IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой натиска пазара?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Като почнеш да звъниш на посредника си и да търсиш пакет от въпросната акция на 0.7 и като ти казват, че няма за продаване а в същият момент виждаш как минават "уговорени" сделки за стотици хиляди акции с 0.001 над твоята оферта купува или пък ако държиш малки оферти за да не плашиш гаргите ти продават за свалят и минават едни колиества на 0.6, след което цената моментално се възстановява на 0.7 и ще се сетиш как се решава този проблем и как можеш да се спрвиш с някой ентусиаст тръгнал ти ги обира на 0.6 Ако си продал на 0.75 и на 0.6 да си ги вземеш са си 25% разлика нали? Чисто теоритично във всеки един момент когато се появи друг купувач, можеш да отидеш и да си "договориш" сделка с някой фонд. Или не може? Искам да подчертая че това са само теории и както казах напълно хипотетични ситуаци. Не ми се ходи по кафенета да се разправям нито казвам че това е така. Само ей така на теория разсъждаваме Затова и съм написал, че това е задача за разсъждение а не факт !
    Абе я ти сложи една оферта купува да видиме дали няма да ти се продаде където и да било от акциите в Sofix в момента

    25% тая борса вече за нищо ги нема.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
      вземи попрочети още много книжки,

      едва ли някога ще спечелиш нещо

      Успех.
      Тц тц
      И ти като прочете толкова много книжки до къде я докара ? Да продаваш връзки за обувки
      Аз досега книжки не съм чел пък все печеля.
      Ей, чак сега разбирам защо Асен толкова наблягаше на образУванието навремето
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Да бе да. И кво сега? Много си умен. Браво аз това не го знаех. И останалите форумци и те не го знаеха че когато някой купувал друг му продавал? Аз пък да ти кажа че 2 и 2 е 4 да знаеш !! А когато надделяват мечките цената пада, както е в нашият случай. А относно това как може една компания хем да е ОК, хем да пада? Я виж графиката на Форд 1.2009 - 1.2010. От 1.5 на 18. Виж какво се е променило фундаментално за този над 10 пъти ръст на тази на тази 100 годишна компания и тогава може и да си обясниш някои неща. Най важния въпрос на борста е:
        - Абе къде е БАТКО ??
        Сам се сети кой е батко Искренно се надявам да не търгуваш на реал, ако разбира се не си правиш гаргара с тези въпроси
        Я спри да пишеш и да се излагаш, а вземи попрочети още много книжки, а мен ако питаш е добре да наблегнеш над макро и микроикономиката за начало.

        А за Форд преди да пишеш, вземи се върни 3г. назад и виж какви процеси протекоха в автомобилната индустрия на САЩ. После е добре и малко анализ на събитията да се направи и чак тогава да правиш словесните си полюции.

        За жалост, ти не си си направил изводите от 2008-2009г. и едва ли някога ще спечелиш нещо от която и да е борса. Така, че според мен е добре да насочиш усилията си към нещо в което някога може и да станеш добър и да те храни.

        Успех.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Да бе да. И кво сега? Много си умен. Браво аз това не го знаех. И останалите форумци и те не го знаеха че когато някой купувал друг му продавал? Аз пък да ти кажа че 2 и 2 е 4 да знаеш !! А когато надделяват мечките цената пада, както е в нашият случай. А относно това как може една компания хем да е ОК, хем да пада? Я виж графиката на Форд 1.2009 - 1.2010. От 1.5 на 18. Виж какво се е променило фундаментално за този над 10 пъти ръст на тази на тази 100 годишна компания и тогава може и да си обясниш някои неща. Най важния въпрос на борста е:
          - Абе къде е БАТКО ??
          Сам се сети кой е батко Искренно се надявам да не търгуваш на реал, ако разбира се не си правиш гаргара с тези въпроси
          не съм аз този дето дава тъпи примери и като му се каже се обижда като малко момченце....

