IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фалира ли вече България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А нещо по конкретно като дата или поне година? Щото аз такива приказки слушам вече 3 години кажи речи и все не става. Знаеш ли колко като тебе се изредиха тука да предричат фалита ни - спековци, петър караивановци и всякакви други подобни

    Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

    Тенденцията е ясна и само някакво чудо може да я промени, но понеже чудеса НЯМА, фалита или по точно тоталния крах на България е въпрос на време!

    ДОБРЕ ДОШЛИ В ДЪРЖАВАТА БЕЗ БЪДЕЩЕ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Чета, чета и не виждам разлика дали написаното по-горе се отнася за Гърция, Испания, Португалия или нас с изключение на т. 6. При нас имаме УВЕЛИЧАВАЩА СЕ, а при тях вече ЕКСПЛОДИРАЛА задлъжнялост.
      Ще трябва още да ги гоним.
      Искам като/ако се пенсионирам да взимам пенсия от експлоадирало здлънелите Гърция, Испания, Португалия но не и от България !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
        а се срине в един миг. Факторите са много но най сериозните са:
        1 Масов народен непукизъм
        2.Неадекватно управление на държавата (няма абсолютно никаква визия за развитие) + МНОГО кражби + много корупция
        3.Емиграцията на млади хора (особено на специалисти и добре образовани)
        4.Застаряващо население (демографията е МНОГО сериозен фактор)
        5.ОГРОМНА безработица особено сред младите (18 - 30 г.)
        6.Увеличаваща се вътрешна и външна задлъжнялост,


        ДОБРЕ ДОШЛИ В ДЪРЖАВАТА БЕЗ БЪДЕЩЕ!
        Чета, чета и не виждам разлика дали написаното по-горе се отнася за Гърция, Испания, Португалия или нас с изключение на т. 6. При нас имаме УВЕЛИЧАВАЩА СЕ, а при тях вече ЕКСПЛОДИРАЛА задлъжнялост.
        Ще трябва още да ги гоним.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
          Хубава тема -аресва ми
          "Фалира ли вече България ?"
          Точно тука би требало да се почувства истинския песимизъм на българина
          ха да видим
          Aбе друго си е да хейтърстваш на чужд гръб, най-вече па ако може да е Гръцки/Турски/Сръбски и прочие

          Коментар


          • Хубава тема -аресва ми
            "Фалира ли вече България ?"
            Точно тука би требало да се почувства истинския песимизъм на българина
            ха да видим
            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

            Коментар


            • Дали ще има фалит? ДА АБСОЛЮТНО!
              По принцип, България се е установила перманентно на дъното още от 1018 г. .... но това е друга тема!

              Понеже повечето българи са прекарали почти целия си съзнателен живот "на дъното", и до толкова са свикнали с мизерията и ниския стандарт ,че просто вече не им прави впечатление. За да добие човек обективна преценка за състоянието на България, трябва да поживее (и работи) поне 1 година в някоя ЕВРОПЕЙСКА държава и после да се върне в милата родина.Чак тогава се забелязва трагичната и сурова действителност. На дъното сме и в момента копаем надолу. Държавата в момента се движи по инерция към пропастта. Въпрос на време е основните фактори да започнат да оказват сериозно влияние и всичко да се срине в един миг. Факторите са много но най сериозните са:
              1 Масов народен непукизъм
              2.Неадекватно управление на държавата (няма абсолютно никаква визия за развитие) + МНОГО кражби + много корупция
              3.Емиграцията на млади хора (особено на специалисти и добре образовани)
              4.Застаряващо население (демографията е МНОГО сериозен фактор)
              5.ОГРОМНА безработица особено сред младите (18 - 30 г.)
              6.Увеличаваща се вътрешна и външна задлъжнялост,

              Тенденцията е ясна и само някакво чудо може да я промени, но понеже чудеса НЯМА, фалита или по точно тоталния крах на България е въпрос на време!

              ДОБРЕ ДОШЛИ В ДЪРЖАВАТА БЕЗ БЪДЕЩЕ!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                Иосиф ти комунист лиси.....усе6там те натакав ,от тиа платените по форумите да ма4 кат хората идаги обаркват......комунистите си вадиат ве4е керливите ризи.....зна4и пари нема.......20г вземат бонуси ама сега казаха и борисов милиа незнаел....парванов се хвана сас серго....цариа исра миглен4ето....костов атака и ониа палиа40 Рзс....етова е приструкториране за о6те20 г.Ама то стакива селиани нее трудно които малко по умен или в затвора или ниакои лев в устата или ниакои пост......какав купон и вие ми говорите за бизнес.....и в царквата пак са те.....бягайте хора тука само кумунисти....докато неумре тази даржава ниама да умрат ите
                Не знам за България, ама БСП вече със сигурност е във фалит, щом не могат да си платят на средно грамотен човек да пропагандира идеите им във виртуалното пространство

                Коментар


                • Иосиф ти комунист лиси.....усе6там те натакав ,от тиа платените по форумите да ма4 кат хората идаги обаркват......комунистите си вадиат ве4е керливите ризи.....зна4и пари нема.......20г вземат бонуси ама сега казаха и борисов милиа незнаел....парванов се хвана сас серго....цариа исра миглен4ето....костов атака и ониа палиа40 Рзс....етова е приструкториране за о6те20 г.Ама то стакива селиани нее трудно които малко по умен или в затвора или ниакои лев в устата или ниакои пост......какав купон и вие ми говорите за бизнес.....и в царквата пак са те.....бягайте хора тука само кумунисти....докато неумре тази даржава ниама да умрат ите
                  Животът е огледало.....усмихвай се

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                    Напоследък май е много модерно да се хейтва, няма значение какво...
                    във форума на инвестор.бг си е задължително условие..иначе е скучно и безинтересно..

