IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Само ще ме накара тоя глупав и цъклест келеш да впрегна всички законови методи и да си намаля данъкът с 65%. Няма да кеширам нищо от борсата - и вместо повече - още по-малко данък ще му платя.

    А догодина по това време ще натоварим мистър дянков на самолетът, с парашутът на гърбецът и ще го метнем над Грузия, доколкото знам грузинците имат доста да си поприказват с него.

    Долу ГРОБ, да живее Български Патриотически Фронт.

    Ний обещаваме - 0% данък върху капиталовите доходи от фондовата борса, 0% данък дивидент, 15% данъчни облекчения за инвестиции в нови публични компании, инвестиращи в индустрия или селско стопанство.

    Обещаваме и публичен линч за дянков, преди да бъде подарен на братският грузински народ, опакован като коледен дар - с розава панделка през г.зът.


    Пълна откачалка!!!

    Коментар


    • С този налог окончателно ще убият БФБ
      А и всичко дето е бичо настроено. Кланницата ще изколи и последният добитък.
      Last edited by ACTA; 13.10.2012, 17:24.

      Коментар


      • Днес, Дянков тържествено обяви, че новият данък за облагане на печалбите от борсата, ще бъде внесен между първо и второ четене на бюджета, от депутатите на ГЕРБ.
        1. Първо, това не е законно, такива промени между първо и второ четене не могат да се правят.
        2. Второ, ПП ГЕРБ въвежда нов данък без някаква обосновка - икономическа, финансова, социална и т.н.
        3. Няма становище на КФН.


        Поне аз не мога да си отговоря на следните въпроси:

        1. Как ще се събира този данък ?- Вероятно при подаване на данъчните декларации или ..............?.
        2. Ще се облагат сделките, които са на печалба или данъчно задълженото лице, ще декларира всичките си сделки през годината - печалба и загуби и накрая, ако има печалба - 10 % върху нея?
        3. Пред данъчните какви документи ще се представят , ако трябва да се представят всички поръчки и потвърждения за сделките през годината - това ще бъдат купища хартии... или ще се издават някакви служебни бележки от ИП какви сделки имаш през годината.
        4. Ако имаш купени N бр. акции през Cobos през 2006 г. в ИП "А", след това си ги прехвърлил при други инвестиционен посредник "Б", и ги продаваш същите тези акции през 2013 г. при ИП "Б" , защото ИП "А" е вече ликвидиран / няма го в правния свят/, как ще докажеш пред данъчните на каква цена си ги купил:
        1. Първо, защото ИП "А" не съществува и няма от къде да вземеш документи.
        2. Второ, документите за сделките се пазят от ИП само 5 години.

        И още, и още ....

        А ще има ли данък върху лихвите от ДЦК?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Идиот данъците просто ще ги вдигнат.А се приготви за банката щото данъка ще ти е най малкия проблем.
          Идиот, да на влогчето ти от 01.01.2013г.

          Коментар


          • Само ще ме накара тоя глупав и цъклест келеш да впрегна всички законови методи и да си намаля данъкът с 65%. Няма да кеширам нищо от борсата - и вместо повече - още по-малко данък ще му платя.

            А догодина по това време ще натоварим мистър дянков на самолетът, с парашутът на гърбецът и ще го метнем над Грузия, доколкото знам грузинците имат доста да си поприказват с него.

            Долу ГРОБ, да живее Български Патриотически Фронт.

            Ний обещаваме - 0% данък върху капиталовите доходи от фондовата борса, 0% данък дивидент, 15% данъчни облекчения за инвестиции в нови публични компании, инвестиращи в индустрия или селско стопанство.

