IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    много си елементарен.
    по твоята логика предлагам всеки рентиер дето има повече от 1 апартамента да плаща 30-40% данък върху дохода от наеми от останалите, защото е гаден капиталист и докато хората нямат 1 жилище той има 2-3-4-5 и повече апартамента.

    така устройва ли те?
    Ти си много елементарен. Ако няма социален елемент как ще се издържат инвалидите и хората на бюджетна издръжка? Как ще искаме достойно заплащане на лекари и учители, а шепа олигарси да оставяме да богатеят на гърба на всички. Ясно е на всеки как се раздаде капитала в милата ни Татковина. Прогресивният данък в държава като нашата е задължителен просто!
    Пенсионирам ли се веднъж, всичко отдавам под наем и отивам да си живея и работя във Франция! Там има държава, тука останаха шепа олигарси, гравитиращи край тях дребни обслужващи ги фирмички и лакеи. Много от форума ми се струва, че са от последните две категории.
    За какви капиталисти ми говориш ти?!? Смешковци забогатяли с държавна помощ. Какво имаха те преди 20 години. Една риза на гърба си!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      много си елементарен.
      по твоята логика предлагам всеки рентиер дето има повече от 1 апартамента да плаща 30-40% данък върху дохода от наеми от останалите, защото е гаден капиталист и докато хората нямат 1 жилище той има 2-3-4-5 и повече апартамента.

      така устройва ли те?
      +1 и не само е капиталист, ами е империалист и бие негрите

      Тактикта Разделяй и владей все още е много силна в РъБъ-ту, особено сред фуражките
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Запомни си добре думите, защото догодина по това време ще трябва да нарамиш пушката и да си в гората!
        Плоският данък е не просто несоциален, той е антисоциален! Не може някой мутрафон приватизирал предприятие преди 10-15 години под масата, сега да плаща данък 10% върху печалба 10 милиона, да гърби хората като ги води на минимална работна заплата. Е какво е това 1млн данък и 9 милиона за дерибея. Трябва да е минимум 50% за подобен праг на печалба. Пак му остават едни 5 милиона, които са твърде много за лични нужди. Плоският данък е едно недоразумение, което наистина мръсните комуняги въведоха. Единствената социалистическа партия в света въвела крайно дясна мярка. Иде и края със следващото коалиционно правителство. Гаранция!

        много си елементарен.
        по твоята логика предлагам всеки рентиер дето има повече от 1 апартамента да плаща 30-40% данък върху дохода от наеми от останалите, защото е гаден капиталист и докато хората нямат 1 жилище той има 2-3-4-5 и повече апартамента.

        така устройва ли те?
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Има нужда да се гласува..
          Има над 750 000 фантома в изборните урни, пък и то с гласуване ако ставаше, щяха да го забранят Нали дори Киро във Варна го набутаха на 1 тур, въпреки, че освен шепа мангали никой не е гласувал за него. Изборите в България са били винаги измама. Който брои - БКП той си реди гласовете С избори нищо не може да промени тук. Те са само за наивниците които вярват още в медиите и дядо Коледа А дори да има избори и да се броят реални гласове - 1 милион мангала, още 780 000 чиновника и бюджетника, ще бият винаги останалите не повече от 280 000 частника
          Last edited by Jay Gould; 14.10.2012, 19:11.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Пичове,

            истината е, че така наречените котараци разбират от строителство и то до толкова, че имат изградени канали за подизпълнители, движене на проекти и отчетност.
            затова неслучайно всичкия ресурс се ... май няма да се гласува .
            Има нужда да се гласува, не е приемливо бай мангал да решава вместо мен кой да ме прави на маймуна, щото аз плащам и текущите му разходи на мангала, а онзи само кебапчетата, дето после разходите за тях си ги взима от моите пари и то с голяма лихва!
            Колкото до евентуален данък за физически, проблем е че ще дължа такъв дори и портфейла ми е на загуба, ако съм продал каквото и да е на печалба.
            Данъчната ни система е твърде проста и не позволява справедливост, що касае физически лица и борсови загуби!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              ако махнат плоския данък ставам партизанин!

              ще вися в офиса по 12-14 часа, ще бачкам като вол, а накрая ще платя повече щото съм изкарал повече....за да може разни дебели полицаи да ме дебнат на всяко кюше дали съм на фарове или с колан и да ме рекетират.

              тамън съм на светло, но тия зорлем ще ме накарат да посивея...
              Запомни си добре думите, защото догодина по това време ще трябва да нарамиш пушката и да си в гората!
              Плоският данък е не просто несоциален, той е антисоциален! Не може някой мутрафон приватизирал предприятие преди 10-15 години под масата, сега да плаща данък 10% върху печалба 10 милиона, да гърби хората като ги води на минимална работна заплата. Е какво е това 1млн данък и 9 милиона за дерибея. Трябва да е минимум 50% за подобен праг на печалба. Пак му остават едни 5 милиона, които са твърде много за лични нужди. Плоският данък е едно недоразумение, което наистина мръсните комуняги въведоха. Единствената социалистическа партия в света въвела крайно дясна мярка. Иде и края със следващото коалиционно правителство. Гаранция!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                ...
                Който и да управляваше сега, пак щеше да е същото. Дали Боко, Костов, Царя, Сергей, Болен, разните му измамници националисти - всички са комуняги и измамници - случайни хора при тях няма. БКП от 1944 г. не е пускала властта и Бойко с въртолетите е само поредния техен човек на власт.

