IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Тва 120000 броя на вързаните фирми ли е или броя на касовите апарати? Щот аз вързах четири
    Може и да е броя на касовите апарати, но май като четох информацията бе за брой фирми. Не съм много сигурен де.. Но ако е брой апарати, то положението е още по-зле.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
      Кажи им го на тези нещастници
      Ами, ако се пласират под номинал? На колко ще се финансира правителството?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Земеделие и самозадоволяване както казва Бат Пешо? Ами може, но не за всички - на много места в страната това не може да се прави, защото има цигани. То там е опасно и да се живее. Могат те заколят само защото имаш кокошка. Позната евакуира баба си от село в Плевенско в София, за да запази женицата жива. Какво земедели, на такова място? Ти сееш, те прибират..
        Ако масово се върнат 20-30 годишните българи на село, циганите ще гледат само с гурелясали очи реколтата.

        П.П. И да - с лека промяна в закона за посягане на чужда собственост.
        Last edited by anon6706; 10.04.2012, 15:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
          Какъв фалит ва гони бе момци - при положение че тези облигации дето изтичат са с лихва 7.5% а дянков се кани да даде за новите 5.5% - не ми прилича на фалит на мене.
          Кажи им го на тези нещастници
          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

          Коментар


          • Какъв фалит ва гони бе момци - при положение че тези облигации дето изтичат са с лихва 7.5% а дянков се кани да даде за новите 5.5% - не ми прилича на фалит на мене.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Като те чета си мисля, че загубата на доверие, което до някъде крепеше до сега системата, може да рухне много бързо.. Идва ми на ум друга аналогия. Унгария извървя пътя по който ние минаваме в момента още преди няколко години. Проблемите са сходни. От страна отличник, само за няколко години станаха затънало петно в центъра на Европа. При нас това би се развило по-бързо, ако почне да се развива спиралата, защото сме много по-назад в развитието си и много по-бедни. Какво стана в Унгария?
              Ами в кратко време качиха двойно заплатите в администрацията преди няколко години. Развитието на държавата обаче си остана същото и парите започнаха да се топят бързо. Затънаха в заеми. Тук ситуацията е сходна. Дойде криза, всички в частния сектор започнаха да намалят заплати, но в държавния и в общинския продължиха да си дават старите + увеличение всяка година + бонуси.. И тъй като имаме няколко пъти по-голяма администрация от Швейцария и по-голяма от тази в Унгария, кешът взе да привършва. В страната има само 300 000 фирми, от които над 120 000 едва събраха 400 - 500 лева в кеш за да се вържат към НАП и да си плащат новата месечна такса към монополите. В същото време няма и работеща съдебна система, което пък гони чужди инвеститори и отказва местните. Земеделие и самозадоволяване както казва Бат Пешо? Ами може, но не за всички - на много места в страната това не може да се прави, защото има цигани. То там е опасно и да се живее. Могат те заколят само защото имаш кокошка.
              Най-лошото е, че нашенецът напълно се обезвери и се отказва да иска да прави бизнес. Стана му ясно как се става милионер - Държавата ти подарява 1 милиард, ти го управляваш зле и ти остават 100 милиона, като теглиш и един заем от банката имаш и 200. Тоест, без държавата зад гърба само се гърбиш от бачкане. Има излизане от цялата омагьосана схема и то бързо, но едва ли много хора го съзират. За това да чакаме и да гледаме какво ще става.
              Тва 120000 броя на вързаните фирми ли е или броя на касовите апарати? Щот аз вързах четири

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Честно казано не съм спец конкретно по БГ ДЦК, по-скоро по други FI книжа, но това не пречи да се прозрат някои пазарни тенденции, пък било то и в БГ. Повечето вътрешни са и без това деноминирани в лев мисля, а за тези, които са в евро, май ще е валиден казуса с депозитите в евро при "някои случки с някои бордове". Глобалите обаче са по бритиш лоу и там БГ ще си плаща, като поп в оригинална валута на договора. Данске не прецениха добре тайминга и подцениха възможностите за "утилизиране на резерви на здравни каси, професионални фондове и други ненужни на хората фондове" . Но уцелиха с някои, както казва Джей .
                Тенкю и от мен за инфото!!!
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                  Пич идеята е пари да влизат в БГ и други такива да не излизат
                  Това, че в БГ някоя не кувал на Дянков ДЦК - ами той ще купши друго в БГ - акции на БФБ примерно

                  Дянков трябва да имитира колкото се може повече пари и да ги вкарва в БГ - проучвания за газ, високи заплати в МВР - да борят кражбите и т.н. за да се подобрява каритана в БГ - а това става само са пари
                  Ами той това прави имитира пари

