IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е Акцията ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте момчета,
    радвам се че ви "събудих"
    Може да не съм се изразил добре, но се надявам че ме разбрахте. Хората на запад си взимат Ексон, Харлей или акции на Дженерали и си трупат цял живот и накрая имат.....НЕЩО. Та питах при нас коя виждате като хартия която човек да почне да трупа? Те повечето нямат и 5годишна история че да ги анализираме във времето, ама така е при младата ни демокрация.
    1. БФБ - интересен избор - значи вярваш в бъдещето на този тип търговия, но кой ли ще е новия собственик(ортак)
    -Деца ясно - там си дадох приноса (бачо Евгений знае )
    - Земя - Да ама ако е АТЕРА - още 2-3 години и ще разпродадат всичко, камо ли за по-дълъг период.
    - Фонд като на Бъфет - да ама Бъфет е един - там не е до фонда а до човека май?

    Коментар


    • - Софарма е секси и не зависи само от един човек, а и Иван Донев нали заради това се обучава (драги приятелю, имам ти доверие)
      - Бамките ги мани.
      - Гагарин е герой от миналото.
      - Жабокът е супер - Ирен е млада, образована и нахъсана - вярвам тоже и на нея.
      - М+С е могъщо машиностроително предприятие - инфото ти е малко старо - аз вече си върнах почти всичко продадено - направих го заради врътката и увеличих съществено и без това сосният дивидент.



      Разбира се - не може да се говори за една акция - хем се диверсифицира, хем приоритетните се сменят - нали заради това има търговийка?
      Дори и аз отдавна разкарах някогашните ми златни кокошчички - Шератон и Албена.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        А най истинската инвестиция за след 20 години са децата. Правете деца и ги образовайте Препоръка е !!
        С две думи парите и доходите трябва да са средство а не цел. Няма да ни заравят с тях я
        + 1111111111111

        Коментар


        • Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си
          Бат Тони, ти изби рибата направо. То и аз не гледам от днес за утре ама да се опитваш да изчислиш коя акция ще е добра след 20 години ми идва в повечко. Иначе по темата се сещам за два варианта: Фонд с история от типа на Бъфет или земеделска земя. Реалната земя с доста голяма вероятност ще носи доход и след 20 години. А най истинската инвестиция за след 20 години са децата. Правете деца и ги образовайте Препоръка е !! Аз планове за бъдещите 20 години си правя единствено как да ги изживея максимално пълноценно и въобще как да съм жив и здрав да си ги изживея. С две думи парите и доходите трябва да са средство а не цел. Няма да ни заравят с тях я
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Във всяко едно дружество търгувано на БФБ човек може да бъде излъган.

            Аз лично бих доверил парите си в акции на самото БФБ но чак след като се приватизира, защото във момента се управлява отвратително некачествено и некадърно и даже смятам, че решенията не ги взимат те ами са едни марионетки.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Коя е Акцията ?

              Здравейте,
              На скоро гледах материал за осигуряването на старините ни и питаха някакъв от КФН имате ли ДПО или застраховка живот, а той вика не аз инвестирам за пенсия директно на борсата.
              Онзи ден и Цачев от Елана обянсяваше по телевизията на Делян Пеевски че е добре да се инвестира директно в акции за пенсия.
              За чужбина ясно - там има много имена чиито дялове бихме избрали да купим, надявайки се да ни направят щастливи на старини,

              но коя е акцията на БФБ ?
              На коя фирма имате доверие и бихте поверили старините си?
              Софарма - оцеляла е през годините, но зависи от един човек(а не знам чичо Оги дали ще стиска още 30-40години ).
              Банки - нагоре-надолу, дивиденти няма - като стана на 60 може пак да са надолу!
              Гагарин - ей го с едно политическо решение и убиха бизнеса, а аз да чакам да ме осигурят за пенсия!
              София Комерс ЗК - да доверя старините си на някаква заложна къща - не я я има, я я няма
              МЦХ - не им разбирам от бизнеса(някакви пневмо неща) дори Импето разпродава тук!

              И така не -съм моди, просто се мъча да завържа разговор на теми които ме интересуват в тоя горещ уикенд докато си седя под климатика.
              Last edited by tony1975; 08.07.2012, 19:20.
            Working...
            X