IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
    Една процедура по несъстоятелност сигурно толкова ще отнеме 12-24 месеца
    Явно ти се надяваш дотогава да продадеш боклуците с които си се ушил и пропадането на цената тогава да не те засегне...
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
      Що пък Стандарт да не чакат това - защо не? Една процедура по несъстоятелност сигурно толкова ще отнеме 12-24 месеца така или иначе - ЧСИ да ги продава какво намери за добре
      Защо да се поддават на тоя манипулативен пазар с 360 К лв. дневен оборот

      Ако съм на Стандарт - ще напрвя точно това
      Когато интересите на G.Gekko са пазара да се дига плащане няма. Ама ако той имаше да взима пари от там ЕЛА да видиш ко става.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
        А аз мисля, че е крайно време да си смениш името.

        То и пазар на недвижими имоти няма в БГ в момента, ама като чукне ЧСИто на вратата ще продаваш на колкото намериш. Да си мислил преди това. Тъпунгери.
        Що пък Стандарт да не чакат това - защо не? Една процедура по несъстоятелност сигурно толкова ще отнеме 12-24 месеца така или иначе - ЧСИ да ги продава какво намери за добре
        Защо да се поддават на тоя манипулативен пазар с 360 К лв. дневен оборот

        Ако съм на Стандарт - ще напрвя точно това
        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

        Коментар


        • А аз мисля, че е крайно време да си смениш името.

          То и пазар на недвижими имоти няма в БГ в момента, ама като чукне ЧСИто на вратата ще продаваш на колкото намериш. Да си мислил преди това. Тъпунгери.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            По безумно и глупаво изказване трудно можеше да направиш. На мен ми е интересно ако другия път като отидеш да си теглиш пари от банката и там ти кажат че ще ти ги върнат като им ги върнат кредитополучателите. Ела след 24 месеца Тогава ела и пиши тук да обясняваш, че така трябвало.
            Има си закони и те трябва да се спазват от всички. Направили са една грандиозна глупост още декември, сега го отнасят другите им вложители ... ама като нямаме работещ регулатор в тази страна ...
            Зад банковата състема стои Държавата, както тя би трябвало да стои зад всеки един пазар - така Държавата прави и с пазара на яйцата и т.н. - и така трябва да бъде - пазарите не могат и не трябва на 100% да се движат от спекуланти и всякакви други монополни субекти.

            Щом държавата не е застанала зад капиталовия пазар - такъв напрактика в момента няма - вчера оборот от 360 К лева, означава че Стандарт не следва да продават на пазара - пазар няма
            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

            Коментар


            • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
              Прави са да бавят и да не продават - такъв прецедент не е имало, досега са загубили достъчно така или иначе, да загубят и всичко - е все тая

              Аз на тяхно място бих казал - чакайте си парите в следващите 24 месеца, когато има стабилизиране на пазара и тогава лека полека на по-справедливи цени ще освободим средствата - това е правилната позиция
              Това ми напомня историята на една нещастна женица дето била измамена и години наред се съди и мизерства та да си вземе собствеността за да може да борави с нея.

              Така е и аз подкрепям, защо само 24 месеца по добре да ги върнат след 124 месеца.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                По безумно и глупаво изказване трудно можеше да направиш. На мен ми е интересно ако другия път като отидеш да си теглиш пари от банката и там ти кажат че ще ти ги върнат като им ги върнат кредитополучателите. Ела след 24 месеца Тогава ела и пиши тук да обясняваш, че така трябвало.
                Има си закони и те трябва да се спазват от всички. Направили са една грандиозна глупост още декември, сега го отнасят другите им вложители ... ама като нямаме работещ регулатор в тази страна ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                  Прави са да бавят и да не продават - такъв прецедент не е имало, досега са загубили достъчно така или иначе, да загубят и всичко - е все тая

                  Аз на тяхно място бих казал - чакайте си парите в следващите 24 месеца, когато има стабилизиране на пазара и тогава лека полека на по-справедливи цени ще освободим средствата - това е правилната позиция
                  По безумно и глупаво изказване трудно можеше да направиш. На мен ми е интересно ако другия път като отидеш да си теглиш пари от банката и там ти кажат че ще ти ги върнат като им ги върнат кредитополучателите. Ела след 24 месеца Тогава ела и пиши тук да обясняваш, че така трябвало.
                  Има си закони и те трябва да се спазват от всички. Направили са една грандиозна глупост още декември, сега го отнасят другите им вложители ... ама като нямаме работещ регулатор в тази страна ...

