IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • постоянното увеличение на депозитите в условия на валутен борд, криза, свито потребление, покачване на цените на горивата, енергията и храните от първа необходимост означава само едно :

    ПРОВАЛ НА ИКОНОМИЧЕСКАТА ПОЛИТИКА
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Льольо 31,

      изглежда си на държавна работа, че плещиш такива глупости. Аз примерно внасям по един или друг начин в хазната едно 50К годишно. ДДС, данък, данък дивидент, осигуровки.

      Ако решат да вдигнат данъците и да се окаже, че ще плащам повече % щото съм си скъсал д-то от работа, докато разни тюфлеци си люлят краката по администрацията и реват за адекватни доходи - ами ще изсивея и ти гарантирам, че няма да съм само аз така.

      и не си мисли, че не може...ако човек е мотивиран да се прави на гявол винаги може да мине в сивата страна на бизнеса.

      колкото повече вдигат данъците толкова по-малка събираемост ще имат.

      интересно каква песен ще запее кратуна като тебе ако титана на мисълта бб реши, че за отдаден кв под наем в софия се дължи 0.5лв данък месечно или 1лв направо, щото имотите са подценени.

      сега си се наперил, но не може да мислиш по-далеч от края на масата
      извинявай, че така остро ти влизам, но от такова мислене БГ сме на хала да ни управляват мутри,физкултурници и любовници на червени 'бизнесмени'

      лека
      НЕ можеш да ми влизаш с лольо и да ми пожелаваш лека! Ти си такъв невероятен бастун, че просто нямам изразни средства аз повествователя за да те АНАЛизирам добре. Ти ми приличаш на един квартален пияница дето ходеше с костюм, вратовръзка и празен куфар и парадираше с познаства с величия. Същия си. Един гол г.з, който си е продал единственото читова нещо притежавал през живота- панелката и още го е яд от тази продажба е лесно да почне да обижда по-далновидни от него личности. Ти ако не беше толкова изпуснат и да направиш фирма в БГ -малка разбира се, щото всичко над 10% като налог те ужасява и тебе подобните, нямаше да сме на този хал. Ако аз бях на мястото на ББ щях да соча ежедневно точно такива плужеци като теб /извинявай, че брутално ти го набутах/ Много е наивен наистина ББ, ако аз бях на негово място щях да оправя държавата за половин година , държавната собственост щеше да се увеличи с 90% и после прозрачно да се препродаде на истински предприемчиви хора за тройна пара. Хем щеше да има двойни и тройни заплати за лекари, учители и полицаи. А такива боклуци от форумите нямаше да могат да пишат поради простата причина, че нямаше да могат да си позволят и месечната такса по ньета!

      Лека и доходна с новите данъци!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
        Икономиката не се сдухва заради "влогарите", а "влогарите" са следтвие от икономиката. Насила хубост не става!
        Точно, това винаги съм казвал, гледайте влоговете и си правете изводите, прадават бизнеси и на влог!!! Защо???!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Къде съм написал подобно нещо?, че моето си е мое, а чуждото общо? Искам просто влогарите да го духат, защото заради тях се сдуха икономиката. Не искам данък върху печалбите от БФБ. В акции инвестират мъжкари, на влог държат педали!
          Икономиката не се сдухва заради "влогарите", а "влогарите" са следтвие от икономиката. Насила хубост не става!
          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Къде съм написал подобно нещо?, че моето си е мое, а чуждото общо? Искам просто влогарите да го духат, защото заради тях се сдуха икономиката. Не искам данък върху печалбите от БФБ. В акции инвестират мъжкари, на влог държат педали!
            ха ха ха

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              Льольо 31,

              изглежда си на държавна работа, че плещиш такива глупости. Аз примерно внасям по един или друг начин в хазната едно 50К годишно. ДДС, данък, данък дивидент, осигуровки.

              Ако решат да вдигнат данъците и да се окаже, че ще плащам повече % щото съм си скъсал д-то от работа, докато разни тюфлеци си люлят краката по администрацията и реват за адекватни доходи - ами ще изсивея и ти гарантирам, че няма да съм само аз така.

              и не си мисли, че не може...ако човек е мотивиран да се прави на гявол винаги може да мине в сивата страна на бизнеса.

