IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Знам че е така. Но жилището мога да си го избера според моите стандарти, а АЕЦ не мога. АЕЦ ми прехвърля риск, който аз не съм избирал. Жилището не ми прехвърля такъв риск. Така че лично за мен съм си избрал ниско строителство, достатъчно ново, не газифицирано, не е в ниска част, че да може да го залее някой язовир с пукната стена и така нат.
    Ха, почваш да ми харесваш .... С тая философия при избора на жилище си готов за инспектор в ядрения регулатор. Така трябва да мисли един човек отдаден на каузата на безопасността ... Само трябва да имаш добро техническо образование и си готов ...
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Наивник, колко е лихвата на едногодишен депозит в Сащиянтско и колко е в БГ? И какви деривати да измислиш върху пазар с ликвидността на българския на ДЦК? То за ъндърлаинга няма пазар, ти за опции говориш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Изнасяме цветни метали. Всъщност ни е едно от основните пера.
        Ти сигурно си по-запознат: Какво е съотношението зърнени храни и цветни метали?

        И дано не са много цветните метали, защото събитията около ОЦК ще бъдат "приятен спомен" след няколко месеца.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Като говоря за суровините, не говоря за ХРАНИТЕ (може би не се изразих правилно). Това е различно. Ние изнасяме главно непреработени храни, но не и суровини за индустрията.

          А за поевтиняване на суровини - говорех главно за енергийните такива.

          П.П. Кои сектори у нас растат "здраво" от износ? Щото знам кои "растат" от вътрешно потребление, но това не ни върши работа за платежния баланс.
          Изнасяме цветни метали. Всъщност ни е едно от основните пера.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            Абе то в БГ ненормалници много, ама все пак, кой ще е дебилът, който ще си купи 10 годишно ДЦК на 5.00% доход до падеж, при положение, че баМките му дават даже повече за 1-ногодишен депозит, при това гарантиран до 100К еврака (друг е въпросът, колко струва гаранцията ).
            То затова и няма ДЦК за дребни физически лица. Няма да има интерес поне на този етап.
            Виж при баМките, пенсиите и застрахователите е друго - те не могат да си тупнат кеша един на друг на 5-6% лихва на депозит за 1 година . А и ДЦК им се водят "ликвидни активи" хахаха.
            Може и да си прав. У щатско са ебаси дебилите с 10y и 30y notes а и не само. И фючърси са им измислили и опции, По 300000 контракта дневно се връткат. Сигурно са дебили

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
              Ема това не е сериозне дето го пишеш - първо ако паднат цените на суровините това ще засегне и нашия износ, второ ти правиш някакви изводи за нашия баланс на база на какво - един два месеца - тва е несериозно. Казваш европа е вън от играта за растеж - ами зависи какво изнасяш, то и в БГ растеж кой знае какъв няма в момента нали - ама има отделни сектори дето си растат здраво - т.е това че европа не расте не значи че нашия износ не може да расте - има толкова неизвестни че едва ли някой може да предскаже какво ще стане
              Като говоря за суровините, не говоря за ХРАНИТЕ (може би не се изразих правилно). Това е различно. Ние изнасяме главно непреработени храни, но не и суровини за индустрията.

              А за поевтиняване на суровини - говорех главно за енергийните такива.

              П.П. Кои сектори у нас растат "здраво" от износ? Щото знам кои "растат" от вътрешно потребление, но това не ни върши работа за платежния баланс, както и за растежа на икономиката ни.

              Коментар


              • Пичове - няма нещо по хубаво от държавен фалит
                Най-много пари тогава се правят

                Ако погледнем последните години - само една Исландия май фалира, говорите се и за Гърция

                Та в днешно време такива са фалитите

                За съжаление бедни държави като БГ, където нито народът и нито държавата са задлъжнели , но за сметка на това си живеят в мизерия - не фалират - няма от какво, понеже просто не си консумирал и нямаш такива задължеия

                Та БГ, за съжаление на отворковците тук - няма как да фалира - и без това сме си достатъчни мизерници
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • Ема това не е сериозне дето го пишеш - първо ако паднат цените на суровините това ще засегне и нашия износ, второ ти правиш някакви изводи за нашия баланс на база на какво - един два месеца - тва е несериозно. Казваш европа е вън от играта за растеж - ами зависи какво изнасяш, то и в БГ растеж кой знае какъв няма в момента нали - ама има отделни сектори дето си растат здраво - т.е това че европа не расте не значи че нашия износ не може да расте - има толкова неизвестни че едва ли някой може да предскаже какво ще стане



                  Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  В момента надеждите за излизане от блатото се крепят на два "слона" - САЩ (че вече излизат от кризата) и Китай (че няма да има "твърдо" приземяване при тях).
                  Европа е вън от играта за растеж в близките 3-4 години.

