IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
    Берт, за мен като дребен, индивидуален инвеститор проблемът е в дивидентната политика. Ако компаниите се ангажират с дивидент /по подобие на АДСИЦите, макар и с по-малък % разбира се/ спадовете на борсата и ниската ликвидност не биха ме отказали, а напротив.
    Перефразирано - "тя лихвата добре е висока, ама к'во правим с главницата?"
    Този въпрос си задаваха стотици хиляди българи на 14 септември 1996г. когато 14 банки лопнаха кИпенците !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Здравейте....Монти...да помогна ако трябва малко....Едва ли имат много ХИМ ...останал....аз съм купувал доста от тях между 1.55 и 1.30...

      Съгласен съм обаче с теб(което писа по-долу)....,че риск,риск....ама Биовет ....аз и 200 лв не бих дал общо там


      Е преди няколко часа в темата за оптимизма бях писал,че нищо ЛИКВИДНО...по тия ДФта не е останало....До скоро в сайта на Карол имаше какви им са водещите компании в портфейла.Помня ,че на първо място им бяха САФ МАГЕЛАН

      И после естествено АТЕРА,....някакъв АДСИЦ ...не помня кой...и някаква румънска компания беше.Сигурно и Елана са на същия ххал....Сигурно и там ако почне теглене от някой друг ДФ ...РЕЗултата е ясен....За фармата не знам.....

      Лошото е ,че ако тръгнат да РАЗПРОДАВАТ.....ще паднат и цените на дчловете на други фондове ,които държат малко или много техните акции....като ги гледах....абе мисля,че специално ...ако имат Фарма ...или нещо друго по-ликвидно ще намерят пакетен купувач....дори и на 10-20% по-надолу.....Ама за тия Биовети....или пък ОЦКта...не знам


      Абе ....Цар кеш ....Ама умната....И не е препоръка....


      Ааааа и забравих...Наздраве де
      Наздраве!
      По скоро и аз бих си задал въпросът защо като е загубил толкова ПФ ги тегли този кеш и то вече от втори посредник...Какво очаква един от последните стожери на БФБ и да не мислят ние да сме последните с картофа...
      Някакъв коментар.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
        Няма място за паника!!!!!

        Ако се рагледа ситуацията + портфейлите на фондовте са видни няколко неща!

        Остават плащания за 870 000 лв - като реално проблемни са тези от Консервативният фонд! Тук всъщност е заложено слонското... л.йно!
        - Как така консервативен фонд се е "оказал" с над 80% инвестиции в акции??
        - И как така този фонд има плащане за 430 000 лв - при положение, че активите му по настоящем са за 68 000 лв.
        - какво ще се случи с това плащане?

        1. Очевидно - на 1 Февруари 2012 е настъпило събитие, което е довело до тази драстична обезценка - от 520 000 до 94 000 лв. Кой актив е бил обезценен - само можем да гадаем - данните в отчета на фонда (последния е към Септември 2011) са крайно недостатъчни! Но това събитие НЕ Е било обезценка на някоя акция (група акции) в портфейла, а е нещо друго - просто мащабите са твърде големи! Но това е предмет/и интерес на КФН!
        2. Сумата от 430 000 лв ЩЕ БЪДЕ платена на инвеститора - няма две мнения по въпроса! Излишно е да влизам в подробности...

        3. От тук насетне - вече са само бакалски сметки:
        - Агресивния фонд е с 1 800 000 активи - има плащане за 116 000лв. проблемът е никакъв
        - Балансирания e с активи за 800 000 лв – има плащане за 340 000 лв
        - Консвервативния – плащане за 430 000 лв
        - Международен – е с активи за 500 000 лева

        Така, ако погледнем балансите на фондовете – видно е че дори само ‘прословутия” Биовет е с тежест над 600 000 лв... Отделно има сериозни бройки облигации на SKELN, ZHBG, ZARYA, Bulrargaz... Т.е. активи, които са в полезрението на институционалните... Ще добавя, че фондовете притежават и значително количество ликвидни акции – Химимпорт, Юри Гагарин, Одесос, ГАЗ и т.н.
        Т.е. реален проблем за пазара в следващите сесии НЯМА ДА ИМА!

        Сега, какви са негативите от ситуацията!
        1. Обезкървяването на Договорен фонд (група фондове)!
        2. Негативното послание към инвеститорите – настоящи и потенциални!
        3. Лошите корпоративни практики на т.н. портфолио мениджъри!

        Но има и добри последици от това субитие – в условията на тотална стагнация и депресия на капиталовия пазар – нормално е мършата да бъде ликвидирана.... А „юнаците” от Стандарта май са точно такива....

