IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енерго-Про Мрежи АД (2EG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Облигационна емисия за 130 млн. евро пуска "Енерго-Про Варна", 7 годишни, 3.5% лихва. Ще се търгуват на БФБ, парите ще се използват за инвестиции.
    Last edited by k.o.; 17.11.2016, 21:28.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      vale1
      Мнения: 1,454

      Днес, 12:27


      Начално
      Цитат:
      Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
      Мисля, че е крайно време ЧЕЗ да почне да разпределя дивиденти. Особено след като показват, че могат да се финансират на около 1% с привлечен капитал. Оттук насетне всички печалби трябва да отиват за дивиденти, докато достигнат някакво по-нормално съотношение на привлечен към собствен капитал. Да не забравяме един от основните принципи на финансите - собствения капитал е ПО-СКЪП от привлечения.

      Въпреки това се съмнявам, че мажоритаря има желание да сподели с миноритарните акционери. Сериозна дивидентна политика може да се очаква само след като бъдат елиминирани миноритарите. За пример са другите две дружества в БГ - ЕВН Електроразпределение разпредели 46млн като дивидент през 2015, а Енерго-про мрежи 80млн.лв като дивидент (малко след като направиха squeeze-out).

      Така е в България - на миноритарите им се позволява да финансират. А дивиденти само ако предстои да се гласува някоя сделка със свързани лица и трябва да им се запуши временно устата.
      Знаех си ,че крият нещо такова гадовете !
      На протокола от ОСА през 2015 г.,който е публикуван в ТР
      въпросните решения за дивидент са скрити и се виждат само печати на нотариус Марина Ташева и помощник нотариус Явор Ташев.
      А мошениците след като ни изкупиха принудително акциите на 164 лв са си разпределили по над 60 лв на акция дивидент.
      Така е, но на посочените мошеници от Енерго-про, мъврудиеф и КФН им приклекнаха и може би са били задоволени, както направиха и два пенсионни фонда! Двете търгови предложения за Енерго про мрежи и продажби са може би най-тъмните петна в ерата на Мавъра в КФН!
      Last edited by 4f4; 13.09.2016, 16:02.

      Коментар


      • vale1
        Мнения: 1,454

        Днес, 12:27


        Начално
        Цитат:
        Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
        Мисля, че е крайно време ЧЕЗ да почне да разпределя дивиденти. Особено след като показват, че могат да се финансират на около 1% с привлечен капитал. Оттук насетне всички печалби трябва да отиват за дивиденти, докато достигнат някакво по-нормално съотношение на привлечен към собствен капитал. Да не забравяме един от основните принципи на финансите - собствения капитал е ПО-СКЪП от привлечения.

        Въпреки това се съмнявам, че мажоритаря има желание да сподели с миноритарните акционери. Сериозна дивидентна политика може да се очаква само след като бъдат елиминирани миноритарите. За пример са другите две дружества в БГ - ЕВН Електроразпределение разпредели 46млн като дивидент през 2015, а Енерго-про мрежи 80млн.лв като дивидент (малко след като направиха squeeze-out).

        Така е в България - на миноритарите им се позволява да финансират. А дивиденти само ако предстои да се гласува някоя сделка със свързани лица и трябва да им се запуши временно устата.
        Знаех си ,че крият нещо такова гадовете !
        На протокола от ОСА през 2015 г.,който е публикуван в ТР
        въпросните решения за дивидент са скрити и се виждат само печати на нотариус Марина Ташева и помощник нотариус Явор Ташев.
        А мошениците след като ни изкупиха принудително акциите на 164 лв са си разпределили по над 60 лв на акция дивидент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hommedome Разгледай мнение
          Има ли решение на КФН?
          Парите от служебно изкупените ми 10 бр. са вече в сметката ми при посредника
          Аз поне не съм видял такова решение.
          А и нямам отговор на подаденатта жалба в КФН относно процедурата по скуиз оута.

