IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КРАЙ на Кризата!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
    ....................... ясно дъно аз надали ще различа от липсата си на опит и за това плахо, плахо допълвам тук - там. .................
    Щом допълваш "плахо-плахо", съвсем скоро ще почнеш да "различаваш ясноТО дъно"....

    Друг е въпросът, дали ще ти се сбъдВАТ прогнозите (независимо от ясното различаване на дъното)...

    Подсказка: понякога дъното е покрито със сериозен пласт тиня...

    Успехи на добрите плувци, които не търсят дъното!
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
      Ами отговорът ми е много прост - аз рядко търгувам дългосрочно, защото нещата са почти непредсказуеми. В този момент много цени са ниски, но има и доста предпазливост в инвеститорите. Може наистина това да е дъното, но цените ( и макроикономическите данни) няма изведъж да станат много позитивни...От опит знам, че е най-добре да се изчака и да се види дъното с по-голяма сигурност. Така че аз нямам дългосрочна прогноза и съответно дългосрочни позиции.

      Относно това, че нямаш план Б за стопове е за твоя сметка. В тази игра всеки и прав и грешен понякога.Успех.
      Тук съм съгласен, че това може би не е дъното. В тази връзка започнах да осреднявам цени доста по-често и с по-малко бройки, но ясно дъно аз надали ще различа от липсата си на опит и за това плахо, плахо допълвам тук - там. Всичко е строго индивидуално разбира се, защото говориме за много компании, не просто за индекс Софикс. В него има банки, АДСИЦи, холдинги и т.н. и за всеки един от тези сектори е различен риска, съответно и евентуално дъно, просто при различни компании според мен трябва да има и различна тактика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
        Това го знаеме, дай някакви бъдещи нива на Софикс, на безработица.................
        Как мислиш ти, накъде ще ходиме, но в числа, в % и т.н.
        Ами отговорът ми е много прост - аз рядко търгувам дългосрочно, защото нещата са почти непредсказуеми. В този момент много цени са ниски, но има и доста предпазливост в инвеститорите. Може наистина това да е дъното, но цените ( и макроикономическите данни) няма изведъж да станат много позитивни...От опит знам, че е най-добре да се изчака и да се види дъното с по-голяма сигурност. Така че аз нямам дългосрочна прогноза и съответно дългосрочни позиции.

        Относно това, че нямаш план Б за стопове е за твоя сметка. В тази игра всеки и прав и грешен понякога.Успех.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Ай стига бе,я помисли, това ли са казали"големите мозъци", или май са казали точно обратното
          Виж, най-добре е да купиш на дъното и да продадеш на върха, но на мен лично ми е трудно да установявям тези точки /а като гледам пазарите като цяло, май на всички им е трудно/. За да не изпаднеш обаче в ситуация, в която си купил на върха и продал на дъното това е начин. Все пак предпочитам да купувам сега, отколкото 2007 г. при вдигащ се пазар. Един пример: Уорън Бъфет потвърди, че е направил най-големите си покупки през 2011 г. при големите спадовете от преди месец някъде, не помня точно кога бяха. Всеки сам си решава и после "бере плодовете" от решенията си.
          Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Големите мозъци са го казали, а аз просто ги копирам: Купува се при падащ пазар и се продава при вдигащ се...... Това важи от хилядолетия и ще важи най-вероятно още толкова! Аз сега купувам колкото мога, ако съм жив и здрав след 2-3-4 г. ще дойде време да продавам, ако не, поколението ще намаже! И двата варианта са изгодни за мен.
            п.п. - стига да съм избрал подходящикомпании де.......................
            Ай стига бе,я помисли, това ли са казали"големите мозъци", или май са казали точно обратното

            Коментар


            • Тъй като това е форум за БФБ, аз споделям намеренията си за него. Нямам идея да влизам "Ол ин" тук, а да отделям някакъв % от евентуалните ми свободни средства. Тъй като нещата са наистина твърде сложни, човек трябва да направи портфейл от депозити, акции и други неща, веждащи му се перспективни на самият него. Аз споделям мнението си само за частта БФБ. Относно златото съм против, тъй като то на практика не е необходимо никому. Едва 3-4 % от него стигат за задоволяването на всички човешки нужди, всичко останало е чиста спекула. Много по-сигурна дългосрочна инвестиция ми се вижда земята, но всеки си знае, за това се казва "Цар Пазар". Като подкрепа за акциите бих цитирал един известен тук форумец, който твърди /и аз му вярвам частично/, че инвестициите му в определени акции вече са избити от дивиденти, тъй като той инвестира отдавна. Така на практика той вече е игнорирал всякакъв риск от лоши инвестиции, каквото и да става с пазара.
              Last edited by първи стъпки; 10.12.2011, 15:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                Големите мозъци са го казали, а аз просто ги копирам: Купува се при падащ пазар и се продава при вдигащ се...... Това важи от хилядолетия и ще важи най-вероятно още толкова! Аз сега купувам колкото мога, ако съм жив и здрав след 2-3-4 г. ще дойде време да продавам, ако не, поколението ще намаже! И двата варианта са изгодни за мен.
                п.п. - стига да съм избрал подходящикомпании де.......................
                Нали се сещаш, че подчертаното обезсмисля всичко казано по-горе
                Don't work hard, work smart!

