IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ама че....логика

    Потресаващо!

    Политиците коват закони, облагодетелстващи един монопол, а ти си блъскай главата в съдебните дебри.
    При това закони, противоречащи на основни права, но някой ден след някоя поредна глоба от ЕК...малко по малко и това ще придобие нормалност.

    Коментар


    • o, anan-e, Пиле-шарено, защитнико на герб, а ББ не прави ли същото бре душко? И като ти кажа, че е борсук, ти викаш - ами няма по-добра алтернатива. Ами ето ти алтернативи - 2 при това:
      -отказвате се от панеляка от топлофикация и минаваш на клими. Е, ще ти трябват 6-7К за стабилни поне 3 клими, но пари като вестници, нали
      - разкарваш се от панеляка и отиваш в ново стрителство (или старо) без тец

      Е, как е алтернативата? Кефи ли те? Аз лично съм в нов тристаен и съм без топлофикация - миналия месец платих най-голямата сметка за ток в живота си - 220 кинта за всичко - вода, топло, хладилник, печка и там каквото се сетиш. Аз мога, а ти - не? Що така? Е, нямам топла вода до безкрай, имам бойлери и клими, които ми заемат място, а и струват повече, отколкото обикновен панелкаджия ще плати за десетина отоплителни сезона, ако бе си платя тока - ще ме резнат на секундата, а ти можеш да не плащаш с години и накрая да ти г опростят и т.н. и т.н. От какво си недоволен - сериозно питам? От това, че комшиите ти са крадливи? Ами това не е проблем на топлофикация, а твой или греша?

      Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Женският ти мозък едно не може да разбере:
      Топлофикация-София ЗНАЕ, че се крадем един друг, и това им развързва ръцете да надписват сметките.

      Римляните са го казали: Разделяй и владей!

      Ти, вместо да ми вкарваш политика в темата, вземи да си помислиш как да накараме Топлофикация да осигури на 100%, че тези с демонтираните радиатори няма да се възползват/те незаконно от услугите й.

      Стане ли това, тогава и Топлофикация ще спре да надписва сметки на главния топломер, защото ще знае, че само тя ще е виновника за тях.


      Ама, за да разбереш това, ще трябва още доста книги да прочетеш.....
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Ама нека да се оскъпи ако започнат да отчитат точно! В момента няма 100% вярна сметка на топлофикация. Аз не крада и нямам намерение да го правя, съгласен съм да си плащам точно колкото изразходвам. А който му идва скъпо и не иска да ползва услугата трябва да може да се откаже.
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
          ... няма да се учим сега да дяволии...

          ... да не би да не си чувал за гипсокартон (нова "стена", пред носещата)? Който е решил да товари съкооператорите си, не се спира обикновено пред нищо...
          Тези с гипскартона (щом са имали парите да го сложат) в панелите и ЕПК ще им е последна грижа да крадат "топло".

          Пломбирането на тръбите може да не реши на 100% проблема, но поне над 90%.

          На мен идеята за пускането на темата ми е следната:
          Дали си сложил байпас под гипскартона, дали не си сложил, дали си съвестен към Топлофикация, дали всички твои съседи са съвестни - няма значение.

          Утре, като ти сложат 10-20 стотинки на кубик или квадрат месечно за ИНФРАЧЕРВЕН КОНТРОЛ на имота ти - как ще реагираш???!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Когато една държава Узакони терора на монополите си, не е лесно на обществото да се бори с тях.
            Но затова са и съдебните зали...

            И да питам - ако утре ви свалят заплатата с 20-30% с единственото обяснение, че "някои" много крадат във фирмата - как бихте реагирали?

            И не знам колко пъти обясних
            От 3 ГОДИНИ НЕ ПОЛЗВАМ УСЛУГИТЕ НА ТОПЛОФИКАЦИЯ!
            За тези 3 години имам около 1000лв., които се явяват такса(сгр.инст.) - мързи ме да наказвам виновните(и самата Топлофикация) - затова наред...

            ... и мен ме мързи вече да пиша в темата ВИ...
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Женският ти мозък едно не може да разбере:
              Топлофикация-София ЗНАЕ, че се крадем един друг, и това им развързва ръцете да надписват сметките.