              колкото повече вдигат данъците толкова по-малка събираемост ще имат.

              интересно каква песен ще запее кратуна като тебе ако титана на мисълта бб реши, че за отдаден кв под наем в софия се дължи 0.5лв данък месечно или 1лв направо, щото имотите са подценени.

              сега си се наперил, но не може да мислиш по-далеч от края на масата
              извинявай, че така остро ти влизам, но от такова мислене БГ сме на хала да ни управляват мутри,физкултурници и любовници на червени 'бизнесмени'

              лека


              + 618 243.


              Аз дори мисля, че за държавните чиновници трябва да се върне методът на Петър І. Да работят без заплати, а хората да им плащат за техните услуги по определени тарифи, както са нотариусите. Така или иначе ни искат подкупи, така поне ще е регламентирано и няма да тежат на бюджетът. Още повече, че нужните на хората административни услуги са крайна цифра, следователно и парите, които ще бъдат плащани за тях ще са крайна сума - така броят на чиновниците ще се саморедуцира до приемливи стойности... няма как нотариусите да станат половин милион, нали?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Къде съм написал подобно нещо?, че моето си е мое, а чуждото общо? Искам просто влогарите да го духат, защото заради тях се сдуха икономиката. Не искам данък върху печалбите от БФБ. В акции инвестират мъжкари, на влог държат педали!
                + 318.

                Съгласен, че хората трябва да бъдат стимулирани да инвестират в икономиката, а не да трупат пари в бамка или дюшек.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Иначе вярвам, сам знаеш за пръвоначалното натрупване на капиталът. В "нормалните" държави това е станало по много по-брутални начини - чувал си за 10-годишни дечица, работещи в мините по 16 часа на ден, докато пукнат, нали?

                  Т.нар. "социална политика" просто се опитва да изравни хората в битов и социален план, но това е утопия - просто защото хората не са равни. Един е ленив, друг работлив, един е плужек, друг - предприемчив, един е безотговорен, друг - съвестен и разумен. Такава е човешката природа и несправедливо е именно да се опитваш да изравняваш принципно неравностойни хора. Това е противоестествено, а противоестествените работи не оцеляват. Също като жирафите, които са заплашени от изчезване не защото имат естествени врагове и не защото хората ги тепат - а защото са се изпедерастили.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Льольо 31,

                    изглежда си на държавна работа, че плещиш такива глупости. Аз примерно внасям по един или друг начин в хазната едно 50К годишно. ДДС, данък, данък дивидент, осигуровки.

                    Ако решат да вдигнат данъците и да се окаже, че ще плащам повече % щото съм си скъсал д-то от работа, докато разни тюфлеци си люлят краката по администрацията и реват за адекватни доходи - ами ще изсивея и ти гарантирам, че няма да съм само аз така.

                    и не си мисли, че не може...ако човек е мотивиран да се прави на гявол винаги може да мине в сивата страна на бизнеса.

                    колкото повече вдигат данъците толкова по-малка събираемост ще имат.

                    интересно каква песен ще запее кратуна като тебе ако титана на мисълта бб реши, че за отдаден кв под наем в софия се дължи 0.5лв данък месечно или 1лв направо, щото имотите са подценени.

                    сега си се наперил, но не може да мислиш по-далеч от края на масата
                    извинявай, че така остро ти влизам, но от такова мислене БГ сме на хала да ни управляват мутри,физкултурници и любовници на червени 'бизнесмени'

                    лека
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      То заради това цели катуни мангали се пишат инвалиди, а държавните ни чиновници са повече от тия във Франция и Германия взети заедно. Заради тоя "социален елемент" цели орди паразити ни висят на гърбът - а лошото е, че ний ги търпим, вместо да ги подкараме с камшиците и тоягите, зарад тоя "социален елемент" държавата ни е на тоя хал.

                      А от още по-долното твое изказване изпаднах направо в интелектуален шок - ти хем нападаш другите и твърдиш, че били комунисти, хем искаш на тия с повече пари да им земеш едва ли не 90% от доходите - т.е. разсъждаваш като бесен комунист (добре де - като отявлен комунист от края на ХХ век, щото ако беше бесен комунист щеше да предложиш направо да ги застрелваме), върни се и прочети какво си написал - това е абсурдно.