          Коментар


          • Има ли решение на КФН?
            Парите от служебно изкупените ми 10 бр. са вече в сметката ми при посредника

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение
              Мдаа, без да се чака решение на КФН, днес вече нямам достъп до акциите си.
              Така е . Моите от вчера ги няма в платформата
              А според закона задължително трябва да има решение на КФН.
              Но има и правен проблем - Комисията трябва да издаде решение на базата чл.41 от Наредба 13 на КФН ,а той е от 2009 г и се базира на чл.157 а от ЗППЦК ,която е променена през 2012 г. ( ДВ бр.103 от 2012 г. ) , т.е. въпросния член от наредбата е неактуален и може да се атакува в съда.
              За мен е спорен въпроса и със спирането на търговията преди да има обнародвано решение на КФН.
              Имах 6 активни поръчки .
              А можеха да предложат още някой лев и щяхме да им дадем акциите без претенции
              За малкото акции ,които ако толкова им трябват можеха да пуснат допълнително няколко хиляди лв ,които на базата на милионите им печалба са нищо.
              Но са арогантни ,защото имат подкрепа по високите етажи - виж къде си публикуват търговите - в Монитор.
              Last edited by vale1; 07.07.2015, 21:28.

              Коментар


              • Мдаа, без да се чака решение на КФН, днес вече нямам достъп до акциите си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Относно това ще говорим след решението на КФН.
                  Апропо, от това ти изказване формално излиза, че има възможна вариантност - ерго, че кфн може да реши едно, може и друго?

                  Аз не виждам варианти. Кфн ще одобри.

                  Дори ми се струва, че отправянето на това предложение става делово и без показен мерак за игрички. Ясно, директно послание: изчезнете! Все пак сроковете по чл. 157 а и 157 б съвпадат, което за мен субективно не е много обяснимо и проемливо и можеха спокойно да чакат 3-месечния срок да отиде на привършване и да ни пекат на бавен огън.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Ами тя процедурата е описана в предложението - 100t Grid 18.06.2015 -
                    http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2
                    Сега чакаме решението на КФН.
                    Това не съм го чел още.
                    Събирам вътрешна сила и устойчивост, ама нещо не ми се получава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение

                      Писах и на ИП да проверят хипотезата по 157 б, но още нямам отговор. Процедурата ясна ли ти е на теб?
                      Относно това ще говорим след решението на КФН.

                      Коментар


                      • Ами тя процедурата е описана в предложението - 100t Grid 18.06.2015 -
                        http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2
                        Сега чакаме решението на КФН.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                          Мажоритарят иска да придобие автоматично всички акции в Енерго-Про Мрежи - http://www.investor.bg/novini-i-anal...-mreji-197281/
                          Ами, Вале1, ясно е, че не ни искат и ще ни скуйзаутнат.
                          Интересът ми не е голям, че да почна да разсъждавам за някакъв отпор, доколкото въобще съществува такъв.
                          Отношението ми към мажо и предложението му остава непроменено, но като премислих още веднъж нещата и целия мизансцен, склонен съм да приема, че заради неподходяща преценка и нереалистични очаквания, съм си виновен сам, че се вкарвам сега в някакво безплодно приключение.

                          Писах и на ИП да проверят хипотезата по 157 б, но още нямам отговор. Процедурата ясна ли ти е на теб?

                          Коментар


                          • Мажоритарят иска да придобие автоматично всички акции в Енерго-Про Мрежи - http://www.investor.bg/novini-i-anal...-mreji-197281/

                            Коментар


                            • Ето още 1 пример за некоректните деиствия на монополиста -
                              "Албена" се оплака от профилактика на "Енерго-Про" по време на сезона - http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...sezona-196697/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                                Продажбите ще ги отписват и ако КФН им разреши,предполагам и тук ще поискат отписване.Нищо не чува и за ГОСА.Възможно е да го насрочат пак за края на годината и ако изчакаме да си вземем дивидента(ако разпределят),да си останем акционери в непублично дружество.Да се чуди човек какво да прави.
                                В търговото предложение е предвидена сума 17 558 000 лв за 2015 г .
                                За следващата година сумата е още по - голяма.
                                Доколкото разбрах от документа им ,чрез дивиденти смятат да изплащат заема с който са придобили дружеството.
                                Отписването не е проблем .т.като и досега от нас нищо не зависеше.
                                Въпроса е ще опитат ли и как да ни приберат малкото оставащи акции .

                                Коментар

                                Working...
                                X