          с Форд пак ти е тъп .... защо поскъпва една акция ..учи се в 2 курс на УНСС
          Last edited by йосиф; 17.12.2011, 17:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
            Да но ти осигуряваш ликвидността на нашия човек чрез изгърмяло репо. Може би говориш за някакво инсайдерство, да натиснем цената докато гръмне репото.....
            Информация за репата не е инсайдерство. Това е публична информация. Пък кое как си осигуряваш няма значение. Всички играчи на борсата са там за да печелят пари. И всичко което не е забранено от закона е разрешено. Нали така ? Тези които смятат по-добре обикновенно прибират паричките на тези които смятат по зле. Нищо ново под слънцето дет се вика.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
              и още нещо Алонсо , когато някой продава ВИНАГИ има някой , който купува ..та помисли и този аспект на примера ти със стресираните спекуланти....
              Да бе да. И кво сега? Много си умен. Браво аз това не го знаех. И останалите форумци и те не го знаеха че когато някой купувал друг му продавал? Аз пък да ти кажа че 2 и 2 е 4 да знаеш !! А когато надделяват мечките цената пада, както е в нашият случай. А относно това как може една компания хем да е ОК, хем да пада? Я виж графиката на Форд 1.2009 - 1.2010. От 1.5 на 18. Виж какво се е променило фундаментално за този над 10 пъти ръст на тази на тази 100 годишна компания и тогава може и да си обясниш някои неща. Най важния въпрос на борста е:
              - Абе къде е БАТКО ??
              Сам се сети кой е батко Искренно се надявам да не търгуваш на реал, ако разбира се не си правиш гаргара с тези въпроси
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Като говорим за натискане на пазара сега през 2011, така както 2007 бе надут изкуствено
                ето ви два примера за не-пазарно поведение от тази година:

                ИХЛБЛ , нови записани акции 10 млн. бр. на 1.03 лв., е сега няма кой да купи дето се казва и 250 К на 0.50 лв., или поне такова е впечатлението

                Или ЦКБ, 30 млн, бр. нови записани на 1.50 лв. , а няма кой да купи и 1 млн. бр. на 0.80 лв., или така изглежда,

                На това му викам аз натискане на пазара
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                  Кеша може да се проследи но само частично.

                  Аз лично съм си държал парите на сметка която не е била кобос сметка заради лихвата и когато ми трябват отиват в кобос сметката.

                  Карол, Делта Сток такива може да се проследят но парите в банковите сметки и то не кобос са далеч повече.

                  Вместо натискане на пазара нещата може да се кажат, че примерно заради кризата и наплашените хора и по малкото кеш пазара ни е податлив на манипулации.

                  Така всеки ден наблюдаваме как нещо се качва с над 1000% а на другия ден пада с над 90% и отново и отново.

                  И огромните дупки между офертите купува и продава днес си с 30% нагоре утре надолу и това се повтаря и повтаря.

                  За съжаление аз не виждам решение на въпросите
                  Като почнеш да звъниш на посредника си и да търсиш пакет от въпросната акция на 0.7 и като ти казват, че няма за продаване а в същият момент виждаш как минават "уговорени" сделки за стотици хиляди акции с 0.001 над твоята оферта купува или пък ако държиш малки оферти за да не плашиш гаргите ти продават за свалят и минават едни колиества на 0.6, след което цената моментално се възстановява на 0.7 и ще се сетиш как се решава този проблем и как можеш да се спрвиш с някой ентусиаст тръгнал ти ги обира на 0.6 Ако си продал на 0.75 и на 0.6 да си ги вземеш са си 25% разлика нали? Чисто теоритично във всеки един момент когато се появи друг купувач, можеш да отидеш и да си "договориш" сделка с някой фонд. Или не може? Искам да подчертая че това са само теории и както казах напълно хипотетични ситуаци. Не ми се ходи по кафенета да се разправям нито казвам че това е така. Само ей така на теория разсъждаваме Затова и съм написал, че това е задача за разсъждение а не факт !
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Прочети го по - внимателно. Първо е неликвиден понеже голяма част от играч номер 2 е заел изчаквателна позициция. Имат ама нито купуват нито продават много много.Накрая има репо сделка. Това гарантира ликвидността. Банката въобще няма да пита този с репото дали да продава. Тя ще е длъжна да продава за да си вземе парите. И това не важи само за БФБ. На всички пазари го има. Затова има и такъв бой за математици на уолстрийт а не за икономисти
                    Добре де съгласен съм с теб, че борсата е математика. Да но ти осигуряваш ликвидността на нашия човек чрез изгърмяло репо. Може би говориш за някакво инсайдерство, да натиснем цената докато гръмне репото..... Мисля че идеята на Гекко е друга....

