IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    Амииии...добре. Аз също мисля, че трябва да се балансира бюджета, амааа....от де кинта?
    Те това е въпросът за незнам-си-колко млрд.
    Всъщност нови и много пари може и да не са нужни, но тогава трябва да има ЯКО рязане на мързеливци и "социални" на мангусти. А това е електорат, на който никоя партия няма да посегне, още повече пък в година преди избори. Омагьосан кръг и така е не само в БГ, а навсякъде.
    Само леля Татчър ги можеше тия работи, нооо и тя падна жертва на предателство.
    Няма смисъл да се балансира изкуствено. В момента в който почнем да растем пак стабилно и дефицитите ще почнат да си намаляват по естествен начин. Все пак се надявам, че никой не прогнозира 10 г. на постоянен спад, защото това би могло да доведе до неприятни последици.

    Изобщо леко ми е странно за къв сме се вторачили чак толкова в тези дефицити. Да си правим там максималните възможни според пакта за стабилност и няма нужда кой знае колко да шумим. И тук пък и в чужбина. Пускаме си бондовете без да правим драми, плащаме си лихвите по тях и всичко си върви гладко.

    Още не мога да проумея за къв му е на Дянков да плямпа само глупости за тези дефицити, за дълга и така нат. Да си мълчи и да си гледа работата, без да раздухва нещата. Щото иначе винаги има достатъчно паникьори, които все им се привижда края на света. А когато се дава храна на паникьорите, паниката се разраства и по някое време вече прилична част от населението почва да действа под влияние на страх. Което не е никак добър атестат за едно управление, най-малкото защото му прави работата много по-трудно и то без особена причина.

    Коментар


    • Вероятността за фалит ми изглежда пренебрижимо малка, ако гледаме само местните фактори. Но за сметка на това силно се надявам Дянков да не започне да прави пак простотиите от 2009, защото иначе ще докара такава ликвидна криза вътре в България че и 2009 ще изглежда като пролетен вятър спрямо зимната виелица, която може да се заформи през 2012

      Коментар


      • Амииии...добре. Аз също мисля, че трябва да се балансира бюджета, амааа....от де кинта?
        Те това е въпросът за незнам-си-колко млрд.
        Всъщност нови и много пари може и да не са нужни, но тогава трябва да има ЯКО рязане на мързеливци и "социални" на мангусти. А това е електорат, на който никоя партия няма да посегне, още повече пък в година преди избори. Омагьосан кръг и така е не само в БГ, а навсякъде.
        Само леля Татчър ги можеше тия работи, нооо и тя падна жертва на предателство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
          апокалиптосите имат по-голям шанс да познаят за фалита ако заложат на 2015 година - и то само ако се запази или увеличи сегашното ниво на дефицита, което според мене няма да стане. За мене по-големия въпрос, е какъв ще е дефицита догодина.
          А трябва от дефицит да се мине и на излишък все някога
          Защо според теб дефицитът няма да се увеличи? Аз мисля, че ще се случи точно обратното ... Обосновка ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Тази престъпност която е по селата не е само циганска.Срещу нея трябват крути мерки.На първо време камери и полицейски патрул там където е най спешно.За едно село трябват не много камери.И требе як бой ама як.Циганин от затвор не се плаши.У село арендатора реши проблема.Извикал е охранителна фирма и от юни до бране мамули има постови с уреди за нощно виждане.Първата година помляха циганите нарязаха им амунициите изгориха им каруците застреляха няколко коня и край.Кьорав мангал нема по къра.Циганите са лесни само воля трябва.Като усетят че няма да могат да крадат ще си тръгнат.Най добре е да ги заселим у Слънчев бряг и да ги заградим с бодлива тел.99% от това племе не подлежи на цивилизация.Освен роби друго не става от тях.Осталналия един просент са с бащи българи
            На всички е ясно, че политическият ни "елит" няма да предприеме нищо срещу електората си, така че просто всеки се спасява според възможностите си ... Лошото е, че се плащат данъци с които се издържат 70 000 шапки, а ползата от тях е съмнителна ... Затворът също не е решение - за чий ще ми лежи по цял ден и да го хрантутя? Беж към кариерите и мините ... Трудът краси човека - тъкмо ще подобрим екстериорните белези ... Резерватната устройствена системма би била идеално решение. Нека всеки желаещ да проявява "културните си особености" въпреки законите в страната, да бъде адресно регистриран в подобни каунтита

            Коментар


            • апокалиптосите имат по-голям шанс да познаят за фалита ако заложат на 2015 година - и то само ако се запази или увеличи сегашното ниво на дефицита, което според мене няма да стане. За мене по-големия въпрос, е какъв ще е дефицита догодина.
              А трябва от дефицит да се мине и на излишък все някога




              Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Не ме разбирай погрешно бе роджър. Аз НЕ ИСКАМ БГ да фалира, казвам го за 20-ти път.
              Но ЦИФРИТЕ говорят сами и безпристрастно, а ми се налага по цял ден да се боря с какви ли не колони, редове, низове, масиви и криви от тях, та затова споделям просто впечатления... и опасения.
              Ама дано си прав де и Дянков спечели от Америката от тото и финансира без проблеми този и следващите бюджети, без да увОлни и един хрантутник.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Те нека пак да си го намаляват, ако искат.
                Сега е 20%. Да го намалят на 18%, който да се води "невъзстановим". Но като отидеш в магазина, на касовия бон да имаш две ставки. Една от 18% и да кажем още 2-3%, които са възстановими "при поискване" от НАП.
                Абе,я да си върнат ДО/данък оборота/!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Що бе, нали смятаха да го намаляват с 1-2%
                  Те нека пак да си го намаляват, ако искат.
                  Сега е 20%. Да го намалят на 18%, който да се води "невъзстановим". Но като отидеш в магазина, на касовия бон да имаш две ставки. Една от 18% и да кажем още 2-3%, които са възстановими "при поискване" от НАП.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Тук си много прав.
                    Нека вдигнат ДДС с 1%, който 1 процент да бъде възстановим от НАП, след като им представиш касовия бон.

                    Но тогава България ще фалира за месец.
                    Що бе, нали смятаха да го намаляват с 1-2% Помисли малко, колко фискални бончета не вземаш дневно? Лично аз със сигурност 2 кутии цигари и салатите ми минават на черно. И това е в София, където 95% от покупките са от вериги. Знаеш ли какво е в страната? Ами по селата?

                    Коментар


                    • Не ме разбирай погрешно бе роджър. Аз НЕ ИСКАМ БГ да фалира, казвам го за 20-ти път.
                      Но ЦИФРИТЕ говорят сами и безпристрастно, а ми се налага по цял ден да се боря с какви ли не колони, редове, низове, масиви и криви от тях, та затова споделям просто впечатления... и опасения.
                      Ама дано си прав де и Дянков спечели от Америката от тото и финансира без проблеми този и следващите бюджети, без да увОлни и един хрантутник.

                      Коментар


                      • Тази престъпност която е по селата не е само циганска.Срещу нея трябват крути мерки.На първо време камери и полицейски патрул там където е най спешно.За едно село трябват не много камери.И требе як бой ама як.Циганин от затвор не се плаши.У село арендатора реши проблема.Извикал е охранителна фирма и от юни до бране мамули има постови с уреди за нощно виждане.Първата година помляха циганите нарязаха им амунициите изгориха им каруците застреляха няколко коня и край.Кьорав мангал нема по къра.Циганите са лесни само воля трябва.Като усетят че няма да могат да крадат ще си тръгнат.Най добре е да ги заселим у Слънчев бряг и да ги заградим с бодлива тел.99% от това племе не подлежи на цивилизация.Освен роби друго не става от тях.Осталналия един просент са с бащи българи
                        Last edited by Бате Пешо; 10.04.2012, 16:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Това пак не е решение. Мангалите си имат добри адвокати и те добре знаят, че Жандармерията не може да убива, а само бие и то колкото да ги неутрализира.

                          Трябва сериозна законова промяна относно частната собственост, включваща дори и елиминиране на нарушителя от собственика. Само това ще уплаши циганите и не само тях.
                          Съгласен на 100%. Просто посочих как в момента стоят нещата, но наистина дългосрочното решение е друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Аноне, стимул трябва за хората да си искат бончето. Само със санкции не става. Да ми връщат 1% от платената сума - и за семки ще си искам фискален бон
                            Тук си много прав.
                            Нека вдигнат ДДС с 1%, който 1 процент да бъде възстановим от НАП, след като им представиш касовия бон.

                            Но тогава България ще фалира за месец.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              За мен са важни принципите и те трябва да се спазват. То и затова напоследък ме определяте като Бойковист или Гербераст, не помня точно.

                              Аз твърдя долното:
                              Всички фирми трябва да са вързани към НАП. Също е валидно и това, че никога няма подходящ момент за една фирма да направи разход, който не само няма да й донесе печалба, но дори ще й намали значително "сивата" печалба, без значение дали това ще я разори или не.
                              Аноне, стимул трябва за хората да си искат бончето. Само със санкции не става. Да ми връщат 1% от платената сума - и за семки ще си искам фискален бон

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R.A.T.M. Разгледай мнение
                                "По време на кампаниите - гроздобер, праскови, череши и т.н. се появяват екипи на Жандармерията от различни части на страната, които просто спукват от бой "скакалците" ...
                                Това пак не е решение. Мангалите си имат добри адвокати и те добре знаят, че Жандармерията не може да убива, а само бие и то колкото да ги неутрализира.

                                Трябва сериозна законова промяна относно частната собственост, включваща дори и елиминиране на нарушителя от собственика. Само това ще уплаши циганите и не само тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X