IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    http://www.investor.bg/novini-i-anal...i-e-35,154154/

    Не мога да открия оная тема за фондовете. Както и да е...
    Баси нещастниците
    За бъдещите пенсионери става дума.
    Фонд мениджърите нема какво да ги мислим

    Това е нищо... те ако изобщо раздават някога пенсии ще е събитие... пак държавата ще трябва да поеме всичко. Днес се оправдаваме с комунистите утре ще се оправдаваме с мутрите от прехода.

    Ето една очаквана (поне за мен) новина:
    http://www.capital.bg/biznes/kompani...upuva_doverie/

    Коментар


    • http://www.investor.bg/novini-i-anal...i-e-35,154154/

      Не мога да открия оная тема за фондовете. Както и да е...
      Баси нещастниците
      За бъдещите пенсионери става дума.
      Фонд мениджърите нема какво да ги мислим

      Коментар


      • През март 2013г.:
        1)
        Месечна пенсия от минимум 500 лв.
        - получиха 172,551 пенсионери
        - България им е платила общо над 102.1 милиона лв. за пенсии

        2)
        Месечна пенсия от максимум 180 лв.
        - получиха 616,437 пенсионери
        - България им е изплатила общо по-малко от 90.6 милиона лв. за пенсии



        http://www.nssi.bg/aboutbg/st

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ve6ter Разгледай мнение
          Няма нищо лошо и те да се потрудят малко, нали така
          Няма... но според някои това, че Хъхрю не признава друг труд освен кражбата, е негова етнокултурна особеност, с която трябва да се съобразяваме.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • През декември 2012г.:
            1)
            Месечна пенсия от минимум 500 лв.
            - получиха 171,252 пенсионери
            - България им е платила общо над 97.2 милиона лв. за пенсии

            2)
            Месечна пенсия от максимум 180 лв.
            - получиха 617,862 пенсионери
            - България им е изплатила общо по-малко от 90.8 милиона лв. за пенсии



            http://www.nssi.bg/aboutbg/st

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Равновесието - Европейската конвенция за правата на човекът допуска принудителният труд, когато става дума за осъдени престъпници.... и не съм видял отдолу да пише с малки букви, че това не се отнася за Хъхрю.

              Провери и ще се убедиш.
              Няма нищо лошо и те да се потрудят малко, нали така

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Административните актове не са криминални такива, за подобно нещо не следва затвор, което означава че всичко написано по долу са доста изкривено желание за налагане на нарушаващи основни права на човека мерки. Не съм чул до сега в България да е криминално нарушение човек да не работи.
                Да, но лъже-инвалидството би следвало да е криминализирано, а именно за него ставаше дума. Благодарение на тази престъпна практика много невинни хора умират поради липса на средства за лечение - средства, които ги няма, тъй като отиват за лъже-инвалиди.

                Още по-идиотското е, че истински инвалиди (познавам един 100% незрящ и такъв с отрязан крак) трябва ВСЯКА година да минават отново ТЕЛК - да ги проверят да не би случайно да са им поникнали нови очи или крайници!

                Равновесие, по вашата логика престъпниците не бива да отиват изобщо в затворите, защото им се нарушава правото на свободно придвижване. Нещата са прости - не спазваш ли правилата, губиш правата. Останалото е от лукавия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Равновесието - Европейската конвенция за правата на човекът допуска принудителният труд, когато става дума за осъдени престъпници.... и не съм видял отдолу да пише с малки букви, че това не се отнася за Хъхрю.

                  Провери и ще се убедиш.
                  Административните актове не са криминални такива, за подобно нещо не следва затвор, което означава че всичко написано по долу са доста изкривено желание за налагане на нарушаващи основни права на човека мерки. Не съм чул до сега в България да е криминално нарушение човек да не работи.

                  Коментар


                  • Равновесието - Европейската конвенция за правата на човекът допуска принудителният труд, когато става дума за осъдени престъпници.... и не съм видял отдолу да пише с малки букви, че това не се отнася за Хъхрю.

                    Провери и ще се убедиш.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ами аз съм принципен човек. И моето виждане е че трябва да се управлява по правила, а не от хора. Което означава че правилата са еднакви за всички и се прилагат еднакво за всички. няма значение дали бай мангал не си е платил някакво задължение към държавата или Бай Премиер ползва държавни ресурси за собствено удоволствие. И двете за мен са еднакви - кражба от моите данъци.

                      И двамата според мен трябва да бъдат съдени, като само размера на това което са присвоили определя разликата в тежестта на наказието.