                  До август, тези два мита за САЩ и Китай ще бъдат разбити. Поне за Китай съм доста убеден. В САЩ ще се отлага "разбиването" поне до изборите или най-малкото ще се опитват да го правят.

                  Хубавото е, че ако се случи това с Китай, ще имаме рязко поевтиняване на суровините и ще ни даде глътка въздух, за да подобрим търговското си салдо откъм внос. Но ще продължава проблемът с износната част, защото няма да има на кого да изнасяме.

                  Коментар


                  • Абе то в БГ ненормалници много, ама все пак, кой ще е дебилът, който ще си купи 10 годишно ДЦК на 5.00% доход до падеж, при положение, че баМките му дават даже повече за 1-ногодишен депозит, при това гарантиран до 100К еврака (друг е въпросът, колко струва гаранцията ).
                    То затова и няма ДЦК за дребни физически лица. Няма да има интерес поне на този етап.
                    Виж при баМките, пенсиите и застрахователите е друго - те не могат да си тупнат кеша един на друг на 5-6% лихва на депозит за 1 година . А и ДЦК им се водят "ликвидни активи" хахаха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Ти си направо за предаването "Аз обичам България".
                      Е па аз си обичам България Само дето не съм таргет група за нейни артии

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        На мен ми е пределно ясно знам всичко за емисиите а и да не знам, звъня в ИНГ и получавам инфо. Просто Реда зададе един елементарен въпрос. Въпрос който е нормален за всеки един инвеститор. Къде мога да си купя, листвани ли са на борса или са частна емисия. И отговорът е не можеш Реде да си купиш, щото номиналите са големи. Регистрирани са на Luxembourg Stock Exchange и
                        Berlin Exchange, но по скоро сделките там са регистрационни. Дали някой си е направил труда да купи номинал и да направи някакъв продукт върху тях на БФБ - не, не е и няма да го направи, колкото и да ти се иска да си купиш на пазарен принцип ДЦК-та за 5000 еврака не моеш го направи.
                        Ти си направо за предаването "Аз обичам България". ..... щото спряха "Стани богат".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          Кои точно ДЦК бе НАИВНИК/REDA?

                          БГ има в момента 2 глобални емисии - BGARIA13 в евро, която падежира на 15Jan2013 и BGARIA15 в долари, падежираща на 15Jan2015. Клиринговите къщи за тях са Юроклиър, Клиърстрийм Люкс, Фед фъндс.

                          ДЦК, които са деноминирани в евро се търгуват на вътрешния пазар и са с БНБ сетълмент (макар, че БНБ, май не поддържа DVP сетълмент в евро още). ИМа няколко такива емисии в момента. Къв е проблема?
                          На мен ми е пределно ясно знам всичко за емисиите а и да не знам, звъня в ИНГ и получавам инфо. Просто Реда зададе един елементарен въпрос. Въпрос който е нормален за всеки един инвеститор. Къде мога да си купя, листвани ли са на борса или са частна емисия. И отговорът е не можеш Реде да си купиш, щото номиналите са големи. Регистрирани са на Luxembourg Stock Exchange и
                          Berlin Exchange, но по скоро сделките там са регистрационни. Дали някой си е направил труда да купи номинал и да направи някакъв продукт върху тях на БФБ - не, не е и няма да го направи, колкото и да ти се иска да си купиш на пазарен принцип ДЦК-та за 5000 еврака не моеш го направи.

                          Коментар


                          • тя рабтата е отдавна отървана,
                            увеличаващи се дългове на общините,
                            дупка в пенсионното осиг,
                            дупка в здравното осиг,
                            идващи плащания по облигации и тн,
                            при другите дупките се пълнят с прясно
                            напечатани мангизи, при нас тази
                            опция я няма...и защо, ми много просто
                            щот ни е забранено, заради техническия
                            фалит на държавата, сътворен от луканков
                            Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            Така е, прав си. Само дано БНБ не изпусне работата. Трябва по-строго да вкарва в пътя, някои баМкери, като Петето (пък и други). Иначе паниката е едно от любимите неща на българина и от нищо нещо може да стане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                              Абе от значение е къде се търгуват, 'щото тая лихва 5.5% - малко е съмнителна. Да не се окаже накрая, че въобще не е на "външните пазари", а са намерили някаква врътка да издухат и остатъка от резерва( ако въпбще има такъв) , както и Сребърният фонд
                              Аз затова казвам, че не ме интересува.
                              Важно е какво искат да направят, а не с кого ще го правят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                                аnon, това означава ли и рязко поскъпване на долара.
                                Не е задължително.
                                Суровините могат да поевтиняват от намалено търсене или от "оскъпяване" на долара. Първото го прави Китай, а второто ФЕД.

                                А и "поскъпване" на долара е доста относително понятие. Дали срещу определена валута, дали говорим за ийлдовете по трежърис и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X