IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Wessela Разгледай мнение
    Здравейте!
    Прочетох мненията Ви и изпитах желание и аз да споделя проблема си с Топлофикация.
    От 2005 година съм откачила радиаторите си и в едната стая съм изолирала тръбите със стиропор 30 мм. Тази стая съставлява 1/3 от цялата ми площ на апартамента. Подадох жалба до Топлофикация да ми опрости 1/3 от сметката за сградна инсталация, която е около 1200 лв, но тя отказа. Че изолацията ми е направена през 2005 г. мога да го докажа със свидетели. При това положение длъжна ли съм да плащам за топло, след като стоя на студено, или това ще е още едно подвърждение, че живеем в страна на абсурдите.
    Благодаря!
    Защо с топлофикацията се занимаваш ?Според мен трябва да е с фирмата за дялово разпределение.
    Мисля, че трябва да се направи протокол във входа , да се разпишат хората и тогава тази топлинна енергия да се разпредели между тях.......

    Коментар


    • Ах, тази Топлофикация

      Здравейте!
      Прочетох мненията Ви и изпитах желание и аз да споделя проблема си с Топлофикация.
      От 2005 година съм откачила радиаторите си и в едната стая съм изолирала тръбите със стиропор 30 мм. Тази стая съставлява 1/3 от цялата ми площ на апартамента. Подадох жалба до Топлофикация да ми опрости 1/3 от сметката за сградна инсталация, която е около 1200 лв, но тя отказа. Че изолацията ми е направена през 2005 г. мога да го докажа със свидетели. При това положение длъжна ли съм да плащам за топло, след като стоя на студено, или това ще е още едно подвърждение, че живеем в страна на абсурдите.
      Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Anon само остава само да отвориш прозореца и да излезеш....
        Знаеш ли каква хубава тераса си имам...
        Само не знам как да взема неусетно и матрака с мен...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Така е. Климатика в спалнята е най-натоварен.

          Само го (създанието) дебнем да заспи и веднага офф на климатика. Ако съм по-благослонен, може да й пусна парното да работи на 1-2.

          Не мога да спя на топло.
          Anon само остава само да отвориш прозореца и да излезеш....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Не си ми разгледал добре сметката от Топлофикация. там има сума за топла вода.

            Ако си прочел другите ми постове, ще си разбрал, че имам стар приятел, който се занимаваше с климатици и климатизация. Инженер по ОиВ.
            Преди да направя вложението, той сложи една зима в жилището ми два електронни термометъра с памет. Даде ми график кога да си изключвам парното, обаждаше ми се по телефона кога да вдигам щорите, кога да ги спускам и завършека беше, когато заминах 1 седмица на ски и трябваше да изключа всякакво отопление и консуматори на ток вкъщи (източници на топлина), без хладилника. Термометрите стояха у нас почти месец и половина.

            След това той ги взе и преточи информацията от тях. Направи някакви сметки и ми каза да купя такива и такива климатици. Обеща ми да нямам сметка за ток от тях повече от 70 лв. месечно и при най-суровата зима.
            Вече 3-та година е прав.
            не ми излезе файла със сметката, но предположих, че си с тец топла вода.
            явно добре си оборудван ама друго си е да си набеден за чукча дето не се къпе
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
              приказваш ги такива,щото май си ерген-я да ти дойде нещо от онези съскащи създания,дето постоянно им е студено
              Верно е така - мойта седи на 25 градуса и ръцете - лед

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                приказваш ги такива,щото май си ерген-я да ти дойде нещо от онези съскащи създания,дето постоянно им е студено
                Така е. Климатика в спалнята е най-натоварен.

                Само го (създанието) дебнем да заспи и веднага офф на климатика. Ако съм по-благослонен, може да й пусна парното да работи на 1-2.

                Не мога да спя на топло.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Казах си и отопляемата кубатура, а се подразбира, че жилището се обитава целодневно.
                  Аз не пиша от служебен компютър.

                  Както и казах, че поддържам температура 19-20 градуса.
                  Израснал съм на такава, на такава ще растат и всички след мен.

                  Между другото - колкото повече хора вкъщи, толкова е по-топло. Човек топлоотделя колкото включен 300 Ватов реотан. Май толкова беше, да не ви излъжа.
                  приказваш ги такива,щото май си ерген-я да ти дойде нещо от онези съскащи създания,дето постоянно им е студено
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    н


                    в такива моменти е добре да се казва колко кв.м и колко човека е домакинството, колко деца има, дали се обитава цял ден или е празно през деня. Защото едни хвърлени просто така цифри може да вкарат много хора в размисъл.
                    Казах си и отопляемата кубатура, а се подразбира, че жилището се обитава целодневно.
                    Аз не пиша от служебен компютър.

