IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е Акцията ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    - Фонд като на Бъфет - да ама Бъфет е един - там не е до фонда а до човека май?
    Винаги е до ЧОВЕКА бат Тони. Или си ти човека или се доверяваш на някой. Изборът е само твой. Аз лично предпочитам да съм си аз човека Колкото и пъти да съм се доверявал все хурки ям. Исках да ти намекна да не се вживяваш толкова да мислиш за след 20 години. В над 50% от случаите е вредно. Обикновено добрите инвестиции сами се бутат в ръцете ти стига да си търпелив и да умееш да изчакваш достатъчно. Или както е казал народа: Насила хубост не става
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sb_design Разгледай мнение
      Здравей Тони и поздрави отново за нова хубава тема във форума.

      Мисля, че ти си човека който най-малко трябва да се чуди.

      Все пак сети се за твоята "табличка" /онази с процентите доходност/, лично на мен много ми помага.
      Дори си мисля, че е време да се актуализира с информация за 2011-2012г.

      Верно, че въпросът е за една акция и личното ми мнение е да не се залага само на една.

      Хубава вечер на всички!
      Благодаря,
      Ех така се надявах някой от Инвестор или капитал да я ъпдейтва
      Успех и на теб!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        в Коя е въпроса?
        Здравей Тони и поздрави отново за нова хубава тема във форума.

        Мисля, че ти си човека който най-малко трябва да се чуди.

        Все пак сети се за твоята "табличка" /онази с процентите доходност/, лично на мен много ми помага.
        Дори си мисля, че е време да се актуализира с информация за 2011-2012г.

        Верно, че въпросът е за една акция и личното ми мнение е да не се залага само на една.

        Хубава вечер на всички!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Защо питате Импето за някакъв бизнес - в този случай машиностроене? Той не може да различи струг от фреза или да различи операция хонинговане, да премери с микрометър, да е виждал някога желязо-въглеродната диаграма, да знае технологиите, с които се работи в това предприятие, да знае какво точно произвеждат, как го правят и дали това производство е добро на пазара. Общи приказки всеки може да напише, но който не е бил в такова производство няма как да е ексепрт и да дава мнения на специалист тук - то не, че не го прави де, ама това е друга тема. И още повече се чудя как на такъв човек някой може да му вярва като напише МОГЪЩО предприятие.
          Сега ще кажете, че няма нужда да се знаят нещата в подробности. Е може и да няма ако я карате по начина на Импето - звездите му говорят.
          Алонсо е прав за децата. Те са всичко в живота, а не някакви акции, пари, власт, слава - това е само средство.
          Все пак всеки си има своя философия в живота. Но хората с парички и акъл точно това мислят. А тези, които няма парички се чудят от къде да ги изкарат и само това им е в сънищата.
          Здрасти Форти,
          добре ли изкара на морето? Е той импето така живописно си говори- свикнал съм му. И аз това казвам не разбирам от нещата на МСН-то за това за сега не барам там.

          Коментар


          • Ха-ха - Фортиссов - същото нещо слушах да ми казват, когато навремето купувах хесовици и любовни послания на цени 30 стинки и 50 стинки спрямо днешните следсплитови нива.

            Ми не разбирам от машиностроене, разбирам от моята си работа, но съм доказал, че в повечето случаи инвестирам успешно. Един инвеститор няма нужда да разбира от технологическите работи на това, в което инвестира.

            И да - МОГЪЩИ компании са.

            По твойта логика никой туканка не трябва да инвестира в Софарма, щото не разбира от забръкване на субстанции и дялкане на хапчета.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • ЗА мен за БГ добра инвестиция са само неща- 1,Акции 2. Земя- златото не е практично, а няма и ренти и дивиденти

