IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смешна ликвидност на БФБ!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
    Ривахме, ривахме
    и за над 70 коментара за няколко часа няма никакво решение, утре пак разнасяй лап топа наляво–надясно и само гледай без да правиш нищо. Като изляза някъде в чужбина и някой като ме пита какво гледаш не му казвам, а го лъжа защото ме е срам.
    П.П. Да Г(к)УРО мен ме е срам да се нарека инвистеститор защото много пъти ми се е случвало да седя по летищата до хора които професионално се занимават с инвестиции и като видя такъв до мен веданага затварям инвестора и платформата, а ти се бии в гърдити че търгуваш от 1997ма. Един съвет не го прави пред чужденци МОЛЯ ТЕ!!!!
    Винс, да ти прави впечатление че упражненията по риторика са в периода докато не свърши сесията в Щатите, а не у нас!

    И кой ти е казвал че „пианист в публичен дом” е престижно занимание в днешно време, та някой да има желание да разправя наляво и на дясно, еле пък по летищата, какво го вълнува в този бранш

    Ликвидността у нас е турбо ниска, а професионален играч с възможности и опит може да пусне индекси, стига да има интерес, и аз смятам че ще има.

    Официалните институции са длъжници от гледна точка обезпечаването на нормален клиринг, ако имаш предложения по въпроса сподели.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Всеки имащ си понятие от пазари и прочел достатъчно мнения и в този форум ще стигне до същото мнение - няма ликвидност защото спекулантите в България не знаят какво правят. Стискат някакви позиции по 5 - 6 години, щото не можели да продадат на загуба. Вместо да купуват това което расте, те само мрънкат как не растяло правилното нещо. Вместо да продават това което пада, те само мрънкаткак не падало правилното нещо.

      четат някакви книги за инвестиции и спекула, ама нищо не им влиза в главите. Четат, пък пишат статии за основните грешки при инвестиране и масово ги правят същите грешки. Постоянно се постват умни мисли за игра на борсата, но масово се действа на обратното на тях.

      На всички в главата им само Бъфет с неговата неприложима мисъл че добра компания не се продава. сигурно ако имаш контролния пакет на кока кола не си заслужава да я продаваш. Ама то добра компания в България за Бъфет няма.

      От финансови отчети разбират единици. От макроикономика още по-малко. но пък е пълно с гении мрънкащи че света не ги оценявал и не вървял така както си мислят че трябва да върви. Ами всеки дето му хрумва мисълта че света или пазара не се движи по неговия сценарии би следвало да се запита - Бе къв съм аз че света да играе по моята свирка.

      АХАХАХХААХХАХАА

      И това са обясненията ти, ахахахх та ти си за бисери и вицове.

      А къде забравихте най важният ви компонент МАЖОРИТАРИТЕ и Държавната БФБ.

      То инфраструктурата на капиталовия ви пазар не е изградена както трябва, вие се занимавате с ликвидност.


      Ето и пример за това кое как правят компаниите по света.

      Yahoo споделя част от парите от сделката с Alibaba с акционерите

      И после защо Дау е в предкризистните нива, а тука сме на 80% от тях. аххаах
      Last edited by СоколовВвВ; 19.09.2012, 11:20.

      Коментар


      • Че БФБ е смешна е несъмнено.
        Но защо само да се гледа БФБ - има и други възможности и то в изобилие.

        Коментар


        • Ривахме, ривахме
          и за над 70 коментара за няколко часа няма никакво решение, утре пак разнасяй лап топа наляво–надясно и само гледай без да правиш нищо. Като изляза някъде в чужбина и някой като ме пита какво гледаш не му казвам, а го лъжа защото ме е срам.
          П.П. Да Г(к)УРО мен ме е срам да се нарека инвистеститор защото много пъти ми се е случвало да седя по летищата до хора които професионално се занимават с инвестиции и като видя такъв до мен веданага затварям инвестора и платформата, а ти се бии в гърдити че търгуваш от 1997ма. Един съвет не го прави пред чужденци МОЛЯ ТЕ!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Както вече казах, ако стане такава сделка с мои акции и сезирам комисията, всъщност не искам да глобяват някой нещастен любопитко с 20 бона, щот мен ме е вътрил с 2 лева. Просто искам следващия път като прави такава сделка добре да си помисли дали задоволяването на любопитсвото му си е заслужавало да го привикват два три пъти да се обяснява как всъщност не е манипулирал великия ни пазар.

