IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смешна ликвидност на БФБ!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Наивник,
    въпросът ти изисква доста дълъг отговор, защото е доста общ и звучи като въпроса - От къде идват бебетата

    но, краткият отговор е

    От инвестиционните посредници и техните клиенти. С подписването на договор с ИП, клиентът се съгласява посредникът да има възможност да дава притежаваните акции на клиента на други клиенти на заем с цел да бъдат продадени преди да бъдат купени / така наречената продажба на късо/ в замяна на възможността да се кредитира сравнително евтино и да купува на кредит акции или да продава на късо.

    От борсата обаче и от КФН зависи изграждането на фючерсен пазар на индекси и и пазар на опции, както и отпадането на някои абсурдни изисквания при късите продажби които на практика блокират възможността за реалното им ползване. Правил съм къса продажба на Химимпорт и Пътища и е изключително трудно защото, първо акциите трябва да имат над 20 сделки средно дневно в последния месец и второ за да продадеш на късо трябва да го направиш на ъптик но цената трябва да е над цената на отваряне.
    клиринг, клиринг, клиринг, клиринг, клиринг

    Никоя КФН и Борса, още по малко пък нашите тюфлеци могат да организират такова нещо, без ИП-тата влкючително банките да направят нещо в тзаи посока.

    Иначе и с теб моем се договорим да ти дам акциите си от АКБ да ги шортиш

    Коментар


    • Наивник,
      въпросът ти изисква доста дълъг отговор, защото е доста общ и звучи като въпроса - От къде идват бебетата

      но, краткият отговор е

      От инвестиционните посредници и техните клиенти. С подписването на маржин договор с ИП, клиентът се съгласява посредникът да има възможност да дава притежаваните акции на клиента на други клиенти на заем с цел да бъдат продадени преди да бъдат купени / така наречената продажба на късо/ в замяна на възможността да се кредитира сравнително евтино и да купува на кредит акции или да продава на късо.

      От борсата обаче и от КФН зависи изграждането на фючерсен пазар на индекси и и пазар на опции, както и отпадането на някои абсурдни изисквания при късите продажби които на практика блокират възможността за реалното им ползване. Правил съм къса продажба на Химимпорт и Пътища и е изключително трудно защото, първо акциите трябва да имат над 20 сделки средно дневно в последния месец и второ за да продадеш на късо трябва да го направиш на ъптик но цената трябва да е над цената на отваряне.
      Last edited by BigBear; 20.09.2012, 09:39.
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Ще си позволя да се усъмня в знанията на пишещите тук, от къде аджеба идат късите?

        Коментар


        • За ликвидността и различните инструменти пиша от много време, но промяна не се предизвика

