IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой ще ми обясни ли защо един балансиран фонд е наблъскан предимно и основно само с акции а не е в облигации примерно.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение

      Постъпката на комисията е сериозна, защото и ситуацията е сериозна!
      Тук сме на едно мнение. Въпросът е дали е правилната, но със сигурност е закъсняла с близо 3 месеца.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Ама стига вече употреба на неправилни термини! Това което наблюдаваме е не липса на леквидност а липса на платежоспособност! Не може да казваш тая акция струва 2 лева ама ся никой не ще да купува на тая цена затова не мога да я продам!!!

        Постъпката на комисията е сериозна, защото и ситуацията е сериозна!
        Постъпката на комисията НЕ е достатъчно сериозна. При подобна ситуация на неплащане, bloom е абсолютно прав. комисията е трябвало още през декември да спре изпълнението на обратното изпълнение на фондовете и да назначи ликвидация. не съм съвсем наясно със самата правна формулировка, но смисъла мисля че е ясен. то Това е трябвало и сами те фондове да го направят, но все пак работата на комисията е да го следи. Само по този начин се запазват правата на ВСИЧКИ инвеститори в тези фондове.

        Със сегашните си действия комисията дефакто нарушава правата на останалите инвеститорите. И теоретично те биха могли да я съдят. Поне по моето наистина лаишко мнение. разбирам че КФН се опитва да не създава паника и да остави дружеството само да се оправи. Но наистина така си слага таралеж в гащите. Защото всъщност действа в противорачие със самия и смисъл за съществуване - да защитава правата на инвеститорите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
          В момента, първият излязъл голям инвеститор изсмуква кеша от ликвидните позиции на фонда (щом другите твърдят, че са неликвидни) и останалите клиенти остават не знам с какво.
          Ама стига вече употреба на неправилни термини! Това което наблюдаваме е не липса на леквидност а липса на платежоспособност! Не може да казваш тая акция струва 2 лева ама ся никой не ще да купува на тая цена затова не мога да я продам!!!

          Постъпката на комисията е сериозна, защото и ситуацията е сериозна!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Пръв по ред -пръв по право - това е още от римско време.....
            Или мислиш, че неможе само един да е по-умен от другите ли що ли? Ми те де бляха та чакаха да стане сакатлъка ?

            Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
            За мен фонд който не може да плати трябва да си самообяви ликвидация - спира и издаването и обратното изкупуване и си продава портфейла в някакъв по-приемлив срок. Така хем няма да продава на пожар, хем и клиентите ще получат пропорционален дял от продажбата на портфейла. В момента, първият излязъл голям инвеститор изсмуква кеша от ликвидните позиции на фонда (щом другите твърдят, че са неликвидни) и останалите клиенти остават не знам с какво. Това е пълен абсурд и предполагам, че и в нашия закон има механизъм да не се случи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              E? Тогава защо не ти харесва че комисията е наредила да се плаща незабавно?
              За мен фонд който не може да плати трябва да си самообяви ликвидация - спира и издаването и обратното изкупуване и си продава портфейла в някакъв по-приемлив срок. Така хем няма да продава на пожар, хем и клиентите ще получат пропорционален дял от продажбата на портфейла. В момента, първият излязъл голям инвеститор изсмуква кеша от ликвидните позиции на фонда (щом другите твърдят, че са неликвидни) и останалите клиенти остават не знам с какво. Това е пълен абсурд и предполагам, че и в нашия закон има механизъм да не се случи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
                Не знам какви са правомощията на комисията в конкретния случай, но ми се струва, че действа като слон в стъкларски магазин. Качва решение на сайта си, с което нарежда на даден фонд да плаща бързо и застрашава интересите не само на клиентите на фонда, но и целия пазар. Все едно утре БНБ да лепне на сайта си решение дадена банка да изплати парите на еди кой си клиент щото ги била забавила, не ми се мисли какво ще стане с банката и системата. Ако не се лъжа, при забава БНБ директно назначава квестор, при фондовете също трябва да може да се реагира бързо.
                От момента, в който се създаде прецедент един фонд да бави обратното изкупуване, се компрометира целият бизнес на взаимните фондове. Забавяне на обратното изкупуване просто не трябва да се допуска. Държавите с дълга пазарна история отдавна са го измислили, но трябва да се чете и да се мисли, нещо с което напоследък в КФН не могат да се похвалят.
                +1

                Да това което КФН е направило е много сериозно.

                И това, че БФБ отдели пазара също е много сериозно.

                Един фонд ако е балансиран трябва да е повечето в облигации а не в акции.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  E? Тогава защо не ти харесва че комисията е наредила да се плаща незабавно?
                  И той не е наясно , но да се изкаже

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
                    Забавяне на обратното изкупуване просто не трябва да се допуска.
                    E? Тогава защо не ти харесва че комисията е наредила да се плаща незабавно?
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • шефът на КФН не разбира (!) от капиталов пазар..това вече е ясно на всички.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
                        Не знам какви са правомощията на комисията в конкретния случай, но ми се струва, че действа като слон в стъкларски магазин. Качва решение на сайта си, с което нарежда на даден фонд да плаща бързо и застрашава интересите не само на клиентите на фонда, но и целия пазар. Все едно утре БНБ да лепне на сайта си решение дадена банка да изплати парите на еди кой си клиент щото ги била забавила, не ми се мисли какво ще стане с банката и системата. Ако не се лъжа, при забава БНБ директно назначава квестор, при фондовете също трябва да може да се реагира бързо.
                        От момента, в който се създаде прецедент един фонд да бави обратното изкупуване, се компрометира целият бизнес на взаимните фондове. Забавяне на обратното изкупуване просто не трябва да се допуска. Държавите с дълга пазарна история отдавна са го измислили, но трябва да се чете и да се мисли, нещо с което напоследък в КФН не могат да се похвалят.
                        +1

                        Коментар


                        • Не знам какви са правомощията на комисията в конкретния случай, но ми се струва, че действа като слон в стъкларски магазин. Качва решение на сайта си, с което нарежда на даден фонд да плаща бързо и застрашава интересите не само на клиентите на фонда, но и целия пазар. Все едно утре БНБ да лепне на сайта си решение дадена банка да изплати парите на еди кой си клиент щото ги била забавила, не ми се мисли какво ще стане с банката и системата. Ако не се лъжа, при забава БНБ директно назначава квестор, при фондовете също трябва да може да се реагира бързо.
                          От момента, в който се създаде прецедент един фонд да бави обратното изкупуване, се компрометира целият бизнес на взаимните фондове. Забавяне на обратното изкупуване просто не трябва да се допуска. Държавите с дълга пазарна история отдавна са го измислили, но трябва да се чете и да се мисли, нещо с което напоследък в КФН не могат да се похвалят.

                          Коментар


                          • Върви не а процъфтява

                            Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Оооо Петре появи лисе....Върви ли бизнеса онлайн.....С китайски далаверки

                            Коментар


                            • Ни тъ разбрах? За кое точно ???

                              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Пека,
                              излагаш се като първокласник.

                              не че защитавам някой..еле пък ДФ...

                              Коментар


                              • Оооо Петре появи лисе....Върви ли бизнеса онлайн.....С китайски далаверки

                                Коментар

                                Working...
                                X