IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пенсионерите на възраст НАД 79 години в България ЗА ЩАСТИЕ се увеличават:
    1)
    - в края на 2013г. бяха едва 339,103 души или 15.51% от пенсионерите
    2)
    - в края на 2019г. бяха 355,453 души или вече 16.64% от пенсионерите





    https://www.nssi.bg/aboutbg/st/statistic/152-pensions

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Батка, знам, че си Господ и мнението ти е единственото меродавно, но приеми, че има и други професии освен жичкаджиите, дето ги приемаха в Техническия с тройки от дипломите. Като ти давам данни, значи има нещо в тях. Майка ти на колко години е? А от колко години е пенсионер - да ти е жива и здрава!
      Бе аз не съм Господ но ми хареса как ми викаш...Земи напъни повече че втората гънка нещо не мое да запали и вдени най накрая какво ти говоря.Аз не отричам че има хора които получават пенсия 25г отричам че това е масово и средно.При пенсия на 65г много трудно ще го докараме средно по 25г пенсионери...Това означава че ще имаме доста столетници което няма как да се случи.Майка ми получава пенсия 30г не 25 ама тя е изключение.Баща ми нямаше този късмет..Та толко за пенсиите пиша ти бавно щото четеш трудно а мислиш още по бавно.Не ми е известно по мое време да са приемали някого с диплома три но виж от който нищо не става дори чеп за зеле отиваше в Софийския да стане даскал хи хи хи.Най тъпата част отиваше в СУ но това не им пречи да имат най голямото самочувствие.Само си погледнете Законите Прокурорите Съдиите и юристите пълен боклук токсичен боклук.То не е случайно това че ЕС ни навира на кучето в гъзо по тема Правосъдие и вътрешен ред.Лепнахте ни петно пред целия свят тва крадците и некадърниците.Ето днеска и Кьовеши ви напраи за пет стинки и в очите ви каза че сте кръгли некадърници.Така че понамали приказките кой с колко влизал в ТУ.Аз с моята диплома мога да работя в целия свят а ти с твоята още на Калотина може да си изтриеш гъзъ с нея.

      Коментар


      • Груец, аз тоя документ не го оспорвам...освен, че използват стари данни - респ. истината е дори по-нагоре. Адйе след короната може и да е 0:0 резултата, дори надолу. Това няма значение.
        Но не ме слушаш/четеш - представи си че 20% от хората получават 20 години пенсия, а 80% от хората умират в деня преди пенсия, с 40 години стаж и нулева инфлация и прираст на населението. Съотношение 1:5 - т.е. вноската може да ти е 1/10 от заплатата, за да е балансирана системата (20/40*1/5). В този пример средната продължителност на живота е пенсиониране+4г, но средния срок на пенсия е 20г.

        Коментар


        • Средната възраст на пенсиониране нещо 52/48(мъже/жени) ми се върти. Затова и се взема 19/25 години пенсия.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Батка, знам, че си Господ и мнението ти е единственото меродавно, но приеми, че има и други професии освен жичкаджиите, дето ги приемаха в Техническия с тройки от дипломите. Като ти давам данни, значи има нещо в тях. Майка ти на колко години е? А от колко години е пенсионер - да ти е жива и здрава!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Егати глупсотите - за пръв път да напишеш нещо и да не съм съгласен - поне за първата част, с останалото съм съгласен, но няма как да стане Средната продължителност за получване на песния е над 25 години (при жените е към 30) - недей да екстраполираш директно с продължителността на живот Или иначе казано, каквото си внесъл за месец и половина като осигуровки за пенсия, следва да го получиш за месец - тогава наистина над 90% от пенсионерите ще вземат 300 кинта.

              Но да, системата е комунистическа, тип - няма значение колко си бачкал и внасял, ние пак ще ти дадем 300 лева, така че лъжи на воля и не се притеснявай. Затова и някои като Вальо Немския викат, че съм бил длъжен да плащам пенЦията на родителите му, докато той бил забегнал у Немски, щото те са ѝ работили на тая дръжава ва, ей! И пак затова някои немеят колко пари имат в УПФ-тата - ми подобни суми биха имали и в ноЙ, ако не беше обща каца!

