IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е Акцията ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе на колко е този Иван Донев - наистина не намирам инфо

    Коментар


    • докато имаш акции ще се налага да ги следиш и евентуално заменяш.....в този бизнес е така...

      Коментар


      • Момчета не това е темата!
        Хайде да не ви разказвам пак за моя познат счетоводителя дето(понеже има безплатна карта за градския транспорт) от единия край на Стара загора ходи до другия щото там в Лидл хляба е по-евтин и така всеки ден!!!
        Кой колкото има!
        Мащаба е според на всеки дохода, спестяванията и размаха
        Та коя е хартията дето преживя катаклизмите на времето и ще пребъде?
        1) Оргата - не е
        2) ХДПАТ - не е
        3) Меком-а и той се спомина май
        4) Булгартабак - беше ОК с дивидента ама май ще го отпишат, а и аз не съм привърженик на продукцията му
        5) Фонд Имоти АДСИЦ - май и той си отиде освен ако няма чудо
        ......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Не съм се засегнал.

          Че ний къде гласуваме заедно - само в групата Софарма - а това ми е групата където съм разпределил по-малки суми, но в повече компании - около пет. И 15 Б не са - нагоре. Без да отчитам златцето, сребърцето, платинчичката, елмазите - те горе-долу удвояват цифричката, ако не и повече...
          не забравяй фонда за земя, където с дивидента щеше да ходиш на обяд по морето - само за бира де.....

          Коментар


          • Не съм се засегнал.

            Че ний къде гласуваме заедно - само в групата Софарма - а това ми е групата където съм разпределил по-малки суми, но в повече компании - около пет. И 15 Б не са - нагоре. Без да отчитам златцето, сребърцето, платинчичката, елмазите - те горе-долу удвояват цифричката, ако не и повече...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Че кога съм давал експертно мнение за технологически работи?

              И ме подценяваш - 5-6 Б - че аз само в Жабокът имам повече.

              закръглих леко надолу и ти се засегна....
              аз където съм те виждал по събранията си гласувал все с акции за 200-1500лв. преди време бях писал, че портфейла ти е около 15 хилки, ама напоследък започнах да се съмнявам.........
              Last edited by fortiss; 08.07.2012, 21:46.

              Коментар


              • Аз преди години работех в едно машиностроително предприятие - около 4 години бях там. Имам диплома за машинен инженер - не казвам, че съм машинен инженер - ще разберете защо по-нататък.
                И разбра няколко неща, едно от тях е следното:
                Идва в БГ голяма машиностроителна компания, да кажем френска. Свързва се с правителството или агенциите там и започва по веригата следнот:
                1.Търсим терен - държавата или някоя община осигуряват терена. Е и покрай него се навъртат разни месни политици да продадат скъпо някой парцел.
                2.Ами трябват ни комуникации - правят се долу-горе някакви комуникации.
                3.Търсим данъчни преференции - дават се в някои общини.
                4......
                5.......
                ......
                19.Търсим квалифицирани кадри - машинни инженери и квалифицирани работници. Да разбират какво правят де и да са работили в машиностроително предприятие - поне основните кадри да са такива.
                Е НЯМАМЕ ТАКИВА КАЗВАТ ОТ Общината или правителството,то и без да го казват се проличава......
                Е кой ще работи в този завод тогава????? - еми имаме икономисти, банкери, брокери, търговци всякакви и др кадри.
                Е не става, отиваме в Румъния, там поне имат машиностроителен бранш и такива кадри.
                Един машинен /или всякакъв инженер/ освен да е учил, не само да е ходил по изпити, му трябва стаж в добро предприятие поне 10-15 години и тогава може да каже, че е инженер. А такива кадри у нас почти няма, почти почти.......
                Затова ще се чудим как румънците толкова масово идват у нас с нови автомобили. Може би в техните предприятия, които ПРОИЗВЕЖДАТ нещо /за разлика от нашите/ се плащат и заплани /не помощи/. Това си мисля аз.......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Благодаря за съвета!
                  Не гледам за след 30год. ама е голяма скука в тая жега, нека да полафим за нещо интересно - не виждам нищо лошо!?!
                  Не само че не е лошо ами е много хубаво даже
                  Само глупаците били сигурни. Когато обсъждаме, значи търсим истината нали? Ако сме сигурни няма полза да разговаряме. Всеки да си прави каквото си знае .
                  Така като се разговаря е полезно за всички участници. Аз контактувам с няколко човека от този форум и ми е било много полезно. Надявам се че и на тях. Проблема обаче е че точно тези които са на противоположното на моето мнение по някои въпроси кой знае защо избягват директните разговори
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    не съм писал, че не може да инвестира, а да не дава ЕКСПЕРТНО мнение
                    няма нужда да разбира човек, който инвестира 5-6 хил лева като теб,

                    затова всички фондове са в това състояние сега, защото незнаят какво правят....даже не си правят труда да разберат къде какво се работи в предприятията
                    Че кога съм давал експертно мнение за технологически работи?