            Предполагам че ако съм сигурен че ще го глобят с 20 бона, няма и да пусна оплакване. но тъй като наистина и аз не съм чувал скоро някой да е отнесъл плувката нищо лошо да подържам кондицията на комисията
            , никой няма да привикват, щото си написал донос как са ти взели 2 кинта комисионна, заради някой. Стига плаши децата, ама и те да знаят че не са хубави тези работи.

            Хайде лека от мен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Просто не съм пиле че да ме плаши някой с плашило, а и не и е ролята на КФН да се прави на плашило. Аз ти казвам че е законно да си купя една акция, ти твърдиш че ако го направя и напишеш донос ще имам проблем. Ми не, няма да имам!

              И въпреки че споделяме еднакво виждане по въпросът, че подобни сделки са дразнещи, чисто правно явно сме на различни позиции дали у нас имаме права!
              Както вече казах, ако стане такава сделка с мои акции и сезирам комисията, всъщност не искам да глобяват някой нещастен любопитко с 20 бона, щот мен ме е вътрил с 2 лева. Просто искам следващия път като прави такава сделка добре да си помисли дали задоволяването на любопитсвото му си е заслужавало да го привикват два три пъти да се обяснява как всъщност не е манипулирал великия ни пазар.

              Предполагам че ако съм сигурен че ще го глобят с 20 бона, няма и да пусна оплакване. но тъй като наистина и аз не съм чувал скоро някой да е отнесъл плувката нищо лошо да подържам кондицията на комисията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ама гледай сега, не съм аз ги писал законите, нито аз ги прилагам. Аз гледам моите сделки да са чисти от всякъде, не ми се плащат 20 бона. Някой като иска да го играе наопаки да го играе, риска си е за него. не виждам какво мен си тръгнал да убеждаваш че било ок да правиш сделки дето комисионнита ти изяжда всичко. Като смяташ така, прави си такива сделки, твои са си парите, твое си е времето и нервите, ако комисията реши че точно пък в тази твоя базирана на анализ сделка има нещо дето не и харесва.

                Не съм някаква преродена Майка Тереза че да спирам който и да било да си върви срещу собствените интереси.
                Просто не съм пиле че да ме плаши някой с плашило, а и не и е ролята на КФН да се прави на плашило. Аз ти казвам че е законно да си купя една акция, ти твърдиш че ако го направя и напишеш донос ще имам проблем. Ми не, няма да имам!

                И въпреки че споделяме еднакво виждане по въпросът, че подобни сделки са дразнещи, чисто правно явно сме на различни позиции дали у нас имаме права!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Мисля че си твърде скептичен, що касае родното правосъдие. Ти, примерно, можеш да бъдеш разследван, че имаш подозрителен ник, но до там!

                  Странни доводи вадиш, хем мога да си купя законно една акция, хем ме грози разследване ако го направя ?!

                  Може би да нямаш възможности вече е престъпление, или викаш, винаги е било
                  Ама гледай сега, не съм аз ги писал законите, нито аз ги прилагам. Аз гледам моите сделки да са чисти от всякъде, не ми се плащат 20 бона. Някой като иска да го играе наопаки да го играе, риска си е за него. не виждам какво мен си тръгнал да убеждаваш че било ок да правиш сделки дето комисионнита ти изяжда всичко. Като смяташ така, прави си такива сделки, твои са си парите, твое си е времето и нервите, ако комисията реши че точно пък в тази твоя базирана на анализ сделка има нещо дето не и харесва.

