IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Предполагам, че има предвид тригодишната давност за непотърсени сметки. Ако са над три години, няма сила която да я накара да ги плати. Но мисля, че за Топлофикация давността поне доскоро беше 5 години. Освен да са я приравнили с другите- периодичните.
    Решение на ВКС 168/22.12.2009 г. определя плащанията към Топлофикация като периодични.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
      Maко разяснения по въпроса???????
      Предполагам, че има предвид тригодишната давност за непотърсени сметки. Ако са над три години, няма сила която да я накара да ги плати. Но мисля, че за Топлофикация давността поне доскоро беше 5 години. Освен да са я приравнили с другите- периодичните.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Wessela Разгледай мнение
        Да, намерих го. Даже днес си уредих сметките с Топлофикация. Сега ще чакам да ми търсят задълженията отпреди 3 години. Всичко добро! В.
        Maко разяснения по въпроса???????
        Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Google it!
          Да, намерих го. Даже днес си уредих сметките с Топлофикация. Сега ще чакам да ми търсят задълженията отпреди 3 години. Всичко добро! В.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Wessela Разгледай мнение
            Знае ли някой, как се тълкуват плащанията към Топлофикация - периодични или непериодични. Питам, за да знам, каква е давността на сметките.
            Google it!

            Коментар


            • Периодични ли са плащанията към Топлофикация

              Знае ли някой, как се тълкуват плащанията към Топлофикация - периодични или непериодични. Питам, за да знам, каква е давността на сметките.

              Коментар



              • Благодаря, Жека. Явно няма отърване.

                Коментар


                • http://btvnews.bg/119631-Toplofikats...arnoto_si.html

                  http://www.ruseinfo.net/news_87648.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    Имам бегъл спомен за подобно дело, мисля че го спечелиха срещу Топлото, но ще излъжа ако кажа каквото и да е със сигурност.
                    В крайна сметка ако ще и 5 пъти да е изолирано, апартамента е част от етажна собственост. Същата потребила толкова през индивидуалните, остава толкова за сградна инсталация (на гърба на етажната собственост). Т.е. като собственик имате дял в тая сградна, кофти, но факт. Спасение все повече виждам или в хоризонтални, или в имот без Топло.

                    Моля Ви опитайте се да си спомнете нещо повече за това дело. Яд ме е, че две зими изобщо ме нямше в града и апартаментът ми беше празен, но пак трябва да плащам. Докога бе джанам!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Защо с топлофикацията се занимаваш ?Според мен трябва да е с фирмата за дялово разпределение.
                      Мисля, че трябва да се направи протокол във входа , да се разпишат хората и тогава тази топлинна енергия да се разпредели между тях.......

                      А как да разбера, коя е фирмата за дялово разпределение. Но кой от живущите в блока ще му е изгодно да подпише такъв протокол. Нали по този начин му бъркам в джоба.

