IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фалира ли вече България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
    Само не знам мене защо ме намеси тука, аз не мрънкам като тебе по форумите а поне се опитвам да изнасям. Само, че ако си мислиш, че другаде в Европа положението е по добро от тука доста се лъжеш. БГ е по добре от доста други страни в европа в момента

    Едно време по комунизма и тяхната пропаганда пеехме.. Искам да съм негър в Алабама....
    Борисов надмина ТАТО във промагандата и гони Гьобелс...Та песента е Искам да съм фалирал грък от Ксанти........

    Коментар


    • Само не знам мене защо ме намеси тука, аз не мрънкам като тебе по форумите а поне се опитвам да изнасям. Само, че ако си мислиш, че другаде в Европа положението е по добро от тука доста се лъжеш. БГ е по добре от доста други страни в европа в момента




      Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
      Йосифе, ти както винаги си разбрал-недоразбрал. Първо - не считам , че сме фалирали като държава. Все още. Второ - не съм магазинер, а преди всичко производител. Това, че имам и магазини не е срамно ( според мен). Позволява ми да държа ръка върху пулса на икономиката ни. Много пъти пишеш пренебрежително не само за мен, а и обиждаш. Ще те изтърпя още НЯКОЛКО пъти. Сега съм на път ( не съм го решил твърдо още, че и в детайли не съм го обмислил) да затворя производството ( като следствие от политиката на любимото ти правителство), да си оставя някой дюкян и като отдам наличните си недвижимости под наем, да се отдам на блажено нищонеправене. Осигурителни вноски фондовете ще чакат от хора като теб, Роджърс, Нетнезнамкакво си и т.н.
      Относно кредитите мисля, че когато си на зор, а и всички знаят че си се поохарчил вече и си ненадежден, ще ти дадат парички при по-тежки условия, отколкото преди това. Е, тук може и да греша.
      Видяхме резилиците на "едрия" капитал - неплатените с години данъци и осигуровки, измамите на БФБ, далаверите с офшорките ( извършени от видни и уважавани бизнесмени), завличането на акционерите на различни дружества, изпомпването на фондове.... Е, аз макар и прост магазинер съм платил всичко дори предварително и не дължа на никого и една стотинка, че и кредит дори нямам. Така че, мога да давам мнения, според мен.
      Не е зле да имаш мярка на устата си, за да те уважават съфорумците и мнението ти да тежи.

