IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Биг Беър, доста съм изненадан от твоята активност по тези часове на нощта.
    Предвид твоята дейност в тези среди, едва ли подобни пропуски са основателна причина да се "къхъриш"
    Всички работим по това време - акционерите в Софарма трейдинг сме така !!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Малко съм отнесен по това време, но мисля че разбрах каква е малката грешка
      3 % всъщност са 2,5% и затова при събирането и закръгляването се получава този резултат
      Просто съм визуализирал числата без десетичен знак иначе при изчисленията са си с десетична запетая...
      Биг Беър, доста съм изненадан от твоята активност по тези часове на нощта.
      Предвид твоята дейност в тези среди, едва ли подобни пропуски са основателна причина да се "къхъриш"
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Малко съм отнесен по това време, но мисля че разбрах каква е малката грешка
        3 % всъщност са 2,5% и затова при събирането и закръгляването се получава този резултат
        Просто съм визуализирал числата без десетичен знак иначе при изчисленията са си с десетична запетая...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • едно малко уточнение....в табличката(Кучетата на BGTR30 ) където е отбелязана доходността на атера от дивидент и капиталова доходност е допусната малка грешка в крайния резултат

          ATERA

          2,38

          2,44

          17%

          3%

          19%

          Коментар


          • някой да знае Капитал, кога и дали ще пуснат топ10 на Брокитата?

            Коментар


            • Дългосрочна инвестиция до 2019 година

              Кучетата на BGTR30 за 2015 година
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Резултати от анкетата - Пенсионна реформа 2015

                Който не се е отчел в другата анкета моля да я попълни. Ще я оставя отворена до последните дни на тази година.

                Дългосрочна инвестиция до 2019 г
                Няма да е зле Инвестор.бг да публикува резултатите, за да ги видят повече хора.
                Не-заслужил инвеститор

                Коментар


                • Резултати от анкетата - Пенсионна реформа 2015

                  Който не се е отчел в другата анкета моля да я попълни. Ще я оставя отворена до последните дни на тази година.

                  Дългосрочна инвестиция до 2019 г
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Нова анкета - тази я пускам веднъж годишно декември месец.

                    Дългосрочна инвестиция до 2019 г

                    Благодаря на всички които участваха до сега!
                    Попълних, интересна анкета! Лека..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Нова анкета - тази я пускам веднъж годишно декември месец.

                      Дългосрочна инвестиция до 2019 г

                      Благодаря на всички които участваха до сега!
                      Попълних.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                        3D принтерите са хубаво нещо, но мисля че малко преувеличаваш значението им.
                        според мен те имат приложение за производство на единични бройки части или предмети. които са или експериментални или са за резервни части, и на места където доставката им е по-скъпа или по бавна (примерно на космическа станция).
                        освен че такова производсто е все още скъпо, това е и доста бавно. така че голямо промишленно производство на детайли, както е твоята идея все още няма да може да става със 3D принтери. (поне не и в близките 50 години)

                        докато го напиша и някой ме е изпреварил
                        50 г. - добре, ще видим
                        Не-заслужил инвеститор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                          Гледай филмчета за 3D принтерите и мисли - аз нямам готови рецепти, само знам че бизнес моделите в индустрията ще претърпят сериозни промени в близките 5 г.
                          3D принтерите са хубаво нещо, но мисля че малко преувеличаваш значението им.
                          според мен те имат приложение за производство на единични бройки части или предмети. които са или експериментални или са за резервни части, и на места където доставката им е по-скъпа или по бавна (примерно на космическа станция).
                          освен че такова производсто е все още скъпо, това е и доста бавно. така че голямо промишленно производство на детайли, както е твоята идея все още няма да може да става със 3D принтери. (поне не и в близките 50 години)

                          докато го напиша и някой ме е изпреварил

                          Коментар


                          • 3D принтерите се справят много успешно и в момента но само за части които се правят в малки бройки и са с висока добавена стойност. Тъй като съм търсил западни компании, които да печелят от това единствената прилична която намерих реално прави части за прототипи. 3D принтирането няма как да е успешно за бройки които се правят серийно в големи количества и реално не оскъпяват особено крайната стока.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              в смисъл?
                              Гледай филмчета за 3D принтерите и мисли - аз нямам готови рецепти, само знам че бизнес моделите в индустрията ще претърпят сериозни промени в близките 5 г.
                              Не-заслужил инвеститор

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                                Попълних, интересни и очаквани резултати. Само за МС Хидравлик ми е странно. Идва епохата на 3D принтерите все пак - мислете хубаво
                                в смисъл?

                                Коментар

                                Working...
                                X