              Римляните са го казали: Разделяй и владей!

              Ти, вместо да ми вкарваш политика в темата, вземи да си помислиш как да накараме Топлофикация да осигури на 100%, че тези с демонтираните радиатори няма да се възползват/те незаконно от услугите й.

              Стане ли това, тогава и Топлофикация ще спре да надписва сметки на главния топломер, защото ще знае, че само тя ще е виновника за тях.


              Ама, за да разбереш това, ще трябва още доста книги да прочетеш.....

              Няма как да стане, не че не е възможно да се закупи СКЪПА диагностична техника, но това означава, че с нея трябва да работят МНОГО НОВИ хора, които ЕЖЕДНЕВНО да отчитат, или да правят това там, където има съмнения за "отклоняване" (кражба) на топлоенергия..., но това все пак е в прерогативите на живущите в кооперацията, за което монополистът няма ангажименти..., а би трябвало от там да се почне...

              Все пак, горното е свързано с още много по-голямо оскъпяване на крайният продукт - топлото...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                И някой, който само говори за тези, които сваляли, качвали радиатори, би ли казал, как точно се засича изсипаната до абонатната станция енергия от топлото?
                Женският ти мозък едно не може да разбере:
                Топлофикация-София ЗНАЕ, че се крадем един друг, и това им развързва ръцете да надписват сметките.

                Римляните са го казали: Разделяй и владей!

                Ти, вместо да ми вкарваш политика в темата, вземи да си помислиш как да накараме Топлофикация да осигури на 100%, че тези с демонтираните радиатори няма да се възползват/те незаконно от услугите й.

                Стане ли това, тогава и Топлофикация ще спре да надписва сметки на главния топломер, защото ще знае, че само тя ще е виновника за тях.


                Ама, за да разбереш това, ще трябва още доста книги да прочетеш.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Когато една държава Узакони терора на монополите си, не е лесно на обществото да се бори с тях.
                  Но затова са и съдебните зали...

                  И да питам - ако утре ви свалят заплатата с 20-30% с единственото обяснение, че "някои" много крадат във фирмата - как бихте реагирали?
                  Разбира се, че ще напусна работата си...
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Когато една държава Узакони терора на монополите си, не е лесно на обществото да се бори с тях.
                    Но затова са и съдебните зали...

                    И да питам - ако утре ви свалят заплатата с 20-30% с единственото обяснение, че "някои" много крадат във фирмата - как бихте реагирали?

                    И не знам колко пъти обясних
                    От 3 ГОДИНИ НЕ ПОЛЗВАМ УСЛУГИТЕ НА ТОПЛОФИКАЦИЯ!
                    За тези 3 години имам около 1000лв., които се явяват такса на монопола -> "мързи ме да наказвам виновните и самата Топлофикация себе си - затова наред"...
                    Last edited by съни(тя); 04.03.2012, 21:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Хайде сега и ти - байпасни връзки???!!!
                      В новото строителство, отчасти в старото тухлено - ДА, с много усилия би било осъществимо, макар и много скъпо.

                      Ама кажи ми в 90% от жилищата (панели и ЕПК), клиенти на Топлофикация-София, как ще байпаснеш НЕЗАБЕЛЯЗАНО тръбите?
                      ... няма да се учим сега да дяволии...

                      ... да не би да не си чувал за гипсокартон (нова "стена", пред носещата)? Който е решил да товари съкооператорите си, не се спира обикновено пред нищо...
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Докато имаме Държава, която е майка за монополите и мащеха за гражданите си

                        А хората плащат, доколкото могат....защото Топлофикация е със специален статут и просто си взима един изпълнителен лист, пуска едно бързо производство и без да си разбрал даже, може да се окажеш със запорирани сметки и ЧСИ пред вратата.

                        За неразбралите - Не обвинявам САМО Топлофикация/Сф, а и цялата глутница ПОЛИТИЦИ, която я крепи и се издържа от нея.