                В момента се чудя кое ще треснат първо, дали имотите както каза човекът в другата тема, или земята?
                Last edited by Jay Gould; 14.10.2012, 18:25.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  За МВР новият бюджет на Дянков предвижда увеличение от 134 милиона. Данъкът по лихвите на депозитите едва покриват само увеличението за МВР. Тия дни са купени и 4 нови водомета за 12,5 милиона, за борба с безредиците които кабинета очаква тази зима. Ще се влагат още пари в системата на МВР защото кабинета явно е притеснен от събития подобни на 1997, а за разлика от тогава, сега няма подготвени техни хора да поемат властта. Отделно на Боко са му нужни пари за увеличените с 20-30% още лятото заплати на чиновници. Кацата е празна и ще се бърка навсякъде за да скърпят по някой лев за заплати и бонуси своите хора в администрацията които са над 20 пъти повече отколкото са чиновниците във Финландия. Само бонусите на чиновниците за няколко месеца бяха глътнали над 100 милиона - по памет карам. За да продължат да се вземат, ще се измислят и още данъци освен тия.

                  Борисов с нов хеликоптер

                  http://news.ibox.bg/news/id_474049839

                  И за нови хеликоптери трябва пари, и за сигурността на ББ трябват пари, аз Пашата трябват пари, за котараците трябват пари и т.н. и т.н.

                  Коментар


                  • За МВР новият бюджет на Дянков предвижда увеличение от 134 милиона. Данъкът по лихвите на депозитите едва покриват само увеличението за МВР. Тия дни са купени и 4 нови водомета за 12,5 милиона, за борба с безредиците които кабинета очаква тази зима. Ще се влагат още пари в системата на МВР защото кабинета явно е притеснен от събития подобни на 1997, а за разлика от тогава, сега няма подготвени техни хора да поемат властта. Отделно на Боко са му нужни пари за увеличените с 20-30% още лятото заплати на чиновници. Кацата е празна и ще се бърка навсякъде за да скърпят по някой лев за заплати и бонуси своите хора в администрацията които са над 20 пъти повече отколкото са чиновниците във Финландия. Само бонусите на чиновниците за няколко месеца бяха глътнали над 100 милиона - по памет карам. За да продължат да се вземат, ще се измислят и още данъци освен тия.
                    Last edited by Jay Gould; 14.10.2012, 16:43.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      ако махнат плоския данък ставам партизанин!

                      ще вися в офиса по 12-14 часа, ще бачкам като вол, а накрая ще платя повече щото съм изкарал повече....за да може разни дебели полицаи да ме дебнат на всяко кюше дали съм на фарове или с колан и да ме рекетират.

                      тамън съм на светло, но тия зорлем ще ме накарат да посивея...
                      Върви в комбинация с премахването на макс. осигурителен праг ...
                      Социална справедливост, ще станем като в Дания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Професорът по компирология официално се изложи като комуняга:

                        Да се махнел плоският данък, щото "не бил социален"

                        Държавата да прибирала 60-70% от доходите, за да го дава на "социално слабите" (тоест на мангалите)

                        http://www.blitz.bg/news/article/159379
                        Дянков: Отмяната на плоския данък е малоумна идея

                        14 сеп 2009

                        http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/...aloumna_ideia/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          плоският данък не е социален, обобщи премиерът

                          АЙде, почна се. Най-много още година. Българина е комунист по душа. Бащицата го знае. Догодина "богатите" на (заплата ?!) да очакват изненади. Опичайте си акъла овреме.
                          ако махнат плоския данък ставам партизанин!

                          ще вися в офиса по 12-14 часа, ще бачкам като вол, а накрая ще платя повече щото съм изкарал повече....за да може разни дебели полицаи да ме дебнат на всяко кюше дали съм на фарове или с колан и да ме рекетират.

                          тамън съм на светло, но тия зорлем ще ме накарат да посивея...
                          Last edited by bertram; 14.10.2012, 15:56.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Професорът по компирология официално се изложи като комуняга:

                            Да се махнел плоският данък, щото "не бил социален"

                            Държавата да прибирала 60-70% от доходите, за да го дава на "социално слабите" (тоест на мангалите)

                            http://www.blitz.bg/news/article/159379
                            ИМПЕ ВЗЕМИ СИ ПОЧИНИ.. ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО. БОКО КАЗВА ЧЕ НА НЕГО МУ ОТИВАЛО ДО ВЪВЕДЕ ПЛОСКИЯ ДАНЪК .... ТОВА ДОКАЗВА ЕДНА МОЯ ТЕОРИЯ 4Е ВИЖДАМЕ САМО ТОВА КОЕТО ИСКАМЕ.

                            Коментар


                            • След поредния театър, комунистите все повече не се свенят да се показват на светло. За съжаление страната никога не е била управлявана от дясна партия, а само от БКП. Затова и всякакъв бизнес извън партийните редици и извън техните хора се мачка.

                              Още в началото на 90 те години Петьо Блъсков каза на една среща на съюза за стопанска инициатива - "Какво е това всеки да прави бизнес? Бизнес може да правят само правилните хора тия които са избрани! Останалите трябва да си налягат парцалите и всеки месец да се редят за хляба си на опашка"

                              Бях казал преди няколко месеца, че България за около 1.6 г. ще стигне положението на Унгария. Опразнения явно бюджет и дивите им напъни да го напълнят с още данъци, засега водят в тази посока.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • плоският данък не е социален, обобщи премиерът

                                АЙде, почна се. Най-много още година. Българина е комунист по душа. Бащицата го знае. Догодина "богатите" на (заплата ?!) да очакват изненади. Опичайте си акъла овреме.

                                Коментар

                                Working...
                                X