            Обещаваме и публичен линч за дянков, преди да бъде подарен на братският грузински народ, опакован като коледен дар - с розава панделка през г.зът.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Как така откога, със задна дата данък е незаконно да се иска, има си практика на КС за подобни щения и никога не са минавали.
              Както и да е, пак казвам, предвид нашите реалности, номинални приходи в хазната от подобен данък няма как да има! Ако някой реши да провери на инат, прав му път
              няма да е новост за данъчните ни закони обратното действие на промени
              Колкото до ината, ама....напоследък имам чувството, че се управлява точно на инат, против логиката

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Още не е прието и мисля, че няма да се приеме.
                А за действието на закона - откога, ..ако все пак се приеме промяната - само един Бог знае и Б.Б
                Вече нищо няма да ме изненада, щом и закони за амнистии с 10 години назад се спрягат, че и с повече...
                Как така откога, със задна дата данък е незаконно да се иска, има си практика на КС за подобни щения и никога не са минавали.
                Както и да е, пак казвам, предвид нашите реалности, номинални приходи в хазната от подобен данък няма как да има! Ако някой реши да провери на инат, прав му път

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                  А този десятък върху борсовите печалби сигурни ли сте, че ще е от 2013 г? Дали няма да ни го нахлузят със стара дата за 2012 г ?
                  Още не е прието и мисля, че няма да се приеме.
                  А за действието на закона - откога, ..ако все пак се приеме промяната - само един Бог знае и Б.Б
                  Вече нищо няма да ме изненада, щом и закони за амнистии с 10 години назад се спрягат, че и с повече...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Хахахаххахаххаххаххахахаххаха

                    Да обложат имотните данъци с данък?!?!?

                    Вече си готов кадър за Карлуково. Един десятък те докара до шизофрения! Не, че съм се съмнявал някога, че дреме в теб.
                    Идиот данъците просто ще ги вдигнат.А се приготви за банката щото данъка ще ти е най малкия проблем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Някой може ли да каже как се измерва тази печалба за да се сметне данъка(например търгуващите на борси където се облагат печалбите).
                      1. Това разликата между внесената и изтеглената сума ли е?(да ама положителната разлика може да е от дивидент, който също се облага - той е част от печалбата която също е обложена!)
                      2. Някой остойностява портфейла към определена дата и преизчислява възможната печалба?
                      3. Как се смята това мамка му - или сами трябва да го декларираме?
                      Второто се прави във фирмените отчети - описано си е как в съотв. стандарт.
                      Може същото да се приложи и за ФЛ, но би било безумие (подобни отчети се правят към 31.12), защото го няма положението с отлагане на загубите...
                      Начини има, но не ми се дават акъли на задръстена администрация
                      Да не говорим, че нито административен капацитет имат, нито добри програми за контрол...

                      Колкото повишиха събираемостта с връзването на КА към НАП, толкова и от тук ще им е ползата.
                      За вредата - по-добре на терминал 1/2 да я обсъждаме

                      Коментар


                      • А този десятък върху борсовите печалби сигурни ли сте, че ще е от 2013 г? Дали няма да ни го нахлузят със стара дата за 2012 г ?
                        "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Помните ли когато от НАП искаха да ни регистрират по ДДС (търгуващите на БФБ).....сега обаче ДянкОФ може и да ни го нахлузи с този данък....Явно държавата е във финансов колабс за да опре до там
                          Доколкото знам Мариян беше ги запитал писмено, това може да е следващата изненада за търгуващите на печалба... Обаче каква ли ще бъде изненадата, ако регистрират някой по ДДС със стара дата, портфейла му е на загуба да кажем 50% и той си поиска ДДС за възстановяване

                          Новото усещане, което създават герпаджийте вече е за пълна помярщина и муфтаджийство

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Земеделската земя,заемите,имотните данъци.
                            Хахахаххахаххаххаххахахаххаха

                            Да обложат имотните данъци с данък?!?!?

                            Вече си готов кадър за Карлуково. Един десятък те докара до шизофрения! Не, че съм се съмнявал някога, че дреме в теб.

                            Коментар


                            • Май ни чака рали ако има данък, ще е от догодина, та цените на 31.12 са особено важни, та може и големите да се поразмърдат а те добре мърдъха преди години.. но данъка е труден за реализция все пак да не забравяме.

                              Коментар


                              • fuck
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X