                Коментар


                • Каква криза бе хора......Ние вече Бентлита си поръчваме Я вижте кво става тук ...


                  Газ изригна под Бургас



                  A+ | A-Газ изригна под Бургас
                  Публикувана: Петък, 9-ти Декември 2011, автор(и): Димчо Райков; прочитания: 10513; коментари: 0
                  Природен газ изригна в късния следобед вчера при изкопни работи на пътния възел “Детелината” край Бургас, който ще свързва града с курортите на юг.

                  Метанът под формата на пара се появил принабиване на пилон за втория етаж на аутобана на кръстовището.

                  “Усетихме го на дълбочина от 27 м, когато започна да се изпарява от недрата”, разказаха работници на обекта.

                  След изненадващата находка районът бе отцепен от полиция и Гражданска защита, за да не се възпламени от случайна искра от преминаващите коли.

                  Кметът на Бургас Димитър Николов заяви пред "24 часа", че е поръчал сондажи на терена, които да установят с точност обема на газовото находище. Според него възможно било метанът да се е образувал от старо блато в този район отпреди 150 г.

                  "За ден-два ще преустановим строително-монтажните работи на обекта и ако дотогава газът не се изпари, можем да допуснем, че находището е по-голямо", обясни Николов. Засега предположенията му били, че е малко заради плитката дълбочина, на която сондата го пробила.
                  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1143031

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                    Кризата (тази измислената свързана с Европа) е към краят си - +/- 10-20 дена

                    100%
                    Това е верно за края на началото на кризата.... Истинската криза чак сега започва, но ще я отупаме за 10 -15 години, разглеждано оптимистично ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                      Понеже съм относително нов тук, та се чудя по цял ден: Как някой е плащал по 9 лв. за акция на Стара Планина примерно, а сега при по-големи продажби и печалби всички продават на 2 и малко лв??? Що за инвеститори, що за секта, защо никой не гледа коефициенти???
                      Защото ти гледаш само една компания. Погледни цялата картинка в България и в света. Кризата прави двойно дъно....... парите ги няма тук.

                      Аз имам контрапример на твоя при това много по силен. 2007-а година Декември месец, акциите на Google надминаваха 700$, оборота им беше 16 милиарда, а печалбата 4 милиарда. 2010-а година, оборота им е 29 милиарда, а печалбата 8,5 милиарда.......... но акциите са им по евтини отколкото през 2007-а. Дори в момента са по евтини, при положение че оборота за 2011-а се очаква да е около 38 милиарда, а печалбата около 10 милиарда.

                      Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                      Големите мозъци са го казали, а аз просто ги копирам: Купува се при падащ пазар и се продава при вдигащ се...... Това важи от хилядолетия и ще важи най-вероятно още толкова! Аз сега купувам колкото мога, ако съм жив и здрав след 2-3-4 г. ще дойде време да продавам, ако не, поколението ще намаже! И двата варианта са изгодни за мен.
                      п.п. - стига да съм избрал подходящикомпании де.......................


                      Готов си да държиш акции толкова дълго................ на БФБ .


                      Имай в предвид следното нещо, хората са го казали това горното, но проблема е че ти няма как да знаеш, точно от какво да купиш........... за да имаш след години огромна печалба. Някога хората са си мислели, че Съветския Съюз ще е вечен......... но ето той падна. Какво ти гарантира, че утре акциите ти няма да са просто една хартия и вместо да оставиш ценност на децата си, да им оставиш нищо и никакви хартиики ?!

                      Преди хиляди години солта е била по ценна от златото, а сега е 30ст. за килограм.

                      Примери колкото искаш. Всяко нещо си има времето и е ценно за определено време, така че когато човек се впуска в твърде дългосрочни ивестиции трябва много да внимава.

                      Освен това не е ли по добре да се направи банков депозит или да се купи направо физическо злато, щом става въпрос за някакви много дълги срокове. Златото да речем се е доказало през хилядолетията.......... за разлика от БФБ.


                      Високорисковите инвестиции винаги трябва да са краткотрайни и с висока доходност. Ако търсиш стабилност и сигурност не ти трябва да се занимаваш изобщо с акции. Разбира се доходноста ще е много по ниска, но при дълготрайни инвестиции поемането на голям риск е абсолютно безмислено. За какво ти е примерно да чакаш 10 години и да ти изчезнат парите ?! Не е ли по добре да загубиш 10 пъти по 10 хиляди и да натрупаш опит, отколкото да чакаш 10 години и да загубиш 100 хиляди без да си натрупал какъвто и да е опит и знание......... живял в заблуда, че компаниите са уж правилни ?!

