IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Вие още малко ще поискате и ТА анализ да им направим.

    На мен изобщо не ми пука къде и как се търгуват нашите ДЦК.
    През она* работа ми е.
    Абе от значение е къде се търгуват, 'щото тая лихва 5.5% - малко е съмнителна. Да не се окаже накрая, че въобще не е на "външните пазари", а са намерили някаква врътка да издухат и остатъка от резерва( ако въпбще има такъв) , както и Сребърният фонд

    Коментар



    • Български институционални инвеститори са купили облигации по двете емисии външен дълг на страната за близо 200 млн. евро за единайсетте месеца на миналата година, показват данни на Министерството на финансите. Така към края на ноември те държат половината от книжата, пласирани в чужбина от бившия финансов министър Милен Велчев . Едната емисия е в долари с падеж през 2015 г. в размер на около 840 млн. евро, а другата е в евро (818 млн.) и ще се изплати през 2013 г. Във втората местните вложители са вкарали общо 528 млн. евро (ръст със 110 млн. евро за 11-те месеца на 2011 г.).

      Така български банки, пенсионни фондове, застрахователи и други местни инвеститори са най-големите притежатели на тези облигации с дял от 65%

      Коментар


      • Кои точно ДЦК бе НАИВНИК/REDA?

        БГ има в момента 2 глобални емисии - BGARIA13 в евро, която падежира на 15Jan2013 и BGARIA15 в долари, падежираща на 15Jan2015. Клиринговите къщи за тях са Юроклиър, Клиърстрийм Люкс, Фед фъндс.

        ДЦК, които са деноминирани в евро се търгуват на вътрешния пазар и са с БНБ сетълмент (макар, че БНБ, май не поддържа DVP сетълмент в евро още). ИМа няколко такива емисии в момента. Къв е проблема?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Не знам защо в повечето случаи все се забравя, че по-голяма част от облигациите, които ще погасяваме, всъщност се държат от БГ инвеститори...
          Даже в случая с вземането на външен дълг за плащането на облигациите ще вкара свежи пари в местни лица...Вече какво те ще ги направят...
          За мен е без значение кой ги държи. Само от къде ще се вземат. Те и новите най-вероятно ще дойдат от български инвеститори, най-вероятно дори същите като държателите на стария дълг. Но тези пари няма да се вземат от данъци, няма да доведат до допълнително свиване на разходите на правителството. С други думи няма да се отразят върху растежа на икономиката и от тук върху стабилността на банките. В момента, по лично мое мнение, всякакво допълнително изтупване на брашняния чувал наречен българска икономика е игра с огъня. Икономиката ни се намира в монго крехко равновесие след три години на икономии, и подобно нещо наистина може да я бутне в пропастта. Още повече че и ЕС не е вързала и цъфнала, също както и банките майки на нашите банки.

          Като искат ПФ, банки и фондове да ги купуват тези облигации - като имат бол пари да ги дават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            В момента надеждите за излизане от блатото се крепят на два "слона" - САЩ (че вече излизат от кризата) и Китай (че няма да има "твърдо" приземяване при тях).
            Европа е вън от играта за растеж в близките 3-4 години.

            До август, тези два мита за САЩ и Китай ще бъдат разбити. Поне за Китай съм доста убеден. В САЩ ще се отлага "разбиването" поне до изборите или най-малкото ще се опитват да го правят.

            Хубавото е, че ако се случи това с Китай, ще имаме рязко поевтиняване на суровините и ще ни даде глътка въздух, за да подобрим търговското си салдо откъм внос. Но ще продължава проблемът с износната част, защото няма да има на кого да изнасяме.
            аnon, това означава ли и рязко поскъпване на долара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Да повдигна и аз на Реда въпроса Май го докарвате от приказки само
              Вие още малко ще поискате и ТА анализ да им направим.

              На мен изобщо не ми пука къде и как се търгуват нашите ДЦК.
              През она* работа ми е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                За това и ние задължително трябва да вземем дълг отвън, защото ако тези пари трябваше да се събират от България това ще е равнозначно на натиск от рода на 3-4% върху БВП то ни. Което без съмнение щеше да вкара икономиката в нова дупка, а от тук и да заплаши вече изтънелите буфери на банковата ни система. Което потенциално би могло да доведе наистина до катастрофа. Иначе 2 милиарда дълг е нищо при нашето съотношение дълг/БВП.
                Не знам защо в повечето случаи все се забравя, че по-голяма част от облигациите, които ще погасяваме, всъщност се държат от БГ инвеститори...
                Даже в случая с вземането на външен дълг за плащането на облигациите ще вкара свежи пари в местни лица...Вече какво те ще ги направят...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                  Пак вдигам тоз пост нагоре !!!!!
                  Къде се търгуват тези ДКЦ-та???
                  На някоя световна борса ли са
                  или на някво тайно място дето не го знаем??????
                  Да повдигна и аз на Реда въпроса Май го докарвате от приказки само

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Парите като изтичат, свива се паричната маса в обращение, съответно потреблението и .... баланса се оправя...

                    Не знам какво толкова те притеснява търговското салдо и то за 1-2 месеца... това не е показателно, нито може да се нарече тенденция...
                    Ще дойдат летните месец и баланса ще излезе на плюс
                    Хайде опитай се да свиеш парите за здравеопазване, образование, пенсии или заплати. Щото не виждам как по друг начин ще свиеш парите в обращение..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Парите като изтичат, свива се паричната маса в обращение, съответно потреблението и .... баланса се оправя...

