IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
    Аз не знам докога ще сме роби на Топлофикация в нали свободната ни държава?

    Направо се чудя защо толкова хора си плащат абсурдните сметки
    Докато имаме Държава, която е майка за монополите и мащеха за гражданите си

    А хората плащат, доколкото могат....защото Топлофикация е със специален статут и просто си взима един изпълнителен лист, пуска едно бързо производство и без да си разбрал даже, може да се окажеш със запорирани сметки и ЧСИ пред вратата.

    За неразбралите - Не обвинявам САМО Топлофикация/Сф, а и цялата глутница ПОЛИТИЦИ, която я крепи и се издържа от нея.

    Не ми се повтарят неща, които съм описала в темата "Не на монополните цени", но е достатъчно да кажа, че НЯМА БАЛАНС между произведена и употребена топлоенергия и затова е законово възможно потребената да е в повече от произведената Е.

    И някой, който само говори за тези, които сваляли, качвали радиатори, би ли казал, как точно се засича изсипаната до абонатната станция енергия от топлото?

    Отделно, свободията на посредника на Топлофикация - няколкото Дружества за дялово разпределение - чии хора са те и каква точно е ролята им?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Съни(тя), не обвинявай Топлофикация - София.
      Точно затова пускам темата, защото много мои познати се оплакват като теб. Уж са си спрели радиаторите, а продължават да плащат огромни суми.
      Ами точно, защото съседите ти си МОНТИРАТ радиаторите през ноември, а март ги ДЕМОНТИРАТ. И казват, че са си спрели "топлото", но главния ви топломер върти здраво.
      .....................
      Решението е пломбиране на тръбите!!!!!!!!

      [/img]

      Моето мнение е, че всички усилия на 2/3 от софиянци са насочени към това, как да прецакат някого, а останалата 1/3 - са пенсионери и хора, които винаги изчистват сметките си навреме.

      Тия 2/3, АКО монтират/демонтират през отоплителния сезон/летния - отоплителните си тела, ТО нищо не им пречи - да си направят байпасни връзки, които да останат в разни преградни стени, които да е невъзможно визуално да бъдат открити.

      От друга страна, 1/3-тата от ползващите - обикновено - или не допускат никого в жилището си, или "отсъстват" по време на обявените часове за отчитане на показанията.

      Разбира се, че "Топлофикация" трябва да събере отнякъде средствата, които са необходими, за да произвежда и доставя топлоенергията - предмет на дейността й, а докато 2/3 постоянно отлагат плащанията си и дължимите им суми постоянно нарастват - дружеството-производител на енергия - ще търси възможности да "избива" загубите си от 1/3 редовни платци... Тъжно, но факт: колкото повече средства се хвърлят от монополиста за "съвършена" изолация (с които средства се товарят отново консуматорите), толкова по-големи количества топлоенергия се "губи" от "предприемчиви" съкооператори..., отнасят го, разбира се - останалите "НЕпредприемчиви"...
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Как да проверим мами ли ни “Топлофикация” с горещата вода


        За подгряването на 1 литър вода с 1 градус е необходима 1 килокалория топлина. За подгряването на 1 куб. м вода (1000 литра) са нужни 1000 килокалории. Това прави 1163 вата, или 1,163 квтч топлоенергия. За да се изчисли колко топлоенергия е употребил един абонат през месеца, трябва да се знае какво количество топла вода е използвал и с каква температура е текла топлата вода от неговите кранове. Разбира се, точното определяне на тази енергия в цивилизованите страни се прави с топломер при всеки абонат или в краен случай с топлоразпределител за дялови единици, монтиран на тръбата за топлата вода в жилището.

        У нас в края на отчетния месец не се отчитат показанията на топлия водомер и никак не е известно каква е била средната температури на подгрятата вода след излизането й от подгревателя в абонатната станция. На практика тази температура не може да се отчете, защото зависи от температурата, с която горещата вода идва от централата, както и от дебита на водата в различните моменти.

