IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • БРАВО НА ТЕБЕ БИГ

    Коментар


    • На финалната права съм. В неделя вечер затварям гишето със залозите
      До сега имаме 39 прогнози за повишение и 19 за понижение. Благодаря!
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • 34 прогнози за поскъпване и 17 за понижение. Благодаря!
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Разбрах намека за ника правилно - но той произхожда от съзвездието Голяма Мечка, а не от посоката на пазара.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • успех, голяма мечко...

            а, не е ли време за смяна на ника
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Полки - за да играеш против тълпата ли?
              Пращате ми много повече информация, от моите логични възможности
              Подсъзнателно се старая да не ги възприемам, за да не ми повлияят на личната преценка. Приемам всичко като игра при която трябва да наредя един пъзел от най различно написани имена на компании, кодове, разсъждения и т.н. От този пъзел трябва да излезе един екселски файл който да вкарам като база в аксес, и да го подредя резултата по разбираем начин. Печеля играта ако се справя в обещаното от самия мен време
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Ето моите предложения за "къси" акции:
                1-Петрол
                2-Холдинг пътища
                3-Синергон холдинг
                4-Топливо
                5-Еврохолд
                6-Доверие
                7-Оловно цинков комплекс
                8-Индустриален холдинг България
                9-Албена
                10-Оргахим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Полки, не мисля че ъпарите са повече
                  При нас не може да се търгува реално на късо, и от там след като реално не може да се спечели по този начин, инвеститорите игнорират мисленето в тази посока, тъй като е непродуктивно...
                  аз пък си мисля, че всеки анализира компаниите от индексите например и накрая си казва - "в тази не бих инвестирал, тази е все още скъпа за мен, от тези бих купил и т.н." и съответно си е изградил мнение и когато го попиташ в кои не би вложил пари, той е готов с отговора си

                  Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Не мога да го твърдя със факти, но според мен дори на развитите пазари тези които търгуват на късо са в пъти по малко от тези които винаги първо купуват а после продават
                  зависи какво търси на борсата - ако е инвеститор и ще чака дивидент или капиталова печалба то тогава първо ще се огледа за покупки, но ако е дей-трейдър тогава се оглежда първо за къси защото всеки знае, че за времето на падане на индексите например после при покачването им е необходимо поне 3-5 пъти повече време

                  Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Но тъй като е само анонимна анкета, реших че мога да предизвикам повечето от вас да си зададат въпроса - Какво би паднало по лесно от колкото би качило...
                  за да играеш против тълпата ли?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Полки, не мисля че ъпарите са повече
                    При нас не може да се търгува реално на късо, и от там след като реално не може да се спечели по този начин, инвеститорите игнорират мисленето в тази посока, тъй като е непродуктивно...
                    Не мога да го твърдя със факти, но според мен дори на развитите пазари тези които търгуват на късо са в пъти по малко от тези които винаги първо купуват а после продават
                    Но тъй като е само анонимна анкета, реших че мога да предизвикам повечето от вас да си зададат въпроса - Какво би паднало по лесно от колкото би качило...
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                      Мдаа изборът на падащи акции е далеч по-лесен. И аз си пратих прогнозата.
                      пусни я тук прогнозата ти да я видим .................. инвестор.бг мисля, че ти е начело в списъка
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Късите прогнози пак са недостатъчно - моля дайте вашите предположения и за падащи акции
                        значи ъпърите пак преобладават -> дали това не означава, че ще имаме пета поредна година на понижения...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Мдаа изборът на падащи акции е далеч по-лесен. И аз си пратих прогнозата.
                          Мисля си дори, че целия пазар и тази година ще е надолу ! Така, че което и да хванеш може да се окаже със спад, изключая дивидентите акции, за които дивидента все пак е някаква гаранция срещу спад
                          (пример - привилегированата и непривилегированта акация на Хим се разминаха значително в полза на дивидента, а при нейното "Ipo", ситуацията беше обратна)
                          Тук там може да има някое краткосрочно изключение, но като цяло - не виждам как ще се расте без свободни рискови капитали на борсата
                          Считам, че дори и такива "блучип"-артии като тези на фармата може да го докарат до 2,50 (и дано не по-малко)!
                          А видя се и как протичат приватизациите на ЕРП-тата "на светло" - изцяло в изгода на чуждите собственици - така тихомълком и в неподходящ момент, при суперскъсен срок, че едва ли не, да не би някой читав чужд инвеститор да хвърли капитал за наша акция.
                          Подобно се случи и на табаците. Така, че никакво раздвижване на пазара не виждам откъде и как да се случи. Част от Населението играло някога на "борса" е покрусено и заедно с останалата част основно спестява. (Справка - ежемесечните постъпления в банкови депозити)
                          Някои "тарикати" продължават да се ушиват със злато купено от порядъка на 1800 длар./унция (вместо да си мислят за борса)
                          Сиреч, комай ще го стържем това дъно още някоя годинка, или поне докато не се решат проблемите на еврозоните )))
                          НЕ Е ПРЕПОРЪКА.
                          Все пак Имам и "артии" а и Кеш също, дори в повече отколкото "артии" !
                          Забравих да кажа ЧНГ, за много години и успешни спекулации на играчорите !!!
                          С артиите които имам, залагам основно на дивидентни позиции, доколкото го има избора от тях!
                          МИсля, че кешът ще е цар и през 2012, т.е. банковите депозити пак ще са с приоритет, отчитайки отнощението риск/доходност (В този ред на мисли, прогнозирам избушване дори и на форекс-мастъра, за това че преждеверемнно смени концепцията и се "набута" в "реален бизнес")
                          Поздравления на Big Bear за "кучешкия" подход към "играта"
                          Last edited by precakanoto; 03.01.2012, 17:17.
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            А тя аромата вече била спихнала. Значи на нейно място спокойно може да се сложи един Неохим Ако някой се дразни от това, може и Биовет да сложи. Не е като да няма кандидати
                            Не е препоръка
                            Мдаа изборът на падащи акции е далеч по-лесен. И аз си пратих прогнозата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              За мнoго години и Привет на big Bear
                              Моето предложение за (за)късаците е:

                              1. оцк,
                              2. енемона
                              3. еврохолд
                              4. еларг
                              5. ццб
                              6. синергон
                              7. табаците
                              8. патката
                              9. арома
                              10. меком

                              не е препоръка
                              А тя аромата вече била спихнала. Значи на нейно място спокойно може да се сложи един Неохим Ако някой се дразни от това, може и Биовет да сложи. Не е като да няма кандидати
                              Не е препоръка
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • За мнoго години и Привет на big Bear
                                Моето предложение за (за)късаците е:

                                1. оцк,
                                2. енемона
                                3. еврохолд
                                4. еларг
                                5. ццб
                                6. синергон
                                7. табаците
                                8. патката
                                9. арома
                                10. меком

                                не е препоръка
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X