IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Не искам да ви преча на хубавите идеи ама в СИ има три фонда и всеки ден ще си прехвърлят по 100 К на 100 лв за Химко..... Пример е ХИМ/ Тим /на неговите финансови печалби за милиарди...
    Ами като никой не плаща за това на тези които трябва да го правят) Верно известно ли ви е БФБ да плаща на маркетмейкъри? Може да плаща, а аз да не знам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
      винаги съм се чудил защо хората инвестират на БФБ, а не навън. при подобна ситуация в Китай - тия мухльовци дето са управлявали фонда вероятно щяха да ги отстрелят
      Обяснението е елементарно - в България е много по-лесно. Въпреки ликвидния риск.

      Коментар


      • винаги съм се чудил защо хората инвестират на БФБ, а не навън. при подобна ситуация в Китай - тия мухльовци дето са управлявали фонда вероятно щяха да ги отстрелят

        Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Няма печеливш ход за български акции. Може би ако се сложи ограничение макс 0,1% от портфейла в ценни книжа на емитент с дневен обем търговия под 100000 броя. Това е положението.
        Иначе по всяка вероятност СИ ще излязат от ситуацията с някакво репо, което ще ги избомби в някой следващ момент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Основният въпрос тук е: Може ли да съществува КИС, от какъвто и да е вид, с портфейл изцяло в БГ акции? Не може! 100% не може! 1000% не може.
          Мисля че това е силно преувеличение. 2008 и 2009 имаше много по-големи обратни от фондовете. От всички фондове. И те се справиха, макар че честно казано не им завиждам за това какви нерви им е коствало това. Това сега със Стандарт е частен случай. Очевидно е че те просто не са искали да ги платят парите навреме.

          Коментар


          • И понеже ще ме репликирате че ще вдигна цената с много ...нали
            Ами освен Захариев и Стандарт друг Олово няма.....само договорка с него.
            Петрол щом за три дни Събев може да качи акцията с 300 % защо и те да не могат да държат цени от 100 лв за Химко...въпросът е плащанията ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Тук не става въпрос за акъл. Става въпрос за някаква спирачка за фонд мениджърите без акъл. Щото никой с акъл не би набил повече от този процент в артии, от които след това не може да излезе цяла година
              колективна схема = колективен риск. това не е ПФ или държавен фонд, че да се регулира така, че риска да е минимален. Истината е една - трябва да има правила включващи текущата ситуация със СИ и трябва КФН да оправдае средствата , които отиват за издръжката му като следи тези правила да се изпълняват БЪРЗО И ЕФЕКТИВНО.Не може със закон да лимитираш риска на колективни инвестиционни схеми, но може да направиш механизма максимално изчистен.

              В България голям бич за икономиката е липсата на ефективност при възникване на спорни ситуации. Чиновниците в голямата си част са мързеливи, слабо мотивирани и неподготвени и за да се случи нещо ножа трябва да опре до кокала и трябва да го мислят 10 кратуни докато се натуткат с решение. За справка може да се види как действат техните колеги на уолстрийт.
              Да не говорим за съдебната система ... ходи съди някои , че не ти се издължил навреме...еле пък ако е с пратиен чадър.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Не се притеснявай приказката не е вярна - просто системата е такава, че играта не е честна - това че някой няма пари не значи че е глупав и обратно. Разбира се има и изключения. Хубавото е че има индикации, че системата се променя

                Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                не се опитвам да уязвя никой просто честно си признавам що нямам пари а и индиректно намеквам , че не съм умен. щото янките имат една убава приказка :' кат си толкова умен къде са ти парите ? '

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Тук не става въпрос за акъл. Става въпрос за някаква спирачка за фонд мениджърите без акъл. Щото никой с акъл не би набил повече от този процент в артии, от които след това не може да излезе цяла година
                  Не искам да ви преча на хубавите идеи ама в СИ има три фонда и всеки ден ще си прехвърлят по 100 К на 100 лв за Химко..... Пример е ХИМ/ Тим /на неговите финансови печалби за милиарди...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                    Без да съм чел предишните ти коментари щом прочетох този веднага си казах, че от тая маймуна от аватара става до голяма степен фонд мениджър.