        Има и един висящ казус! Който всъщност е много притеснителен! Защо Пенсионен фонд (който се преполага че е гръбнака на пазара) излиза от инвестицията си по този брутален начин!!!! А това е втори случай за годината – с Елана... Аз така и не прочетох официална информация, че кеширалия в Елана е ПФ Бъдеще, но съм убеден, че са те!
        Също така мисля, че това е нормално – предвид смяната на собствеността в този пенсионен фонд!
        Обичайна практика е такова събитие да е съпроводено със смяна на инвестиционната стратегия!
        Но! Според мен е необходимо Бъдеще да обосноват по някаккъв начин действията си – както Алианц винаги са го правили! Едно интервю с „отговорен фактор” от дружеството е напълно достатъчно...

        Успехи на всички! Аз вече си изработих стратегията и съм готов да се възползвам максимално от ситуацията... ако въобще се предостави такава възможност!
        Е не мога да не кажа ...Адмирации ....Много добър анализ....

        Коментар


        • Няма място за паника!!!!!

          Ако се рагледа ситуацията + портфейлите на фондовте са видни няколко неща!

          Остават плащания за 870 000 лв - като реално проблемни са тези от Консервативният фонд! Тук всъщност е заложено слонското... л.йно!
          - Как така консервативен фонд се е "оказал" с над 80% инвестиции в акции??
          - И как така този фонд има плащане за 430 000 лв - при положение, че активите му по настоящем са за 68 000 лв.
          - какво ще се случи с това плащане?

          1. Очевидно - на 1 Февруари 2012 е настъпило събитие, което е довело до тази драстична обезценка - от 520 000 до 94 000 лв. Кой актив е бил обезценен - само можем да гадаем - данните в отчета на фонда (последния е към Септември 2011) са крайно недостатъчни! Но това събитие НЕ Е било обезценка на някоя акция (група акции) в портфейла, а е нещо друго - просто мащабите са твърде големи! Но това е предмет/и интерес на КФН!
          2. Сумата от 430 000 лв ЩЕ БЪДЕ платена на инвеститора - няма две мнения по въпроса! Излишно е да влизам в подробности...

          3. От тук насетне - вече са само бакалски сметки:
          - Агресивния фонд е с 1 800 000 активи - има плащане за 116 000лв. проблемът е никакъв
          - Балансирания e с активи за 800 000 лв – има плащане за 340 000 лв
          - Консвервативния – плащане за 430 000 лв
          - Международен – е с активи за 500 000 лева

          Така, ако погледнем балансите на фондовете – видно е че дори само ‘прословутия” Биовет е с тежест над 600 000 лв... Отделно има сериозни бройки облигации на SKELN, ZHBG, ZARYA, Bulrargaz... Т.е. активи, които са в полезрението на институционалните... Ще добавя, че фондовете притежават и значително количество ликвидни акции – Химимпорт, Юри Гагарин, Одесос, ГАЗ и т.н.
          Т.е. реален проблем за пазара в следващите сесии НЯМА ДА ИМА!

          Сега, какви са негативите от ситуацията!
          1. Обезкървяването на Договорен фонд (група фондове)!
          2. Негативното послание към инвеститорите – настоящи и потенциални!
          3. Лошите корпоративни практики на т.н. портфолио мениджъри!

          Но има и добри последици от това субитие – в условията на тотална стагнация и депресия на капиталовия пазар – нормално е мършата да бъде ликвидирана.... А „юнаците” от Стандарта май са точно такива....

          Има и един висящ казус! Който всъщност е много притеснителен! Защо Пенсионен фонд (който се преполага че е гръбнака на пазара) излиза от инвестицията си по този брутален начин!!!! А това е втори случай за годината – с Елана... Аз така и не прочетох официална информация, че кеширалия в Елана е ПФ Бъдеще, но съм убеден, че са те!
          Също така мисля, че това е нормално – предвид смяната на собствеността в този пенсионен фонд!
          Обичайна практика е такова събитие да е съпроводено със смяна на инвестиционната стратегия!
          Но! Според мен е необходимо Бъдеще да обосноват по някаккъв начин действията си – както Алианц винаги са го правили! Едно интервю с „отговорен фактор” от дружеството е напълно достатъчно...

          Успехи на всички! Аз вече си изработих стратегията и съм готов да се възползвам максимално от ситуацията... ако въобще се предостави такава възможност!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            тези дни се разпродават ЗХБГ ако са упрели до тях утре ще е интересен ден ....какви ли не изкопаеми може да се появят.
            Гледам имат малко Фарми от наличността само това ме интересува ,но сигурно са ги продали вече. ТИМ феновете утре може да преживеят шок в няколко позиции.
            Здравейте....Монти...да помогна ако трябва малко....Едва ли имат много ХИМ ...останал....аз съм купувал доста от тях между 1.55 и 1.30...

