IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В БГ трябват спешно кредит - 1 милиард лева - за да се построят 3-4 зандана с капацитгет 300-500 хиляди души

    Това да се офишира всеки ден в новините

    До 2-3 г. малцинствената престъпност ще е преборена напълно - (може и занданите да са се напълнили)
    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

    Коментар


    • Ок айде като аз съм малоумен пък ти си толкова умен да хванем един бас по 1000 евро - ще фалира ли България - до една година или айде от мен да мине до две години. Навит ли си? Или две години не ти стигат като срок?





      Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      На малоумен ли се правиш бе роджър/геко?

      Те BGARIA13 са със 7.5% купон, ама са ги емитирали през далечната за теб 2002 за да заменят брейдитата. Даже не 7.5%, а повече е била доходността по тях, щото са ги реофернали на 96.617/100, ане на пар анадъммо?

      Ама то концепцията за YTM ще ти дойде сложна, та няма да те занимавам с такива непривични за теб неща. Гледай прогнозата за времето, там нещата са по прости.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от R.A.T.M. Разгледай мнение
        "Млацинствената" престъпност е голям проблем по селата, а и по градовете. Буди интерес толерасткото отношение на медиите в БГ към подобни прояви, неотразени в повечето инфом. бюлетини ... По време на кампаниите - гроздобер, праскови, череши и т.н. се появяват екипи на Жандармерията от различни части на страната, които просто спукват от бой "скакалците" ... Всичко това обаче се плаща от местните стопани изрично ... И искам да попитам Геко - защо да издържам бездействащ репресивен апарат, като така или иначе си плащам за охраната на реколтата и собствеността ми?
        Това сега не е апарат
        Тотална промяна там
        Тотална промяна за ориетиране към управление и предоставяне на услуга на обществото - а сега МВР не съм сигурен на кого служи
        Не съм политик
        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Добавих П.П. към този си пост.
          "Млацинствената" престъпност е голям проблем по селата, а и по градовете. Буди интерес толерасткото отношение на медиите в БГ към подобни прояви, неотразени в повечето инфом. бюлетини ... По време на кампаниите - гроздобер, праскови, череши и т.н. се появяват екипи на Жандармерията от различни части на страната, които просто спукват от бой "скакалците" ... Всичко това обаче се плаща от местните стопани изрично ... И искам да попитам Геко - защо да издържам бездействащ репресивен апарат, като така или иначе си плащам за охраната на реколтата и собствеността ми?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            С касовите апарати си бе точно едно яко рамо към два от закъсалите монополи в бизнеса. За мен обаче по-показателно е това, че за много то бизнесите тия 400-500 лв. са голяма, а за някой (към 2000-3000 фирми) дори непосилна сума. Последните години разходите за правене на бизнес са се качили двойно в сравнение с 2004 г. а приходите са около нивата на 2000-2004 г. И заплатите са най-малкия проблем, защото в частния бизнес - средния и дребния те са намалени още в 2008-2009г и само падат, но всички останали разходи растат.
            За мен са важни принципите и те трябва да се спазват. То и затова напоследък ме определяте като Бойковист или Гербераст, не помня точно.

            Аз твърдя долното:
            Всички фирми трябва да са вързани към НАП. Също е валидно и това, че никога няма подходящ момент за една фирма да направи разход, който не само няма да й донесе печалба, но дори ще й намали значително "сивата" печалба, без значение дали това ще я разори или не.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Брой фирми е. (и аз говоря по спомени). Но друго е смешното - в един магазин може да има 5 касови апарата, но е достатъчно за НАП поне един апарат да е вързан към тях. Другите не трябвало да се използват, защото ако ги хванели и т.н. бла-бла. Демек - несвързаните към НАП касови апарати могат да си стоят в магазина/заведението, но ако те хванат да издаваш касова бележка от тях, тогава ще ти праснат акт.
              С касовите апарати си бе точно едно яко рамо към два от закъсалите монополи в бизнеса. За мен обаче по-показателно е това, че за много то бизнесите тия 400-500 лв. са голяма, а за някой (към 2000-3000 фирми) дори непосилна сума. Последните години разходите за правене на бизнес са се качили двойно в сравнение с 2004 г. а приходите са около нивата на 2000-2004 г. (тук погледа ми е основно към електрониката - следя фирмата на един приятел, но и при останалите бизнеси в производството и търговията положението е подобно) И заплатите са най-малкия проблем, защото в частния бизнес - средния и дребния те са намалени още в 2008-2009г и само падат, но всички останали разходи растат.
              Last edited by Jay Gould; 10.04.2012, 16:04.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от R.A.T.M. Разгледай мнение
                Пичага,

                Повече пари не очаквай д влязат в БГ. Това дето се изнесе преди време, вече се върна обратно, така че повече "чужди инвестиции" не очаквай. Кой ще дойде тук? Какъв пазар си ти? Какво предлагаш като инв. среда - режими, админ., квалиф. работна ръка? Виж, че страната ти се състои от безкрайно раздута админ., "проявяващи културните си осбености" малцинства (бъдещи мнозинства), близо 2 млн. пенсионери и застаряваща работеща класа ... За новоизлюпените ни капиталисти - бивши комсомолци, мисля не е необходимо да споменавам ... Червения ти го написа - 2 млрд. дефицит ... и повече ще става с времето ... брейк ивъна е близо ... А за глупостите ти за МВР - просто не ми се коментира ...
                Точно така си мислехме и 2007 че тези пари дето дойдоха са това и че това е началото
                а то какво се оказа - бързо се изнизаха

