IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
    Някой ще ми обясни ли защо един балансиран фонд е наблъскан предимно и основно само с акции а не е в облигации примерно.
    Защото са професионалисти. Друго си е професионалист да ти загуби парите.

    Коментар


    • Петре............Понеже съм пийнал..............Я кажи на колко ще пада СОФИКС........на 80 ли......И на колко връзки за обувки ще се котра..........Извинявай.......ама за първи път ще ти го кажа................колкото и да не ми се иска.................НЕЩАСТНИК

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
        До колкото си спомням ти бе един от доволните когато КФН ми връчваха актове и санкции преди 4 преди 3 преди2 и преди 1 година. Не, че те са влезли в сила защото ги обжалвах и паднаха. Но когато се опитвах да ви покажа, че КФН е един напълно неработещ орган, който би следвало да се грижи за вашите интереси ( на така наречените инвеститори), вие злорадо се кефехте в задния двор. А сега рИвете !
        Ми рИвете.......има защо. И БФБ и КФН и най вече тарикатите (мажоритари) ви изклатиха зловещо, но вие осъзнахте този факт чак когато ви опря в сливиците.
        Във всяка нормална държава по света, до сега тези проблеми да бяха решени.
        Кофти ми е, че се налага да Ти/Ви припомням грозната истина, но тя е такава каквато сте допуснали да бъде.
        Грешно си спомняш. Никога не съм одобрявал практиката комисията да наказва това че някой си казва мнението за дадена акция - все едно какво му е мнението. В случая със стандарт много слабо ме интересува лично какво ще реши или не и как ще действа или бездейства комисията. Нито имам дялове там, нито имам от техните акции. Говоря само по принцип.

        Коментар


        • И кое точно е казал добре? Тя каруцата като се обърне - пътища много. Защо не каза това преди 3 или 6 месеца или преди година когато сладурчетата от Стандарт пак ги бяха хванали за топките ?

          Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          Браво....Батя....



          Добре си го казал.....Наздраве

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Не, при Елана на 99% не са били Бъдеще.
            Имам един файл с активите на всички ПФ към 31.12.2009 г., вярно старичък е но е показателен все още. Та от там се вижда в кои ДФ имат дялове Бъдеще. Най-големи са им в Стандарта. Имат и във Бенчмарк но в паричния и Фонд енергетика, също и в Райфа - паричен пазар... така че може да няма голямо сътресение по БФБ както мнозина се надяват.
            Друго интересно е че и самите Бъдеще, както стандаритите имат големи експозиции точно в Биовет, ОЦК, Гагарин. Т.е. "били са от една порода", Стандарта като са помпали са правили услуга и на колегите от Бъдеще, но нещо явно са развалили дослука.
            За това че консервативния има активи за 68К, а дължи 430К мисля че Бъдеще просто ще пие водица за 80-85% от дължимото. Тия 430К са изчислени по цена при заявката - декември 2011, но от тогава цената на обратно изкупуване се е сринала и сега ще им платят по друга. Така мисля... ще видим.
            Прави сте че за да я бъде БФБ, трябва да се изчисти от такива елементи като Стандартите. От колко време ги коментираме, че молоумно подпират безнадеждни позиции. Който е имал нещо в главата би трябвало отдавна да се е изнесал от тях.

            Но главния въпрос е: Къде беш КФН през последните 1-2 г. в които този ДФ правеше тия манипулации, в които един Консервативен фонд се оказва с 90% инвестиция в акции. "Международния" им е също с 90% инвестиция в БГ акции!!
            Къде беше КФН. Къде спа шефа й - Мавродиев. Човека който плюе по БФБ сякаш не е и той отговорен за сегашното й състояние.

            ОСТВАКА Мавродиев, ОСТАВКА!!!

            Браво....Батя....



