IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Идеята е, че по фактурирани сметки топлината е по-голяма от възможната да произведе(подаде) топлофикация
    Т.е. клиентите имат да плащат повече, отколкото е произвела
    това е така Съни(тя), но е много трудно доказуемо при сегашното отчитане на потреблението при крайния консуматор.
    Вече 20 години е ясно, че монополиста няма как да се удари откъм "главата", защото се измъква чрез нас и лобиране през управляващите.

    Това с инфрачервените камери е ново отлагане решаването на проблема с още 5 години. Пак ще започнат комисии, лицензиране на дружества, държавни поръчки и т.н. и т.н.

    Време, през което ще продължават да ни цакат с топла бира.

    Коментар


    • Идеята е, че по фактурирани сметки топлината е по-голяма от възможната да произведе(подаде) топлофикация
      Т.е. клиентите имат да плащат повече, отколкото е произвела

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Аз жилище нямам. Скитам се. Търся топла супа за 8-ми март Ако може и един "топъл".
        Съжалявам Лорде, но не мога да ти помогна.
        Тези екстри се предлагат в Люлин.
        Потърси Чичо за тая работа......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Мислят ви за прости, за това За негри, за лукови глави.. Тия камери се продават на килограм, а някой е решил да си прави далаверка, ама щом българинът си мълчи, ще го клецат..

          Ако някой сметне колко енергия излиза от топлофикациите, колко газ изгарят и колко енергия се подава към абонатите, ще може да забележи, че "консумираната" от гражданите енергия е в пъти повече от тази получена при изгаряне на горивата. Подобни, чудодейни закони на физиката, важат от цялата галактика само в България, като дори в сериите за Хари Потър, авторката и сценаристите са се въздържали от чак такава ексцесии над научната мисъл. Тук обаче, това не прави почти никому впечатление, а прокуратура и икономическа полиция явно са толкова скарани с обучението в 8 клас, че не могат да направят една проста сметка и да арестуват някого, за тези крупни надписвания и кражби измерими в милиарди левове.

          Писна ни да ни крадат с цени на ток, горива, парно, вода, телефон ... http://www.facebook.com/groups/10150108758025384/

          Не съм адвокат на Топлофикация...

          Все пак, аналогични въпроси си задавам, когато отида да пазарувам, независимо каква е стоката, която купувам: хляб (посадено, ожънато жито, смляно на брашно, вода, мая, сол, набухватели, подобрители, ел.енергия, транспорт, заплати на спецовете и работниците по веригата), месо(.......................).....................

          Топлоенергия (топла вода): йонно-обменни смоли за обработка на водата и други консумативи, отдел за хим.- водоочистване, десетки помпи - поддръжка на техн.състояние - армия от техници на денонощна работа, парогенераторен отдел - огромни зали (с височина 30-40 метра - поддръжка), към тоя отдел постъпва течно или твърдо гориво, както и газообразно, което в някои случаи служи за пускане на парогенераторите, десетки снопове тръби, подложени на висока температура, за да се образува парата, която постъпва в паропрегреватели, с много по-скъпи тръби, всичко - наситено с различна контролно-измервателна апаратура, изведено в огромни панели, където работят квалифицирани..., парата се подава към парни турбини, където отработва в междулопатъчните канали в многото степени, завърта се ротора, след което и генераторите за ел.енергия, междувременно - част от водата - при подходяща температура (отчитана...) - се отправя по магистралният тръбопровод (километри) - до потребителите - тук се включва изолацията и нова контр.измерв. апаратура, както отчитаме, че мургавите ни събратя, нощем обичат да снемат изолацията, за да реализират някой лев..., т.е. - нови разходи..., водата - топла - постъпва в абонатната станция на поредният консуматор (блок), това - към хиляди блокове..., отдавайки топлината си в радиаторите, кондензатът трябва да се върне обратно, но това никога не е в същото количество, поради загубите, нови много помпи с различен дебит и разходи на ел.енергия..., инкасатори, шеф-диригенти, най-големи шефове, които не пътуват пеш....

          ... добре де, ама защо не определим цената на топлоенергията, като отчитаме отстоянието на абоната от ТЕЦ-а, т.е. - на 1-я километър цената да е една, до там и загубите са минимални..., а на 10-я км. - нещата са други..., т.е. - социалната справедливост го изисква..., това, разбира се - е абсурдно...

          Пак да поставим акцента на цената на горивата..., а те - как точно се пренасят до горелките, от къде идват?

          Абеееее, с извинения за вечерните писания...
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Milom, мога да си сметна консумацията.
            Когато все още се лепяха сметките на всички, имаше абонати с по 10 лв сметки за зимен ток и такива със 700лв, при цени от 2003г.
            Имеше и ексцесии, но лошите навици са си лоши навици.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Чичо, прогнозни са сметките в нашата кооперация.
              Идеята беше да разбереш, че по закон ме задължават да платя тези 60лв, за НИЩО - само за ТРЪБИ.
              Не живея там.
              Съни - до 25% са за общите части по закон.....Гласувайте си на събранието да се разпределят до 10 % ....
              Можеш ли да предположиш какво ще стане ако всеки си реже и напасва тръби както му е кеф...


              пп Тогава щеше да има смисъл от подобни тъпи теми и всякакви комплексари щеха да се вихрят по форумите а популистите щяха да са вечно на власт.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Прочетах, че зимен ток имате под 100лв, а на мен летният не ми пада под 85 лв. Тези Еон здраво крадат.
                половината пари са за бойлер -мин 1лв на ден-но ако имаш топла вода/софиянци да кажат колко/ лв/1000л
                http://milom.blog.bg/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Може да съм писал пост към теб от който си ми набрал, но ето ти един, с който да нямам и аз съмнение:

                  Чичо, страшно тъпо парче си.