                    И ме подценяваш - 5-6 Б - че аз само в Жабокът имам повече.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Ха-ха - Фортиссов - същото нещо слушах да ми казват, когато навремето купувах хесовици и любовни послания на цени 30 стинки и 50 стинки спрямо днешните следсплитови нива.

                      Ми не разбирам от машиностроене, разбирам от моята си работа, но съм доказал, че в повечето случаи инвестирам успешно. Един инвеститор няма нужда да разбира от технологическите работи на това, в което инвестира.

                      И да - МОГЪЩИ компании са.

                      По твойта логика никой туканка не трябва да инвестира в Софарма, щото не разбира от забръкване на субстанции и дялкане на хапчета.
                      не съм писал, че не може да инвестира, а да не дава ЕКСПЕРТНО мнение
                      няма нужда да разбира човек, който инвестира 5-6 хил лева като теб,

                      затова всички фондове са в това състояние сега, защото незнаят какво правят....даже не си правят труда да разберат къде какво се работи в предприятията

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Алонсов - само хъхряк прави чаавета, за да печели от тях.
                        Разсмя ме.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • На този въпрос само маркета може да отговори....
                          Ние само да анализираме.
                          В момента се очаква слаб август на запад и никаква ликвидност на БФБ.
                          За запад след септември ще има рали на ДАХ и ДАУ ...
                          За нашата въпреки че имам акции в БРЕФ и Еларг и Атерата очаквам там да има спад защото никой не надува "балони" /за мен не са и те ще се качат в по късна фаза / а по скоро може да се качат ТИМ и някой слабо ликвидни Стара планина и МСН , ЕУБГ и др. заради малките обеми. Другият вариант е бавно падане до 230- 250 до НГ .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Защо питате Импето за някакъв бизнес - в този случай машиностроене? Той не може да различи струг от фреза или да различи операция хонинговане, да премери с микрометър, да е виждал някога желязо-въглеродната диаграма, да знае технологиите, с които се работи в това предприятие, да знае какво точно произвеждат, как го правят и дали това производство е добро на пазара. Общи приказки всеки може да напише, но който не е бил в такова производство няма как да е ексепрт и да дава мнения на специалист тук - то не, че не го прави де, ама това е друга тема. И още повече се чудя как на такъв човек някой може да му вярва като напише МОГЪЩО предприятие.
                            Сега ще кажете, че няма нужда да се знаят нещата в подробности. Е може и да няма ако я карате по начина на Импето - звездите му говорят.
                            А така ! Точно така !!! Не може да се инвестира в нещо от което не се разбира. Инвестирането е етап, който е след като си минал през реалният бизнес. Тогава може човек да прецени най-добре перспективите и състоянието на дадена компания. А тези които инвестират в ХЕС, дали поне са си направили труда да сравнят с подобни немски дружества. Р/Е , история, перспективи ?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Аз предпочитам банките за разлика от мнозина. Сега тече процес на преразпределение и затова параметрите им не изглеждат привлекателни за инвеститорите... Но когато се обърне посоката на увеличение на лошите кредити, които в момента мисля, че са замръзнали към нарастване .... посоката ще е само нагоре и то за дълго. Изтървах момента , когато ги приватизираха под масата така, че сега наваксвам Друг факт , който не е за пренебрегване е , че собствениците им не биха си позволили да завъртят далавера като при патките или някой друг холд... най-малкото лицензите посвършиха, пък и регулациите са по-стриктни
                              Иначе обобщено всичко на БФБ си е тъмна Индия. Риска е много голям, възможностите също. Тези, които направиха пари тук не могат да се похвалят със същото на чуждите пазари да не говорим за FOREX. Кофти е ако играеш с много пари
                              Не е препоръка - всеки рискува на собствен риск
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Винаги е до ЧОВЕКА бат Тони. Или си ти човека или се доверяваш на някой. Изборът е само твой. Аз лично предпочитам да съм си аз човека Колкото и пъти да съм се доверявал все хурки ям. Исках да ти намекна да не се вживяваш толкова да мислиш за след 20 години. В над 50% от случаите е вредно. Обикновено добрите инвестиции сами се бутат в ръцете ти стига да си търпелив и да умееш да изчакваш достатъчно. Или както е казал народа: Насила хубост не става
                                Благодаря за съвета!
                                Не гледам за след 30год. ама е голяма скука в тая жега, нека да полафим за нещо интересно - не виждам нищо лошо!?!

                                Коментар

                                Working...
                                X