IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смешна ликвидност на БФБ!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
    Какво имаш впредвид казвайки това?

    В края на краищата нещата на бфб си идват на мястото.
    Ами това не е истинска борса заради главните участници. Много пъти съм споменавал, че де факто бфб е място за събиране на пари от хората, за благозвучно наречени "инвеститори". Защото закупуването на акции означава единствено че купилия ги се разделя с по-голямата част от парите си законно. Справка - 99% от "акциите" на бфб.
    Някой да се издържа от бфб - ами виж оборотите на регулиран.
    пазарна капитализация на основния сегмент 1 милиард лева. Ако спекулантите и инвеститорите на БФБ търгуваха като нормални такива - то оборота само с тези акции на година трябва да се движи между 400 милиона и 1 милиард. Т.е. дневен оборот минимум 2 милиона лева максимум средно 5 милиона

    това че няма такъв оборот е изцяло плод на същите тези инвеститори.

    Коментар


    • Ако на БФБ имаше поне осмина като Винс (в смисъл като Винс от собствените му приказки и хвалби) БФБ щеше да е суперликвидна.

      Аре направи ликвидност, бе, пърчо - нали си милионерин?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VINS
        ...За ликвидността сме си виновни изцяло ние...
        Какво имаш впредвид казвайки това?

        В края на краищата нещата на бфб си идват на мястото.
        Ами това не е истинска борса заради главните участници. Много пъти съм споменавал, че де факто бфб е място за събиране на пари от хората, за благозвучно наречени "инвеститори". Защото закупуването на акции означава единствено че купилия ги се разделя с по-голямата част от парите си законно. Справка - 99% от "акциите" на бфб.
        Някой да се издържа от бфб - ами виж оборотите на регулиран.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
          Здравейте,
          от доста време споменавам във форума, че според мен онсновният проблем на БФБ е смешната ликвидност даже за мен лично бих казал трагична. Какво имам впредвид? Като коментирах един от дейните участници във форума как може да прави сделки на БФБ от по 200-300 лева и даже да си ги казва тук във форума без никой да го пита, тогава доста хора реагираха против моите мнения. Според мен наистина проблема е ликвидността и ще се опитам да се аргументирам. Нека първо питам колегите които плюят по БФБ и по всички компании, мажоритари, правителство, КФН, БФБ и какво ли още не:
          КОЛЕГИ АКО ИМА КЪСИ ПОЗИЦИИ ПО ВСИЧКИ АКЦИИ НА БФБ БИХТЕ ЛИ ОТВОРИЛИ КЪСИ ПОЗИЦИИ С НАД 50 % ОТ ПОРТФЕЙЛА СИ В КОЯТО/КОИТО И ДА Е КОМПАНИЯ/И?
          А къси позиции на БФБ няма защото няма Л И К В И Д Н О С Т. Не може според мен да има уж ликвидни позиции на БФБ, а да има сесии които има по 1-2 сделки с тях или даже въобще да няма. Аз мисля, че на БФБ няма много на брой професионални инвеститори, т.е. инвиститори на които най-голямата (или 100%) от доходите им да идват от БФБ.
          Как мислите?
          п.п. За ликвидността сме си виновни изцяло ние
          Всеки имащ си понятие от пазари и прочел достатъчно мнения и в този форум ще стигне до същото мнение - няма ликвидност защото спекулантите в България не знаят какво правят. Стискат някакви позиции по 5 - 6 години, щото не можели да продадат на загуба. Вместо да купуват това което расте, те само мрънкат как не растяло правилното нещо. Вместо да продават това което пада, те само мрънкаткак не падало правилното нещо.

          четат някакви книги за инвестиции и спекула, ама нищо не им влиза в главите. Четат, пък пишат статии за основните грешки при инвестиране и масово ги правят същите грешки. Постоянно се постват умни мисли за игра на борсата, но масово се действа на обратното на тях.

          На всички в главата им само Бъфет с неговата неприложима мисъл че добра компания не се продава. сигурно ако имаш контролния пакет на кока кола не си заслужава да я продаваш. Ама то добра компания в България за Бъфет няма.

          От финансови отчети разбират единици. От макроикономика още по-малко. но пък е пълно с гении мрънкащи че света не ги оценявал и не вървял така както си мислят че трябва да върви. Ами всеки дето му хрумва мисълта че света или пазара не се движи по неговия сценарии би следвало да се запита - Бе къв съм аз че света да играе по моята свирка.

          Коментар


          • Смешна ликвидност на БФБ!!!

            Здравейте,
            от доста време споменавам във форума, че според мен онсновният проблем на БФБ е смешната ликвидност даже за мен лично бих казал трагична. Какво имам впредвид? Като коментирах един от дейните участници във форума как може да прави сделки на БФБ от по 200-300 лева и даже да си ги казва тук във форума без никой да го пита, тогава доста хора реагираха против моите мнения. Според мен наистина проблема е ликвидността и ще се опитам да се аргументирам. Нека първо питам колегите които плюят по БФБ и по всички компании, мажоритари, правителство, КФН, БФБ и какво ли още не:
            КОЛЕГИ АКО ИМА КЪСИ ПОЗИЦИИ ПО ВСИЧКИ АКЦИИ НА БФБ БИХТЕ ЛИ ОТВОРИЛИ КЪСИ ПОЗИЦИИ С НАД 50 % ОТ ПОРТФЕЙЛА СИ В КОЯТО/КОИТО И ДА Е КОМПАНИЯ/И?
            А къси позиции на БФБ няма защото няма Л И К В И Д Н О С Т. Не може според мен да има уж ликвидни позиции на БФБ, а да има сесии които има по 1-2 сделки с тях или даже въобще да няма. Аз мисля, че на БФБ няма много на брой професионални инвеститори, т.е. инвиститори на които най-голямата (или 100%) от доходите им да идват от БФБ.
            Как мислите?
            п.п. За ликвидността сме си виновни изцяло ние
            Last edited by VINS; 18.09.2012, 18:59.
          Working...
          X