IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Звездите ми говорят /не съм го измислил аз/, че през следващите 5 години първото място като доходност /дивиденти и капиталова/ ще си оспорват Спиди и Софарма трейдинг. Разликата пред останалите ще е значителна.
    Инвестицията /цена и рента/ в земя /не акции на фонд/ ще изостане от тези две акции на около 50-60% от техните постижения.
    Това показват моите звезди, вашите - може друго да говорят !!!!!
    За много години, fortiss!
    Като прочетох това ти мнение и ме накара да погледна в инвестора каква доходност са донесли отделните компании през последните 5 години. Хем си мисля че сметките са без дивидент в инвесторските класации.
    Но качеството си е качество
    От по-ликвидните ми правят впечатление:
    ХЕС +302%
    СФТРД +290%
    М+С +288%
    BTH +156%
    Стара планина +105%
    АТЕРА +83%
    БИОВ +72%
    БРЕФ +45%
    ALB +38%
    MONBAT +31%
    ПИБ +22%
    Трейс +8%
    ...
    ЦКБ -15%!!
    Еврохолд -31%!!
    Химимпорт -36%!!!!!
    Синергон -46%!!
    Елтос -59%
    Енемона -80%

    Като цяло в дълосрочен план си мисля че доброто корпоративно управление има значение!
    http://www.investor.bg/companies/rat...0/0/0/0/1/0/1/

    Коментар


    • Форти хайде взимай акции на Спиди, за да може да дойдеш на събранието ..... Убеден съм,че ще ти хареса .....Миналата година Импето ме "предаде" и реши да отиде на Атерата,тъй като бяха в един и същи ден ..... дано тази година сме по-голяма компания ......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Bias по учебник - добрата компания =/= на добра инвестиция. Халал да и не фармата, ако е добре пък акцията не расте.

        Не е препоръка
        ами каквото стане !!!

        Коментар


        • Както пък и лошата компания може да бъде добра инвестиция. Няма какво да си говорим, ние тук на БФБ си търгуваме пълни шитове, няма една нормална акция Фармата с тези фабрики в България и бизнес в ОНД, ако беше в чужбина, щеше да е на AIM, или на розовите листове от Вълка Само АТЕРА би могла да мине за нормална компания, но ако капа и беше x5-6 Но това не значи, че не сме правили по + 150%

          Не е препоръка
          Custodite sortem vestram

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Надуване???
            За мен е важно компанията да се развива добре, да има добри перспективи за растеж и да мога да я държа дългосрочно.
            След 10 години цената ще е по-висока предполагам.
            Същото важи и за Спиди.
            Bias по учебник - добрата компания =/= на добра инвестиция. Халал да и не фармата, ако е добре пък акцията не расте.

            Не е препоръка
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
              Съгласен съм че трейдинга е супер, ама до колко ще го надувате...

              Надуване???
              За мен е важно компанията да се развива добре, да има добри перспективи за растеж и да мога да я държа дългосрочно.
              След 10 години цената ще е по-висока предполагам.
              Същото важи и за Спиди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Звездите ми говорят /не съм го измислил аз/, че през следващите 5 години първото място като доходност /дивиденти и капиталова/ ще си оспорват Спиди и Софарма трейдинг. Разликата пред останалите ще е значителна.
                Инвестицията /цена и рента/ в земя /не акции на фонд/ ще изостане от тези две акции на около 50-60% от техните постижения.
                Това показват моите звезди, вашите - може друго да говорят !!!!!
                Съгласен съм че трейдинга е супер, ама до колко ще го надувате...

                Коментар


                • ШАМПАНСКО и СЪЛЗИ


                  И малко старо инфо за размисли

                  http://www.investor.bg/analizi/85/a/...icienti-55193/

                  Коментар


                  • [QUOTE=BigBear;1059749437]Всеки може да сбърка, важно е колко време му отнема да се поправи



                    УЖАСТНО СИ ПРАВ ! - Не можах да се сдържа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Биг Беър, доста съм изненадан от твоята активност по тези часове на нощта.
                      Предвид твоята дейност в тези среди, едва ли подобни пропуски са основателна причина да се "къхъриш"
                      Всеки може да сбърка, важно е колко време му отнема да се поправи
                      Трябваше да проверя пак,за да не се окаже , че ще подведа някого
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • На хилядократно по голям пазар само брой компании изборът е по голям. Дай някоя нова стратегия, че от години повтарям дивидентски кучета та дивидидетски кучета. Вече 6години бие пазара тук и е време да даде дефект. Хайде, сподели нещо по модерно

                        Ще я сметна като за нашия пазар и да видим в края на годината как ще е...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Направих една бърза калкулация на цитираната елитарна десятка.
                          РЕ около 22, поне 1/4 по скъпо от нисето.
                          Един от най добрите растежни биотехи на супернабалончената (според някои) борса отвъд локвата се търгува на 16, а след идващия скоро отчет - на около 12-13 РЕ

                          Успех на дългосрочните фенове на мажовското бфб.
                          Бая дългосрочност ще да им е нужна

                          Това показват моите звезди, вашите - може друго да говорят !!!!!
                          Уишфул финкинг гаче му викаха..

                          Коментар


                          • Звездите ми говорят /не съм го измислил аз/, че през следващите 5 години първото място като доходност /дивиденти и капиталова/ ще си оспорват Спиди и Софарма трейдинг. Разликата пред останалите ще е значителна.
                            Инвестицията /цена и рента/ в земя /не акции на фонд/ ще изостане от тези две акции на около 50-60% от техните постижения.
                            Това показват моите звезди, вашите - може друго да говорят !!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Не ме настъпвай по мазола /визирам СФТРД/
                              Явно обаче там сте се събрали доста сериозни хора
                              Колегите - ДА, сериозни са !!!
                              Само аз карам по канапа и не съм от сериозните !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Всички работим по това време - акционерите в Софарма трейдинг сме така !!!!
                                Не ме настъпвай по мазола /визирам СФТРД/
                                Явно обаче там сте се събрали доста сериозни хора
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X