                сега си мислим, че е край - никога повече няма да ги видим (все едно ЕЦБ и ФЕД ще спрат печатането на пари от утре


                Всичко е сравнително
                Никъде по света нещата не са перфектни - нима в Испания, Италия или Гърция е по добре за инвестиции ? Българинът има и качества - не само недостатъци. А климатът тук - ние от най-лошите - има си песпективите - да не давам примери с компании в БГ които се разразстват в БГ - сфератра на услугите
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • За това лято си мисля, че туристическия сезон ще мине доста по-добре от предните 2 години, но да видим.. Приходите от него обаче, ще са само капка в морето.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Не! Ако искат да те убият, нямаш право на самозащита. За това циганите просто ще ги избият или най-малко пак ще си крадат. Как виждаш ти, кой нормален ще си пусне дъщерята на такова място?! Държавата не ги пази, нямат и право на самозащита! Който е опитал да се защити, затвор.

                    Българинът - без право на самозащита в дома си http://btvnews.bg/tazi-sutrin/razgov...v-doma-si.html
                    Добавих П.П. към този си пост.

                    Коментар


                    • На малоумен ли се правиш бе роджър/геко?

                      Те BGARIA13 са със 7.5% купон, ама са ги емитирали през далечната за теб 2002 за да заменят брейдитата. Даже не 7.5%, а повече е била доходността по тях, щото са ги реофернали на 96.617/100, ане на пар анадъммо?

                      Ама то концепцията за YTM ще ти дойде сложна, та няма да те занимавам с такива непривични за теб неща. Гледай прогнозата за времето, там нещата са по прости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Може и да е броя на касовите апарати, но май като четох информацията бе за брой фирми. Не съм много сигурен де.. Но ако е брой апарати, то положението е още по-зле.
                        Брой фирми е. (и аз говоря по спомени). Но друго е смешното - в един магазин може да има 5 касови апарата, но е достатъчно за НАП поне един апарат да е вързан към тях. Другите не трябвало да се използват, защото ако ги хванели и т.н. бла-бла. Демек - несвързаните към НАП касови апарати могат да си стоят в магазина/заведението, но ако те хванат да издаваш касова бележка от тях, тогава ще ти праснат акт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                          Пич идеята е пари да влизат в БГ и други такива да не излизат
                          Това, че в БГ някоя не кувал на Дянков ДЦК - ами той ще купши друго в БГ - акции на БФБ примерно

                          Дянков трябва да имитира колкото се може повече пари и да ги вкарва в БГ - проучвания за газ, високи заплати в МВР - да борят кражбите и т.н. за да се подобрява каритана в БГ - а това става само са пари
                          Пичага,

                          Повече пари не очаквай д влязат в БГ. Това дето се изнесе преди време, вече се върна обратно, така че повече "чужди инвестиции" не очаквай. Кой ще дойде тук? Какъв пазар си ти? Какво предлагаш като инв. среда - режими, админ., квалиф. работна ръка? Виж, че страната ти се състои от безкрайно раздута админ., "проявяващи културните си осбености" малцинства (бъдещи мнозинства), близо 2 млн. пенсионери и застаряваща работеща класа ... За новоизлюпените ни капиталисти - бивши комсомолци, мисля не е необходимо да споменавам ... Червения ти го написа - 2 млрд. дефицит ... и повече ще става с времето ... брейк ивъна е близо ... А за глупостите ти за МВР - просто не ми се коментира ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Ако масово се върнат 20-30 годишните българи на село, циганите ще гледат само с гурелясали очи реколтата.
                            Не! Ако искат да те убият, нямаш право на самозащита. За това циганите просто ще ги избият или най-малко пак ще си крадат. Как виждаш ти, кой нормален ще си пусне дъщерята на такова място?! Държавата не ги пази, нямат и право на самозащита! Който е опитал да се защити, затвор.

                            Българинът - без право на самозащита в дома си http://btvnews.bg/tazi-sutrin/razgov...v-doma-si.html
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Opiten1 Разгледай мнение
                              Ами, ако се пласират под номинал? На колко ще се финансира правителството?
                              Ами ако утре Дау удари 17 000

                              И отново полетят пари в БГ с цел инвестиции в евтини работни места

                              И бюджета се напълни и почнем пак да имаме излишъци - какво правим
                              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                              Коментар


                              • Надявам се да не се стига до унгарски сценарий. Колкото и да не ме засегне лично, не искам БГ да фалира за пореден път. А и наистина ще е смешно да стане това, при положение, че само Естония им по-добро съотношение Дълг/БВП в ЕС.

                                Геко, какво значи "да се вкарват, колкото може повече пари"???
                                То да се вкарват, ама трябва да знаеш и какво ще правиш с тях, щото парите си ИМАТ ЦЕНА, ако не си чувал. Ако ги държиш под дюшека и им плащаш цената/лихвата, значи си типичния Андрешко.
                                БаМките викаш не кредитират. Ами просто щото няма какво читаво да кредитират, иначе имат кеш да те заринат. Виж им коефицентите на ликвидност - по 30%. Това предполага МНОГО НИСКА ЕФЕКТИВНОСТ! Те затова и някои купуваха (поне допреди месец) ДЦК - демек кредитираха поне държавата, пък макар и на по-ниски нива, отколкото бате Пешо от Своге.

                                Коментар

                                Working...
                                X