                    Има акъл в главата ти.
                    Тук не става въпрос за акъл. Става въпрос за някаква спирачка за фонд мениджърите без акъл. Щото никой с акъл не би набил повече от този процент в артии, от които след това не може да излезе цяла година

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Няма печеливш ход за български акции. Може би ако се сложи ограничение макс 0,1% от портфейла в ценни книжа на емитент с дневен обем търговия под 100000 броя. Това е положението.
                      Иначе по всяка вероятност СИ ще излязат от ситуацията с някакво репо, което ще ги избомби в някой следващ момент.
                      Без да съм чел предишните ти коментари щом прочетох този веднага си казах, че от тая маймуна от аватара става до голяма степен фонд мениджър.

                      Има акъл в главата ти.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Няма печеливш ход за български акции. Може би ако се сложи ограничение макс 0,1% от портфейла в ценни книжа на емитент с дневен обем търговия под 100000 броя. Това е положението.
                        Иначе по всяка вероятност СИ ще излязат от ситуацията с някакво репо, което ще ги избомби в някой следващ момент.
                        Същото и на мен ми е мнението особенно като се качва цената на Оловото с цел репо може би на полувината. Биовет е вече нарочена и на нея никой няма да направи репо.
                        Да му мисли банката която дава репото ...

                        Не е препоръка...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Извинявай сега се сетих че си бил анализатор ли ,фонд менинджър ли...преди.
                          Кажи сега какво да се направи по същество в случая....
                          Резултата хем маркета ще се срути ,хем Бъдеще ощетени с милиони ,хем останалите клиенти на Стандарт без покритие дялове...
                          Няма печеливш ход за български акции. Може би ако се сложи ограничение макс 0,1% от портфейла в ценни книжа на емитент с дневен обем търговия под 100000 броя. Това е положението.
                          Иначе по всяка вероятност СИ ще излязат от ситуацията с някакво репо, което ще ги избомби в някой следващ момент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Не ми обяснявай азбуката! Състави изречение!!! Имало било кифли банички и понички. Има ги, ама не в БГ и не с БГ акции. Тук има боза и айран. И то ако има кисело млЕко.
                            Извинявай сега се сетих че си бил анализатор ли ,фонд менинджър ли...преди.
                            Кажи сега какво да се направи по същество в случая....
                            Резултата хем маркета ще се срути ,хем Бъдеще ощетени с милиони ,хем останалите клиенти на Стандарт без покритие дялове...

                            П.П. Само за свевение, четох че Стандарт 2010 г са имали вложения в гръцки ДЦК...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Не ме разбра.....

                              Понимаеш....
                              Не ми обяснявай азбуката! Състави изречение!!! Имало било кифли банички и понички. Има ги, ама не в БГ и не с БГ акции. Тук има боза и айран. И то ако има кисело млЕко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Няма примерно. Има точен закон и точни цифри С примерно, много бой ще ядете още
                                Не ме разбра.....
                                Примерно е за степента на вложенията във фондовете . Има високорискови ,балансирани ,консервативни и т. н. В балансиран ДЦК и акции са по 35 % а кеша е 30 % , високорисковият акциите са над 50-60 % ,ДЦК 20 %....останалото е свободен кеш...в консервативният ДЦК е 60 % ,акции 10 % и останалото е кеш... И сега пак да ти го обясня. Идва главният акционер който тегли 90 % от активите от консервативният фонд и те продават ДЦК и му дават кеша и оставят български акции в 10 % за останалите и тези акции са Биовет който са ги крепили с този гл.акционер досега но развалят приказката и той си иска парите в брой а Биовет струват 30 ст и се питаме егати консервативният фонд който е 100 % на шит.....
                                Понимаеш....

                                Коментар

                                Working...
                                X