                    Както и казах, че поддържам температура 19-20 градуса.
                    Израснал съм на такава, на такава ще растат и всички след мен.

                    Между другото - колкото повече хора вкъщи, толкова е по-топло. Човек топлоотделя колкото включен 300 Ватов реотан. Май толкова беше, да не ви излъжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Tук вече не позна.Щранговете никога не са били собственост на Топлофикация.
                      Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Точно така. Собствеността на топлофикация е до абонатната станция.
                      След нея е етажна собственост.
                      Целия проблем е, че се водят общи линии на ВиК-то и да искаш не можеш да ги отрежеш. Някой стигал ли е до момента, че НЕ МОЖЕ да се върнем на кубатура?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        не си ме разбрал...не съм фен на камерите, а на централния щранг.

                        това с камерите е сложно, защото може на мястото на радиатора да има конвекторен
                        радиатор на ток ..монтиран на стената. Тогава като ти излезе име на крадец ходи доказвай пред съседите,че нямаш сестра.

                        Тебе те бъзикам, че си чукча, защото от цитираните сметки ако си на бойлер и 'клими' седиш или на студено или не се къпеш .. майтап да става и не виждам какво толко има студулюбивите колеги да ги наричаме чукчи.

                        в такива моменти е добре да се казва колко кв.м и колко човека е домакинството, колко деца има, дали се обитава цял ден или е празно през деня. Защото едни хвърлени просто така цифри може да вкарат много хора в размисъл.
                        Не си ми разгледал добре сметката от Топлофикация. там има сума за топла вода.

                        Ако си прочел другите ми постове, ще си разбрал, че имам стар приятел, който се занимаваше с климатици и климатизация. Инженер по ОиВ.
                        Преди да направя вложението, той сложи една зима в жилището ми два електронни термометъра с памет. Даде ми график кога да си изключвам парното, обаждаше ми се по телефона кога да вдигам щорите, кога да ги спускам и завършека беше, когато заминах 1 седмица на ски и трябваше да изключа всякакво отопление и консуматори на ток вкъщи (източници на топлина), без хладилника. Термометрите стояха у нас почти месец и половина.

                        След това той ги взе и преточи информацията от тях. Направи някакви сметки и ми каза да купя такива и такива климатици. Обеща ми да нямам сметка за ток от тях повече от 70 лв. месечно и при най-суровата зима.
                        Вече 3-та година е прав.
                        Last edited by anon6706; 05.03.2012, 17:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Тези с гипскартона (щом са имали парите да го сложат) в панелите и ЕПК ще им е последна грижа да крадат "топло".

                          Пломбирането на тръбите може да не реши на 100% проблема, но поне над 90%.

                          На мен идеята за пускането на темата ми е следната:
                          Дали си сложил байпас под гипскартона, дали не си сложил, дали си съвестен към Топлофикация, дали всички твои съседи са съвестни - няма значение.

                          Утре, като ти сложат 10-20 стотинки на кубик или квадрат месечно за ИНФРАЧЕРВЕН КОНТРОЛ на имота ти - как ще реагираш???!!
                          с тези инфрачервени камери - моля да не ме снимат!
                          В зависимост от настройката може да ме снимат и с две мадами в леглото....
                          да ги....

                          и дори и да снимат какво ще им направят на крадците - ако имаш изолация пак не фаща изобщо, само лъжи за лапнишараните. Спирайте си парното на входа централно и това е! иначе плащате за затопляне на атмосферата, дори и със свалени радиатори!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Има съвсем елементарен начин с пломбиране на тръбите със свалени радиатори и се решава в пъти по-ефикасно и евтино проблема.

                            Какво толкова сложно казвам????
                            Е добре де, не ме разбра или не прочете, че пломбиране на голи тръби си има, пломби да си поискаш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                              Алтермата сигурно е добра, макар че за 15 000 можеше да вземеш българска термопомпа и ще ти останат пари за вътрешните разводки и бойлера. Въпроса е друг - представи си как всички сте накичулили по външната стена по едни такива големи външни тела на климатици/термопомпи. Дали ще се спи нощем?
                              има го тоя момент, но съм подбрал стена дето уж не е на спалня... пък модерните по-малко бръмчат...

                              едно време един съседи с един климати нео ме бяха разбили...добре, че се изнесоха и го разкараха тоя боклук
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Tук вече не позна.Щранговете никога не са били собственост на Топлофикация.
                                Точно така. Собствеността на топлофикация е до абонатната станция.
                                След нея е етажна собственост.

                                Коментар

                                Working...
                                X