            Добре си го казал.....Наздраве

            Коментар


            • До колкото си спомням ти бе един от доволните когато КФН ми връчваха актове и санкции преди 4 преди 3 преди2 и преди 1 година. Не, че те са влезли в сила защото ги обжалвах и паднаха. Но когато се опитвах да ви покажа, че КФН е един напълно неработещ орган, който би следвало да се грижи за вашите интереси ( на така наречените инвеститори), вие злорадо се кефехте в задния двор. А сега рИвете !
              Ми рИвете.......има защо. И БФБ и КФН и най вече тарикатите (мажоритари) ви изклатиха зловещо, но вие осъзнахте този факт чак когато ви опря в сливиците.
              Във всяка нормална държава по света, до сега тези проблеми да бяха решени.
              Кофти ми е, че се налага да Ти/Ви припомням грозната истина, но тя е такава каквато сте допуснали да бъде.

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ти не ме разбираш. След като те не са платили комисията трябваше да вкара тези фондове в ликвидация. Т.е. обявява се самата ликвидация и се спира всякакво обратно изпълнение. В последствие активите можеше да се разпродават и година. А не на юруш както сега иска КФН. По този начин щяха да са защитени правата и на останалите след това пуснато обратно инвеститори.

              не знам къде дремят КФН но при съотношение нетни активи към общо активи от 1/10 тово дефакто е игра на маржин 1/10. Което теоретично води до това че при спад на активите им от над 10% това ще доведе до отрицателни нетни активи. което е просто абсурдно. наистина абсурдно. А сега КФН взима решение, което напрактика води до пълната възможност този абсурд да стане реалност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Но главния въпрос е: Къде беш КФН през последните 1-2 г. в които този ДФ правеше тия манипулации, в които един Консервативен фонд се оказва с 90% инвестиция в акции. "Международния" им е също с 90% инвестиция в БГ акции!!
                Къде беше КФН. Къде спа шефа й - Мавродиев. Човека който плюе по БФБ сякаш не е и той отговорен за сегашното й състояние.

                ОСТВАКА Мавродиев, ОСТАВКА!!!
                Меко казано тъпо е това постановление на КФН за плащане за 4 дни, след като е спала месеци, че дори и години..

                фондовете на Стандарт са отдавна в много нарушения, за изпълнение на инвестиционна стратегии по проспект, за наличностти на кеш /под 10%/ и тн

                Отделно мога да се обзаложа, че % от активите в акции на Биовет и ОЦК надхвърлят законо допустимите /ако са искали изобщо разрешение на кфн ще е до 20%/...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                  ....
                  А това е втори случай за годината – с Елана... Аз така и не прочетох официална информация, че кеширалия в Елана е ПФ Бъдеще, но съм убеден, че са те!
                  Също така мисля, че това е нормално – предвид смяната на собствеността в този пенсионен фонд!
                  Обичайна практика е такова събитие да е съпроводено със смяна на инвестиционната стратегия!
                  ....
                  Не, при Елана на 99% не са били Бъдеще.
                  Имам един файл с активите на всички ПФ към 31.12.2009 г., вярно старичък е но е показателен все още. Та от там се вижда в кои ДФ имат дялове Бъдеще. Най-големи са им в Стандарта. Имат и във Бенчмарк но в паричния и Фонд енергетика, също и в Райфа - паричен пазар... така че може да няма голямо сътресение по БФБ както мнозина се надяват.
                  Друго интересно е че и самите Бъдеще, както стандаритите имат големи експозиции точно в Биовет, ОЦК, Гагарин. Т.е. "били са от една порода", Стандарта като са помпали са правили услуга и на колегите от Бъдеще, но нещо явно са развалили дослука.
                  За това че консервативния има активи за 68К, а дължи 430К мисля че Бъдеще просто ще пие водица за 80-85% от дължимото. Тия 430К са изчислени по цена при заявката - декември 2011, но от тогава цената на обратно изкупуване се е сринала и сега ще им платят по друга. Така мисля... ще видим.
                  Прави сте че за да я бъде БФБ, трябва да се изчисти от такива елементи като Стандартите. От колко време ги коментираме, че молоумно подпират безнадеждни позиции. Който е имал нещо в главата би трябвало отдавна да се е изнесал от тях.

