IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой натиска пазара?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички знаем за какво иде реч; но 80% от участниците ТУК са институционални ,ади нема нужда - само форумен блок може да предвижи нещата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Тя няма нужда да забранява. Просто ще глобява И по наличното законодателство може да го прави. Закона срещу пазарните манипулации е така написан че е много лесно да се почне разследване за пазарна манипулация. Дали това разследване ще мине в съда е друго нещо, но е лесно да се намерят мотиви да бъде започнато.
      за лудо работи - за лудо не стой
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
        Всяка позиция, където в рамките на един месец е имало поне 3 случая на изкупуване в последните 5 мин от сесията по 1 акция, е за КФН и глоба поне минималната глоба, казвате 20К лв.

        Но както, казахме, на БФБ както 2007, така и 2011 всеки може да прави каквото си иска, някой ще каже че това е чарът на БФБ

        Аз бих казал, че трябва много да се внимава, понеже както ви споделих, в тази тема, според мен, БФБ се манипулира с цел умишлено, от спекуланти, които както казахме, 2007 са имали интерес да надуят и да излязат от ДФ, обирайки им кеша (те са длъжни да им направят обратните искупувания), а сега пак според по същият начин се целят ниски пазарни цени, за ниски котировки на ДФ с цел влизане на по крупни суми, които после пак ще излязат по същият начин - обичайки кеша на ДФ, които те поддържат по закон

        И друго, за масовите участници на БФБ - понеже в БГ инвеститори по съзнания, култура, опит и познания, почти няма, има само овчи душици, които ще са винаги на БФБ, но първо трябва да видят скокове от 400-500% и бъдете сигуърни , тогава пак като 2007 ще се строшат краката да купуват, да кажем Хим на 8-9 лв. ще им харесва и ще си залагат апартаментите, ама на 1.30 няма да си купят, понеже цената е била паднала )
        Вярваш ли в това което пишеш или само се забавляваш?

        Коментар


        • Всяка позиция, където в рамките на един месец е имало поне 3 случая на изкупуване в последните 5 мин от сесията по 1 акция, е за КФН и глоба поне минималната глоба, казвате 20К лв.

          Но както, казахме, на БФБ както 2007, така и 2011 всеки може да прави каквото си иска, някой ще каже че това е чарът на БФБ

          Аз бих казал, че трябва много да се внимава, понеже както ви споделих, в тази тема, според мен, БФБ се манипулира с цел умишлено, от спекуланти, които както казахме, 2007 са имали интерес да надуят и да излязат от ДФ, обирайки им кеша (те са длъжни да им направят обратните искупувания), а сега пак според по същият начин се целят ниски пазарни цени, за ниски котировки на ДФ с цел влизане на по крупни суми, които после пак ще излязат по същият начин - обичайки кеша на ДФ, които те поддържат по закон

          И друго, за масовите участници на БФБ - понеже в БГ инвеститори по съзнания, култура, опит и познания, почти няма, има само овчи душици, които ще са винаги на БФБ, но първо трябва да видят скокове от 400-500% и бъдете сигуърни , тогава пак като 2007 ще се строшат краката да купуват, да кажем Хим на 8-9 лв. ще им харесва и ще си залагат апартаментите, ама на 1.30 няма да си купят, понеже цената е била паднала )
          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

          Коментар


          • Имаше една тема. До КФН. Май ми се струва изчезнала. Някой знае ли нещо по въпроса?

