IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Пибелов, не вярвам в оправданията да правим ненормални политики защото не сме нормална държава. Точно обратното трябва да копираме мо-та-мо нормалните политики за да станем като тях. Това прави ВЕЛИК КИТАЙ
    Лорде, за да правим нормални политики ни трябват нормални политици, съд, ред и държава.
    Е нито едно от тези 4 неща аз не го виждам.
    Само нескопосни имитации на такива.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Не е прав разбира се. Не може да се сравняват нормални държави с ненормална като нашата. Просто няма база за сравнение.
      Пибелов, не вярвам в оправданията да правим ненормални политики защото не сме нормална държава. Точно обратното трябва да копираме мо-та-мо нормалните политики за да станем като тях. Това прави ВЕЛИК КИТАЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
        За мен не си прав, а и не ми се спори.
        Не е прав разбира се. Не може да се сравняват нормални държави с ненормална като нашата. Просто няма база за сравнение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Лоша новина за теб е, че никога не пиша глупости, а само проверени факти и практики от нормални успяли европейски държави с много по-добър жизнен стандарт от нашия.
          Ти знаеш ли колко млади майки са предпочели да живеят в Европа вместо САЩ заради социалната политика? Поинтересувай се и статистиката ще те стресне! Знаеш ли колко разпределя социалното министерство на БОГАТА Швеция например - 70% от приходите, а знаеш ли колко в БГ- 7%. Когато останеш без крак /не ти го пожелавам/, тогава ще разбереш кой вид облагане е по-добър плоският /елементарен/ данък или прогресивният!
          За мен не си прав, а и не ми се спори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
            Ще си замълча за абдала, че цяла нощ няма да мигнеш замисли се върху глупостите които пишеш, аз искам да имам пари зада мога да помогна на които аз искам на приятел, родители и т.н. а не някой да ми ги вземе и похарчи по най-ненормалния начин, не искам мойте пари да ходят пти мангали, наркомани и т.н. имам достатъчно съзнание да мога да преценя какво да правя с тях, давам си сметка, че живота е миг, и знам че няма къде да ги отнеса, за разлика от теб и разни Управляващи нямащи грам мисъл и обич към народа си.. Тека че моляте спри да блееш, и да мислиш другите!!!
            Лоша новина за теб е, че никога не пиша глупости, а само проверени факти и практики от нормални успяли европейски държави с много по-добър жизнен стандарт от нашия.
            Ти знаеш ли колко млади майки са предпочели да живеят в Европа вместо САЩ заради социалната политика? Поинтересувай се и статистиката ще те стресне! Знаеш ли колко разпределя социалното министерство на БОГАТА Швеция например - 70% от приходите, а знаеш ли колко в БГ- 7%. Когато останеш без крак /не ти го пожелавам/, тогава ще разбереш кой вид облагане е по-добър плоският /елементарен/ данък или прогресивният!

            Коментар


            • ДА НЕ ЗАБРАВЯТ ДА ВЪВЕДАТ И ИЗМИСЛЕНИЯ ОТ ТУРЦИТЕ ДИШ ХАК- ДАНЪК ЧЕ ПОРОБИТЕЛИТЕ СИ ХАБЯТ ЗЪБИТЕ С ХРАНАТА НА ПОРОБЕНИТЕ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Лолю е сина ти бе абдал!
                В цяла нормална Европа има прогресивно подоходно облагане. Никой не дразня, пледирам за номалност!!
                Ще си замълча за абдала, че цяла нощ няма да мигнеш замисли се върху глупостите които пишеш, аз искам да имам пари зада мога да помогна на които аз искам на приятел, родители и т.н. а не някой да ми ги вземе и похарчи по най-ненормалния начин, не искам мойте пари да ходят пти мангали, наркомани и т.н. имам достатъчно съзнание да мога да преценя какво да правя с тях, давам си сметка, че живота е миг, и знам че няма къде да ги отнеса, за разлика от теб и разни Управляващи нямащи грам мисъл и обич към народа си.. Тека че моляте спри да блееш, и да мислиш другите!!!