      Коментар


      • Йосифе, ти както винаги си разбрал-недоразбрал. Първо - не считам , че сме фалирали като държава. Все още. Второ - не съм магазинер, а преди всичко производител. Това, че имам и магазини не е срамно ( според мен). Позволява ми да държа ръка върху пулса на икономиката ни. Много пъти пишеш пренебрежително не само за мен, а и обиждаш. Ще те изтърпя още НЯКОЛКО пъти. Сега съм на път ( не съм го решил твърдо още, че и в детайли не съм го обмислил) да затворя производството ( като следствие от политиката на любимото ти правителство), да си оставя някой дюкян и като отдам наличните си недвижимости под наем, да се отдам на блажено нищонеправене. Осигурителни вноски фондовете ще чакат от хора като теб, Роджърс, Нетнезнамкакво си и т.н.
        Относно кредитите мисля, че когато си на зор, а и всички знаят че си се поохарчил вече и си ненадежден, ще ти дадат парички при по-тежки условия, отколкото преди това. Е, тук може и да греша.
        Видяхме резилиците на "едрия" капитал - неплатените с години данъци и осигуровки, измамите на БФБ, далаверите с офшорките ( извършени от видни и уважавани бизнесмени), завличането на акционерите на различни дружества, изпомпването на фондове.... Е, аз макар и прост магазинер съм платил всичко дори предварително и не дължа на никого и една стотинка, че и кредит дори нямам. Така че, мога да давам мнения, според мен.
        Не е зле да имаш мярка на устата си, за да те уважават съфорумците и мнението ти да тежи.
        Партия была, есть и будет есть!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hunter of fools
          Аз ще ти го разясня кво е фалит по нАучно.
          Га имаш пари не броиш стотинки - га немаш и стотинки се возиш в катафалки
          излови глупаците с един замах... супер си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
            Е, темата не е дали има предпоставки за фалит, а дали страната е фалирала. Всяка година ни чака Виденова зима. Сега я започнаха още преди да свърши настоящата. За някои и сегашната беше Виденова, за други и следващата ще бъде добра. Но като цяло нещата не отиват на добре. Виждам го в намаления износ, силно намалялото вътрешно потребление ( имам магазини и оборотите всяка година намаляват, като настоящата не прави изключение), увеличената безработица, която дори и Тотю се отказа да фалшифицира, а само ялово се опитва да бори с раздаване на пари по измислени програми ( гасене на недоволството), недостигът на средства в осигурителните фондове ( по тази тема и друг път съм казвал, че с постоянното увеличение на осигурителните прагове само ни карат да съкращаваме персонал, ама кой да вдене)....... Край нямат предпоставките. Страхувам се, че онези 1,7 млрд. лева заем за връщане през януари няма да бъдат венеца на закопавките. Че те са и в евро май, не в лева, а евро с намалелия износ откъде. Като им казваха хората още миналата година, че пари няма да има и да вземат заеми по-отрано, че ливата да е по-ниска, те Йосиф слушат - всичо е наред, проблеми няма да има. Е, сега ще видим.
            кога един магазинер започна да разбира от финанси.. гледай си търговийката и недей да се изказваш "компетентно" ..На каква база реши ,че миналата година лихвите са били по ниски , бе умчо... Само защото кутев ли го каза...
            Хайде да ми разясниш какво означава да си във фалит ... но постарай се да го обясниш научно , а не защото ти намалели оборотите в магазинчето...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              .......... Виждам го в намаления износ....................
              Това пък откъде го измисли?
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                Ти май не си по модата,а?
                Ми тя старата мода се оказа нефелна - от 2008 го бутат тоя борд и не ще и не ще ... Та си мисля, че и новата мода май е само "дизайнерска" и елитарна и няма нищо общо с реалността ...
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                  България е в много жестока ликвидна криза , но това няма нищо общо с фалит или въобше не предполага такъв. - просто МФ според мен умишено изцеждат бизнеса в БГ и вместо да покрепят, допълнително охлаждат, когато и без това си е доста хладно
                  защо да е в жестока ликвидна криза..банките пращят от пари...дори високия процент на лоши кредити не ги стряска.На всеки ъгъл изникнаха какви ли не кредитни офиси.... даже оня ден гледам и Мтел станали такъв... Не виждам признаци на "жестока" ликвидна криза..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    Сега пък ше фалирваме.
                    Тъй де .... Тъкмо се бях разтревожил, че отдавна не е изплувала някоя от темите за падане на борда ...... пък то виж каква била работата ....
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Е, темата не е дали има предпоставки за фалит, а дали страната е фалирала. Всяка година ни чака Виденова зима. Сега я започнаха още преди да свърши настоящата. За някои и сегашната беше Виденова, за други и следващата ще бъде добра. Но като цяло нещата не отиват на добре. Виждам го в намаления износ, силно намалялото вътрешно потребление ( имам магазини и оборотите всяка година намаляват, като настоящата не прави изключение), увеличената безработица, която дори и Тотю се отказа да фалшифицира, а само ялово се опитва да бори с раздаване на пари по измислени програми ( гасене на недоволството), недостигът на средства в осигурителните фондове ( по тази тема и друг път съм казвал, че с постоянното увеличение на осигурителните прагове само ни карат да съкращаваме персонал, ама кой да вдене)....... Край нямат предпоставките. Страхувам се, че онези 1,7 млрд. лева заем за връщане през януари няма да бъдат венеца на закопавките. Че те са и в евро май, не в лева, а евро с намалелия износ откъде. Като им казваха хората още миналата година, че пари няма да има и да вземат заеми по-отрано, че ливата да е по-ниска, те Йосиф слушат - всичо е наред, проблеми няма да има. Е, сега ще видим.
                      Партия была, есть и будет есть!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                        Явно вече бутачите на борда се изчерпаха и сега новата мода е фалит на България.
                        Сега пък ше фалирваме.

                        Коментар


                        • Явно вече бутачите на борда се изчерпаха и сега новата мода е фалит на България.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • България е в много жестока ликвидна криза , но това няма нищо общо с фалит или въобше не предполага такъв. - просто МФ според мен умишено изцеждат бизнеса в БГ и вместо да покрепят, допълнително охлаждат, когато и без това си е доста хладно
                            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                            Коментар


                            • Май само на платения брадат ГРОБарски драскач не са ясни предпоставките още

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                                Виждам какви ли не теми за фалит на Гърция, ЕС, САЩ и кой ли не. НО не виждам тема която най-много би трябвало да ни вълнува, а именно - Фалира ли вече България?

                                Тази сутрин в ефира на bTV премиерът каза неща, които лично мен не ме учудват, но са изключително тревожни и притеснителни.

                                Вече се говори за повторение на "Виденовата зима", ясно е че парите от "Сребърният фонд" ще бъдат изхарчени за бюджетни дупки, инфлацията започна да скача, а експортът на България да намалява.

                                Та чудя се аз, Фалира ли вече България ?
                                кога имаме фалит или предпоставки за такъв го знае студент от 2-ри курс икономика... ти очевидно си стигнал до 1-ви...е как тогава са ти дали диплома, ми е много чудно ( ако въобще имаш такава де )

                                Коментар

                                Working...
                                X