          тези съм ги писал през 2008 година

          L – като Ликвидност

          Ликвидност ли – ако може да не е днес!*

          а това е прясно от август 2012

          Септемврийска поправителна сесия за БФБ

          пиша и за ползата от късите някъде от към 2000 година. Видима полза няма. Нивото на компетентността на ръководството на БФБ и КФН не позволяват да се извърши преход от пазар основан на моментална размяна към пазар основан на кредитен лост. Една промяна в собствеността на БФБ с купувач някоя от топ борсите би започнала такъв процес на подмяна на кадрите които с незнанието си блокират развитието но това видимо не е преоритет.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Какво млъкна бе Винс, следващият ти въпрос трябва да ти е дали портфейла ми е под 100К! И така докато се изкараш по-богат, съответно по-умен!
            Но не отговаряш на моя 1 въпрос, а именно кое не те устройва на БФБто? Имаш нещо против дивиденти над 10% ли? Имаш против да купуваш компании с минало на П/Е 1 ли?
            Нека цените да се сриват още много, искрено го пожелавам на всички участници! Нека дивидентите стават 30% на година и П/Е да бъде под 1!!! Това е борса за инвестиции, а не надутите 15-20 П/Е Дакси, Дау и т.н., където всеки гледа да открадне няколко пипса и да бяга!
            Естествено че има размера значение. Майтапа на страна тук не опира въпроса за богатство защото сигурно поне 10 пъти съм казвал, че на БФБ има колеги и с пъти по-големи портфеили и от моя, за което аз много повече ги уважавам от колкото колеги които се хвалят че са от 97ма г. на борсата, а в същото време правят сделки по 2-300 лева, че дори и по-малко. Много се радвам че твояр портфейл е над 10000 лв. защото това според мен е психологическа граница и си/Ви пожелавам да има повече колеги на БФБ с портфейли по-големи от 10 к, пък ако може и над 100к ще е още по-добре, защото ми писна да гледам чекиджии с по 1000-2000 леффчета и се фукат наляво-надясно че са ИНВИСТИТУРИ, аз не искам да имам нищо общо с такива КОЛЕГИ. Знаеш ли колко пъти за последните 12 месеца съм попадал на КОЛЕГИ които се фукат че са ИНВИСТИТУРИ без да им казвам аз с какво се занимавам?????? Такива само ги питам какъв им е размера на портфейла, каква доходност имат за последните 12 месеца и дали са играли ЕЛАРГ (тва последното го питам защото според мен за последната една година това беше играта на инвеститора/спекулант имаше фундамент имаше и сравнително добра ликвидност, а също и компмесаторките бяха игра но аз лично си признавам че ги врътнах само 2 или 3 пъти.
            Не е препоръка за покупко-продажба на акции и не е съвет за нищо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
              Силно ме интересува портфейла ти на БФБ под 10К лв. ли ти е или не?
              Какво млъкна бе Винс, следващият ти въпрос трябва да ти е дали портфейла ми е под 100К! И така докато се изкараш по-богат, съответно по-умен!
              Но не отговаряш на моя 1 въпрос, а именно кое не те устройва на БФБто? Имаш нещо против дивиденти над 10% ли? Имаш против да купуваш компании с минало на П/Е 1 ли?
              Нека цените да се сриват още много, искрено го пожелавам на всички участници! Нека дивидентите стават 30% на година и П/Е да бъде под 1!!! Това е борса за инвестиции, а не надутите 15-20 П/Е Дакси, Дау и т.н., където всеки гледа да открадне няколко пипса и да бяга!

              Коментар


              • Късите ще пазят от създаване на нов балон и ново болезнено падане след време,
                мисля че по до кокал ножа не може да опре и сега е момента правилата да се синхронизират с тези на световните борси...


                Маи си личи кои търгуват на азиатската сесия
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                  Силно ме интересува портфейла ти на БФБ под 10К лв. ли ти е или не?
                  Над тази сума е /ако не вярваш, може да се обзаложим за 10 000 лв. срещу доказателтва от моя страна/, но какво значение има това??? Всичко е % приятелю!
                  Пак да те попитам - теб кое не те устройва точно на БФБ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                    Като не ти трябват къси, за какво се оплакваш? Кое не ти харесва? Да купуваш Хима на П/Е 1 ли, да взимаш над 10% дивидент годишно ли? Кое точно не те устройва? След като много компании са за strong buy според теб - просто тихичко и кротко си ги купувай и надей да ревеш много, че цената ще рипне!!!

                    П.С. Аз лично нямам никакви проблеми на БФБто! По-скоро главоболията ми ги създават онези, "големите", Дакси, Дау и т.н.

                    Силно ме интересува портфейла ти на БФБ под 10К лв. ли ти е или не?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                      А бе скъпи ИНВИСТИТУРИ, проблема не е мой, а НАШ, на Вас харесва ли ви да сте част от този цирк който е в момента на БФБ.?????????? На мен къси не ми трябват защото, според мен има доста акции на БФБ които са за стронг бай, къси трябват на колегите които плюят всичко що е на БФБ. Че кой ще ми плати аз да търся изход от този цирк и кой съм аз да върша услуги на сигурно няма и 2000 активно търгуващи на БФБ?
                      Като не ти трябват къси, за какво се оплакваш? Кое не ти харесва? Да купуваш Хима на П/Е 1 ли, да взимаш над 10% дивидент годишно ли? Кое точно не те устройва? След като много компании са за strong buy според теб - просто тихичко и кротко си ги купувай и надей да ревеш много, че цената ще рипне!!!

                      П.С. Аз лично нямам никакви проблеми на БФБто! По-скоро главоболията ми ги създават онези, "големите", Дакси, Дау и т.н.
                      Last edited by първи стъпки; 20.09.2012, 01:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        1. Абсолютно си прав - просто сме мноооооого беднички, за да имаме претенции!
                        2. Кой да ти ги осигури тези къси бре Винс? Сещаш се, че на нашият пазар е безкрайно лесно манипулирането с 20-50 000лв. Прекалено е лесно просто да обвиняваш и да не даваш алтернатива! Като малко дете си - дайте ми къси, дайте ми къси! Като вярваш толкова в успеха им и иамш подобаващ портфейл - еми просто ти ги организирай да видим /както каза Мастъра/!