            Съгласен съм обаче с теб(което писа по-долу)....,че риск,риск....ама Биовет ....аз и 200 лв не бих дал общо там


            Е преди няколко часа в темата за оптимизма бях писал,че нищо ЛИКВИДНО...по тия ДФта не е останало....До скоро в сайта на Карол имаше какви им са водещите компании в портфейла.Помня ,че на първо място им бяха САФ МАГЕЛАН

            И после естествено АТЕРА,....някакъв АДСИЦ ...не помня кой...и някаква румънска компания беше.Сигурно и Елана са на същия ххал....Сигурно и там ако почне теглене от някой друг ДФ ...РЕЗултата е ясен....За фармата не знам.....

            Лошото е ,че ако тръгнат да РАЗПРОДАВАТ.....ще паднат и цените на дчловете на други фондове ,които държат малко или много техните акции....като ги гледах....абе мисля,че специално ...ако имат Фарма ...или нещо друго по-ликвидно ще намерят пакетен купувач....дори и на 10-20% по-надолу.....Ама за тия Биовети....или пък ОЦКта...не знам


            Абе ....Цар кеш ....Ама умната....И не е препоръка....


            Ааааа и забравих...Наздраве де

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              Приемаме ли тотално, че всичко трябва да е в следващите 4 сесии?
              Не, не мисля. Никой не може да ги накара да продават на пожар, достатъчно е да се вижда че се опитват. Нищо особено не се случило, все ще се разплатят.

              Колкото до дадена позиция, ако никой не реши да купи пакет, ще гледаме повторение на филми вече прожектирани от Алианц и други, с далеч по-сериозни портфейли, по-точно досадни сериали бяха.

              Коментар


              • ДФ „Стандарт инвестмънт балансиран фонд”

                http://www.standardinvestment.bg/?id...&aid=16&type=1



                Да не се объркате. Тези проценти показват колко е частта в определени акции на фонда а не, че реално имат по толкова от дружествата!
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • тези дни се разпродават ЗХБГ ако са упрели до тях утре ще е интересен ден ....какви ли не изкопаеми може да се появят.
                  Гледам имат малко Фарми от наличността само това ме интересува ,но сигурно са ги продали вече. ТИМ феновете утре може да преживеят шок в няколко позиции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                    Между другото евалата на Стандард че са забавили - аз на тяхно място няма да продам - да ги затворят по добре, токолкото да се изгаврят с вложителите си
                    Клиента винаги има право. Като са им дали поръчка за теглене е трябвало още същия ден да сринат цената и хем да си осигурят кеш, хем да им осчетоводят тегленията по-ниски цени. После ако искат пак да си ги дигнат цените за останалите акционери
                    http://forexnews.bg

                    Коментар


                    • Между другото евалата на Стандард че са забавили - аз на тяхно място няма да продам - да ги затворят по добре, токолкото да се изгаврят с вложителите си
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Приемаме ли тотално, че всичко трябва да е в следващите 4 сесии?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Да не си заложил дълго на юана и чакаш да удвоиш до 1 година
                          тва е се едно да ме питаш да не би да съм удължил леФа и да чакам догодина 5 за ойро
                          или пък си гола вода на тема спекулации
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                            на теб доколкото помня от 4-5 години ти е гадно
                            решил си да споделиш положителните емоции от инвестирането на БъФъБъ с късметлиите ли
                            горе главата , рано или късно, по-скоро второто и вашите мъки ще свършат
                            и що сега да инвестираме, кат след година ше е два пъти по-еФтино ?
                            О, не. Аз успях да изляза от пазара преди големия срив, ама го направих в началото на годината тогава и изпуснах няколко месечно движение нагоре... Ама все пак се измъкнах на печалба.
                            Иначе позаср.х пейзажа последната година, примерно ИХЛБЛ взех на около 1,10 средно, а сега... На БМРЕИТ там... средно ми е 50 стинки ...Та така, но на пазара е така... не съм се тръшнал... И все пак съм на плюс, като цяло от упражненията на борсата. Друг е въпроса отделеното време, ако калкулирам, ама се уча и забавлявам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                              на теб доколкото помня от 4-5 години ти е гадно
                              решил си да споделиш положителните емоции от инвестирането на БъФъБъ с късметлиите ли
                              горе главата , рано или късно, по-скоро второто и вашите мъки ще свършат
                              и що сега да инвестираме, кат след година ше е два пъти по-еФтино ?
                              Да не си заложил дълго на юана и чакаш да удвоиш до 1 година
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Какво толкова се вайкате и оплаквате, дайте структурата на фонда да видиме какво ще се продава тия дни, да се подготвиме подобаващо

                                Коментар

                                Working...
                                X