IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
    Да хубав въпрос. Преди обяд, синдикатите, казаха, че крайно време е да се почнат и да се плащат осигуровки върху борсовата печалба.
    Хайде да видим как мръсният келеш Траню Подпалвачът (известен още като Ван дер Любе) ще ме накара да плащам осигуровки не само върху борсовата печалба, но и върху каквото и да е. Тоя урод вече съвсем се самозабрави - никъде по света няма синдикати, които да защитават не работещите, а тия, които издевателстват над тях.
    В тая държава всички са се фанали за г.зовете енин на друг и газят простия народ, ама на тоя народ в един момент ще му кипне и ще стане страшно - тогава не платените им ушеви еничари, ами и господ няма да им спаси кожите.

    И пак казвам - няма как да кажат, че съм спечелил от акциите на Любовното послание (напримерно) преди да съм ги продал - а за просто няма да продавам нищо. Все едно да ми искат данък 10 Б, защото съм МОЖЕЛ да си продам жилището, нищо че не съм го продал.

    И не мисля, че дянков е най-виновен. Просто оня изверг, дето му дърпха конците опразни хазната и сега му казва "Намери пари отнякъде, отде ще ги вземеш, твоя си работа" - и тоя в безсилието си се чуди вече какво да измисли - щото ордите чиновници, прасета, цигани са зинали като лами да плюскат без нищо да произвеждат - пенсионерите и те - все повече стават, а и гласовете им трябва да се купят, че избори идат !!!

    Най-проста сметка доказва, че ако чиновниците бъдат съкратени до 20 000 (нормална цифра, като се има предвид, че в Германия са 60-65 000) и ако бъдат спрени пожизнените помощи на хъхрещите уроди, бюджетът ще спестява по минимум 10 МБ на година !!! Десет МИЛИАРДА са това - не милионче-две, дето цъклестият гном се чуди отде да одере !!! Ще има пари и за пенсии и за магистрали, и за Белене и за каквото се сетите - ама това е - държавата е управлявана от боклук, изрод и българоубиец - не от държавник и мъж !!! Как можа дори богатата Германия в кризата да ореже жеското държавната администрация и да спести милиарди - а ние не смеем, щото сме богати сигурно - ама не - боко Кратуната прави "социална държава" !!! Само дето от много социалност, ако не дай боже заграби властта за още един мандат, на края му няма да остане кой да храни чиновниците, ушевите, мангалите и старите хорица, щото работещият човек е като кравата - може много да я доиш, ама само една кожа можеш да и одереш !!!!

    Въобще ако тоя престъпник фалшифицира изборите и пак заграби властта, явно ще трябва преврат да се прави, защото България иначе просто няма да оцелее.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Професорът по компирология официално се изложи като комуняга:

      Да се махнел плоският данък, щото "не бил социален"

      Държавата да прибирала 60-70% от доходите, за да го дава на "социално слабите" (тоест на мангалите)

      http://www.blitz.bg/news/article/159379
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Управляващите са функция от избирателите, който и да дойде на власт резултата ще е същия, тези просто са и некъдърни, нямам как хора с ниско съзнание да произведат качество, за съжаление такава е истината може би след 200-300 години ще е различно, тека е по цял свят. На избори винаги съм гласувал за по малкото зло, тека ще е и за напред

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Пичове,

          истината е, че така наречените котараци разбират от строителство и то до толкова, че имат изградени канали за подизпълнители, движене на проекти и отчетност.
          затова неслучайно всичкия ресурс се хвърля главно за асфалт и бетон, а има страшна нужда във водния сектор примерно, в социалната сфера, в здравеопазването - пример бърза помощ е на ниво 1965- година, а малко да се помисли и развие може да стане както е в щатите 911 идва до 3-4 минута просто защото службата е децентрализирана.

          та така.

          за да останат на власт ГЕРБерите за които и аз съм гласувал ... ще се опитат да докоснат сърцата на бедните и мангалите(тях ще ги купят).... и затова бизнеса извън държавните поръчки и котараците....не трябва да разчитат на - данъчни облекчения, оптимизирана администрация и тн и тн.

          просто герб завива наляво, защото в беднотията лявото е модерно

          а ние тук с малки изключения (малоумници) сме с десни възгледи...тия с левите не са за този форум.

          поздрави

          ПП кажете кой е десен...Кунева, а гледам иска да докопа кокала после естествено ще се сдружи с БСП и ДПС... май няма да се гласува .
          Дилемата си е ужасна.За некадърници ли да гласувам или за крадци???????

