IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Излишна мнителност....
    След винтила виси една пластмасова скоба със 7 цифров номер...

    пп Топломерите ги смениха есента.
    Ти пак мислиш, мислиш и не четеш за какво става дума в темата, че даже и мен обърка.

    На теб са ти пломбирали МОНТИРАНИТЕ радиатори, дай идея как тези които си ги ДЕМОНТИРАТ и отказват "уж" от Топлофикация, да не могат да ги монтират неусетно за теб по време на отоплителния сезон. Защото ще крадат "топло" от такива като теб - с МОНТИРАНИ и ПЛОМБИРАНИ радиатори.

    Все още ли смяташ, че темата е тъпа?

    Коментар


    • Излишна мнителност....
      След винтила виси една пластмасова скоба със 7 цифров номер...

      пп Топломерите ги смениха есента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        В по-тъп тема не съм се включвал......
        1. Радиаторите ни са пломбирани
        2. Топломерите ни са с дистанционно отчитане

        3. Най-голямата ми сметка е януарската и е 78 лв - 4 стаи и топла вода......

        Не ми пука с какво ще ме отчитат и с какво ще ме обследват, и с колко ще ми се увеличи парното...
        Всичко е толкова просто - нова АС ( от Топлофикация), нови изолирани тръби в мазето, нови дограми, изолация отвън и отвътре...- проста работа, но не е за простаци......

        пп 20г панелка в комплекса на разбойниците.... на 3мин от метрото....
        Обаче се включи....

        И как точно са ти ПЛОМБИРАНИ РАДИАТОРИТЕ???!!! Нов термин от Люлин ли е това???, и как точно имаш ТОПЛОМЕРИ??? На пломбираните радиатори ли? Тези, които ги държиш през лятото в мазето ли?

        Да не би да си от Андрешковците, които крадат съседите си с "топло"???!!!
        А, Чичо?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
          малко ми е далечна тази тема,но един познат даже книга написа-Емил Измирлиев-Бандитска топлофикация -или нещо такова,май се освободил от сметките
          ако не бъркам, той е изключението, след дълга съдебна сага тук и после дело в Хага

          Но тов ане попречи на тукашните политици да си изменят закона за енергетика и разни наредби, така че да се запази статуквото на куп пари течащи към разградения двор "топлофикация"

          Някой помни ли кмета на София - Б. Борисов колко се заканваше на Топлофикация, на Р.Овч. и останалите от агитката...в годините му на кметуване.
          Днес агитката е само...по-голяма!

          Гигов, прочетох те за парно преди 3 години---виж колко увеличение има от тогава.

          И още нещо за софиянци - крадливостта на Топлофикация София е различна, според ТЕЦ-а и дружеството, което е поставила на вход-изход, както и има абонати с директно отчитане от топлофикация.
          Така че, вероятно има и различни сметки - някои и адекватни.

          Коментар


          • В по-тъп тема не съм се включвал......
            1. Радиаторите ни са пломбирани
            2. Топломерите ни са с дистанционно отчитане
            3. Най-голямата ми сметка е януарската и е 78 лв - 4 стаи и топла вода......

            Не ми пука с какво ще ме отчитат и с какво ще ме обследват, и с колко ще ми се увеличи парното...
            Всичко е толкова просто - нова АС ( от Топлофикация), нови изолирани тръби в мазето, нови дограми, изолация отвън и отвътре...- проста работа, но не е за простаци......

            пп 20г панелка в комплекса на разбойниците.... на 3мин от метрото....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Аз си ходя полугол и бос на 9-10 градуса.
              Ти жилище нямаш ли? Скиташ ли? Предлагам топла супа за 8-ми март

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Бах маа му, на моя ще му спирам компа Аз съм с 60 кинта ток всеки месец и съм на парно.
                Двата ми компа с мониторите правят 25-30 лв./месец сметка за ток, но не ги спирам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  климите ми са много над среден ток - тошиба удр и два дайсекая 5-та серия, бойлерите са на АЕГ.просто у нас се държи доста топло и климите не се слагат под 23 градуиса. плюс, че никога не се изключват, просто защото обичам да се разхождам по къс ръкав, така че вЕрвай ми, знам какво говоря. Ти ще отговориш ли по същество за какво се жалиш от топлофикация или само ще се заяждаш - отговориш ти само защото не те мисля за поредния прошляк с претенции, дето като му вдигнат тока с 1 стинка и оревава орталъка.
                  Не ти прави чест.
                  Видял си само ника ми и си се "включил" в дискусията.
                  "Жаля се от" предупреждавам за друго нещо и то няма нищо общо пряко с Топлофикация, дори напротив - донякъде защитавам интересите й в краткосрочен план.

                  П.П. Много топло държиш вкъщи. Аз си ходя полугол и бос на 19-20 градуса.
                  Last edited by anon6706; 04.03.2012, 21:38.

                  Коментар


                  • климите ми са много над среден ток - тошиба удр и два дайсекая 5-та серия, бойлерите са на АЕГ.просто у нас се държи доста топло и климите не се слагат под 23 градуиса. плюс, че никога не се изключват, просто защото обичам да се разхождам по къс ръкав, така че вЕрвай ми, знам какво говоря. Ти ще отговориш ли по същество за какво се жалиш от топлофикация или само ще се заяждаш - отговориш ти само защото не те мисля за поредния прошляк с претенции, дето като му вдигнат тока с 1 стинка и оревава орталъка.