        От крановете трябва да пръска пара

        У нас ползването на топла вода за къпане е грижа на държавата, енергийното министерство много често издава специални наредби за топлоснабдяване, които решават по законен път посочения казус. В една последна наредба, в чл. 67, е казано, че температурата на студената вода, която влиза от водопровода в топлообменника за подгряване, е плюс 10 градуса. А подгрятата вода излиза от топлообменника с температура 55 градуса. Следователно водата се подгрява от 10 градуса до 55 градуса, т.е. с 45 градуса.

        От казаното по-горе вече знаем, че за подгряване на 1 куб. м с 1 градус се изразходват 1,163 квтч топлинна енергия. Значи за подгряване с 45 градуса ще отидат 45 х 1,163, или 52,335 квтч.

        В нашата фактура със сметката за парно трябва да пише "енергия за подгряване на един куб. м вода: 52,335 квтч"



        http://www.blitz.bg/article/18245

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Например да се даде право на домсъвети или фирмите за дялово разпределение да проверяват ВСИЧКИ домове във всяко време от 8,00 до 22,00. Ако откажеш такава проверка да ти се начислява максималната сума.
          Ама законът е кьопав...
          Аз го предложих в нашия вход в едно събрание в края на есента. Всички уж се съгласиха, после се изнесоха по терлици и никой не каза да гласуваме комисия, която ще влиза в апартите.
          Тогава един комшия ми сподели, че при предишни такива предложения, някои съседи му били казвали: "Ама аз сега се къпя, гола съм или гледам любим сериал, как да Ви отворя?. Ами казвам му: "Този сериал или къпане нале ще свърши, ще наминем пак след 40 минути- час". Ама после си сушила косата и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Например да се даде право на домсъвети или фирмите за дялово разпределение да проверяват ВСИЧКИ домове във всяко време от 8,00 до 22,00. Ако откажеш такава проверка да ти се начислява максималната сума.
            Ама законът е кьопав...
            Гигов, не става така. Просто тези с изключените радиатори ще корумпират домоуправителя и домсъвета. а няма как в апартамента ти да се изреди цялата кооперация/блок - КОГАТО ТЕ СИ ПОИСКАТ. Това ще е нарушение не на Закона, а на КОНСТИТУЦИЯТА ни!!!!

            Най-лесно, просто, евтино и сигурно е с пломбиране на тръбите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              допускам, че неползването ти на парно не е свързано с Топлофикация - София...щом си толкова ухилен
              Аз, за 3 години Неползване на парно имам 1000лв. към въпросния държавен(общински) монополен хрантутник
              т.н. сградна инсталация, т.е. Такса - храня едно котило политици( а бе, защо в тез емотикони няма бомба)
              Вече нямам парно от три години. Блокът се отказа и ТЕЦът го изключи. Отоплявам се на ток. За декември сметката ми е 347лв. За януари не знам. Ще я видя след месец. А когато бях на парно у дома беше топло и сметка за парно до 150 лв и ток до 80лв. Топлата ми вода е от бойлер.
              Твърдо съм ЗА парно. Ноооо, по строг контрол за тези дето УЖ са се отказали. Разбира се това може да стане само с промяна в законите.
              Например да се даде право на домсъвети или фирмите за дялово разпределение да проверяват ВСИЧКИ домове във всяко време от 8,00 до 22,00. Ако откажеш такава проверка да ти се начислява максималната сума.
              Ама законът е кьопав...
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                допускам, че неползването ти на парно не е свързано с Топлофикация - София...щом си толкова ухилен
                Аз, за 3 години Неползване на парно имам 1000лв. към въпросния държавен(общински) монополен хрантутник
                т.н. сградна инсталация, т.е. Такса - храня едно котило политици( а бе, защо в тез емотикони няма бомба)
                Съни(тя), не обвинявай Топлофикация - София.
                Точно затова пускам темата, защото много мои познати се оплакват като теб. Уж са си спрели радиаторите, а продължават да плащат огромни суми.
                Ами точно, защото съседите ти си МОНТИРАТ радиаторите през ноември, а март ги ДЕМОНТИРАТ. И казват, че са си спрели "топлото", но главния ви топломер върти здраво.