                        Не ми се повтарят неща, които съм описала в темата "Не на монополните цени", но е достатъчно да кажа, че НЯМА БАЛАНС между произведена и употребена топлоенергия и затова е законово възможно потребената да е в повече от произведената Е.

                        И някой, който само говори за тези, които сваляли, качвали радиатори, би ли казал, как точно се засича изсипаната до абонатната станция енергия от топлото?

                        Отделно, свободията на посредника на Топлофикация - няколкото Дружества за дялово разпределение - чии хора са те и каква точно е ролята им?

                        Не зная защо е това настройване срещу Топлофикация, ако навсякъде, където ползваме някаква услуга - сме задължени първо да си платим. В случая не е възможно плащане, след което да бъде получена стоката (топлоенергия) и именно това разсрочване на плащането във времето създава възможности за протакане и постоянно отлагане на плащането. Кой ни пречи, ако усетим, че сме прецакани - да се откажем от някаква услуга? Където ползващите са повече - да спрат консумацията си от абонатната станция.

                        Това е начинът да бъде прецакан монополиста, след което той и да фалира..., вероятно на негово място ще се появи/появят други..., но манталитета на българина да "прецаква" - си остава...

                        Как се отчита топлото, което е доставено до абонатната станция? Тук, ако отново се съмняваме в отчитането и живеем с усещането да сме прецакани - ми просто прекратяваме взаимоотношенията си с този ЛОШ монополист...
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Докато имаме Държава, която е майка за монополите и мащеха за гражданите си
                          Сама си си виновна, защо плащаш сметките? НЕ могат да те осъдят ако обжалваш иска срещу теб, НЯМА точна сметка на топлофикация и това много лесно може да се докаже. НЕ МОГАТ да те осъдят за нещо, за което не са измерили точно.

                          Друг е въпросът, че ако подпишеш, че си съгласна, че дължиш сумите, това е друг въпрос. Осъдените длъжници често сами си се осъждат, понеже се хващат на номерата на топлото...
                          Мнението не е препоръка за сделки!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Докато имаме Държава, която е майка за монополите и мащеха за гражданите си

                            А хората плащат, доколкото могат....защото Топлофикация е със специален статут и просто си взима един изпълнителен лист, пуска едно бързо производство и без да си разбрал даже, може да се окажеш със запорирани сметки и ЧСИ пред вратата.

                            За неразбралите - Не обвинявам САМО Топлофикация/Сф, а и цялата глутница ПОЛИТИЦИ, която я крепи и се издържа от нея.
                            С извинение към модераторите.

                            Но поста ти е: Кой ми сра в гащите!!!!!

                            Пак Държавата и Политиците ти виновни!!!

                            Ами нали трябва да имаме Гражданско Общество???

                            Ти къде си в него?

                            Коментар


                            • Естествено, че е хубаво нещо топлата вода , ама не е хубаво да си клиент на топлофикация. След като живеем в свободна държава, защо да не може да бъде прекратен един договор, който е сключен по взаимно съгласие? Аз не искам парно, примерно...


                              Не знам кое е малко или много за вас, ама на мен ми начисляват по 150 лв. средно зимата само за тръбите, които ВЪОБЩЕ не греят в една стая, а в другите едва, едва. Водата ми е около 40-50 кинта, защо трябва да им давам по 100 кинтака на месец за нещо, което не са ми доставили? Защо да плащам ако не желая услугата? Нямам дори и персонален договор с тях...
                              Мнението не е препоръка за сделки!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                                Тия 2/3, АКО монтират/демонтират през отоплителния сезон/летния - отоплителните си тела, ТО нищо не им пречи - да си направят байпасни връзки, които да останат в разни преградни стени, които да е невъзможно визуално да бъдат открити.
                                Хайде сега и ти - байпасни връзки???!!!
                                В новото строителство, отчасти в старото тухлено - ДА, с много усилия би било осъществимо, макар и много скъпо.

                                Ама кажи ми в 90% от жилищата (панели и ЕПК), клиенти на Топлофикация-София, как ще байпаснеш НЕЗАБЕЛЯЗАНО тръбите?

                                Коментар

                                Working...
                                X