                      Ти даже не си истински комунист, който казва - буржоата дава своят един милион, аз давам мойте два лева - и сичко става общо. Ти си по-скоро комунист като борисов, който казва - моето си е само мое, чуждото е общо.




                      Баси.

                      Обещах да напиша статия, ама нещо ме домързя - Инвестор.бг - извинете ме - утре може би ще напиша.
                      Къде съм написал подобно нещо?, че моето си е мое, а чуждото общо? Искам просто влогарите да го духат, защото заради тях се сдуха икономиката. Не искам данък върху печалбите от БФБ. В акции инвестират мъжкари, на влог държат педали!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Императоров, проблема е, че ти си се огледал в едната твоя Б и аз в , но аз моята Б като доход не я одобрявам виждайки 777Б на несправедливо забогатялия вчерашен гольо! Той ако плаща само плосък данък ще е вечно дарен от държавата. Трябва такива да ги обложат със 70%. Само тогава ще съм спокоен. Твоята 1Б и моята 1Б примерно с 15%. ЗАТОВА Е ПРОГРЕСИВЕН!
                        Да, ама тоя, дето има 777 Б ще намери начин да ги скрие. Според тебе сам Четящият Винету колко прогресивен данък ще плати? И понеже тия с наистина многото бимберици ще се спасят, няма да плащат дори колкото плащат сега, а парите отнякъде ще трябва да дойдат, то аз и ти върху нашите общо 2 бимберици, ще платим не 15, а поне 30% - т.е. ще платим и за тия с многото пари. Ще ни ги земат без да ни питат, защото Гошо Ушев, Пена Чиновницата и Хъхрю Мангалът трябва да ядат, а да работят не щат.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Ти си много елементарен. Ако няма социален елемент как ще се издържат инвалидите и хората на бюджетна издръжка?
                          То заради това цели катуни мангали се пишат инвалиди, а държавните ни чиновници са повече от тия във Франция и Германия взети заедно. Заради тоя "социален елемент" цели орди паразити ни висят на гърбът - а лошото е, че ний ги търпим, вместо да ги подкараме с камшиците и тоягите, зарад тоя "социален елемент" държавата ни е на тоя хал.

                          А от още по-долното твое изказване изпаднах направо в интелектуален шок - ти хем нападаш другите и твърдиш, че били комунисти, хем искаш на тия с повече пари да им земеш едва ли не 90% от доходите - т.е. разсъждаваш като бесен комунист (добре де - като отявлен комунист от края на ХХ век, щото ако беше бесен комунист щеше да предложиш направо да ги застрелваме), върни се и прочети какво си написал - това е абсурдно.

                          Ти даже не си истински комунист, който казва - буржоата дава своят един милион, аз давам мойте два лева - и сичко става общо. Ти си по-скоро комунист като борисов, който казва - моето си е само мое, чуждото е общо.




                          Баси.

                          Обещах да напиша статия, ама нещо ме домързя - Инвестор.бг - извинете ме - утре може би ще напиша.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Чакайте малко - туканка всички забравяме нещо съвсем очевидно. Кирливият им закон може да важи само за акции не само шитнати, но и купени едва след приемането му... по простата причина, че никой закон не може да има обратно действие, а ако гномът се опита да измисли нещо друго, ще сезираме Конституционният съд и ще му разпорим г.зът.

                            Ландлордов - може и да е така, но швеците си нямат 1 000 000 мангали, нали? Как го виждаш това - аз да изкарам 1 Б и да дам 700 кинта на Хъхрю, за да порка ракия по цял ден?Тимберицата като иска да прави "социална държава" да я прави с парите на к.рвата си, не с нашите - защото нашите са изкарани с труд.

                            Впрочем точно Швеция е много показателен пример - тая държава в продължение на над десетилетие е била неизменно №1 в светът по растеж на БВП... до моментът, в който са решили да изоставят свободният капитализъм в полза са "социалната държава" - с подоходни данъци и безкрайно дундуркане на "социално слабите"... а резултатът е, че сега са затънали в дългове. И няма как да е иначе, след масираната данъчна емиграция на богати швеци - които се изнасят данъчно за местенца, дето не им дерат кожата, но физически си живеят в Швеция и ползват социалните екстри.... ама да обясняваш тия неща на картофоглавият, няма да те разбере, щото няма нужният интелектуален потенциал за това.