                      Не знам какво толкова те притеснява търговското салдо и то за 1-2 месеца... това не е показателно, нито може да се нарече тенденция...
                      Ще дойдат летните месец и баланса ще излезе на плюс
                      Тцъ, тази година едва ли ще излезе на плюс. Но и аз не мисля че има нещо притеснително в подобно търговско салдо. Опасностите за българската икономика идват само от едно място, банковата система. До като тя е стабилна няма проблем. За това и ние задължително трябва да вземем дълг отвън, защото ако тези пари трябваше да се събират от България това ще е равнозначно на натиск от рода на 3-4% върху БВП то ни. Което без съмнение щеше да вкара икономиката в нова дупка, а от тук и да заплаши вече изтънелите буфери на банковата ни система. Което потенциално би могло да доведе наистина до катастрофа. Иначе 2 милиарда дълг е нищо при нашето съотношение дълг/БВП.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Не зависи само от БНБ. Прочете ли статията, която постнах от Инвестор за това, което се случва с търговското ни салдо?
                        Парите изтичат навън с огромна скорост.
                        http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...do-128,132803/
                        Парите като изтичат, свива се паричната маса в обращение, съответно потреблението и .... баланса се оправя...

                        Не знам какво толкова те притеснява търговското салдо и то за 1-2 месеца... това не е показателно, нито може да се нарече тенденция...
                        Ще дойдат летните месец и баланса ще излезе на плюс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          С няколко прости думи като на лайци какво очакваш да стане м. август примерно.....
                          Всеки има някакви страхове но ти можеш по систематизирано да ги изложиш...
                          В момента надеждите за излизане от блатото се крепят на два "слона" - САЩ (че вече излизат от кризата) и Китай (че няма да има "твърдо" приземяване при тях).
                          Европа е вън от играта за растеж в близките 3-4 години.

                          До август, тези два мита за САЩ и Китай ще бъдат разбити. Поне за Китай съм доста убеден. В САЩ ще се отлага "разбиването" поне до изборите или най-малкото ще се опитват да го правят.

                          Хубавото е, че ако се случи това с Китай, ще имаме рязко поевтиняване на суровините и ще ни даде глътка въздух, за да подобрим търговското си салдо откъм внос. Но ще продължава проблемът с износната част, защото няма да има на кого да изнасяме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Аз затова казах в предишен мой пост "В БЛИЗКИТЕ МЕСЕЦИ".
                            Не трябва да се допускат грешките от 2008-ма, когато наляво и надясно се тръбеше, че целият свят може да се срине, но ние сме имунизирани от това, защото сме "специални".

                            П.П. Теорията за хлебарките на Пазара си я чувал. Малко побългарен вариант - има ли съседа ти хлебарки на долния етаж, почти сигурно ще се завъдят и у вас.

                            П.П.2 Шансът за нас е до 4-5 месеца Светът ИДВЕДНЪЖ да излезе от блатото, в което се намира. Аз не виждам подобна перспектива.
                            С няколко прости думи като на лайци какво очакваш да стане м. август примерно.....
                            Всеки има някакви страхове но ти можеш по систематизирано да ги изложиш...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Само да те открехна, че същият "вероятностен" подход, по който ти плюеш е приложен и при строителството на жилището, в което живееш. Когато става въпрос за земетресения, цунами, торнадо и др. природни бедствия, се прилага този подход за всичко. Само параметрите като вероятност, максимално ускорение (за заметресение), максимална скорост (за торнадо) и максимална височина (за цунами), са различни. Но подходът е един и същ - учените казват каква е вероятността за земетрeсение с ускорение на земната повърхност повече от X m/s2, след което си има норми по които се решава:

                              а) не може да се строи (барака, къща, блок, АЕЦ)
                              б) може да се строи, но при спазване на следните строителни норми: ..... и се изреждат нормите в зависимост от максималното ускорение.

                              По тази причина в София нормите за строителство са по-строги в сравнение с Белене и още по-строги в сравнение с Козлодуй. Щото ако Козлодуй е в "зелената" част на сеизмичната карта на България, Белене е в "жълтата", а София е в "червената". Но в София живеят 1.5 млн души и не им пука от това. И в София се строи. Между другото в "червената" част от картата не могат въобще да се строят АЕЦ.
                              Знам че е така. Но жилището мога да си го избера според моите стандарти, а АЕЦ не мога. АЕЦ ми прехвърля риск, който аз не съм избирал. Жилището не ми прехвърля такъв риск. Така че лично за мен съм си избрал ниско строителство, достатъчно ново, не газифицирано, не е в ниска част, че да може да го залее някой язовир с пукната стена и така нат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Така е, прав си. Само дано БНБ не изпусне работата. Трябва по-строго да вкарва в пътя, някои баМкери, като Петето (пък и други). Иначе паниката е едно от любимите неща на българина и от нищо нещо може да стане.
                                Не зависи само от БНБ. Прочете ли статията, която постнах от Инвестор за това, което се случва с търговското ни салдо?
                                Парите изтичат навън с огромна скорост.
                                http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...do-128,132803/

                                Средносрочно, аз не виждам решение за това. Дори и със заем. Заемът ще е както в Еврозоната "решават" проблемите - просто ги отдалечават във времето. Но те поне си имат печатница, а ние не.

                                Коментар

                                Working...
                                X