IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой натиска пазара?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Не той ще се оправдава че не е манипулация а КФН ще доказва че е ...
    Винаги може да му остане една или две некупена акция от примерно 1000 броя и да си ги пуска в края на сесията от яд че някой не му ги е купил ---ето едно оправдание..
    И аз имам такива остатъци по 7 ,8 акции тук там....и чакам по добри времена да купя като пакет и да ги продам за да си избия поне комисионните..
    Ти чел ли закона срещу пазарни манипулации. По него всичко може да е манипулация. Дали КФН ще почне да разглежда нещо или не е друг въпрос. Но като се стигне до съд на кого мислиш че ще повярва съдията, който нищо не разбира. На държавна комисия наложила акт или на някой който се оправдава като ученик.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Точно накрая ...ппреди сделката за една акция за леж....и комисионнна 2лв....ще сложа всичкия наличен кеш на сделки купува...така че да ми останат 3лж свободни....ще се обадя на брокера да го документира....и ще си направя сделката със ВСИчКИЯ СВОБОДЕН КЕш
      Това по никакъв начин не пречи някой да пусне жалба срещу теб, пък ти после върви обжалвай акта за 20 бона пред съда с това че това ти бил целия кеш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        Точно накрая ...ппреди сделката за една акция за леж....и комисионнна 2лв....ще сложа всичкия наличен кеш на сделки купува...така че да ми останат 3лж свободни....ще се обадя на брокера да го документира....и ще си направя сделката със ВСИчКИЯ СВОБОДЕН КЕш
        всичкото кеш на баламатума
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Има законови ограничения които забраняват манипулативни сделки. Естествено че няма как да се сложи изрична забрана за сделки от една акция. Но когато някой прави сделка за стотинки пък комисионните му са левчета, ще му е невъзможно да докаже липсата на манипулация. Как ще се оправдава ако му наложат акт. Невменяемост ли. Или пък ще каже ама аз просто исках да видя кой продава. Е да ама този който продава може да не е склонен да прави разходи за лудо. Така че любопитството на един води до вреди за друг. Еле пък ако този друг е чужденец и работи през кастъди и му прибират по стотина евро за сделка от 0,6 лева.

          Не той ще се оправдава че не е манипулация а КФН ще доказва че е ...
          Винаги може да му остане една или две некупена акция от примерно 1000 броя и да си ги пуска в края на сесията от яд че някой не му ги е купил ---ето едно оправдание..
          И аз имам такива остатъци по 7 ,8 акции тук там....и чакам по добри времена да купя като пакет и да ги продам за да си избия поне комисионните..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Има законови ограничения които забраняват манипулативни сделки. Естествено че няма как да се сложи изрична забрана за сделки от една акция. Но когато някой прави сделка за стотинки пък комисионните му са левчета, ще му е невъзможно да докаже липсата на манипулация. Как ще се оправдава ако му наложат акт. Невменяемост ли. Или пък ще каже ама аз просто исках да видя кой продава. Е да ама този който продава може да не е склонен да прави разходи за лудо. Така че любопитството на един води до вреди за друг. Еле пък ако този друг е чужденец и работи през кастъди и му прибират по стотина евро за сделка от 0,6 лева.

            Точно накрая ...ппреди сделката за една акция за леж....и комисионнна 2лв....ще сложа всичкия наличен кеш на сделки купува...така че да ми останат 3лж свободни....ще се обадя на брокера да го документира....и ще си направя сделката със ВСИчКИЯ СВОБОДЕН КЕш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Мнения: 256
              20.07.2011, 18:56



              крайно време Е ,да се излезе с инициатива сделки под 300лв, да бъдат ревизирани и наказвани ,ако не се докаже ,че са сключени от
              МАЛОУМНИК ИП-брокер с НЕОСПОРИМА цел ( които са загатки за КФН и недоказуеми) манипулации на пазара ,
              ЗАЩОТО аз съм потребител, плащам си таксите , комисионните и се съовразявам с минималните такива И желая да бъда защитен като лоялен ПОТРЕБИТЕЛ, така че ако някой има интерес ,да манипулира ПАЗАР и ИНДЕКСИ на БФБ да не го прави без ПАРИ и да не бърка в джоба на лоялния участник!!!

              Сомосезирайте СЕ



              КОЕ НЕ Е ЯСНО , ако една патка струва 350лв. да ежив издрав и полувин ще отрежа , но не да ми купува 1-2 или 10бр х0,10лв+ 2лв. комисион , това е подвеждане и манипулация, ценизъм и каво ли не
              Значи викаш.....да се забранят и сплитовете.......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                Нищо няма да стане...Законово никъде няма огранияение за покупка или продажба на сума....Ако 2007 някой купи или продаде една патка....какво щеше да кажеш
                Има законови ограничения които забраняват манипулативни сделки. Естествено че няма как да се сложи изрична забрана за сделки от една акция. Но когато някой прави сделка за стотинки пък комисионните му са левчета, ще му е невъзможно да докаже липсата на манипулация. Как ще се оправдава ако му наложат акт. Невменяемост ли. Или пък ще каже ама аз просто исках да видя кой продава. Е да ама този който продава може да не е склонен да прави разходи за лудо. Така че любопитството на един води до вреди за друг. Еле пък ако този друг е чужденец и работи през кастъди и му прибират по стотина евро за сделка от 0,6 лева.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  Мнения: 256
                  20.07.2011, 18:56



                  крайно време Е ,да се излезе с инициатива сделки под 300лв, да бъдат ревизирани и наказвани ,ако не се докаже ,че са сключени от
                  МАЛОУМНИК ИП-брокер с НЕОСПОРИМА цел ( които са загатки за КФН и недоказуеми) манипулации на пазара ,
                  ЗАЩОТО аз съм потребител, плащам си таксите , комисионните и се съовразявам с минималните такива И желая да бъда защитен като лоялен ПОТРЕБИТЕЛ, така че ако някой има интерес ,да манипулира ПАЗАР и ИНДЕКСИ на БФБ да не го прави без ПАРИ и да не бърка в джоба на лоялния участник!!!