                  Но главния въпрос е: Къде беш КФН през последните 1-2 г. в които този ДФ правеше тия манипулации, в които един Консервативен фонд се оказва с 90% инвестиция в акции. "Международния" им е също с 90% инвестиция в БГ акции!!
                  Къде беше КФН. Къде спа шефа й - Мавродиев. Човека който плюе по БФБ сякаш не е и той отговорен за сегашното й състояние.

                  ОСТВАКА Мавродиев, ОСТАВКА!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    равновесенов, всеки който продава акции на пазара действа в противоречие с интересите на инвеститорите! Така че ако беше ги принудила да продават преди 3 месеца пак щяхте да ревете със същите аргументи!
                    Ти не ме разбираш. След като те не са платили комисията трябваше да вкара тези фондове в ликвидация. Т.е. обявява се самата ликвидация и се спира всякакво обратно изпълнение. В последствие активите можеше да се разпродават и година. А не на юруш както сега иска КФН. По този начин щяха да са защитени правата и на останалите след това пуснато обратно инвеститори.

                    не знам къде дремят КФН но при съотношение нетни активи към общо активи от 1/10 тово дефакто е игра на маржин 1/10. Което теоретично води до това че при спад на активите им от над 10% това ще доведе до отрицателни нетни активи. което е просто абсурдно. наистина абсурдно. А сега КФН взима решение, което напрактика води до пълната възможност този абсурд да стане реалност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      Могат да ги задължат но подобна новина не се обявява.
                      Ами не са го обявявали 3 месеца. Дали съм им 3 месеца да продават в сянка, но явно на симпатягите им трябват не 3 месеца а 3 години най-малко...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                        Е как защо - за да свърши агонията по-бързо
                        Сега сериозно - задай си въпроса сериозно и по кАналния ред в КНФ за да чуем те какво ще Ти обяснят? Тяхна е задачата и отговорността да следят за поетите ангажименти по инвестиции и управление на средствата записани в проспекта при създаването на фонда.
                        10X

                        Отговора който ще получа от КФН сигурно ще бъде уникален.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Защото всъщност действа в противорачие със самия и смисъл за съществуване - да защитава правата на инвеститорите.
                          равновесенов, всеки който продава акции на пазара действа в противоречие с интересите на инвеститорите! Така че ако беше ги принудила да продават преди 3 месеца пак щяхте да ревете със същите аргументи!
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Е как защо - за да свърши агонията по-бързо
                            Сега сериозно - задай си въпроса сериозно и по кАналния ред в КНФ за да чуем те какво ще Ти обяснят? Тяхна е задачата и отговорността да следят за поетите ангажименти по инвестиции и управление на средствата записани в проспекта при създаването на фонда.

                            Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                            Някой ще ми обясни ли защо един балансиран фонд е наблъскан предимно и основно само с акции а не е в облигации примерно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
                              т.е. пази се тайна за такива случаи, за да не се провокира паника.
                              Изключително добре казано.

                              Боже в каква държава живеем. Могат да ги задължат но подобна новина не се обявява.

                              Ама сме ненормална държава.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Ама стига вече употреба на неправилни термини! Това което наблюдаваме е не липса на леквидност а липса на платежоспособност! Не може да казваш тая акция струва 2 лева ама ся никой не ще да купува на тая цена затова не мога да я продам!!!

                                Постъпката на комисията е сериозна, защото и ситуацията е сериозна!
                                Некомпетентната постъпка на комисията сега ще предизвика вълна от обратни изкупувания към ДФ, защото става ясно, че първия натоварва, а останалите на опашката ще пият студената вода. Интересно ми е мавъра като има лични дразги със стандарт не смята ли, че срутва целия пазар. БНБ не излезе с официална информация в коя банка е вкарвала пари през 2008-ма година и въобще, че са вкарвали. Дянков се изпусна тогава по тази тема в Народното събрание, т.е. пази се тайна за такива случаи, за да не се провокира паника.

                                Коментар

                                Working...
                                X