IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото лоби: Инфрачервено обследване на имотите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    не си ме разбрал...не съм фен на камерите, а на централния щранг.

    това с камерите е сложно, защото може на мястото на радиатора да има конвекторен
    радиатор на ток ..монтиран на стената. Тогава като ти излезе име на крадец ходи доказвай пред съседите,че нямаш сестра.

    Тебе те бъзикам, че си чукча, защото от цитираните сметки ако си на бойлер и 'клими' седиш или на студено или не се къпеш .. майтап да става и не виждам какво толко има студулюбивите колеги да ги наричаме чукчи.

    в такива моменти е добре да се казва колко кв.м и колко човека е домакинството, колко деца има, дали се обитава цял ден или е празно през деня. Защото едни хвърлени просто така цифри може да вкарат много хора в размисъл.

    Аз например в момента стягам един апп ново строителство 140кв и съм поръчал термопомпа Дайкин въздух-вода (с 200 литров бойлер) само за отопление . подгрява до 85C водата и ще я свържа към изградена инсталация (има локално парно на газ с абонатна във мазето обща, но май няма да се ползва..като гледам какви климатици слагат съседите) честно да си кажа нямам идея колко ще харчи, но ако имате интерес догодина живот и здрав ще ви кажа има ли файда от туй доста скъпо чудо на науката и техниката. Alterma с номинална 14Kw , а колко ще харчи един господ знае. Знам само, че ще я експлоатираме брутално та ще мога да дам някакви реални цифри.

    поздрави
    Алтермата сигурно е добра, макар че за 15 000 можеше да вземеш българска термопомпа и ще ти останат пари за вътрешните разводки и бойлера. Въпроса е друг - представи си как всички сте накичулили по външната стена по едни такива големи външни тела на климатици/термопомпи. Дали ще се спи нощем?

    Коментар


    • Столична община с 4 млн. лв борч към “Топлофикация”

      Близо 7 млн. лева са задълженията на Столична община към бизнеса, като от тях най-много за около 4 млн. лв. са просрочените плащания към собственото й дружество “Топлофикация-София”. Районните кметства масово бавят плащанията на фирмите за охрана и доставка на храна за детските градини. Това показва публикуваната справка за задълженията на общината на сайта й.

      Половината от районните в Столична община не си плащат редовно сметките за парно. Това са Възраждане, Илинден, Искър, Красна поляна, Красно село, Слатина, Средец, Студенски. От справката не става ясно каква част от дълга е от общински жилища, които са дадени на наематели. Сградата на ул.”Московска” 33 обаче не дължи нито лев на “Топлофикация”.

      Столичната библиотека не си е плащала сметките за парно от две години, показва още справката. Просрочени задължения към “Топлофикация” има и зоопарка.

      В същото време общинският монополист води стотици дела срещу столичани за забавени плащания. “Топлофикация” има да събира около 260 млн. лв. просрочени задължения към края на 2011 г. През миналата година те се увеличиха с нови 50 млн. лв. заради невъзможността на столичани да плащат високите сметки.
      http://www.mediapool.bg/%D1%81%D1%82...ews190287.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Tук вече не позна.Щранговете никога не са били собственост на Топлофикация.
        Ами ще станат - като искат да ти продават продукта си, ще им се наложи да си ги купят. Ти като отидеш в магазина за мобилни телефони и като си вземеш нова сим карта, винаги можеш да вземеш и тел. апарат безплатно /ако е евтин модел/ , или с голяма отстъпка /ако е от скъпите/ . Та така и с топлофекация.

        Коментар


        • Teзи проблеми започнаха когато се реши, че хората достатъчно разумно и отговорно- по отношение на себе си, околните и тези, които достават услугата, могат да управляват разходите си. С това вменяване на лична отговорност и грижа на добър стопанин- притежавани от малцина, започнаха проблемите.
          Когато разходите бяха на кубатура или общ топломер за входа и пак разхвърляно на кубатура- нямаше такива изкривявания в сметките. Да не говорим, че определени звена- като топлинните счетоводители, бяха напълно излишни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
            Не знам какво си чешете езиците тука. Просто някой трябва да се хване и да осъди топлофекация в Брюксел - както стана с акциза на колите навремето. Набързо ще си изнесат щранговете във входовете, при това за тяхна сметка. Надявам се, вече да има такива заведени дела
            Tук вече не позна.Щранговете никога не са били собственост на Топлофикация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Бертрам, аз вече горко съжалявам, че се "опитах" да пусна тема.

              Не мога да разбера защо 90% не вдяват причината за пускането й, че и даже чукча ме наричат.

