IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Помните ли когато от НАП искаха да ни регистрират по ДДС (търгуващите на БФБ).....сега обаче ДянкОФ може и да ни го нахлузи с този данък....Явно държавата е във финансов колабс за да опре до там

    Коментар


    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
      Трудно е за реализация, няма да стане, не го мисли, не е за първи път да се повдига темата.
      Да, няма да лесно да се измисли на база нашето законодателство. Поне така че да не го отмени КС и да има практическо положение.
      Да не говорим, че разходите за администриране ще надвишават евентуалните приходи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Някой може ли да каже как се измерва тази печалба за да се сметне данъка(на пример търгуващите на борси където се облагат печалбите).
        1. Това разликата между внесената и изтеглената сума ли е?(да ама положителната разлика може да е от дивидент, който също се облага)
        2. Някой остойностява портфейла към определена дата и преизчислява възможната печалба?
        3. Как се смята това мамка му - или сами трябва да го декларираме?
        Трудно е за реализация, няма да стане, не го мисли, не е за първи път да се повдига темата.

        Коментар


        • Някой може ли да каже как се измерва тази печалба за да се сметне данъка(например търгуващите на борси където се облагат печалбите).
          1. Това разликата между внесената и изтеглената сума ли е?(да ама положителната разлика може да е от дивидент, който също се облага - той е част от печалбата която също е обложена!)
          2. Някой остойностява портфейла към определена дата и преизчислява възможната печалба?
          3. Как се смята това мамка му - или сами трябва да го декларираме?
          Last edited by tony1975; 13.10.2012, 13:58.

          Коментар


          • Малко им е че ни взимат данък върху дивидентите ами сега и върху печалбите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              И субсидиите да обложат
              Те са

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                И друго - как ще определят колко ми е печалбата, ако не съм кеширал? Ами аз само ще си връткам тогава от една в друга компания, без да вземам нищо в брой и ще му се смея на тоя боклук !!!
                Ама трябва да си постоянно на загуба иначе пак не става хватката

                Коментар


                • Явно искат да излизат от политиката завинаги

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    всичките им антибългарски закони и закончета да бъдат отменени с общ указ !!!

                    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++...+1
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Още малко л.йномери ще ни набучат по анусите и за това да ни облагат, а каквото разстройство имах оня ден - мани-мани, представям си как щеше да се облизва гномът !!! Тоя боклук се самозабрави !!!

                      Това за субсидиите след като го прочетох се замислих - то и наистина кой в столицата бил дал някакви пари на някой селяндурин в другия край на страната дори парите да са от ЕС, ако няма как да крадне или поне да вземе данъци от тях, че да си купи нов служебен автомобил чиновника.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Може да звучи комично, но те се облагат. Или поне така пишеше в един от фермерските форуми, а там едва ли имат причина да лъжат точно за това
                        Още малко л.йномери ще ни набучат по анусите и за това да ни облагат, а каквото разстройство имах оня ден - мани-мани, представям си как щеше да се облизва гномът !!! Тоя боклук се самозабрави !!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • А ако претърпя загуби на БФБ, тоя мръсен гном ще ми поеме ли 10% ??? Или загубата си е моя, печалбата - обща ???


                          И друго - как ще определят колко ми е печалбата, ако не съм кеширал? Ами аз само ще си връткам тогава от една в друга компания, без да вземам нищо в брой и ще му се смея на тоя боклук !!!




                          За трети път, по различни поводи и на различни места пиша - герберастката измет трябва не само да бъда свалена, но и всичките им антибългарски закони и закончета да бъдат отменени с общ указ !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            И субсидиите да обложат
                            Може да звучи комично, но те се облагат. Или поне така пишеше в един от фермерските форуми, а там едва ли имат причина да лъжат точно за това
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Земеделската земя,заемите,имотните данъци.
                              И субсидиите да обложат

                              Коментар


                              • крайно против съм за такъв вид облагане....

                                ... ще облага печалбите, а загубите от определени действия или бездействия няма ли и тях да обложат?

                                ... той света още гълта батака от кризата и видители в България се напечелиха инвеститорите, дайте да ги обложим върху това което с години не могат да възстановят след краха на нашия регулиран капиталов пазар от края на 2007г.

                                .... пълна лудост

                                Коментар

                                Working...
                                X