                      Да ви кажа, какво най-много ме е яд. Живея на 4-я етаж. На първите три етажа има деца и съм сигурна, че там потреблението на топлоенергия е по-голямо, отколкото на тези над мене - или са по-един живущ в апартамент или апартаментът е празен. Ето още една несправедливост.
                      Last edited by Wessela; 24.03.2012, 10:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Wessela Разгледай мнение
                        Здравейте!
                        Прочетох мненията Ви и изпитах желание и аз да споделя проблема си с Топлофикация.
                        От 2005 година съм откачила радиаторите си и в едната стая съм изолирала тръбите със стиропор 30 мм. Тази стая съставлява 1/3 от цялата ми площ на апартамента. Подадох жалба до Топлофикация да ми опрости 1/3 от сметката за сградна инсталация, която е около 1200 лв, но тя отказа. Че изолацията ми е направена през 2005 г. мога да го докажа със свидетели. При това положение длъжна ли съм да плащам за топло, след като стоя на студено, или това ще е още едно подвърждение, че живеем в страна на абсурдите.
                        Благодаря!
                        Имам бегъл спомен за подобно дело, мисля че го спечелиха срещу Топлото, но ще излъжа ако кажа каквото и да е със сигурност.
                        В крайна сметка ако ще и 5 пъти да е изолирано, апартамента е част от етажна собственост. Същата потребила толкова през индивидуалните, остава толкова за сградна инсталация (на гърба на етажната собственост). Т.е. като собственик имате дял в тая сградна, кофти, но факт. Спасение все повече виждам или в хоризонтални, или в имот без Топло.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Стига си ревал. В политика и в темата за прогнозите обясняваш, че високите сметки за ток и парно са нещо нормално, сега бучиш. Каквото си повикало, такова си обадило, да е...а и измекярите ви.. Нали ти харесваха сметките за парно и ти бяха ниски, какво ревеш тогава сега?! 3 години но обясняваш, как всичко е наред и че повишенията на цените са нещо нормално, а сега си гракнал като някоя кокошка против собствената си партия
                          Къде си видял да се оплаквам от нещо?!

                          Опитвам се да дам съвет, нищо повече.

                          И да, прав си, аз нямам проблем със сметките си за енергия.

                          П.П. Дойде ми и февруарската сметка за ток, но няма да ти я показвам, че съвсем ще ти разваля настроението.
                          Last edited by anon6706; 23.03.2012, 20:52.

                          Коментар


                          • Стига си ревал. В политика и в темата за прогнозите обясняваше, че високите сметки за ток и парно са нещо нормално, сега си взел да бучиш. Каквото си повикало, такова си обадило, да е...а и измекярите ви. Нали ти харесваха сметките за парно и ти бяха ниски цените, какво ревеш тогава сега?! 3 години обясняваш, как всичко е наред и че повишенията на цените са нещо нормално, а сега си гракнал като някоя кокошка против собствената си партия и решенията и Хубаво е да ви сложат камери. Лошо няма! Като ви харесваше всичко досега, що пък не
                            Last edited by Jay Gould; 23.03.2012, 20:51.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Защо с топлофикацията се занимаваш ?Според мен трябва да е с фирмата за дялово разпределение.
                              Мисля, че трябва да се направи протокол във входа , да се разпишат хората и тогава тази топлинна енергия да се разпредели между тях.......
                              Точно с Топлофикация трябва да се разправя. Тя (Топлофикация) трябва да изключи напълно имота й от сметките (т.е. Wessela да няма абонатен номер за апартамента си).
                              Фирмите за дялово разпределение гледат само отчета на топлоразпределителите, а Топлофикация начислява процент енергия от главния топломер за цялата сграда на имотите, които уж се ползват от услугите й.
                              Last edited by anon6706; 23.03.2012, 18:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Wessela Разгледай мнение
                                Здравейте!
                                Прочетох мненията Ви и изпитах желание и аз да споделя проблема си с Топлофикация.
                                От 2005 година съм откачила радиаторите си и в едната стая съм изолирала тръбите със стиропор 30 мм. Тази стая съставлява 1/3 от цялата ми площ на апартамента. Подадох жалба до Топлофикация да ми опрости 1/3 от сметката за сградна инсталация, която е около 1200 лв, но тя отказа. Че изолацията ми е направена през 2005 г. мога да го докажа със свидетели. При това положение длъжна ли съм да плащам за топло, след като стоя на студено, или това ще е още едно подвърждение, че живеем в страна на абсурдите.
                                Благодаря!
                                Аз мисля, че в сумата "Отопление на сградна инсталация", влиза не само отоплението, което ти би получила от преминаващите през имота ти тръби, но и това от съседите ти и цялата сграда (през стените), които/която се отопляват с Топлофикация.
                                Не съм напълно сигурен и ти го казвам как го мисля по моята логика.

                                Успех в борбата ти с Топлофикация!

                                Коментар

                                Working...
                                X