IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
    Ти наистина ли мислиш, че поръчките се осребряват по деня на заявката?
    не се прави на интересен ами обясни.повтарям за албанските реотани: НЕ СЪМ В СИСТЕМАТА от 14 години и НЕ ЗНАМ как става на практика СЕГА .ти кат си толкова отворен обясни ми . аз ше ти кажа само, че преди 3 години продадох обратно елана високодоходен и ми ги платиха по цени от деня на заявката. а да , котираха по онова време всеки ден и не съм чувал/ а щях повярвай / да е променяна наредбата.
    Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
      От това което чета, оставам силно изненанад! Мислех, че в този форум пишат хора по не, които са запознати най - малко с европейските регулациите, но виждам, че неграмотността е тотлана, вие не познавате и българските закони... за инвестиционната ви култура не коментирам, тя е премитива...


      П.С. ниско ниво, много ниско.. така трябва да бъде, докато не се научите да чете нормативната база...не говоря за изследвания, учебници т.н.
      Просто кажи какви са фактите според теб, недей толкова да разсъждаваш!

      Коментар


      • От това което чета, оставам силно изненанад! Мислех, че в този форум пишат хора по не, които са запознати най - малко с европейските регулациите, но виждам, че неграмотността е тотлана, вие не познавате и българските закони... за инвестиционната ви култура не коментирам, тя е премитива...


        П.С. ниско ниво, много ниско.. така трябва да бъде, докато не се научите да чете нормативната база...не говоря за изследвания, учебници т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
          дай източника , а след това марш пак на училище да четеш закони , наредби , правилници и теория
          Ти наистина ли мислиш, че поръчките се осребряват по деня на заявката? Ако мислиш така да се обзаложим на някаква сума?
          Last edited by първи стъпки; 10.03.2012, 01:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Язък /както се казва в родното ми СЕЛО/ за многото ти постове. Искаш ли да се обзаложим, че не е така? Визирай конкретни закони, та да отида и да осъдя най-големите ИПта и да си решим с теб завинаги финансовите си проблеми!
            Кое е лошото - това, че хора с "престиж" като теб говорят абсолютни небивалици!
            ИП Но 1 - "котировките са всяка СЕДМИЦА, при желание за продажба се подава заявка за брой акции и се изплащат по курс към деня НА ИЗПЛАЩАНЕ, А НЕ ПО КУРС НА ЗАЯВКА!!!
            дай източника , а след това марш пак на училище да четеш закони , наредби , правилници и теория
            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              Язък /както се казва в родното ми СЕЛО/ за многото ти постове. Искаш ли да се обзаложим, че не е така?
              ако булгаристанците са допринесли за извисяването на ИД-тата до нови висоти , то възможно е и да не съм прав. не съм в системата от 14 години и познанията ми са основно от четене на нормативни актове и теоретични постановки нямам проблеми да си призная , че не знам нещо
              а ти би ли бил така добър да ме осветлиш по въпроса, вместо да иронизираш броя на постовете ми , които btw са писани в теми , където наистина съм компетентен, е .....в по-голямата си част
              и след допълнението, което се появи. моля да ми разясниш и небивалиците които говоря. и си спести сарказма моля не ритай падналия. вече си признах , че може и да не знам нещо
              Last edited by NYSERookie; 10.03.2012, 01:39.
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                ти къде живееш бе човек
                инвестиционните дружества от отворен тип дали тука , дали в щатите или канада се подчиняват на едни и същи правила задължени са да котират всекидневно цена купува за обратно изкупуване на собствените си акции, които пък се оценяват според стойността на активите притежавани от ИД-то .кви срокове кви невалидности на поръчката тва да не ти е борса.
                Язък /както се казва в родното ми СЕЛО/ за многото ти постове. Искаш ли да се обзаложим, че не е така? Визирай конкретни закони, та да отида и да осъдя най-големите ИПта и да си решим с теб завинаги финансовите си проблеми!
                Кое е лошото - това, че хора с "престиж" като теб говорят абсолютни небивалици!
                ИП Но 1 - "котировките са всяка СЕДМИЦА, при желание за продажба се подава заявка за брой акции и се изплащат по курс към деня НА ИЗПЛАЩАНЕ, А НЕ ПО КУРС НА ЗАЯВКА!!!
                Last edited by първи стъпки; 10.03.2012, 01:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                  ти къде живееш бе човек
                  инвестиционните дружества от отворен тип дали тука , дали в щатите или канада се подчиняват на едни и същи правила задължени са да котират всекидневно цена купува за обратно изкупуване на собствените си акции, които пък се оценяват според стойността на активите притежавани от ИД-то .кви срокове кви невалидности на поръчката тва да не ти е борса.
                  У нас има фондовете, които не котират ежедневно цена обратно изкупуване, а го правят примерно 2 пъти седмично. Така ако тези дни са понеделник и четвъртък, а ти подадеш заявка във вторник, цената по която тя ще бъде удовлетворена е тази от четвъртък.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ако имаш активи за 500 х и задължения по обратно за 450 х, които не си платил защото са в акции ти ще имаш нетни активи от 50 х. ОБАЧЕ - ако твоите акции паднат с 1% това означава 1% на 500 х. Или 10% на 50 х.