                Ето, поствам ти последната си сметка от Топлофикация - София. Имам малко за отопление на имот, защото съм на климатици, въпреки че съм с монтирани радиатори. За "отопление сградна инсталация" също е малко, защото имам свестни и богати съседи. И никой не прави селските номера с монтаж/демонтаж на уж изключените си радиатори.
                Жилището ми е нормално.

                Решението е пломбиране на тръбите!!!!!!!!

                Коментар


                • Аз не знам докога ще сме роби на Топлофикация в нали свободната ни държава?

                  Направо се чудя защо толкова хора си плащат абсурдните сметки
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                    Аз парно не ползвам от над 7 години. Препоръчвам на всеки да ме последва. Сичко е екстра. Нямам вземане-даване с никакви хиперпространствени полиции хи хи хии
                    От друга страна ако някакви катили се появят край жилището ми, най-вероятно ще се разходят до витоша
                    допускам, че неползването ти на парно не е свързано с Топлофикация - София...щом си толкова ухилен
                    Аз, за 3 години Неползване на парно имам 1000лв. към въпросния държавен(общински) монополен хрантутник
                    т.н. сградна инсталация, т.е. Такса - храня едно котило политици( а бе, защо в тез емотикони няма бомба)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Всичко е за да си пробутат новите уреди с радиоотчитане и да намалят разходите за инкасатори. Уредите им за радиоотчитане ще трябва да се внедрят в повечето панелки през следващите 2 години. В моята есента на тази. Добре, че поне вкараха нова абонатна, която няма да отоплява безплатно и ненужно мазетата и първите етажи.
                      Новите уреди няма да предотвратят кражбата на топлоенергия.
                      Защо на тези уреди и на водомерите могат да се слагат пломби, а на затапена тръба от Топлофикация да не може???!!!

                      Идват напролет за отчитане - тръбата ти е разпломбирана - тогава си плащаш отоплението на база.

                      Какви камери, какви екипи, какви пет лева....???!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Дойде време да създам тема.

                        Мога да понеса глупости в Политиката, във Валутите и златото, но не издържам медийното манипулиране.

                        Защо трябва да се "промиват" хората, чрез масмедиите, за инфрачервено обследване на жилищата за междусъседска кражба на "топло", когато е ясно изначално, че това е безсмислено и безполезно.
                        Стремежът е да ни наложат нова такса в сметките за отопление, наречена - "инфрачервена полиция", която няма да върши никаква работа. Само ще й плащаме.

                        Щели да ни наблюдават с инфрачервени камери, а не може ли просто да се пломбират тръбите с откачени радиатори???!!!
                        Всичко е за да си пробутат новите уреди с радиоотчитане и да намалят разходите за инкасатори. Уредите им за радиоотчитане ще трябва да се внедрят в повечето панелки през следващите 2 години. В моята есента на тази. Добре, че поне вкараха нова абонатна, която няма да отоплява безплатно и ненужно мазетата и първите етажи.

                        Коментар


                        • Аз парно не ползвам от над 7 години. Препоръчвам на всеки да ме последва. Сичко е екстра. Нямам вземане-даване с никакви хиперпространствени полиции хи хи хии
                          От друга страна ако някакви катили се появят край жилището ми, най-вероятно ще се разходят до витоша
                          Custodite sortem vestram

                          Коментар


                          • Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

                            Дойде време да създам тема.

                            Мога да понеса глупости в Политиката, във Валутите и златото, но не издържам медийното манипулиране.

                            Защо трябва да се "промиват" хората, чрез масмедиите, за инфрачервено обследване на жилищата за междусъседска кражба на "топло", когато е ясно изначално, че това е безсмислено и безполезно.
                            Стремежът е да ни наложат нова такса в сметките за отопление, наречена - "инфрачервена полиция", която няма да върши никаква работа. Само ще й плащаме.

                            Щели да ни наблюдават с инфрачервени камери, а не може ли просто да се пломбират тръбите с откачени радиатори???!!!
                          Working...
                          X