е казал си е нещо като входен тест за I.Q. в 1-ви клас вече в БГ!
                            Явно не си пил хапчета, щом ме обяви за боковист, а I.Q. ми е доста точки над средното, но какво да се прави.. казах ви, лакомо дупе - кръв сере.. Яжте дърво сега щом искате високи цени на тока.. Хайде със здраве
                            Last edited by Jay Gould; 19.02.2013, 15:14.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Най-евтин, ама на куково лято ... 4 кВтч на цена 21,58 лв. = цена от 5,395 лв. за кВтч! Цена за 1 кВтч = € 2,76. Дори край река Луалаба, в центъра на Африка, където потни негри носят генератори на гръб, цената на тока не е такава

                              ДКЕВР лъже Брюксел и за цените на тока у нас. http://borsi.blog.bg/novini/2013/02/...elstvo.1053159
                              Евростат

                              http://epp.eurostat.ec.europa.eu/sta...per_kWh%29.png

                              Коментар


                              • Законната форма е да им изкупят дяловете на добра цена, а иначе да питат чичо Уго Чавес как се прави , засега е некадърно

                                Коментар

                                Working...
                                X