            Коментар


            • манипулации

              Все си мисля, че се наместват едни пакети акции, т.е. изкупуват се от когото трябва.
              Институционален играч или брокер продава с уговорена сделка. Наблюдавам как се сваля цената с малко бройки и после голям пакет минава незабелязано без да може случайни хора да се намесят. Така беше продаден пакета на Плевен БТ на 1.05
              http://www.investor.bg/companies/his...011-12-16.html
              Безогледни изсипвания скоро имаше при Крепежни елементи до 0.088 при положение че курс продава беше 10-20 лв.
              При КДН последното изсипване на 0.35, вчера при ЦБА.
              Манипулативно поддържане на цена има редовно при Асенова крепост в края на сесията с 2 до 5 акции. А при HASK макар че сега има маркетмейкър, преди имаше подобна ситуация. Пуснаха се 40-50 акции за залъгалка с неколкократно сваляне на цената, след което в последните секунди на сесията минава големия пакет.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                По едично, ти се занасяш, никой те чува. Днес пак ме изгърбиха; при TBIRE с 30бр.х0,53ст ,но това ръст и то сериозен
                Ти какво искаш да направиш, колективен иск за манипулация ли Разбира се че е по единично, всяка една сделка си е за себе си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  По едично, ти се занасяш, никой те чува. Днес пак ме изгърбиха; при TBIRE с 30бр.х0,53ст ,но това ръст и то сериозен
                  ще почерпиш
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                    реално погледнато -> щом няма ограничение да се купува по 1 акция ........................ какво се нарушава и по кой член ще се санкционира

                    мислиш ли, че КФН може да забрани на някого да купува/продава по една акция???
                    Тя няма нужда да забранява. Просто ще глобява И по наличното законодателство може да го прави. Закона срещу пазарните манипулации е така написан че е много лесно да се почне разследване за пазарна манипулация. Дали това разследване ще мине в съда е друго нещо, но е лесно да се намерят мотиви да бъде започнато.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Пускай жалби, не пускай теми
                      По едично, ти се занасяш, никой те чува. Днес пак ме изгърбиха; при TBIRE с 30бр.х0,53ст ,но това ръст и то сериозен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз бях и написал веднъж - толкова му бях набрал. В последния момент се отказах да я пускам. Но честно казано съм решил при следващия случай когато някой ми сервира такова нещо, да ходи да се разправя с КФН.
                        реално погледнато -> щом няма ограничение да се купува по 1 акция ........... какво се нарушава и по кой член ще се санкционира

                        мислиш ли, че КФН може да забрани на някого да купува/продава по една акция???
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Само преди няколко месеца оспамих темите за БФБ и КФН , никаква подкрепа!
                          По някаква " случайност" вече избягвам да съм пръв и сам в оферта.
                          И 10% индивидуални участници в тази тема ще я докарат до това лично решение
                          ако не го заявим ГРУПОВО !

                          ЕДИН БЪРЗ ПОГЛЕД НАЗАТ В ПОСЛЕДНИТЕ 30мин. на СЕСИИТЕ
                          И ВСИЧКО ЩЕ ЛЪСНЕ !!!! сполай ВИ и
                          весел уйкенд
                          Пускай жалби, не пускай теми

                          Коментар


                          • Само преди няколко месеца оспамих темите за БФБ и КФН , никаква подкрепа!
                            По някаква " случайност" вече избягвам да съм пръв и сам в оферта.
                            И 10% индивидуални участници в тази тема ще я докарат до това лично решение
                            ако не го заявим ГРУПОВО !

                            ЕДИН БЪРЗ ПОГЛЕД НАЗАТ В ПОСЛЕДНИТЕ 30мин. на СЕСИИТЕ
                            И ВСИЧКО ЩЕ ЛЪСНЕ !!!! сполай ВИ и
                            весел уйкенд

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                              и мене много ме дразни когато някой чопне една или няколко акции или продаде една/няколко акции, но чак пък жалба до КФН

                              по-скоро си мисля, че този който купува/продава иска да види от кой посредник се продава/купува
                              Аз бях и написал веднъж - толкова му бях набрал. В последния момент се отказах да я пускам. Но честно казано съм решил при следващия случай когато някой ми сервира такова нещо, да ходи да се разправя с КФН.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Честно казано и аз много често съм се чудил дали да не пусна жалба до КФН когато някой прошляк ми продаде или ми купи 1 акция. Пък после той да ходи да доказва че бил добросъвестене
                                и мене много ме дразни когато някой чопне една или няколко акции или продаде една/няколко акции, но чак пък жалба до КФН

                                по-скоро си мисля, че този който купува/продава иска да види от кой посредник се продава/купува
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X