                    Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Пильо, явно имаш климатици среден или дори под среден клас, ама и явно бойлерчето ти яде ток.

                    С моите климатици имам 85лв. ток за януари (сумарно с фурна, хладилник, работни станции) и без да чакам ББ да ми плаща тока.

                    Друг път - съветвай се с форума какви климатици да си купуваш.....
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      ама че....логика

                      Потресаващо!

                      Политиците коват закони, облагодетелстващи един монопол, а ти си блъскай главата в съдебните дебри.
                      При това закони, противоречащи на основни права, но някой ден след някоя поредна глоба от ЕК...малко по малко и това ще придобие нормалност.
                      Политиците винаги са си ковали законите, именно отчитайки кой монополист - как точно иска да му е "изкован" законът и в съответствие с дебелината на пачката, ако има конкуренти..., ама имам чувството че разговарям с петокласничка... ... ама че....логика! ... потресаващо!
                      Last edited by zarco; 04.03.2012, 21:37.
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Пильо, явно имаш климатици среден или дори под среден клас, ама и явно бойлерчето ти яде ток.

                        С моите климатици имам 85лв. ток за януари (сумарно с фурна, хладилник, работни станции) и без да чакам ББ да ми плаща тока.

                        Друг път - съветвай се с форума какви климатици да си купуваш.....
                        Бах маа му, на моя ще му спирам компа Аз съм с 60 кинта ток всеки месец и съм на парно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          o, anan-e, Пиле-шарено, защитнико на герб, а ББ не прави ли същото бре душко? И като ти кажа, че е борсук, ти викаш - ами няма по-добра алтернатива. Ами ето ти алтернативи - 2 при това:
                          -отказвате се от панеляка от топлофикация и минаваш на клими. Е, ще ти трябват 6-7К за стабилни поне 3 клими, но пари като вестници, нали
                          - разкарваш се от панеляка и отиваш в ново стрителство (или старо) без тец

                          Е, как е алтернативата? Кефи ли те? Аз лично съм в нов тристаен и съм без топлофикация - миналия месец платих най-голямата сметка за ток в живота си - 220 кинта за всичко - вода, топло, хладилник, печка и там каквото се сетиш. Аз мога, а ти - не? Що така? Е, нямам топла вода до безкрай, имам бойлери и клими, които ми заемат място, а и струват повече, отколкото обикновен панелкаджия ще плати за десетина отоплителни сезона, ако бе си платя тока - ще ме резнат на секундата, а ти можеш да не плащаш с години и накрая да ти г опростят и т.н. и т.н. От какво си недоволен - сериозно питам? От това, че комшиите ти са крадливи? Ами това не е проблем на топлофикация, а твой или греша?
                          Пильо, явно имаш климатици среден или дори под среден клас, ама и явно бойлерчето ти яде ток.

                          С моите климатици имам 85лв. ток за януари (сумарно с фурна, хладилник, работни станции) и без да чакам ББ да ми плаща тока.

                          Друг път - съветвай се с форума какви климатици да си купуваш.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Тези с гипскартона (щом са имали парите да го сложат) в панелите и ЕПК ще им е последна грижа да крадат "топло".

                            Пломбирането на тръбите може да не реши на 100% проблема, но поне над 90%.

                            На мен идеята за пускането на темата ми е следната:
                            Дали си сложил байпас под гипскартона, дали не си сложил, дали си съвестен към Топлофикация, дали всички твои съседи са съвестни - няма значение.

                            Утре, като ти сложат 10-20 стотинки на кубик или квадрат месечно за ИНФРАЧЕРВЕН КОНТРОЛ на имота ти - как ще реагираш???!!

                            Българинът трябва да бъде научен да бъде европеец, ако не иска да се учи - нека бъде принуден, но лично аз не вярвам да има някакъв шанс това да се изпълни: съзнанието ни НИКОГА няма да бъде променено... (за съжаление)

                            А - контролът, който се предлага - първо ще оскъпи (нови брожения) всичко - нови средства, обучение за работа на "наши хора", които нямат понятие за работа, нови средства за сервиз и ще стане еднаааа - мътна и кървава... (нещо подобно на водомерните станции, в които "проверяват" водомерите и "сменят" уплътнение или зъбно колело за 30 - 35 лв., което се пише на сметката на....

                            Ще е супер-постижение, ако се мине само с тия 10 - 20 стотинки на куб. метър...
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • малко ми е далечна тази тема,но един познат даже книга написа-Емил Измирлиев-Бандитска топлофикация -или нещо такова,май се освободил от сметките
                              http://milom.blog.bg/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                                Ама нека да се оскъпи ако започнат да отчитат точно! В момента няма 100% вярна сметка на топлофикация. Аз не крада и нямам намерение да го правя, съгласен съм да си плащам точно колкото изразходвам. А който му идва скъпо и не иска да ползва услугата трябва да може да се откаже.
                                Питай Зарко, че човека ги разбира повече от мен тези неща:
                                Слагаш една термоизолационна плоскост между радиатора и външната стена и тези инфрачервени камери ще засекат само топлината отделяна от мозъка на съни(тя).

                                Сега е момента да се пресекат опитите да ни наложат нова такса.....

                                Коментар

                                Working...
                                X