                    За това и е недопустимо взаимен фонд да има задължения за обратно изпълнение за дълъг срок. Защото задължението по обратно изпълнение не покрито с кеш е равносилно на това да си взел дълг и да си блъснал в акции. Ако може така да се каже единия им фонд в момента е БФБ*10. То дори ливъриджните фондове на запад не използват такъв ливъридж.
                    Да, в случая става въпрос за огромно нарушение от страна на фонда и управляващото дружество, за което КФН директно трябва да почне процедура по ликвидация.
                    Аз, лично, доколкото имам опити с подобни фондове зная, че при обратно изкупуване цената ня дяловете се определя към първия следващ ден, в който фондът обявява цените на дяловете си, съгласно проспекта си. Явно така са били сметнати и тези 400 хил.лв. задължения, само че ако Фондът беше разпродал акциите, то цените им щяха да се сринат и де факто тези 400 хил.лв. да станат примеро 100 хил.лв.
                    Сега, за мен остава въпросът как точно от ПФ Бъдеще са се надявали да продадат акции за 2 млн.лв., без да се срине цената им поне 2 пъти. В момента, на БФБ с такава сума е почти невъзможно да се излезе, без предварително да бъдат намерени пакетни купувачи. Много дилетантска работа.
                    Но пак повтарям, че фондът е бил длъжен да разпродаде, даже и цените на дяловете да се сринат с 90%. Не мога да приема и довода на Стандарт, че при евентуална разпродажба биха били нарушени правата на останалите инвеститори, тъй като същите би следвало да са запознати с всички рискове от инвестиране в подобни схеми, в т.ч. и риска от срив на цените на дяловете, при излизане на инвеститори с голям процент участие.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                      В главата ми се върти 10-дневен срок, но дори изтичането на срока не значи, че цената на която трябва да се изпълни поръчката ще се промени!
                      За това е странно, че не са я изпълнили, защото колкото повече минава времето, толкова повече оценката на активите им се отдалечава (в негативна посока разбира се) от момента на подаване на поръчката!
                      Съгласно чл. 21 (6) от Закона за дейността на КИС "Задължението за обратно изкупуване се изпълнява в срок до 10 дни от писменото предявяване на искането и по цена, основаваща се на цената на обратно изкупуване за най-близкия ден, следващ деня, в който е направено искането."

                      В ПАМ, който четох за балансирания фонд, УД е дало потвърждение на ПОД Бъдеще , че е поръчката на ПОД за обратно изкупуване на дяловете от 6 декември е изпълнена, по цена от 7 декември 2011 г. Потвърждението е с дата 7 декември 2011 г. УД е представило копие на това потвърждение на КФН при проверката , което означава, че би следвало тези дялове да се продадени и обърнати в пари с дата 7 декември от УД и е оставало само да преведат парите.......... Извинявам, че че не мога да цитирам точните размери на дяловете и цените на обратното изкупуване, но в момента не мога да отворя този ПАМ. За другите фондове не съм чел ПАМ.