                Коментар


                • Мирис на ГРОБ...

                  Мирисът на ГРОБ...вече овоня цялата държава - http://alchemicalshots.blogspot.com/...blog-post.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                    Лолю31 е чист комунист и ви дразни зада вземе гласът ви.. на 100%
                    Лолю е сина ти бе абдал!
                    В цяла нормална Европа има прогресивно подоходно облагане. Никой не дразня, пледирам за номалност!!

                    Коментар


                    • Лолю31 е чист комунист и ви дразни зада вземе гласът ви.. на 100%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        ами значи, ако мога да те цитирам, в такъв случай ти си точно:





                        А данъка е социален оради 2 причини:
                        - увеличи постъпленията в хазната, поради увеличената събираемост и база, породена от факта, че народа реши, че така по-малко го клатят и позабрави андрешковщината си за сметка на страха да бъде редовен, т.е. по-лесно е да си платиш 10-те% и да си редовен, отколкото да шариш на чиновниците, като те хванат в крачка. То затова и чиновниите го мразите този данък - намали ви обороцията
                        - аз съм човек и ти си човек - с какво ти си повече от мен, че да плащаш по-малко, само защото си по-тъп и не си успял в живота? Когато на мен ми оставя повече, аз харча повече, щото имам стандарт, така и държавата получава повече, щото ддс е 20%, а плоския е 10%, ама то трябва и малко акъл затова. Ако на кире с 500-те кинта заплата му дадат повече, той търчи в банаката, да ги вкара, щото така е свикнал с "белите пари за черни дни" и тези пари умират. Е, хайде сега ми кажи кое е по-добре за хазната, но както казах, то трябва и малко акъл, а под фуражките акъл не вирее. Доказано е
                        Първата причина беше само за първите две години след въвеждането. СЕГА ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! И ДНЕС ПО ХОРИЗОНТ ПРЕДСТАВИТЕЛ НА КНСБ ОБОРИ ТОВА ТВЪРДЕНИЕ НА ЕДИН ДУПЕТАТ!
                        Втората причина също е доста съмнителна. Човек, човек, ама едни човеци забогатяха на гърба на други човеци и това е станало в близките години , не преди векове както на запад. Въпреки това на запад е меродавен прогресивния данък, защото има историческа памет! Другото което говориш е толкова елементарно и тъпо, че дори тъпанара изказал се след теб не може да го направи по велурено!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          - аз съм човек и ти си човек - с какво ти си повече от мен, че да плащаш по-малко, само защото си по-тъп и не си успял в живота?
                          Груец, въпросът ти беше риторичен, но е точен отговор на льольо31

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Отговарям ти веднага- апартаментите от 1994г. и от 2007г. Къщите от 1980г., 2002г. и една по наследство. Магазините от 2004г. и 2009г.

                            По въпроса за плоския данък си написал доста щуротлъци, но не си посочил С КАКВО Е ДОБЪР ТОЗИ ДАНЪК?!?! Аз казвам, че подобен данък не може да е добър с нищо!
                            ами значи, ако мога да те цитирам, в такъв случай ти си точно:

                            Първоначално изпратено от LANDLORD 31
                            Смешковци забогатяли с държавна помощ. Какво имаха те преди 20 години. Една риза на гърба си!