              По една от националните телевизии вече за 4-ти път показват и ни внушават, как решението за междусъседските кражби на топлина е в инфрачервените камери. Една лъжа повторена 100 пъти става истина и утре ще приемат наредба, с която ще ни задължат да плащаме такса "инфрачервено наблюдение".

              Има съвсем елементарен начин с пломбиране на тръбите със свалени радиатори и се решава в пъти по-ефикасно и евтино проблема.

              Какво толкова сложно казвам????
              не си ме разбрал...не съм фен на камерите, а на централния щранг.

              това с камерите е сложно, защото може на мястото на радиатора да има конвекторен
              радиатор на ток ..монтиран на стената. Тогава като ти излезе име на крадец ходи доказвай пред съседите,че нямаш сестра.

              Тебе те бъзикам, че си чукча, защото от цитираните сметки ако си на бойлер и 'клими' седиш или на студено или не се къпеш .. майтап да става и не виждам какво толко има студулюбивите колеги да ги наричаме чукчи.

              в такива моменти е добре да се казва колко кв.м и колко човека е домакинството, колко деца има, дали се обитава цял ден или е празно през деня. Защото едни хвърлени просто така цифри може да вкарат много хора в размисъл.

              Аз например в момента стягам един апп ново строителство 140кв и съм поръчал термопомпа Дайкин въздух-вода (с 200 литров бойлер) само за отопление . подгрява до 85C водата и ще я свържа към изградена инсталация (има локално парно на газ с абонатна във мазето обща, но май няма да се ползва..като гледам какви климатици слагат съседите) честно да си кажа нямам идея колко ще харчи, но ако имате интерес догодина живот и здрав ще ви кажа има ли файда от туй доста скъпо чудо на науката и техниката. Alterma с номинална 14Kw , а колко ще харчи един господ знае. Знам само, че ще я експлоатираме брутално та ще мога да дам някакви реални цифри.

              поздрави
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • bertram

                Климатиците са машини , които произвеждат топлинна енергия..тя се произвежда от работата на самота машина и те са голям пробив по отношение на ефективността. Просто забрави , че ако цяла сграда се отоплява с климатична инсталация , то това отопление няма да е най ефективното възможно в момента.Това е факт и въобще не е случаен спада в сметката за електроенергия при употреба на климатици за отопление. Ако имахме ефективна машина , която да може да преобразува топлинната енергия в електрическа обратно с приемлива загуба ...енергийните проблеми биха останали в миналото на човечеството..
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Не знам какво си чешете езиците тука. Просто някой трябва да се хване и да осъди топлофекация в Брюксел - както стана с акциза на колите навремето. Набързо ще си изнесат щранговете във входовете, при това за тяхна сметка. Надявам се, вече да има такива заведени дела

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Много 'яка' тема.
                    От прочетеното дотук стигам до извода, че половината пишещи тук са чукчи (начело с анона)
                    Аноне,
                    хвалбите ти не са много меродавни, защото ако кооперацията ти има тец и/или съседа под твоя апп е като мен с малко дете и държи всичкото радиатори на макс.. нон стоп..ти спокойно може да не пускаш климите (както им вика грую) и пак у вас да е 18-19 градуса.
                    Аз не се хваля. Казвам, че съм намерил оптималното решение за отоплението си при моите условия. За друго жилище, съседи и сграда - може да е по-ефективно с парно, въглища, дърва, нафтова печка, геотермален извор и т.н.

                    Освен това да не забравяме, че лятото имаме нужда от хлад и "климите" го осигуряват.

                    Ама ти като не си чукча, може да си ходиш изпотен и вмирисан вкъщи.
                    Last edited by anon6706; 05.03.2012, 16:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Това TRANE-то не съм запознат с него, но всички препоръчват термопомпите. Дайкините не ме кефят, не знам защо им викат мерцедеса на климите, при положение, че дефростват като луди през 50 минути и имат висок минимум, а Дженаралите са страхотни машинки, но са малко шумнички откъм външни тела, иначе топлят страхотно и имат дефрост на 4-5 часа (имам и един такъв на къщата), но Тошибата, особено удр-то е страхотна машина и нямам забележки - препоръчвам, само дето ми излезе около 4К с монтажа, но пък топли около 35 квадрата без всякакви проблеми.
                      TRANE са американски бяха марка на American Standard, сега може все още да са техни. Те от няколко години май спряха производството на топло/студено битови климатици за Европа и се насочиха към промишлени климатизации. Но и новите им модели в САЩ са на термопомпа.