                      Ето ти една интересна теория как да разбереш колко силна е една инвестиция. Взимаш нещото в което искаш да инвестираш и започваш да го гледаш от различни гледни точки, като при всяка гледна точка си вадиш изводи. Примерно да хванем златото, че е удобно.

                      1-ва точка. Химически и физически свойства.
                      2-ра точка. Разпространеност.
                      3-та точка. Полезност (за производство на електроника, за бижутерия и тн.)
                      3-та точка. Истирически признаци.
                      4-та точка. Добив.
                      и тн. и тн. Колкото повече гледни точки толкова по добре.

                      Разбира се когато е акция на дадена компания, гледните точки са други. Когато направиш пълна оценка. Можеш да започнеш да слагаш коефициенти на всяка компания да речем от 1 до 10. За дълготрайна и краткотрайна инвестиция коефициентите трябва да са в отделни графи.

                      Всъщност не е задължително всичкото това да го пишеш...... аз например повечето неща ги знам и когато ми трябва нещо допълнително просто добавям към знанието. Разбира се има и неща които съм си ги разписал и съответно и графики съм добавил.

                      Аз лично БФБ-то го оценявам с висока степен на риск......... и не бих търгувал на него, ако нямам вътрешна информация. Просто риска не оправдава евентуалната печалба. От гледна точка на света........ БФБ-то не съществува......... защо за мен трябва да съществува?!

                      Също така трябва да се има предвид, че дори една инвестиция да изглежда много добра, не е задължително да е така......... винаги има нещо което човек пропуска. Заради това добрата информираност е много важна, колкото повече (достоверна и леснодостъпна) информация имаш за една компания, толкова по добре.

                      Освен това не се доверявай много на разни "икономически експерти", собственият опит и знание са незаменими.


                      П.С. Този пост стана прекалено дълъг за което се извинявам.
                      Last edited by Xman1; 10.12.2011, 04:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                        Пазар! Какво да се прави! Тези които продават едва ли гледат коефициенти, отчети, резултати. Някои са решили, че има по-изгодна покупка на друго място, други си мислят да я купят на падащ пазар на по-изгодна цена с печалба, трети са се паникьосали, четвърти прибират печалби докато ги има... Ако ти харесва нещо и мислиш, че си струва - купувай. Аз така правя. След това не мисля повече за цената, за да не се ядосвам, но на падащ пазар би трябвало да се изчаква с покупките.(Лесно за казване, трудно за определяне на момента.)
                        Големите мозъци са го казали, а аз просто ги копирам: Купува се при падащ пазар и се продава при вдигащ се...... Това важи от хилядолетия и ще важи най-вероятно още толкова! Аз сега купувам колкото мога, ако съм жив и здрав след 2-3-4 г. ще дойде време да продавам, ако не, поколението ще намаже! И двата варианта са изгодни за мен.
                        п.п. - стига да съм избрал подходящикомпании де.......................
                        Last edited by първи стъпки; 10.12.2011, 02:46.

                        Коментар


                        • Кризата (тази измислената свързана с Европа) е към краят си - +/- 10-20 дена

                          100%
                          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                            Просто към момента няма кеш на БФБ и затова няма и търсене и цените са ниски.
                            Но определено цените през 2007-а бяха изключително високи и едва ли скоро ще ги видим на тези цени.
                            Кеш има, но е в банките. Няма да дойде скоро на БФБ, а и защо? Тук е само на минус. Това капиталовата печалба се оказа много имагинерно нещо. Виж ако случайно тръгне борсата и задържи по-дълго време, ако паднат лихвите по депозитите, ако тръгне здрава инфлация...
                            П.П. Ако тръгне инфлацията няма да е смешно. Сори!
                            Last edited by citizen_bg; 09.12.2011, 21:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                              А защо при еднакви параметри на компанията един път ти дават 10 лв за нея, друг път - 2 ???
                              И преди някой да каже, че акциите са цена за в бъдеще, т.е. отразяват бъдещото състояние на компанията нека да погледнат и цената преди 6 месеца, преди 1 г. и т.н. Какво са предсказали в такъв случай???
                              Пазар! Какво да се прави! Тези които продават едва ли гледат коефициенти, отчети, резултати. Някои са решили, че има по-изгодна покупка на друго място, други си мислят да я купят на падащ пазар на по-изгодна цена с печалба, трети са се паникьосали, четвърти прибират печалби докато ги има... Ако ти харесва нещо и мислиш, че си струва - купувай. Аз така правя. След това не мисля повече за цената, за да не се ядосвам, но на падащ пазар би трябвало да се изчаква с покупките.(Лесно за казване, трудно за определяне на момента.)

                              Коментар


                              • Говорих с ГОЛЕМИЯ ШЕФ , каза няма проблеми това е дъното само иска един молебен.

                                Мисля събота и неделя да клада огън в градината и да играя танца за берекет , много студено инак ако имаше и 2-3 голи индианки още по добре ма тцъ ....

                                Бе все пак ако има такива желаещи да помогнат да пишат на лични
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X