                      Проблемът от една страна е в закона, какъв е смисълът от тези 10 дни за превеждане на парите, второ не е ясно кога ПОД Бъдеще са информирали КФН, трето излиза, че УД е съставило документ с невярно съдържание, имам в предвид потвърждението, защото сега излиза, че дяловете не са продадени, четвърто, КФН праща писмо от 20 януари 2012 на УД да представи документите по тези сделки , и чак след 10 дни УД им дава копия на документите. Така, че би следвало още на 18 декември 2011 г. ПОД Бъдеще да информират КФН, че не са си получили парите, и КФН още същия ден да влезе в УД и да реши въпроса за 1-2 дена. Сега горят вложителите както в ПОД Бъдеще с тези пари / отделно лихви върху тях и пр./ , но горят и вложителите във фондовете на Стандарт . Въпросът е обаче на кого е това УД и защо КФН толкова мудно действа, в случай за мен КФН бездейства.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                        а има ли срок? срокът не е ли 2 дена, или може да се бави колкото им дойде на ДФ - 1-2 г. защо не
                        ако не е изпълнена за 2 дена за мен вече е невалидна
                        В главата ми се върти 10-дневен срок, но дори изтичането на срока не значи, че цената на която трябва да се изпълни поръчката ще се промени!
                        За това е странно, че не са я изпълнили, защото колкото повече минава времето, толкова повече оценката на активите им се отдалечава (в негативна посока разбира се) от момента на подаване на поръчката!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                          а има ли срок? срокът не е ли 2 дена, или може да се бави колкото им дойде на ДФ - 1-2 г. защо не
                          ако не е изпълнена за 2 дена за мен вече е невалидна
                          ти къде живееш бе човек
                          инвестиционните дружества от отворен тип дали тука , дали в щатите или канада се подчиняват на едни и същи правила задължени са да котират всекидневно цена купува за обратно изкупуване на собствените си акции, които пък се оценяват според стойността на активите притежавани от ИД-то .кви срокове кви невалидности на поръчката тва да не ти е борса.
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от slim Разгледай мнение
                            За сделките на БФБ има гаранционен фонд в който са се събрали немалко пари.ДФ няма такова нещо, клиентите им не са защитени по никакъв начин, дори и от ФКИ.Според мен трябваше да имат застраховка за подобни случаи.
                            Да и 30 % кеш но тези хубавци и един процент нямат ако продадат и една десета няма да вземат и къде регулатора на този Енрон в български мащаб....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                              Пишеш глупости, седни прочети малко по темата!
                              Поръчките за обратно изкупуване се изпълняват по цена валидна към датата на подаване. Забавянето не променя цената - тя е фиксирана към момента Т - 3(месеца).
                              От там идват и проблемите, защото цената на Биовет е с 30% по-ниска, тоест и да си продадат целите пакети (във всеки фонд) не е ясно дали парите ще стигнат за плащане по поръчките!!!
                              а има ли срок? срокът не е ли 2 дена, или може да се бави колкото им дойде на ДФ - 1-2 г. защо не
                              ако не е изпълнена за 2 дена за мен вече е невалидна
                              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                                Според мен поръчка за обратно изкупуване, която не е изпълнена и платена в т+2 дена е невалидна и трябва да се третира като неизпълнена - а не като дължима за изпълнение за неограничен период от време

                                после да си търсят правата защо не е била изпълнена, ама да очакват същите котировки като от дата на подаване на поръчката преди 2 месеца - не е сериозно според мен
                                Пишеш глупости, седни прочети малко по темата!
                                Поръчките за обратно изкупуване се изпълняват по цена валидна към датата на подаване. Забавянето не променя цената - тя е фиксирана към момента Т - 3(месеца).
                                От там идват и проблемите, защото цената на Биовет е с 30% по-ниска, тоест и да си продадат целите пакети (във всеки фонд) не е ясно дали парите ще стигнат за плащане по поръчките!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X