              Коментар


              • Защо питате Импето за някакъв бизнес - в този случай машиностроене? Той не може да различи струг от фреза или да различи операция хонинговане, да премери с микрометър, да е виждал някога желязо-въглеродната диаграма, да знае технологиите, с които се работи в това предприятие, да знае какво точно произвеждат, как го правят и дали това производство е добро на пазара. Общи приказки всеки може да напише, но който не е бил в такова производство няма как да е ексепрт и да дава мнения на специалист тук - то не, че не го прави де, ама това е друга тема. И още повече се чудя как на такъв човек някой може да му вярва като напише МОГЪЩО предприятие.
                Сега ще кажете, че няма нужда да се знаят нещата в подробности. Е може и да няма ако я карате по начина на Импето - звездите му говорят.
                Алонсо е прав за децата. Те са всичко в живота, а не някакви акции, пари, власт, слава - това е само средство.
                Все пак всеки си има своя философия в живота. Но хората с парички и акъл точно това мислят. А тези, които няма парички се чудят от къде да ги изкарат и само това им е в сънищата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Мерси за съвета Пиб, но мисля че си позагубил оптимизма си!
                  Това е портфейл за влизане в криза а не за излизане май?
                  Сигурен ли си ?
                  Нали те интересува хоризонт 20-30 години.
                  Я пак погледни графиките и тогава повтори твърдението си.

                  Коментар


                  • Пипбелов - точно така - макар сега, в тая дупка (софикс под 300) в каквито и акции да набичиш сухото, се ще е добре.

                    Земицата ще е ценна, когато в тая държава започнат да се спазват законите. Златцето си е златце - секси и малкообемисто.



                    Тони - точно така - И.Д. работи в Унифарм, регистриран е и в нашият форум, но пише рядко напоследък - няма да казвам никът му, щото е показателен.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                      100 % акции
                      в Коя е въпроса?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Мерси за съвета Пиб, но мисля че си позагубил оптимизма си!
                        Това е портфейл за влизане в криза а не за излизане май?
                        100 % акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Импе - децата са не само най добрата инвестиция, но и радост. Тя не се мери с пари. Алонсо го каза. Зависи и как ще ги възпиташ де.

                          Тони - да минем на инвестициите все пак. Явно дългосрочно те интересува какво най добре ще си запази и увеличи ако може стойността.
                          Ми няма магическа акция или формула.
                          И все пак 2 неща са се доказали от хилядолетия. Земята и златото.
                          Номер 1 за мен е земята. Разбира се не във формата на Атера, а в натура.

                          Ако сега съм на твое място и мисля за старини бих инвестирал така :
                          1/. Земя - 50% 2/. Злато - 25% 3/. Секси акции 25%

                          Според икономическите цикли бих променял % на 2/ и 3/ , бих вкарвал и НИ на мястото им когато преценя, но не бих пипал въобще 1/
                          Мерси за съвета Пиб, но мисля че си позагубил оптимизма си!
                          Това е портфейл за влизане в криза а не за излизане май?

                          Коментар


                          • Импе - децата са не само най добрата инвестиция, но и радост. Тя не се мери с пари. Алонсо го каза. Зависи и как ще ги възпиташ де.

                            Тони - да минем на инвестициите все пак. Явно дългосрочно те интересува какво най добре ще си запази и увеличи ако може стойността.
                            Ми няма магическа акция или формула.
                            И все пак 2 неща са се доказали от хилядолетия. Земята и златото.
                            Номер 1 за мен е земята. Разбира се не във формата на Атера, а в натура.

                            Ако сега съм на твое място и мисля за старини бих инвестирал така :
                            1/. Земя - 50% 2/. Злато - 25% 3/. Секси акции 25%

                            Според икономическите цикли бих променял % на 2/ и 3/ , бих вкарвал и НИ на мястото им когато преценя, но не бих пипал въобще 1/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Алонсов - само хъхряк прави чаавета, за да печели от тях.

                              както винаги си свеж, радвам се да си побъбрим знам че уважаваш темите които ме вълнуват!
                              Кой е Иван Донев - на чичо Оги първородния?
                              не намирам инфо в нет-а, явно добре го е скрил от тв7!
                              Last edited by tony1975; 08.07.2012, 20:34.

                              Коментар


                              • Алонсов - само хъхряк прави чаавета, за да печели от тях.

                                Човекът трябва да осигури старините си, именно за да не увисне на вратът на децата си, и то точно тогава, когато те ще си имат свои деца за гледане.


                                А чичо Уорън скоро ще се смряска - и тогава империята му ще се разпадне трагически - та там говорим за сбирщина самостоятелни компании - при това от различни бизнеси - далеч безкрайно са от синергията на Софарма напримерно.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X