IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много съм доволен.Тук когато писах, че основните държатели -фондовете могат да го направят колкото поискат, много тролове разбирачи подскачаха, а Булсона пак сгреши, ама на него му е простено, не познава борсовата математика

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
      Някой запознат ли е с методологията на ребалансиране на Софикс и евентуално да може да коментира за шансовете Разпределението да влезне там?

      Общи изисквания при избор на емисии

      1 Емисии, които са допуснати до търговия на регулиран пазар;
      2 Емисии на дружества, които не са обявени в ликвидация или несъстоятелност и не изпълняват оздравителна програма;
      3 Емисии, които не са временно спрени от търговия;

      Допълнителни изисквания при избор на емисии


      Допускане до търговия на основен пазар BSE: да
      Търговия на регулиран пазар: 3 месеца
      Брой акционери: 750
      Пазарна капитализация (ПК) и фрий-флоут (ФФ): ПК>=40 млн. лв и ФФ>=25% или ПК на ФФ>=10 млн. лв

      Крайна селекция на емисии


      Медиана на седмичен оборот през последната 1 година
      Брой сделки през последната 1 година
      Фрий-флоут пазарна капитализация
      /
      първите n-емисии (като n по-малко или равно на 30), които отговарят на общите и допълнителни изисквания
      първите 15 емисии, отговарящи на критериите за ликвидност

      Има и формула за изчисляване на СОФИКС, но няма смисъл да задълбаваме. По - долу на майтап писах дали няма да влезе в индекса, но няма да го бъде съобразно горните критерии.

      Това е хубава статия по темата: Назрява ли моментът за лека промяна на критериите за влизане в SOFIX?
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Някой запознат ли е с методологията на ребалансиране на Софикс и евентуално да може да коментира за шансовете Разпределението да влезне там?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Питай Интата....разбирга ги тия неща....



          Ще ми изкараш име ти на мен !
          По тия ширини не съм играл от години - следователно - ГЛОБЕН си !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение


            И за съм я играл тази игра с колегата. При още 5-6 позиции е същото, винаги за стойност 600-700 лв. Според мен е частно лице и си печели прилично от спреда, има време и нерви - прави го.

            Възможно е да го прави при акции с по - голям спред, намерил е някаква ниша, след таксите остава сигурно по нещо. Много е упорит, часове наред съм разнообразявал скучните сесии с него.

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Питай Интата....разбирга ги тия неща....
            Явно стила е разпознаваем.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
              И при двете дружества добри нерви и тъпение е необходимо.

              Друго не мога да хвана. И към bid-a и ask-а има един от близо година наблюдавам, предполагам един, който винаги слага по малко броя, най - често 6-7, с 0.001 по - добра оферта през няколко лева, майтапил съм се да го надцаквам, до 1 мин. с нови 0.001 променя поръчката, значи по цял ден е на платформата, трейдър на голям играч може би, константен стил, заради това предполагам, че е едно лице. Винаги дръжи да е отгоре с 0.001, дребнава история на акция от 140 лв./парчето. Ако е един, маркетмейкър ли го играе, разчита на спреда и периодични изсипвания или какво?
              Питай Интата....разбирга ги тия неща....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                И при двете дружества добри нерви и тъпение е необходимо.

                Друго не мога да хвана. И към bid-a и ask-а има един от близо година наблюдавам, предполагам един, който винаги слага по малко броя, най - често 6-7, с 0.001 по - добра оферта през няколко лева, майтапил съм се да го надцаквам, до 1 мин. с нови 0.001 променя поръчката, значи по цял ден е на платформата, трейдър на голям играч може би, константен стил, заради това предполагам, че е едно лице. Винаги дръжи да е отгоре с 0.001, дребнава история на акция от 140 лв./парчето. Ако е един, маркетмейкър ли го играе, разчита на спреда и периодични изсипвания или какво?


                И за съм я играл тази игра с колегата. При още 5-6 позиции е същото, обикновено за стойност 600-700 лв. Според мен е частно лице и си печели прилично от спреда, има време и нерви - прави го.
                Last edited by 15%; 10.11.2016, 15:02.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                  Чакане му е майката тук!
                  И при двете дружества добри нерви и тъпение е необходимо.

                  Друго не мога да хвана. И към bid-a и ask-а има един от близо година наблюдавам, предполагам един, който винаги слага по малко броя, най - често 6-7, с 0.001 по - добра оферта през няколко лева, майтапил съм се да го надцаквам, до 1 мин. с нови 0.001 променя поръчката, значи по цял ден е на платформата, трейдър на голям играч може би, константен стил, заради това предполагам, че е едно лице. Винаги дръжи да е отгоре с 0.001, дребнава история на акция от 140 лв./парчето. Ако е един, маркетмейкър ли го играе, разчита на спреда и периодични изсипвания или какво?
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Чакане му е майката тук!
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                      Ще има сделка май!
                      Някой голям фен или вътрешар ще да е, такива цени от дивидент време не е имало.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                        Кой купува?
                        Ще има сделка май!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение
                          Да питам само - Къде е дивидента?
                          и
                          Ще признае ли КЕВР обслужването на кредита, като разход при определяне на цената на електроенергията на регулирания пазар и цената на мрежовите услуги за следващия регулаторен период?
                          Какви ще са последиците при признаване или при непризнаване за разход?
                          (само питам )
                          Няма да го признае. КЕВР признава само оператвините разходи за изпълнение на задълженията според лицензията. Възвращаемостта е преди лихвени разходи, а начина на финансиране си е решение на дружеството. Закона само препоръчва финансиране с дългов капитал в размер на 50%. Затова и ползва 50%/50% дълг/собствен капиотал при определяне на необходимата възвращаемост на активите.

                          Коментар


                          • Кой купува?

                            Коментар


                            • В регистъра нищо ново, новини и официални публикации - НЕ. Да не влиза във СОФИКС ?
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • И тук се сети да тръгне. Да не пропускам някаква новина?
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X