                    Коментар


                    • Напоследък май е много модерно да се хейтва, няма значение какво...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                        Евреино, защо все така с рогата на пред бе човек? Защо всеки който ти каже истината и герберската ти душица получава такъв дискомфорт?
                        Политическите пристрястия са едно, а реалността е съвсем друга. И човека ти каза истината просто, а ти така скочи като ущипана мома ! Бе ти да не си ББ, че така се палиш ???
                        А дефиницията за фалит е проста - когато разходите ти надхвърят приходите значи си в технически фалит. Стигането до фактически фалит е само върос на време. А вече повече от 2 1/2г. България е именно в технически фалит и малко остава да стигнем и до фактически фалит.
                        Просто е като зИлен фасул, ама що нИщеш да го проумееш ???
                        Петърчо .. ти фалирала душичке , върви научи първо какво точно се разбира под фалит , защото това което ми цитираш като дефиниция няма нищо общо с реалноста..Когато разходите ти са по големи от приходите за даден отрязък от време няма нищо общо с дефиницията за фалит ,а си е чисто и просто етап във който работиш на загуба.... фалита идва едва когато , не можеш да си обслужваш задълженията и то с траен характер пич.... защото и аз работя на загуба вече втора година , но не съм във фалит , а както и Ровър си призна - бъркам в готовите пари и си погасявам "дефицита" ...нормална практика в трудни години ..освен това в думите на Ровър има и други съществено важни моменти..смята да преустанови бизнеса , да изчисти ненужните активи и да преосмислибъдещето си ... т.е. нарича се преструктуриране с цел или запазване на бизнеса или спасяване на това което е останало.... и това също не е фалит пич...но ти би трябвало да ги поназнайваш тези работи ..все пак си управлявал милиони , нали така Петърчо , книги за анализи на финансови пазари пишеш , икономически предавания водиш , а не знаеш кога и как настъпва фалита..... ау , недей така

                        Коментар


                        • Пари има, кой колкото поиска.. Щом държавата вади кеш, за нещо което може да ползва и безплатно, ако подобно на много държави в света мине на Линукс, фалит няма

                          Държавата дава 62 млн. лева за софтуер на Microsoft http://www.investor.bg/komunikacii/2...rosoft,131483/
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Евреино, защо все така с рогата на пред бе човек? Защо всеки който ти каже истината и герберската ти душица получава такъв дискомфорт?
                            Политическите пристрястия са едно, а реалността е съвсем друга. И човека ти каза истината просто, а ти така скочи като ущипана мома ! Бе ти да не си ББ, че така се палиш ???
                            А дефиницията за фалит е проста - когато разходите ти надхвърят приходите значи си в технически фалит. Стигането до фактически фалит е само върос на време. А вече повече от 2 1/2г. България е именно в технически фалит и малко остава да стигнем и до фактически фалит.
                            Просто е като зИлен фасул, ама що нИщеш да го проумееш ???

                            Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            само дето забрави да споменеш ,че и за горе описаните действия на "едрия" капитал пак е виновен Борисов...
                            а иначе аз казах , че няма как без необходими познания да даваш категорични мнения.. ти колко разбираш от финансови операции...НУЛА... Това че правиш някакъв бизнес и броиш парици , не те прави специалист по финанси....Иначе можеш да даваш мнения колкото си искаш...но е желателно по въпроси за които си подготвен... Общото говорене е само чесане на езици....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                              Йосифе,
                              Видяхме резилиците на "едрия" капитал - неплатените с години данъци и осигуровки, измамите на БФБ, далаверите с офшорките ( извършени от видни и уважавани бизнесмени), завличането на акционерите на различни дружества, изпомпването на фондове.... Е, аз макар и прост магазинер съм платил всичко дори предварително и не дължа на никого и една стотинка, че и кредит дори нямам. Така че, мога да давам мнения, според мен.
                              Не е зле да имаш мярка на устата си, за да те уважават съфорумците и мнението ти да тежи.
                              само дето забрави да споменеш ,че и за горе описаните действия на "едрия" капитал пак е виновен Борисов...
                              а иначе аз казах , че няма как без необходими познания да даваш категорични мнения.. ти колко разбираш от финансови операции...НУЛА... Това че правиш някакъв бизнес и броиш парици , не те прави специалист по финанси....Иначе можеш да даваш мнения колкото си искаш...но е желателно по въпроси за които си подготвен... Общото говорене е само чесане на езици....

                              Коментар


                              • Роджърс, аз не съм от хората, които "мрънкат". Но имам достатъчно познати, които ми дават добра картина за възможностите на бизнеса в този момент. А те не са никак добри. Напълно съм съгласен с теб, че в Европа сега е трудно. И за Европа ще става още по-трудно. За съжаление ние ще пострадаме от това. Никак не мога да обясня на хората си, как в държави с проблеми се получават по-големи заплати оттук. Това ги демотивира.
                                За пръв път от 20 години аз едва се справям с плащанията си. От началото на годината изтеглих от личните си спестявания, за да поддържам дейността си. Край мен масово задлъжняват, затварят производства и магазини. Аз съм в реалността, а не в офисите. Тук за месеци можеш да загубиш всичко, създавано с години. Ако на някой не му харесва казаното от мен, да се поразходи по улиците. Само да гледа, нека не разговаря с превърналият се в краен песимист и нихилист българин. Онова с увеличените влогове не ме интересува. Както каза един съфорумец, нямам между познатите си хора, внасящи ПАРИ в този момент.
                                Партия была, есть и будет есть!

                                Коментар

                                Working...
                                X