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            ТАМ Е РАБОТАТА, ЧЕ В БГ КОМУНИСТИТЕ СА ДЕСНИ- ПРИЕМАТ ТАКИВА ЗАКОНИ, ДЕСНИТЕ СА КОМУНИСТИ- БОЛШЕВИКИ ВОДЯТ ЛЯВА ПОЛИТИКА, А МОНАРХА Е КРАДЕЦ И ЛЪЖЕЦ- ВСИЧКО Е НАОПАКИ И НАРОДА Е В МИЗЕРИЯ

            Монарха да е крадец и лъжец си е нещо нормално но цар комунист си е извращение.По делата ще ги познаете....Който намалява данъци и увеличава доходи е моя човек.Другото са комунисти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Ако ще се облагат печалбите от борсови сделки не трябва ли да започнат с Forex - това си е 100% спекула и по нищо не допринасят за развитието на икономиката
              4e koi ti e kazal 4e ne se plasta-IP ti izgotvja spravka za pred dana4nite -a smei da ne si plati6 danacite

              Коментар



              • ама тя като се е заформила една голяма капиталова печалба от както ги избрахме тия!
                Attached Files

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ако печалбата е от продажба на акции на Адидас - например пак ли дължа данък на ДянкОФ?
                  В момента не дължиш. Освободен си и в БГ и в Германия като чужденец. Нормалното е да стане като сделки в САЩ. Американците като на чужденец не ти търсят данък, но тук трябва да платиш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Четох интервюто с Дянков ...
                    Иска отмяната на плоският данът ,данък на парите от аренда и т.н. ....пенсиите...
                    Той си е чист левичар....
                    НЕ знам колко ляво е да крадеш от бедния си народ, за да ги даваш на строителни фирми за пътища, по които да карат както си искат за жълти стотинки Турски тираджии и гастарбайтери (защо ли не използват гръцката "Виа Егнатия"??!!)
                    .
                    "Гювеч" е турска дума
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • ТАМ Е РАБОТАТА, ЧЕ В БГ КОМУНИСТИТЕ СА ДЕСНИ- ПРИЕМАТ ТАКИВА ЗАКОНИ, ДЕСНИТЕ СА КОМУНИСТИ- БОЛШЕВИКИ ВОДЯТ ЛЯВА ПОЛИТИКА, А МОНАРХА Е КРАДЕЦ И ЛЪЖЕЦ- ВСИЧКО Е НАОПАКИ И НАРОДА Е В МИЗЕРИЯ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Пичове,

                        истината е, че така наречените котараци разбират от строителство и то до толкова, че имат изградени канали за подизпълнители, движене на проекти и отчетност.
                        затова неслучайно всичкия ресурс се хвърля главно за асфалт и бетон, а има страшна нужда във водния сектор примерно, в социалната сфера, в здравеопазването - пример бърза помощ е на ниво 1965- година, а малко да се помисли и развие може да стане както е в щатите 911 идва до 3-4 минута просто защото службата е децентрализирана.

                        та така.

                        за да останат на власт ГЕРБерите за които и аз съм гласувал ... ще се опитат да докоснат сърцата на бедните и мангалите(тях ще ги купят).... и затова бизнеса извън държавните поръчки и котараците....не трябва да разчитат на - данъчни облекчения, оптимизирана администрация и тн и тн.

                        просто герб завива наляво, защото в беднотията лявото е модерно

                        а ние тук с малки изключения (малоумници) сме с десни възгледи...тия с левите не са за този форум.

                        поздрави

                        ПП кажете кой е десен...Кунева, а гледам иска да докопа кокала после естествено ще се сдружи с БСП и ДПС... май няма да се гласува .
                        Четох интервюто с Дянков ...
                        Иска отмяната на плоският данът ,данък на парите от аренда и т.н. ....пенсиите...
                        Той си е чист левичар....за да намери едно леФче ще прекара системата , а после в Америка.Целта е да изкара държавата до изборите ,хората в неговото министерство веече си търсят места за да не останат на сухо ...

                        Коментар


                        • Пичове,

                          истината е, че така наречените котараци разбират от строителство и то до толкова, че имат изградени канали за подизпълнители, движене на проекти и отчетност.
                          затова неслучайно всичкия ресурс се хвърля главно за асфалт и бетон, а има страшна нужда във водния сектор примерно, в социалната сфера, в здравеопазването - пример бърза помощ е на ниво 1965- година, а малко да се помисли и развие може да стане както е в щатите 911 идва до 3-4 минута просто защото службата е децентрализирана.

                          та така.

                          за да останат на власт ГЕРБерите за които и аз съм гласувал ... ще се опитат да докоснат сърцата на бедните и мангалите(тях ще ги купят).... и затова бизнеса извън държавните поръчки и котараците....не трябва да разчитат на - данъчни облекчения, оптимизирана администрация и тн и тн.

                          просто герб завива наляво, защото в беднотията лявото е модерно

                          а ние тук с малки изключения (малоумници) сме с десни възгледи...тия с левите не са за този форум.

                          поздрави

                          ПП кажете кой е десен...Кунева, а гледам иска да докопа кокала после естествено ще се сдружи с БСП и ДПС... май няма да се гласува .
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            За мен това може да се направи да влезе в сила от първата сключена сделка на 2013 г а старите да са необлагаеми защото може да са купувани и през 2003г.
                            Това е добра идея ама дали е възможна. Ако има спец по данъчно регулиране нека да каже.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • ако печалбата е от продажба на акции на Адидас - например пак ли дължа данък на ДянкОФ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                За мен това може да се направи да влезе в сила от първата сключена сделка на 2013 г а старите да са необлагаеми защото може да са купувани и през 2003г.
                                Определено ноември и декември благодарение на ДянкОФ ще видим интересна търговия!

                                Коментар

                                Working...
                                X