                            Да останеш без краченце не е хубаво, ама за това си има човекозастраховки. Но аз ти гарантирам, че дори да останеш без две краченца, пак здравият и прав мангал ще е с предимство пред тебе и държавата ще му помага повече - просто така, защото гласува слещу две кебапчета, а и защото може да писне, че го дискриминират, ако го пратят да копа.
                            Императоров, проблема е, че ти си се огледал в едната твоя Б и аз в , но аз моята Б като доход не я одобрявам виждайки 777Б на несправедливо забогатялия вчерашен гольо! Той ако плаща само плосък данък ще е вечно дарен от държавата. Трябва такива да ги обложат със 70%. Само тогава ще съм спокоен. Твоята 1Б и моята 1Б примерно с 15%. ЗАТОВА Е ПРОГРЕСИВЕН!

                            Коментар


                            • Чакайте малко - туканка всички забравяме нещо съвсем очевидно. Кирливият им закон може да важи само за акции не само шитнати, но и купени едва след приемането му... по простата причина, че никой закон не може да има обратно действие, а ако гномът се опита да измисли нещо друго, ще сезираме Конституционният съд и ще му разпорим г.зът.

                              Ландлордов - може и да е така, но швеците си нямат 1 000 000 мангали, нали? Как го виждаш това - аз да изкарам 1 Б и да дам 700 кинта на Хъхрю, за да порка ракия по цял ден?Тимберицата като иска да прави "социална държава" да я прави с парите на к.рвата си, не с нашите - защото нашите са изкарани с труд.

                              Впрочем точно Швеция е много показателен пример - тая държава в продължение на над десетилетие е била неизменно №1 в светът по растеж на БВП... до моментът, в който са решили да изоставят свободният капитализъм в полза са "социалната държава" - с подоходни данъци и безкрайно дундуркане на "социално слабите"... а резултатът е, че сега са затънали в дългове. И няма как да е иначе, след масираната данъчна емиграция на богати швеци - които се изнасят данъчно за местенца, дето не им дерат кожата, но физически си живеят в Швеция и ползват социалните екстри.... ама да обясняваш тия неща на картофоглавият, няма да те разбере, щото няма нужният интелектуален потенциал за това.


                              Да останеш без краченце не е хубаво, ама за това си има човекозастраховки. Но аз ти гарантирам, че дори да останеш без две краченца, пак здравият и прав мангал ще е с предимство пред тебе и държавата ще му помага повече - просто така, защото гласува слещу две кебапчета, а и защото може да писне, че го дискриминират, ако го пратят да копа.
                              Last edited by Императорът; 14.10.2012, 21:11.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Абе човек Мутрафона тия 9 милиона няма да ги вземе като заплата ,че да му се облагат "неплоско".Съвземете се малко отнасят го винаги бедните .Това че вземаш 2-3 000 заплатка не те числи към богатите ,а си само малко по-високо платен работник .А за данъците от капиталова печалба , ще ви направи малко по-дългосрочни инвеститори -Няма продажба -няма печалба -не плащаш данък
                                Тогава като купуваш боклук с цел да спечелиш 2-3 ст. ще се се замислиш дали да рискуваш ...

                                [/QUOTE]Запомни си добре думите, защото догодина по това време ще трябва да нарамиш пушката и да си в гората!
                                Плоският данък е не просто несоциален, той е антисоциален! Не може някой мутрафон приватизирал предприятие преди 10-15 години под масата, сега да плаща данък 10% върху печалба 10 милиона, да гърби хората като ги води на минимална работна заплата. Е какво е това 1млн данък и 9 милиона за дерибея. Трябва да е минимум 50% за подобен праг на печалба. Пак му остават едни 5 милиона, които са твърде много за лични нужди. Плоският данък е едно недоразумение, което наистина мръсните комуняги въведоха. Единствената социалистическа партия в света въвела крайно дясна мярка. Иде и края със следващото коалиционно правителство. Гаранция![/QUOTE]
                                Last edited by toto 2; 14.10.2012, 20:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X