                        П.С. Аз искам имение с басейни, никога да не работя, 5 деца, ............, ама са виновни всички останали, че не ми го осигуряват

                        А бе скъпи ИНВИСТИТУРИ, проблема не е мой, а НАШ, на Вас харесва ли ви да сте част от този цирк който е в момента на БФБ.?????????? На мен къси не ми трябват защото, според мен има доста акции на БФБ които са за стронг бай, къси трябват на колегите които плюят всичко що е на БФБ. Че кой ще ми плати аз да търся изход от този цирк и кой съм аз да върша услуги на сигурно няма и 2000 активно търгуващи на БФБ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                          1.Проди за ликвидността сме виновни всички ние, това е факт и за всичко се оправдаваме с мажоритари, компании, политика и не знам си какво още.
                          2.Има много просто решение и то е къси кат има само шитове на БФБ ми просто ги нашортете яко и това.
                          1. Абсолютно си прав - просто сме мноооооого беднички, за да имаме претенции!
                          2. Кой да ти ги осигури тези къси бре Винс? Сещаш се, че на нашият пазар е безкрайно лесно манипулирането с 20-50 000лв. Прекалено е лесно просто да обвиняваш и да не даваш алтернатива! Като малко дете си - дайте ми къси, дайте ми къси! Като вярваш толкова в успеха им и иамш подобаващ портфейл - еми просто ти ги организирай да видим /както каза Мастъра/!

                          П.С. Аз искам имение с басейни, никога да не работя, 5 деца, ............, ама са виновни всички останали, че не ми го осигуряват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                            Има много просто решение и то е къси кат има само шитове на БФБ ми просто ги нашортете яко и това.
                            Ако толкова си на зор да продаваш без да имаш, намери си от някъде някой да ти даде на заем акции и ги продай па на падежа си ги купи от пазара и му ги върни... Какъв ти е проблема? Голите къси са незаконни. Не може да продаваш нещо, което нямаш!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Винс, да ти прави впечатление че упражненията по риторика са в периода докато не свърши сесията в Щатите, а не у нас!

                              И кой ти е казвал че „пианист в публичен дом” е престижно занимание в днешно време, та някой да има желание да разправя наляво и на дясно, еле пък по летищата, какво го вълнува в този бранш

                              Ликвидността у нас е турбо ниска, а професионален играч с възможности и опит може да пусне индекси, стига да има интерес, и аз смятам че ще има.

                              Официалните институции са длъжници от гледна точка обезпечаването на нормален клиринг, ако имаш предложения по въпроса сподели.
                              Проди за ликвидността сме виновни всички ние, това е факт и за всичко се оправдаваме с мажоритари, компании, политика и не знам си какво още. Има много просто решение и то е къси кат има само шитове на БФБ ми просто ги нашортете яко и това. Аз не съм мисия да се занимавам с иновации на БФБ от които ще спечелим всички никой няма да ми плати за това, а това е работа на всички нас всички ние които се бием в гърдите че сме ИНВИСИТУРИ.
                              П.П. Колкото до иронията ти за летищата, да мен ме е срам да се нарека инвиститор на борса с 150К оборот на ден, въпреки че за мен лично потенциала на БФБ е на световно ниво, може да е смешно но в момента почти целият ми капитал е на БФБ, защото когато търгувах на чужди борси доходността ми беше нещо от сорта тоя месец съм -5% другият съм +10% и годишната ми доходност можеше да се конкурира само с депозит, да вярно е че навън можеш да влизаш и излизаш от позиция когато искаш, но аз мисля че на БФБ потенциала е по-голям и е яко стронг бай, но нещо таиминга тук ми се бърка, защото с тази ликвидност може би моите внуци ще усетят чак плодовете на това стронг бай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                не виждам защо продължаваш да обясняваш едно и също. Аз ти казвам че сделка за една акция може да бъде разследвана. Субективните усещания на един и лидруг нямат никакво значение. Дали някое конкретно разследване ще завърши с глоба или не, е друг въпрос. Но дори само риска някой да се натовари да плаща от 20 000 до 50 000 лв глоба, защото е бил любопитен или защото не го кефела някоя оферта купува или продава е просто нелеп риск.
                                Ще ме накарате утре да си купя една саламаджийска акция ей-тъй - напук. 2 кинта коимисион за 3-стинкова акция.

                                Нека ме викнат в Кафенето, а аз ще ги накарам да ми покажат къде е написано, че човек не може да си купи само една акция, пък ако ще да струва и 1 сткинка !!! Може и със съд да ги заплаша, задето ме тормозят.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X