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    ....
                    Като те чета си мисля, че загубата на доверие, което до някъде крепеше до сега системата, може да рухне много бързо.. Идва ми на ум друга аналогия. Унгария извървя пътя по който ние минаваме в момента още преди няколко години. Проблемите са сходни. От страна отличник, само за няколко години станаха затънало петно в центъра на Европа. При нас това би се развило по-бързо, ако почне да се развива спиралата, защото сме много по-назад в развитието си и много по-бедни. Какво стана в Унгария?
                    Ами в кратко време качиха двойно заплатите в администрацията преди няколко години. Развитието на държавата обаче си остана същото и парите започнаха да се топят бързо. Затънаха в заеми. Тук ситуацията е сходна. Дойде криза, всички в частния сектор започнаха да намалят заплати, но в държавния и в общинския продължиха да си дават старите + увеличение всяка година + бонуси.. И тъй като имаме няколко пъти по-голяма администрация от Швейцария и по-голяма от тази в Унгария, а и монополите под крилото на държавата се спукаха да качват цените на всичко, кешът взе да привършва. В страната има само 300 000 фирми, от които над 120 000 едва събраха 400 - 500 лева в кеш за да се вържат към НАП и да си плащат новата месечна такса към монополите. В същото време няма и работеща съдебна система, което пък гони чужди инвеститори и отказва местните. Земеделие и самозадоволяване както казва Бат Пешо? Ами може, но не за всички - на много места в страната това не може да се прави, защото има цигани. То там е опасно и да се живее. Могат те заколят само защото имаш кокошка. Какво земеделие, на такова място? Ти сееш, те прибират..
                    Най-лошото е, че нашенецът напълно се обезвери и се отказва да иска да прави бизнес. Стана му ясно как се става милионер - Държавата ти подарява 1 милиард, ти го управляваш зле и ти остават 100 милиона, като теглиш и един заем от банката имаш и 200. Тоест, без държавата зад гърба само се гърбиш от бачкане и който мине замине, ти удря по един нож в гърба. Има излизане от цялата омагьосана схема и то бързо, но едва ли много хора го съзират. За това да чакаме и да гледаме какво ще става.
                    Last edited by Jay Gould; 10.04.2012, 15:48.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Ама Геко, то 2-3 млрд е само началото.

                      Ти нали се сещаш, какво ще стане, при положение, че вече никой не купува вътрешен дълг и ако операцията на Дянков навън претърпи фиаско?

                      Идва МВФ - друга опция няма!
                      Пич идеята е пари да влизат в БГ и други такива да не излизат
                      Това, че в БГ някоя не кувал на Дянков ДЦК - ами той ще купши друго в БГ - акции на БФБ примерно

                      Дянков трябва да имитира колкото се може повече пари и да ги вкарва в БГ - проучвания за газ, високи заплати в МВР - да борят кражбите и т.н. за да се подобрява каритана в БГ - а това става само са пари
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Честно казано не съм спец конкретно по БГ ДЦК, по-скоро по други FI книжа, но това не пречи да се прозрат някои пазарни тенденции, пък било то и в БГ.
                        Повечето вътрешни са и без това деноминирани в лев мисля, а за тези, които са в евро, май ще е валиден казуса с депозитите в евро при "някои случки с някои бордове".
                        Глобалите обаче са по бритиш лоу и там БГ ще си плаща, като поп в оригинална валута на договора.
                        Благодаря ти!
                        Тази информация ми е достатъчна.

                        Коментар


                        • Ама Геко, то 2-3 млрд е само началото.

                          Ти нали се сещаш, какво ще стане, при положение, че вече никой не купува вътрешен дълг и ако операцията на Дянков навън претърпи фиаско?

                          Идва МВФ - друга опция няма!

                          Коментар


                          • Честно казано не съм спец конкретно по БГ ДЦК, по-скоро по други FI книжа, но това не пречи да се прозрат някои пазарни тенденции, пък било то и в БГ.
                            Повечето вътрешни са и без това деноминирани в лев мисля, а за тези, които са в евро, май ще е валиден казуса с депозитите в евро при "някои случки с някои бордове".
                            Глобалите обаче са по бритиш лоу и там БГ ще си плаща, като поп в оригинална валута на договора.

                            Данске не прецениха добре тайминга и подцениха възможностите за "утилизиране на резерви на здравни каси, професионални фондове и други ненужни на хората фондове" . Но уцелиха с някои, както казва Джей .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Дано да си прав Геко! Но Хайде помисли, как това ниско съотношение дълг/БВП, може да се промени РЯЗКО, само след един аукцион (след месец) на глобали навън.
                              Не виждам, как ще се рефинансира 2млрд от BGARIA13 и още 2 млрд дефицит в бюджета, ако и навън му покажат среден пръст, както последните 2 седмици на вътрешния пазар.
                              ВРЕМЕ НЯМА, работата е на конец!
                              А Дянката няма да може да "отхвърля" ей така с лека ръка офертите за глобала си, защото това ще значи SUDDEN DEATH за БГ.
                              2-3 милиарда лева навън - няма да променят нищо в дълг / БВП отношението

                              Стига сте бе апокалиптоси

                              Знаете ли колко силно лято идва и жътва идват

                              Бойко каза, че и газ сме открили (ще го следим...)
                              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                              Коментар


                              • Дано да си прав Геко! Но Хайде помисли, как това ниско съотношение дълг/БВП, може да се промени РЯЗКО, само след един аукцион (след месец) на глобали навън.
                                Не виждам, как ще се рефинансира 2млрд от BGARIA13 и още 2 млрд дефицит в бюджета, ако и навън му покажат среден пръст, както последните 2 седмици на вътрешния пазар.
                                ВРЕМЕ НЯМА, работата е на конец!
                                А Дянката няма да може да "отхвърля" ей така с лека ръка офертите за глобала си, защото това ще значи SUDDEN DEATH за БГ.

                                Коментар

                                Working...
                                X