              П.С. правил съм си разчети, както имам ощше 25 години до пенсия, че ако спра да се осигурявам на макса и почна на минимума, за 25 години ще изплатя един ипотечен кредит за 100К евро само с разликата в осигуровките, докато ползвам абсолютно същите услуги в здравеопазването, администрацията и т.н. Накрая ще се пенсионирам с един апартамент,дето си е само мой, ще си му лапкам наемчето и ще рева - дейва тая шибана държава, с 300 лева живее ли се, мамка му. та така и сегашните пенсионери - тези панеляци, дето са ги завещали на потомството, откъде са, а
              Груец айде да не се репчиш и да напънеш и втората гънка белким стоплиш.Средната продължтелност на получаване на пенсия не е 25г.Тука са те баламосали яко.Щото тука са включени всички военни и милиционери които ги пенсионираха по на 40г и повяевай не бяха малко.Отделно Луканов даде първа категория на Сульо и Пульо и пенсионира сума ти мъже на 47г и сума ти жеми на 42.Аз кат постъпих на работа човека дето се пенсионира беш на 47.Лаборантката ми пичка та дрънка на 42 пенсионерка,Викам и кака да знаеш почвам да таковам пенсионерки....Ако смяташ че ако се пенсионираш на 65 ще получяаш 25д пенсия то ти си идиот.Лъжат ни най нагло

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                65+25=90- нещо не ги виждам много 90годишни наоколо
                Ти живееш в Германия, няма и как да ги видиш
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                  Четеш ме като дявола... или аз тъпо съм го написал...
                  Това което пишеш ти, е среден период на изплащане на пенсия. Обаче има една сюрия хора, които не доживяват изобщо до пенсия (а са внасяли), и една сюрия, които се пенсионират рано-рано (някои особено незаслужено).
                  Аз, като един обикновен човечец, се очаква да пукна на 72 (по последните таблици може и да е друго, не съм ги гледал скоро) и да се пенсионирам на 65 (+/- ако не барат пак по закона). Ако изключим шапкарите с ранното пенсиониране, средното съотношение грубо е 40:8 - някой ще добутат и 22, ама други ще свършат на 0. Това ми беше идеята за 8-те години.
                  Мнйе, нйе, нали затова ти дадох да четеш официалния дукимйент. Ето ти още един - чети и се ограмотявай, умно момче си, не се излагай

                  да е някой друг, да му кажа, че е тъп и толкова, ма ти си умен, а повтаряш стари мантри - не е правилно. Или пък и имаш тотално неразбиране за статистиката и анализа ѝ? Та в табличката, дето съм ти я дал, има и разчетите по години - на тези, дето са на 65, им остават оше 14 години средно живот, на жените - 18. Другото е алабализми. А данните на НОИ са леко изкривени, защото преди да се пенсионирали по-рано и това съвсем е крашвало системата.

                  Каквото и да си говорим, средната продължителност на живота у нас расте, и то расте стабилно, затова трябваше да се вдигне и възрастта за пенсиониране (и не само затова, а и защото едни хора избягаха в чужбина). Това са реалиите - пък дали БХ, Костов или комунистите.сАвеЦката власт и турското робство са виновни, е отделен въпрос
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми обясних, че е глупост свише, нали, та се учудих, че парче-то, дето е доста грамотен човек, повтаря тази долна лъжа. Отиваш тук в сайта на НОИ - https://www.nssi.bg/forusers/infomat...in/buletin2017 и цъкаш на първи брой на изданието им за годината. Там скролваш на стр. 6 най-долу и виждаш, че за 2016 средната продължителност за получаване на пенсия за стаж и възраст трета категория за 2016 година е 25,8 години, като за мъжете е 22,6, а за жените е 27,3 години. Иконимически форум сме все пак, не сме разните казионни "експерти" и аналЛизатори, тип ЕЖК
                    65+25=90- нещо не ги виждам много 90годишни наоколо

                    Коментар


                    • Четеш ме като дявола... или аз тъпо съм го написал...
                      Това което пишеш ти, е среден период на изплащане на пенсия. Обаче има една сюрия хора, които не доживяват изобщо до пенсия (а са внасяли), и една сюрия, които се пенсионират рано-рано (някои особено незаслужено).
                      Аз, като един обикновен човечец, се очаква да пукна на 72 (по последните таблици може и да е друго, не съм ги гледал скоро) и да се пенсионирам на 65 (+/- ако не барат пак по закона). Ако изключим шапкарите с ранното пенсиониране, средното съотношение грубо е 40:8 - някой ще добутат и 22, ама други ще свършат на 0. Това ми беше идеята за 8-те години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение

                        Майко, мила!
                        Тук ме уби.
                        Само 8 години?
                        Ми обясних, че е глупост свише, нали, та се учудих, че парче-то, дето е доста грамотен човек, повтаря тази долна лъжа. Отиваш тук в сайта на НОИ - https://www.nssi.bg/forusers/infomat...in/buletin2017 и цъкаш на първи брой на изданието им за годината. Там скролваш на стр. 6 най-долу и виждаш, че за 2016 средната продължителност за получаване на пенсия за стаж и възраст трета категория за 2016 година е 25,8 години, като за мъжете е 22,6, а за жените е 27,3 години. Иконимически форум сме все пак, не сме разните казионни "експерти" и аналЛизатори, тип ЕЖК
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Средния период на живот след пенсиониране е 8 години..
                          Майко, мила!
                          Тук ме уби.
                          Само 8 години?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Средния период на живот след пенсиониране е 8 години. Ти си прави сметка, пенсионираните преди 1989 колко са останали живи. И те не получават ниски пенсии - дядо ми, като се пенсионира 93-та, въпреки че имаше стаж, получи по-ниска пенсия от колегите си. Сметките на НОИ са криви - трябва да съберат среднопретеглените осигурителни доходи на всички пенсионери, и да разделят на приходите за 1 година. После, който е под минимума - да му дадат разликата. Така ще се окаже, че 90% от пенсионерите са за 300лв пенсия.

                            НОИ трябва да остане само за социална пенсия. Останалото - каквото си заработил.
                            Егати глупсотите - за пръв път да напишеш нещо и да не съм съгласен - поне за първата част, с останалото съм съгласен, но няма как да стане Средната продължителност за получване на песния е над 25 години (при жените е към 30) - недей да екстраполираш директно с продължителността на живот Или иначе казано, каквото си внесъл за месец и половина като осигуровки за пенсия, следва да го получиш за месец - тогава наистина над 90% от пенсионерите ще вземат 300 кинта.

                            Но да, системата е комунистическа, тип - няма значение колко си бачкал и внасял, ние пак ще ти дадем 300 лева, така че лъжи на воля и не се притеснявай. Затова и някои като Вальо Немския викат, че съм бил длъжен да плащам пенЦията на родителите му, докато той бил забегнал у Немски, щото те са ѝ работили на тая дръжава ва, ей! И пак затова някои немеят колко пари имат в УПФ-тата - ми подобни суми биха имали и в ноЙ, ако не беше обща каца!

                            П.С. правил съм си разчети, както имам ощше 25 години до пенсия, че ако спра да се осигурявам на макса и почна на минимума, за 25 години ще изплатя един ипотечен кредит за 100К евро само с разликата в осигуровките, докато ползвам абсолютно същите услуги в здравеопазването, администрацията и т.н. Накрая ще се пенсионирам с един апартамент,дето си е само мой, ще си му лапкам наемчето и ще рева - дейва тая шибана държава, с 300 лева живее ли се, мамка му. та така и сегашните пенсионери - тези панеляци, дето са ги завещали на потомството, откъде са, а
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Средния период на живот след пенсиониране е 8 години. Ти си прави сметка, пенсионираните преди 1989 колко са останали живи. И те не получават ниски пенсии - дядо ми, като се пенсионира 93-та, въпреки че имаше стаж, получи по-ниска пенсия от колегите си. Сметките на НОИ са криви - трябва да съберат среднопретеглените осигурителни доходи на всички пенсионери, и да разделят на приходите за 1 година. После, който е под минимума - да му дадат разликата. Така ще се окаже, че 90% от пенсионерите са за 300лв пенсия.

                              НОИ трябва да остане само за социална пенсия. Останалото - каквото си заработил.

                              едит: Марине, предимно са физически лица - ддс и акцизи Ама за да се ползват те, пак минаваме през благословията на боце.

                              Коментар


                              • Не мога да разбера, защо се препирате.
                                В РБ е възприет отдавна солидарния модел за осигуряване.
                                Това означава, че работещите издържат неработещите /по всички осигурителни рискове/.
                                По конкретно при пенсиите, с осигурителните вноски на нашите родители са изплащани
                                пенсиите на дядовците и бабите ни.
                                Сега с осигурителните вноски на работещите се изплащат ПОЛОВИНАТА от пенсиите
                                на родителите ни /образно казано/. Другата ПОЛОВИНА идва от данъци и акцизи, платими
                                в страната.Това са облози платени предимно на местни юридически и физически лица.
                                Има и малко ДДС и митни сборове на фирми, чужди резиденти, но те са пренебрежима
                                величина.

                                Коментар

                                Working...
                                X