                    ПС. Като гледам май на БФБ са останали само краставичарите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Риск винаги има във всичко. Въпроса е дали е добре изчислен този риск. Посредниците не са толкова много и човек срещу неголяма сума може да разбере колко общо е кеша по сметките ако иска например. Просто се постави на мястото на нашият герой и ще се сетиш какво е спасението от твоята ситуация. Има и други методи за които не искам да пиша точно във форум. За БФБ-то не знам. Браво че успяваш да следиш всички компании. Аз следя само 10-тина и те са ми много. Има подценени има и надценени. Не знам кои преобладават
                      Кеша може да се проследи но само частично.

                      Аз лично съм си държал парите на сметка която не е била кобос сметка заради лихвата и когато ми трябват отиват в кобос сметката.

                      Карол, Делта Сток такива може да се проследят но парите в банковите сметки и то не кобос са далеч повече.

                      Вместо натискане на пазара нещата може да се кажат, че примерно заради кризата и наплашените хора и по малкото кеш пазара ни е податлив на манипулации.

                      Така всеки ден наблюдаваме как нещо се качва с над 1000% а на другия ден пада с над 90% и отново и отново.

                      И огромните дупки между офертите купува и продава днес си с 30% нагоре утре надолу и това се повтаря и повтаря.

                      За съжаление аз не виждам решение на въпросите
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Всичко това естествено може да стане само ако самата компания има добър фундамент, няма опасност от фалит и е подценена. Иначе въпросният акционер номер 3 ще продава на пазарна и няма и да си помисли да купува после пак
                        тази ти част на анализа ме впечатли ...значи компанията е ОК и няма причини да падат цените на акцията .... НО те падат...баси нон сенса. Наистина ми е академичното мислене и такава селска схема ми е доста непонятна.... Хем ОК , хем силен спад на борсата....

                        Коментар


                        • и още нещо Алонсо , когато някой продава ВИНАГИ има някой , който купува ..та помисли и този аспект на примера ти със стресираните спекуланти....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ето това е типичен пример за академично мислене. Думичките не са важни но ще ти отговоря все пак. В моят пример липсва думата мажоритар. Мажо няма тука. Има два големи акционера и група спекуланти. Иначе ако по-ти харесва, добре нека бъде така. Единият си е заложил акциите в банката. Постарал съм се да опростя нещата за да са по-лесно разбираеми, ама въпреки това няма ефект явно.
                            значи двамата акционери са също спекуланти... Ти под мажоритар какво разбираш..оня с 51 % поне... а с 34 % е див спекулант и него не го интересува развитието на компанията , а как да "обере" малките спекуланти + репо - акционера....
                            много фантастични книжки четеш....няма лошо и там някой път има интересни неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                              Риска е прекалено голям. Ами ако докато натискаш надолу баш на 60ст се намери едра оферта купува и ти няма как да и разпродадеш тогава ни репата взимаш ни нищо а си на тлъста загуба.

                              И този отговор не върви.

                              Има подценени акции на БФБ но в момента преобладават надценените колкото и да е невероятно.
                              Риск винаги има във всичко. Въпроса е дали е добре изчислен този риск. Посредниците не са толкова много и човек срещу неголяма сума може да разбере колко общо е кеша по сметките ако иска например. Просто се постави на мястото на нашият герой и ще се сетиш какво е спасението от твоята ситуация. Има и други методи за които не искам да пиша точно във форум. За БФБ-то не знам. Браво че успяваш да следиш всички компании. Аз следя само 10-тина и те са ми много. Има подценени има и надценени. Не знам кои преобладават
                              Last edited by Alonso; 17.12.2011, 13:33.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                                примера ти е доста некоректен..какво означава фри флот.... точно така ..Е как вменяваш в мажоритаря действия които ТОЙ не може да направи и вадиш съответно грешни заключения..втората ти глупост е , че другия мажоритар има репо..Това не е репо пич , а залог за кредит..Постарайте се когато създавате примери да бъдат поне коректни и съобразени с нормалните борсови практики и законова база.... Както и другия творец ...дава примери с инвеститор , който излиза на БФБ със сто милиона лева и за два дена ги пълни...смях..Инвеститор с такива финансови възможности как го виждаш на БФБ дори и хипотетично.....
                                Ето това е типичен пример за академично мислене. Думичките не са важни но ще ти отговоря все пак. В моят пример липсва думата мажоритар. Мажо няма тука. Има два големи акционера и група спекуланти. Иначе ако по-ти харесва, добре нека бъде така. Единият си е заложил акциите в банката. Постарал съм се да опростя нещата за да са по-лесно разбираеми, ама въпреки това няма ефект явно.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X