                  Жив и здрав да си и дано поумнееш, щото има накъде.



                  Болднах го, за да си го спомням и аз!!!!!
                  Направо ми разби съня.....
                  Тъпи теми от тъпи и недоволни хора на които все някой им пречи .....
                  Оплачи се на ББ...нали ти е любимец ??!!!

                  Коментар


                  • Прочетах, че зимен ток имате под 100лв, а на мен летният не ми пада под 85 лв. Тези Еон здраво крадат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Ако някой сметне колко енергия излиза от топлофикациите, колко газ изгарят и колко енергия се подава към абонатите, ще може да забележи, че "консумираната" от гражданите енергия е в пъти повече от тази получена при изгаряне на горивата. Подобни, чудодейни закони на физиката, важат от цялата галактика само в България, ......
                      Тук обаче, това не прави почти никому впечатление, а прокуратура и икономическа полиция явно са толкова скарани с обучението в 8 клас, че не могат да направят една проста сметка и да арестуват някого, за тези крупни надписвания и кражби измерими в милиарди левове.

                      Писна ни да ни крадат с цени на ток, горива, парно, вода, телефон ... http://www.facebook.com/groups/10150108758025384/
                      това им писах по-долу - Узаконено е от Политиците едно явно престъпление - ЛИПСА НА БАЛАНС МЕЖДУ И ПРОИЗВЕДЕНА И ПРОДАДЕНА(фактурирана) Топлоенергия!

                      Затова и при 270млн. вземания(неплатени сметки), Топлофикация излезе на печалба миналата година...
                      С Вальо Топлото се заиграха малко и сега на нов глас.

                      Чичо, прогнозни са сметките в нашата кооперация.
                      Идеята беше да разбереш, че по закон ме задължават да платя тези 60лв, за НИЩО - само за ТРЪБИ.
                      Не живея там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Чета, мисля и ти отговарям по точки 1,2,3 И ако се прилагат от всички, заедно с препоръките ми, няма да се пускат тъпи теми.....
                        т3 е във връзка с кражбите - не може да те "крадат" и да плащаш толкова..
                        Може да съм писал пост към теб от който си ми набрал, но ето ти един, с който да нямам и аз съмнение:

                        Чичо, страшно тъпо парче си.

                        Жив и здрав да си и дано поумнееш, щото има накъде.



                        Болднах го, за да си го спомням и аз!!!!!

                        Коментар


                        • Мислят ви за прости, за това За негри, за лукови глави.. Тия камери се продават на килограм, а някой е решил да си прави далаверка, ама щом българинът си мълчи, ще го клецат..

                          Ако някой сметне колко енергия излиза от топлофикациите, колко газ изгарят и колко енергия се подава към абонатите, ще може да забележи, че "консумираната" от гражданите енергия е в пъти повече от тази получена при изгаряне на горивата. Подобни, чудодейни закони на физиката, важат от цялата галактика само в България, като дори в сериите за Хари Потър, авторката и сценаристите са се въздържали от чак такава ексцесии над научната мисъл. Тук обаче, това не прави почти никому впечатление, а прокуратура и икономическа полиция явно са толкова скарани с обучението в 8 клас, че не могат да направят една проста сметка и да арестуват някого, за тези крупни надписвания и кражби измерими в милиарди левове.

                          Писна ни да ни крадат с цени на ток, горива, парно, вода, телефон ... http://www.facebook.com/groups/10150108758025384/
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Ти пак мислиш, мислиш и не четеш за какво става дума в темата, че даже и мен обърка.
                            Чета, мисля и ти отговарям по точки 1,2,3 И ако се прилагат от всички, заедно с препоръките ми, няма да се пускат тъпи теми.....
                            т3 е във връзка с кражбите - не може да те "крадат" и да плащаш толкова..



                            Съни, не е прогнозна ( поне така твърдяха от фирмата за дялово разпр.), защото са с дистанционно отчитане.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Защото аз НЕ ПОЛЗВАМ ПАРНО.
                              Ползваш и още как.
                              Тръбите няма как да прекъснеш, защото така е построено по време социализЪма, а дори да си в ново жилище - и по време на Тройната коалиция, която ти самоотвержено защищаваш.... Защо те не промениха закона? Можеше тръбите да минават през общите части в сградите (може и да има такива, но са единици), построени през строителния бум.... Но съм сигурен, че няма да коментираш това, нали????

                              Щом си се отказала от Топлофикация (и не злоупотребяваш), не разбирам защо имаш негативно отношение към темата??!! Тя е точно от полза на такива като теб.
                              Last edited by anon6706; 04.03.2012, 22:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                ...
                                3. Най-голямата ми сметка е януарската и е 78 лв - 4 стаи и топла вода......

                                ...
                                А моята сметка за януари е 60лв.
                                Това е прогнозна стойност, която обаче е дължима към момента, начисляват се лихви и т.н.
                                Тя не се дължи на замерване на уреди, а само на приказките на Топлофикация, колко топлина е снесла до кооперацията през януари.
                                Замерванията ги правят през май посредника им - д-то за дялово...и изравняват сметките.
                                Практиката е да се коригират сметките, в които има употребена енергия към + или -
                                В моя случай ще си остане такава.
                                Защото аз НЕ ПОЛЗВАМ ПАРНО.
                                Имам само ТРЪБИ на парното, които НЕ МИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА ОТРЕЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X