                      Прав си за Дайкина - дефроства на време, а на Трейна са му сложили вакуумен датчик при външното тяло и едва когато има обледеняване и вентилаторът създаде подналягане, тогава включва дефроста. При много голям смог/мъгла е проблем, но е така с всички климатици.

                      За Generala няма какво да добавя.
                      Last edited by anon6706; 05.03.2012, 16:12.

                      Коментар


                      • Елате да живеете в Шумен и проблеми с парното няма да имате.

                        Дето викал старшината:" Проблемът с банята е решен-баня няма да има..."
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Много 'яка' тема.
                          От прочетеното дотук стигам до извода, че половината пишещи тук са чукчи (начело с анона)
                          Аноне,
                          хвалбите ти не са много меродавни, защото ако кооперацията ти има тец и/или съседа под твоя апп е като мен с малко дете и държи всичкото радиатори на макс.. нон стоп..ти спокойно може да не пускаш климите (както им вика грую) и пак у вас да е 18-19 градуса.

                          Иначе решението ако може да има такова в БГ е да се преработи инсталацията в старите блокове и да има един входен щранг с топломер на входа на апп. По този начин тарикатите могат да се си сменят радиаторите колкото им душа иска. Но ще има къртене ала филма 'Топло'/....

                          поздрави
                          Бертрам, аз вече горко съжалявам, че се "опитах" да пусна тема.

                          Не мога да разбера защо 90% не вдяват причината за пускането й, че и даже чукча ме наричат.

                          По една от националните телевизии вече за 4-ти път показват и ни внушават, как решението за междусъседските кражби на топлина е в инфрачервените камери. Една лъжа повторена 100 пъти става истина и утре ще приемат наредба, с която ще ни задължат да плащаме такса "инфрачервено наблюдение".

                          Има съвсем елементарен начин с пломбиране на тръбите със свалени радиатори и се решава в пъти по-ефикасно и евтино проблема.

                          Какво толкова сложно казвам????

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Къртене ей това ще коства.Или по пода или зад первазите на теракота и паркета.По гадно е където има врати и се налага да преминат тръбите.Иначе в коридора е лесно.И трябва да се изчисли правилно диаметъра на тръбите.И евентуални нерви и разправии докато се убедят съседите.А този който краде няма как да го убедиш и те така.
                            Не за друго, ами почвам да се замислям дали да няма нововъведение.
                            Интересно ми беше като материали и труд, щото някой ще да го изпълни все пак.
                            Криенето ще е малко трудно, проблемно е, че и да са явни, новите тръби не отдават, та да седят явни.
                            А относно това, че нямало да те допускат - взима се решение, че сменят общата линия на топлоподаване, пък ако искаш се връзвай, ако искаш стой на старите. Последните разбира се топло няма да видят. Но пък и един апартаментен топломер е към 300 лв., доколкото съм чувал. 300 + още за изграждане на системата...Не че преди година не даваха от 400 до 800 за ВиК щранговете, ама...

                            Коментар


                            • Това TRANE-то не съм запознат с него, но всички препоръчват термопомпите. Дайкините не ме кефят, не знам защо им викат мерцедеса на климите, при положение, че дефростват като луди през 50 минути и имат висок минимум, а Дженаралите са страхотни машинки, но са малко шумнички откъм външни тела, иначе топлят страхотно и имат дефрост на 4-5 часа (имам и един такъв на къщата), но Тошибата, особено удр-то е страхотна машина и нямам забележки - препоръчвам, само дето ми излезе около 4К с монтажа, но пък топли около 35 квадрата без всякакви проблеми.
                              Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Да - сериозна беше за 2-та, но се изплаща много сериозно. Дано не се развалят. . Трейна ми е стар, но е железен.

                              Повтарям ти П.П. от долния си пост:
                              П.П.2 - Сигурно ще ме питаш за климатиците - 1 FUJITSU GENERAL (инвертор), 1 DAIKIN (инвертор) и 1 TRANE (термопомпа). Преоразмерени са с 30% спрямо отопляемите обеми.

                              Между другото - не си го измислих сам това с отопление на климатици. Имам дългогодишен приятел, който внасяше (наистина внасяШЕ, защото бизнеса му умря) и той ме посъветва да ги купя. Отне му 6 месеца убеждаване.

                              Ако се прецекат, ще му трия сол на главата.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Колежката живее в Люлин в 14 етажен блок и беше някакво безумие с техните сметки. Събраха се и решиха да си спрат парното във входа....най-големите противинци се оказало, че са няколко човека със отдавна демонтирани радиатори...
                                Та проблема 85% е в Бай Ганя тарикат, а само 15% в Топлофикация.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X