                            А данъка е социален оради 2 причини:
                            - увеличи постъпленията в хазната, поради увеличената събираемост и база, породена от факта, че народа реши, че така по-малко го клатят и позабрави андрешковщината си за сметка на страха да бъде редовен, т.е. по-лесно е да си платиш 10-те% и да си редовен, отколкото да шариш на чиновниците, като те хванат в крачка. То затова и чиновниите го мразите този данък - намали ви обороцията
                            - аз съм човек и ти си човек - с какво ти си повече от мен, че да плащаш по-малко, само защото си по-тъп и не си успял в живота? Когато на мен ми оставя повече, аз харча повече, щото имам стандарт, така и държавата получава повече, щото ддс е 20%, а плоския е 10%, ама то трябва и малко акъл затова. Ако на кире с 500-те кинта заплата му дадат повече, той търчи в банаката, да ги вкара, щото така е свикнал с "белите пари за черни дни" и тези пари умират. Е, хайде сега ми кажи кое е по-добре за хазната, но както казах, то трябва и малко акъл, а под фуражките акъл не вирее. Доказано е
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              лорде, а на теб хапартаментиту откога са ти?

                              По темата - плоският данък е най-хубавото нещо случило се в Бг в последните 20 години, след влизането ни в ЕС. И отгоре на всичкото- най-социалния. Ако въведат семейното подоходно облагане и премахнат всякакви простотии като детски и социални, тази държава ще излети напред подобно на Ирландия преди 20-на години, но това са само мечти. Свенете на държавна хранилка - ушеви, чиновници, мангали и т.н. никога няма да пуснат кокала

                              П.С. Все си мисля, че това (за облагането на лихви и борсови сделки) се прави само и единствено, за да спечелят комунетата избори, така както "случайно" изтече записа със Сдухан от долината на широките гащи малко преди изборите през 2009 и накара много колебаещи се като мен да гласуват (поне аз гласувах мажоритарно) за герП. Ако пипнат плоския данък (депозитите не ме интересуват - пари на депозит не съм държал, не държа и няма да държа никога), ще направя нещо, което никога не съм вярвал, че мога да направя - ще гласувам за комунистите
                              Отговарям ти веднага- апартаментите от 1994г. и от 2007г. Къщите от 1980г., 2002г. и една по наследство. Магазините от 2004г. и 2009г.

                              По въпроса за плоския данък си написал доста щуротлъци, но не си посочил С КАКВО Е ДОБЪР ТОЗИ ДАНЪК?!?! Аз казвам, че подобен данък не може да е добър с нищо!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Ти си много елементарен. Ако няма социален елемент как ще се издържат инвалидите и хората на бюджетна издръжка? Как ще искаме достойно заплащане на лекари и учители, а шепа олигарси да оставяме да богатеят на гърба на всички. Ясно е на всеки как се раздаде капитала в милата ни Татковина. Прогресивният данък в държава като нашата е задължителен просто!
                                Пенсионирам ли се веднъж, всичко отдавам под наем и отивам да си живея и работя във Франция! Там има държава, тука останаха шепа олигарси, гравитиращи край тях дребни обслужващи ги фирмички и лакеи. Много от форума ми се струва, че са от последните две категории.
                                За какви капиталисти ми говориш ти?!? Смешковци забогатяли с държавна помощ. Какво имаха те преди 20 години. Една риза на гърба си!
                                лорде, а на теб хапартаментиту откога са ти?

                                По темата - плоският данък е най-хубавото нещо случило се в Бг в последните 20 години, след влизането ни в ЕС. И отгоре на всичкото- най-социалния. Ако въведат семейното подоходно облагане и премахнат всякакви простотии като детски и социални, тази държава ще излети напред подобно на Ирландия преди 20-на години, но това са само мечти. Свенете на държавна хранилка - ушеви, чиновници, мангали и т.н. никога няма да пуснат кокала

                                П.С. Все си мисля, че това (за облагането на лихви и борсови сделки) се прави само и единствено, за да спечелят комунетата избори, така както "случайно" изтече записа със Сдухан от долината на широките гащи малко преди изборите през 2009 и накара много колебаещи се като мен да гласуват (поне аз гласувах мажоритарно) за герП. Ако пипнат плоския данък (депозитите не ме интересуват - пари на депозит не съм държал, не държа и няма да държа никога), ще направя нещо, което никога не съм вярвал, че мога да направя - ще гласувам за комунистите
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X