IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой натиска пазара?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Тънко, да им праснат по 20 бона глоба за манипулативни сделки и ще им дойде дебело. Тази една акция на синергон днес в 13,47 направо плаче да и се обърне внимание от КФН
    И за какво по точно да се обърне внимание на КФН ?!

    Сигурно сложните деривати базирани на нашите индекси, или конкретно на тази акция, са целта на занятието.

    Имаше як мерак да се смъква, конкретно софикс, миналата седмица и то точно с никакви обеми, а за това че дребните ще си правят майтап ако така я караме изказах мнение преди поне 3 години.

    В момента с 1000 лева може да се направи движение на Софикс с 3% в някоя посока, макар и за минути да трае! Какво да коментираме повече?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      И аз имам такива остатъци по 7 ,8 акции тук там....и чакам по добри времена да купя като пакет и да ги продам за да си избия поне комисионните..
      твоите пакети ги знаем от по 10 до 20 бройки
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ще видим дали не може. Това че някой има х.й и има право да го използва не го оправдава ако го използва незаконно

        ...Това ме накефи......Наздраве

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Съгласен съм с теб за комисионните , но нищо не можеш да направиш докато има право да се купува по една акция и да не е определена минимална цена на сделка , По скоро трябва да си търсим правата си в опция всичко или нищо примерно до сделки до 500 лв ...аз нямам такава опция а Вие...
          Ще видим дали не може. Това че някой има х.й и има право да го използва не го оправдава ако го използва незаконно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            И аз така правя по принцип. Но не смятам за нормално аз да игая подоптимално щото има някакъв идиот да ме товари с комисионни. Еми ок аз пък ще ги товаря с разследвания.
            Съгласен съм с теб за комисионните , но нищо не можеш да направиш докато има право да се купува по една акция и да не е определена минимална цена на сделка , По скоро трябва да си търсим правата си в опция всичко или нищо примерно до сделки до 500 лв ...аз нямам такава опция а Вие...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              какво стана с опцията всичко или нищо? в смисъл казваш продавам ги тия 10К цкб, но само ако ми ги вземат накуп.
              Това или се изпълнява или изчезва. Нещо такова ми се върти като съм питал за тях. Не може да си стоят тези 10000 и да чакат някой да ми ги купи всичките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И аз така правя по принцип. Но не смятам за нормално аз да игая подоптимално щото има някакъв идиот да ме товари с комисионни. Еми ок аз пък ще ги товаря с разследвания.
                какво стана с опцията всичко или нищо? в смисъл казваш продавам ги тия 10К цкб, но само ако ми ги вземат накуп.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  ама и ти си странен
                  хем си най-отпред в цирка (БФБ) - хем се сърдиш,че те наплюла камилата

                  аз отдавна не слагам поръчки... бухам по пазар пък квото дойде.

                  лека
                  И аз така правя по принцип. Но не смятам за нормално аз да игая подоптимално щото има някакъв идиот да ме товари с комисионни. Еми ок аз пък ще ги товаря с разследвания.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    ....и мен ме ядосват...ама няма законова база която да ги забрани....И аз съм страдал....и аз съм тествал кои продава или купува....Питал съм и брокера дали е правилно.....
                    Според мен има законова база. И недоволството ми е напълно оправдано. В края на краищата няма аз да се занимавам да доказвам каквото и да било. КФН е за тази работа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Газирам се защото ме ядосват подобни "сделки" за жълти стинки. И мисля от сега нататък за всяка такава сделка която закачи моя оферта купува или продава да пускам жалби. Пък ще видим какво ще стане. В най-лошия случай ще съм загубил 5 минути за писане на жалбата.
                      ама и ти си странен
                      хем си най-отпред в цирка (БФБ) - хем се сърдиш,че те наплюла камилата

                      аз отдавна не слагам поръчки... бухам по пазар пък квото дойде.

                      лека
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Газирам се защото ме ядосват подобни "сделки" за жълти стинки. И мисля от сега нататък за всяка такава сделка която закачи моя оферта купува или продава да пускам жалби. Пък ще видим какво ще стане. В най-лошия случай ще съм загубил 5 минути за писане на жалбата.

                        ....и мен ме ядосват...ама няма законова база която да ги забрани....И аз съм страдал....и аз съм тествал кои продава или купува....Питал съм и брокера дали е правилно.....

                        Коментар


                        • Газирам се защото ме ядосват подобни "сделки" за жълти стинки. И мисля от сега нататък за всяка такава сделка която закачи моя оферта купува или продава да пускам жалби. Пък ще видим какво ще стане. В най-лошия случай ще съм загубил 5 минути за писане на жалбата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Това по никакъв начин не пречи някой да пусне жалба срещу теб, пък ти после върви обжалвай акта за 20 бона пред съда с това че това ти бил целия кеш

                            Интересно ми е по кой член ще се позовеш във акта....при положение ,че никъде няма ограничение за стойност на сделка


                            ,.....ако можеше ...да се е случило вече...едва ли ще откриеш топлата вода

                            Готин Уикенд

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Това по никакъв начин не пречи някой да пусне жалба срещу теб, пък ти после върви обжалвай акта за 20 бона пред съда с това че това ти бил целия кеш
                              не се газирай толкова. съгласни сме с теб, но има манипулация и манипулация в смисъл ако аз като частно лице съм купувал дружеството Х в продължение на месеци без да продавам и днес по някаква причина заложа да купя 105 акции като 5 минат на 'високата цена' ... може да се каже, че манипулирам, но реално аз изгода ще имам когато си продам акциите ПО ПАЗАР и ако има кой да ми ги купи всичко е ОК. а да видим КФН за кво ще ме хване... искал съм я тази акция купил съм си я...комисиона си го плащам... всичко ми е точно.


                              Другия момент : идва коледа и ДФ Х иска да раздаде сосни бонуси на титанично умния си екип. За целта хващат и надуват 5 въшливи дружества, като по този начин реално затварят годината със счетоводна печалба..може да е милиони..верно на хартия, но си е печалба. На базата на този резултат веднага удържат на клиентите си балалайки едни хубав комисион и си раздават едни сосни премии.. 2006 и 2007 за пример.

                              това вече е манипулация, която е редно КФН да разследва, защото в крайна сметка ДФ мами клиентите си, а по този начин застрашава функционирането на пазара.

                              успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ти чел ли закона срещу пазарни манипулации. По него всичко може да е манипулация. Дали КФН ще почне да разглежда нещо или не е друг въпрос. Но като се стигне до съд на кого мислиш че ще повярва съдията, който нищо не разбира. На държавна комисия наложила акт или на някой който се оправдава като ученик.
                                Никой не е длъжен да се оправдава. Комисията е длъжна да докаже манипулация. Аз май не се сещам за такъв случай. Подсетете ме ако греша))

                                Коментар

                                Working...
                                X