                  Коментар


                  • Прави са да бавят и да не продават - такъв прецедент не е имало, досега са загубили достъчно така или иначе, да загубят и всичко - е все тая

                    Аз на тяхно място бих казал - чакайте си парите в следващите 24 месеца, когато има стабилизиране на пазара и тогава лека полека на по-справедливи цени ще освободим средствата - това е правилната позиция
                    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Тук твърдят че ще ги покриват с привличането на нови вложители. Кой ли ще излъжат...
                      Хехехе, колкото фараона на Горубсо намери пари за заплатите и да си плати тока, толкова и тея ще намерят

                      23 години Демокрация, 23 години Цирк

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                        Тез дали успяха да съберат парите и да се издължат?
                        Тук твърдят че ще ги покриват с привличането на нови вложители. Кой ли ще излъжат...

                        Коментар


                        • Тез дали успяха да съберат парите и да се издължат?

                          Коментар


                          • Явно класически случай за Фонд за гарантиране на инвеститорите....
                            Но май този фонд, който се създаде в България през 2005 г. за компенсиране на инвеститорите - касае само инвестиционните посредници....А Управляващите дружества /техните клиенти/ не попадат....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Мисля че това е силно преувеличение. 2008 и 2009 имаше много по-големи обратни от фондовете. От всички фондове. И те се справиха, макар че честно казано не им завиждам за това какви нерви им е коствало това. Това сега със Стандарт е частен случай. Очевидно е че те просто не са искали да ги платят парите навреме.
                              Дааам, те са от тези, дето идват правят патакламата и си заминават. Т.нар от Монти свръхвисокорискови, дето им е разрешено да търгуват и на БГ-маркет

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                колективна схема = колективен риск. това не е ПФ или държавен фонд, че да се регулира така, че риска да е минимален.
                                .

                                Първо взаимните фондове са възникнали с цел поемане на риск. Печели се само и единствено от риск. Идеята на КИС поне в ЕС е регулациите да са направени така че и напълно неграмотен човек да може да инвестира в КИС и да е наясно що годе какъв риск поема.

                                За съжаление в България нещата не се разбират така. Тук фондовете си променят рисковия профил, фондове в акции стоят на 60% кеш - което поне по моите разбирания е необяснимо. фондове в облигации стоят на 50% в акции, което за мен също е необяснимо. Единственото обяснение което виждам е че всъщност тук взаимните фондове се възприемат от управляващите ги, а и от инвестиращите в тях по-скоро като хедж фондове, където се опитват да ти дават абсолютна, а не относителна доходност. А идеята на взаимните фондове, поне в развитите държави е просто да предлагат диверсифициран портфейл с акции избрани по някакъв критерии. Искаш акции с ниско p/bv купуваш си фонд който е направен за такива акции. А не се опитваш да търсиш отделни компании. Искаш акции от циклични компании, купуваш си фонд който инвестира само в такива акции. И стоиш на максисума при избраната стратегия. Кви са тези глупости фонд в акции с 30% акции- това е просто безумно. Или фонд в облигации в 50% акции. пълна подмяна на рисковия профил.

                                Но следването на избрания рисков профил тук това го няма. И това силно изкривява нещата. Защото тогава човек никога не знае какъв риск поема като си влага парите в такъв фонд. Дали ще е много по-нисък от този който иска, или пък много по-висок. Фондовете не си публикуват позициите - което е безумно - на мен ми е по-лесно да видя какви позиции имат американски или евопейски фондове, отколкото български. Не си спазват стратегията която са обявявали - или по-скоро стратегиите им са толкова общо обявени че не стават за чеп за зеле. напрактика е почти невъзможно да се направи разлика между отделни фондове. Гледаш само едни цифри за доходност или за липсата и - и четеш името. Това е безумие. Изобщо на какво точно разчитат за да привлекат инвеститори.

                                Коментар

                                Working...
                                X