                  Не съм някаква преродена Майка Тереза че да спирам който и да било да си върви срещу собствените интереси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    не виждам защо продължаваш да обясняваш едно и също. Аз ти казвам че сделка за една акция може да бъде разследвана. Субективните усещания на един и лидруг нямат никакво значение. Дали някое конкретно разследване ще завърши с глоба или не, е друг въпрос. Но дори само риска някой да се натовари да плаща от 20 000 до 50 000 лв глоба, защото е бил любопитен или защото не го кефела някоя оферта купува или продава е просто нелеп риск.
                    Мисля че си твърде скептичен, що касае родното правосъдие. Ти, примерно, можеш да бъдеш разследван, че имаш подозрителен ник, но до там! Едва ли някой ще се наеме да те обвини в нещо за това.

                    Странни доводи вадиш, хем мога да си купя законно една акция, хем ме грози разследване ако го направя ?!

                    Може би да нямаш възможности вече е престъпление, или викаш, винаги е било
                    Last edited by prodigal; 18.09.2012, 23:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Да бе да, дай да глобим скапаните рейтингови че дават мнение. Ясно и последователно пиша че ако не я смятам за подценена няма да има сделка, но ако мисля че въпреки комисионната, дори и по голяма от стойността на сделката ще спечеля и при положение че не е забранено да опитам, никой не може да ми каже нищо!
                      не виждам защо продължаваш да обясняваш едно и също. Аз ти казвам че сделка за една акция може да бъде разследвана. Субективните усещания на един и лидруг нямат никакво значение. Дали някое конкретно разследване ще завърши с глоба или не, е друг въпрос. Но дори само риска някой да се натовари да плаща от 20 000 до 50 000 лв глоба, защото е бил любопитен или защото не го кефела някоя оферта купува или продава е просто нелеп риск.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Има нещо лошо, за подобно нещо и аз ще отнеса глоба. Ама ти верно мислиш че всичко което не е изрично забранено е разрешено.
                        Да бе да, дай да глобим скапаните рейтингови че дават мнение. Ясно и последователно пиша че ако не я смятам за подценена няма да има сделка, но ако мисля че въпреки комисионната, дори и по голяма от стойността на сделката ще спечеля и при положение че не е забранено да опитам, никой не може да ми каже нищо!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          И като се издънят Гътю и Вътю или ИП "Кукумявка" със сетълмента пак ши ривем налЕ
                          Ми шит хепънс тя еволюцията почва да се случва когато лайната почнат да се забиват по вентилаторите

                          нормална практика, когато по-доброто е невъзможно. Все пак по-добре несъвършено развитие, отколкото съвършен застой.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Това си е част от тези технологични проблеми. Като цяло това си е до посредниците. Дава ти посредника лист с акции, които той може да ти даде назаем, казва ти условията и ако си навит навит си, ако не търсиш друг или не правиш къси. И пазара регулира какво може да се скъсява и какво не. Което си е нормалната практика.
                            И като се издънят Гътю и Вътю или ИП "Кукумявка" със сетълмента пак ши ривем налЕ
                            п.п. И от къде реши, че е нормална практика посредника просто ей така да ти заема акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Не, нищо такова, ти даваш своят анализ, без препоръки, аз си правя моят, до колкото мога, и ако реша че ще скочи с 1000%, смело рискувам комисионната!

                              Има ли нещо лошо
                              Има нещо лошо, за подобно нещо и аз ще отнеса глоба. Ама ти верно мислиш че всичко което не е изрично забранено е разрешено.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е с това нещо директно влизаме в хипотезата за уредена сделка. така че и двамата ще могат да ни глобят
                                Не, нищо такова, ти даваш своят анализ, без препоръки, аз си правя моят, до колкото мога, и ако реша че ще скочи с 1000%, смело рискувам комисионната!

                                Има ли нещо лошо

                                Коментар

                                Working...
                                X