IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече има 25 прогнози - благодаря

    Късите прогнози пак са недостатъчно - моля дайте вашите предположения и за падащи акции
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
      Не енергията, душата бих им взел! Цялата - само моя! До пълно кармично изчистване!
      И малко философия - Налична ли е душата, в безналичната артия?
      душата е вечна. Реинкарнира се във всяка актуална (виртуална) артия. Безналичната не я блазни. Бог да прости печелившите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
        Kато им вземеш енергията на боклуците и от тях хептен нищо няма да остане, освен безналичната артия
        Не енергията, душата бих им взел! Цялата - само моя! До пълно кармично изчистване!
        И малко философия - Налична ли е душата, в безналичната артия?
        Last edited by Fiscalist; 30.12.2011, 14:38.
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Биг Беар, това имах предвид
          Нищо лошо не искам да кажа против Полки, напротив, най-вероятно ще е доста по-близо в прогоназата си от евентуална моя, но подобни прогнози според мен не могат да бъдат градивни. Просто няма причина някой да влиза в такива компании, дори и да знае, че Полки ще познае.
          Полки се занася, но има подобни стратегии, които често са печеливши.

          От друга страна, убеден съм че прогнозите на повечето от нас съвпадат достатъчно много, че да няма начин всичко което изглежда с потенциал, към настоящия момент, да поскъпне доста сериозно.

          Изключвам прогнозите на пичовете дето имат портфейли от неликвидни, но за сметка на това (често) доста скъпи акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            10-те най-поскъпващи акции на БФБ зз 2012 година според мен ще са следните

            10. HDPAT Холдинг Пътища АД
            9. MEKOM Меком АД
            8. CITY Сити Дивелъпмънт АДСИЦ
            7. DJERM Джерман АД
            6. ZARYA Балканкар-Заря АД
            5. BITEX Юрокапитал Битекс АД
            4. RA8 Железопътна инфраструктура - холдингово дружество
            3. SFILM Сфилм АД
            2. INTERL Интерлоджик-Имоти АД
            1. DOMIN Доминант финанс АД

            не е препоръка .................... нали си знаете
            Биг Беар, това имах предвид
            Нищо лошо не искам да кажа против Полки, напротив, най-вероятно ще е доста по-близо в прогоназата си от евентуална моя, но подобни прогнози според мен не могат да бъдат градивни. Просто няма причина някой да влиза в такива компании, дори и да знае, че Полки ще познае.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
              Не са добре нещата за тези които не умеят да лазят по дъното , а там релефа е много разнообразен. И от боклуците може да се извлича енергия и да бъдат полезни.
              Kато им вземеш енергията на боклуците и от тях хептен нищо няма да остане, освен безналичната артия

              Коментар


              • Има голяма вероятност и да познаеш поне една от най-поскъпващите - само където вероятността пък да се спечели от този ръст клони към 0

                Коментар


                • 10-те най-поскъпващи акции на БФБ зз 2012 година според мен ще са следните

                  10. HDPAT Холдинг Пътища АД
                  9. MEKOM Меком АД
                  8. CITY Сити Дивелъпмънт АДСИЦ
                  7. DJERM Джерман АД
                  6. ZARYA Балканкар-Заря АД
                  5. BITEX Юрокапитал Битекс АД
                  4. RA8 Железопътна инфраструктура - холдингово дружество
                  3. SFILM Сфилм АД
                  2. INTERL Интерлоджик-Имоти АД
                  1. DOMIN Доминант финанс АД

                  не е препоръка .................... нали си знаете
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Не са добре нещата за тези които не умеят да лазят по дъното , а там релефа е много разнообразен. И от боклуците може да се извлича енергия и да бъдат полезни.

                    Коментар


                    • Браво на Голямата Мечка отново не забрави своето общополезно дело

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Стартирам ново допитване за 2012 година. Пратил съм лични съобщения на на всички предишни участници, но ще приемам и други прогнози, като си запазвам правото да не включа нечия прогноза при съмнения за манипулации...
                        Напомням правилата

                        Моля подредите Вашето очакване за първите десет най поскъпнали акции към края на декември 2012 и Вашите очаквания за най поевтинелите акции за същия период; без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Ще публикувам в форума само обобщени данни; за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане със чужди прогнози. Сега може да ми пращате Вашите прогнози до 8 януари вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.

                        Благодаря на всички и успехи в живота и инвестициите през новата 2012 година!
                        Предвид несигурните времена в които живеем /то те кога ли са били сигурни/, една допълнителна класация за най-безрискова акция би било твърде актуално, в края на краищата, преди да мислим за бъдещите печалби, не е ли най-важно как да защитим парите си и да минимизираме загубите ?

                        Весели празници и от мен !

                        Коментар


                        • Много сте бързи -имам вече 10 отговора

                          Благодаря!

                          Прогнозата е за края на декември 2012 година
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Стартирам ново допитване за 2012 година. Пратил съм лични съобщения на на всички предишни участници, но ще приемам и други прогнози, като си запазвам правото да не включа нечия прогноза при съмнения за манипулации...
                            Напомням правилата

                            Моля подредите Вашето очакване за първите десет най поскъпнали акции към края на декември 2012 и Вашите очаквания за най поевтинелите акции за същия период; без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Ще публикувам в форума само обобщени данни; за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане със чужди прогнози. Сега може да ми пращате Вашите прогнози до 8 януари вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.

                            Благодаря на всички и успехи в живота и инвестициите през новата 2012 година!
                            Last edited by BigBear; 30.12.2011, 11:33.
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Разбрах, но неликвидните имат същия риск и в обратната посока. Отделно участниците в прогнозите не печелят нищо от участието си в анонимна ми анкета...
                              Като добавим и това, че обичайно получавам прогнозите в най различни формати - стари кодове, нови кодове, имена на компаниите, съкращения и т.н. въвеждането и на ограничение за избор на акциите вероятно ще доведе и до силен спад на броя прогнози.
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Не знам сигурен критерий по които да се предвиди за година напред коя акция ще спре да се търгува напълно - ето прехвалената и многократно по ликвидна полска борса се оказа също толкова неликвидна като БФБ и за трите български компании там.
                                Не ме разбра правилно, аз имах предвид да не участват в анкетата компании като най-голямата ни такава по пазарна капитализация например. Нямам предвид ликвидноста и търгуваните обеми, а броя сделки и то за предходната година. Може би да участват само компании, включени в индекси или само такива с над 100 сделки примерно за 2011. Имам предвид, че някой ако даде прогноза за 3 компании със сегашна цена на акция 1 лв, догодина тези компании може да струват 250 лв/акция с 2-3 сделки в един ден, а това според мен не е смислино. Както и да е, това е твоя анкета и постъпи както намериш за добре, аз просто правя предложение.

                                Коментар

                                Working...
                                X