                  Сомосезирайте СЕ



                  КОЕ НЕ Е ЯСНО , ако една патка струва 350лв. да ежив издрав и полувин ще отрежа , но не да ми купува 1-2 или 10бр х0,10лв+ 2лв. комисион , това е подвеждане и манипулация, ценизъм и каво ли не
                  Не стига, че хората вкарват ликвидност, и пак недоволни

                  Коментар


                  • Мнения: 256
                    20.07.2011, 18:56



                    крайно време Е ,да се излезе с инициатива сделки под 300лв, да бъдат ревизирани и наказвани ,ако не се докаже ,че са сключени от
                    МАЛОУМНИК ИП-брокер с НЕОСПОРИМА цел ( които са загатки за КФН и недоказуеми) манипулации на пазара ,
                    ЗАЩОТО аз съм потребител, плащам си таксите , комисионните и се съовразявам с минималните такива И желая да бъда защитен като лоялен ПОТРЕБИТЕЛ, така че ако някой има интерес ,да манипулира ПАЗАР и ИНДЕКСИ на БФБ да не го прави без ПАРИ и да не бърка в джоба на лоялния участник!!!

                    Сомосезирайте СЕ



                    КОЕ НЕ Е ЯСНО , ако една патка струва 350лв. да ежив издрав и полувин ще отрежа , но не да ми купува 1-2 или 10бр х0,10лв+ 2лв. комисион , това е подвеждане и манипулация, ценизъм и каво ли не

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от low Разгледай мнение
                      Този фонд откъде ще има около 500 млн. кеш за да ти плати дяловете.

                      Разпределяш в 5-6 най-големите фондове,
                      2007 г. , ДФ имаха активи за близо милиард, така някои е излязал на котиворки на база онези балонни цени, които видяхме как се спукаха

                      сега пак така ще влезе, но вече на тези смешни цени, и пак ще е за сума, която иначе на пазар, не би могъл да вкара при сегашни цени, пример: колко отива Хима ако някои иска да вкара 100 млн. лв.
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз бях и написал веднъж - толкова му бях набрал. В последния момент се отказах да я пускам. Но честно казано съм решил при следващия случай когато някой ми сервира такова нещо, да ходи да се разправя с КФН.

                        Нищо няма да стане...Законово никъде няма огранияение за покупка или продажба на сума....Ако 2007 някой купи или продаде една патка....какво щеше да кажеш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от low Разгледай мнение
                          Този фонд откъде ще има около 500 млн. кеш за да ти плати дяловете.
                          не му обръщай внимание

                          геко не знае как функционират ДФ ........................ пише си за неща от които хал хабер си няма
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                            Ами това е една от спецификите на един неликвиден пазар, в който цените между бичи и мечи пазар варират в рамките на над 10 пъти

                            Пример, който взехме Хима - 18 лв. 2007 г. бичи пазар, 1.30 лв. тази седмица 4 г. по късно, нито на 18 лв. може да продадеш Химове за 100 млн. лв., нито на 1.30 може да купиш за 100 млн. лв. Химове

                            Но как може да стане ведната, ако имаш 100 млн. в ДФ, влизаш на котировки на база 1.30., цената се качва до 5 лв., излизаш с 300 млн., пак на база котировки от ДФ и си вземаш паричките с рамките 3 дена, обирайки кеша който фонда е поддържал - а после ДФ почва една агония с продажби за да си възстанови баланса

                            Пак казвам, това става само на НЕ-ликвиден, ОВЧИ пазара, какъвто е БФБ
                            Този фонд откъде ще има около 500 млн. кеш за да ти плати дяловете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Последни сделки тъпако.. Ама мога да ви оставя с polki да си приказвате Ако ви слуша човек ще реши, че цените от 2007 насам не са спадали по вашата теория .. Хайде със здраве
                              ами тя последната сделка на апартамента може да е била щото някой е бил на зор за апартамент бе умник и за това е платил 1 млн. евро ....уф пак ме изненадваш... исках да ти "подскажа " че даваш тъп пример ... сравняваш несравними пазари ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от low Разгледай мнение
                                Вярваш ли в това което пишеш или само се забавляваш?
                                Ами това е една от спецификите на един неликвиден пазар, в който цените между бичи и мечи пазар варират в рамките на над 10 пъти

                                Пример, който взехме Хима - 18 лв. 2007 г. бичи пазар, 1.30 лв. тази седмица 4 г. по късно, нито на 18 лв. може да продадеш Химове за 100 млн. лв., нито на 1.30 може да купиш за 100 млн. лв. Химове

                                Но как може да стане ведната, ако имаш 100 млн. в ДФ, влизаш на котировки на база 1.30., цената се качва до 5 лв., излизаш с 300 млн., пак на база котировки от ДФ и си вземаш паричките с рамките 3 дена, обирайки кеша който фонда е поддържал - а после ДФ почва една агония с продажби за да си възстанови баланса

                                Пак казвам, това става само на НЕ-ликвиден, ОВЧИ пазара, какъвто е БФБ
                                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                                Коментар

                                Working...
                                X