                      Но съм и реалист, и съм наясно че това няма да стане. И така по добре настоящата сива зона на полубеззаконие за всички, отколкото нямакаква скапана диктатура с пълно беззаконие за едни и пълно безправие за други.

                      Не гледам български новини, също както и всякакви политически предавания.
                      Е, ти ако не гледаж български новини, какво коментираш изобщо в тези теми?
                      От друга страна ми стана интересно какво не си е платил Бойко та трябва да се наказва?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Ти сега почна да говориш и против шефа. Така нормална дискусия не може да се води!

                        Бате Бойко даде две показателни интервюта при Кеворк и в леко жълтеещата медия на С. Диков. И двете беше блестящ и неотразим!
                        Ония тъпаци от СКАТ обаче понеже ги хвана много яд и нямаше с какво да контрират, почнаха анализи в дискусионното им в кавички студио и интервюта със случайни граждани защо шефа се бил появявал често по интервюта. Ама нали точно вие комуноидни медии го обвинявате в липса на демократичнот бе ! Защо го корите тогава точно за медийни изяви боклуци ниедни?
                        Ами аз съм принципен човек. И моето виждане е че трябва да се управлява по правила, а не от хора. Което означава че правилата са еднакви за всички и се прилагат еднакво за всички. няма значение дали бай мангал не си е платил някакво задължение към държавата или Бай Премиер ползва държавни ресурси за собствено удоволствие. И двете за мен са еднакви - кражба от моите данъци.

                        И двамата според мен трябва да бъдат съдени, като само размера на това което са присвоили определя разликата в тежестта на наказието.

                        Но съм и реалист, и съм наясно че това няма да стане. И така по добре настоящата сива зона на полубеззаконие за всички, отколкото нямакаква скапана диктатура с пълно беззаконие за едни и пълно безправие за други.

                        Не гледам български новини, също както и всякакви политически предавания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          И отново, кои са големите длъжници на държавата Защо смятате че може да има различен закон за цигани и различен за "честните" бизнесмени. Ами не може.

                          Че то ако говорим за административни нарушения и Бойко трябва да го отнесе по същия параграф с разкарването на селски футболни отбори на правителствения самолет.
                          Ти сега почна да говориш и против шефа. Така нормална дискусия не може да се води!

                          Бате Бойко даде две показателни интервюта при Кеворк и в леко жълтеещата медия на С. Диков. И двете беше блестящ и неотразим!
                          Ония тъпаци от СКАТ обаче понеже ги хвана много яд и нямаше с какво да контрират, почнаха анализи в дискусионното им в кавички студио и интервюта със случайни граждани защо шефа се бил появявал често по интервюта. Ама нали точно вие комуноидни медии го обвинявате в липса на демократичнот бе ! Защо го корите тогава точно за медийни изяви боклуци ниедни?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                            Чакай сега, ти малко преиначаваш и принизяваш дискусията.Какъв ток? Тук питам за административни нарушения, които се наказват с актове и не са платени от хъхряците. Как по ясно да ти го обясня? За тока ме боли фара, това са частни фирми събирачите. ТУК говорим за държавни вземания!
                            И отново, кои са големите длъжници на държавата Защо смятате че може да има различен закон за цигани и различен за "честните" бизнесмени. Ами не може.

                            Че то ако говорим за административни нарушения и Бойко трябва да го отнесе по същия параграф с разкарването на селски футболни отбори на правителствения самолет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Какво по точно да плати. Тока ли - ами аз за това давах пример със Захариев. защото ако криминализират неплащането на ток - ако се приравни с кражба, каквото всъщност е, кои ще се окажат големите крадци. Хайде да се ловим на бас че няма да са циганите. не че и те не крадят, но те лоби в парламента нямат.
                              Чакай сега, ти малко преиначаваш и принизяваш дискусията.Какъв ток? Тук питам за административни нарушения, които се наказват с актове и не са платени от хъхряците. Как по ясно да ти го обясня? За тока ме боли фара, това са частни фирми събирачите. ТУК говорим за държавни вземания!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Ами всичките герои които си изброило, са продукт на червено-синята мъгла, както се изразява моят приятел Жорж. Но ти не отговори на въпроса, как ще накараш скъсания мангалоид, да плати нещо което няма как да го извади от джоба?
                                Какво по точно да плати. Тока ли - ами аз за това давах пример със Захариев. защото ако криминализират неплащането на ток - ако се приравни с кражба, каквото всъщност е, кои ще се окажат големите крадци. Хайде да се ловим на бас че няма да са циганите. не че и те не крадят, но те лоби в парламента нямат.

                                Коментар

                                Working...
                                X