IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има предложение да пусна блиц анкета за текущите настоения по пазара. Един от въпросите е хубав / според мен / но ми е трудно да измисля повече отговори. Ако имате идеи дайте ги тук или на лично съобщение. Въпросът е

    Какво би променило настоящата Ви стратегия за инвестиране в акции на БФБ

    и съм му измислил следните отговори, но съм убеден че има още

    Ръст на инфлацията
    Падане на правителството
    Продажбата на Борсата на друг борсов оператор
    Ръст на ликвидността
    Търгуване с индексите на БФБ
    Реално въвеждане на къси и маржин

    Дайте още идеи моля

    Актуална анкета

    Спестявания 2015
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
      Така мисли падре, че всъчщност има журналистическо недоразумение в представянето на резултата (тъй като и хима е единствен с два вида акции в софикс) и всеки може да си прецени, дали изложеното има основание
      http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents

      Коментар


      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
        тъй като и хима е единствен с два вида акции в софикс
        голяма глупост си написал, а отгоре на това сам си противоречиш

        Коментар


        • Според мен има дълбока погрешност в извеждането на резултата от журналистите на "капитал"
          Ето съмненията ми: - Няма нормален фонд-мениджър, който би посочил в анкетата на два пъти Хима - един път за обикновената и един път за привилегированата акция, защото е иснтинктивно до ума, че става дума за едно и също на практика дружество (фундамент).
          Т.е. най-вероятно хората са посочвали по веднъж Хима, но някои са посочвали обикновената, а други са посочвали привилегированата му акция, а дори и такова би трябвало да бъде условието за попълване - да не се посочва едно и също дружество по два пъти (най-малкото за да няма изопачаване на резултата, подобно на сегашното състояние
          При това положение, резултатът на хима би трябвало да интегрира резултата от двете му акции и отчитайки това, би следвало да го видим на по-достойното 8 място измествайки с едно ниво надолу, следващите го в анкетата. Все пак това е най-големия борсов холдинг, може би една от по-подценените акции не само сред всички дружества на бфб, но дори и в софикс, така че е повече от нормално да е в топ 10
          Така мисли падре, че всъчщност има журналистическо недоразумение в представянето на резултата (тъй като и хима е единствен с два вида акции в софикс) и всеки може да си прецени, дали изложеното има основание
          Да кажем, че е не е препоръка като за финал

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Много изненадан останах от лидера в класацията на брокери/портфолио мениджъри, приятно изненадан. А смятах че фондовете нямат Трейс. Ефектът от спада на петрола и работата в чужбина тепърва ще го виждаме, така че предстои интересна 2015 г.
            Съгласен съм - изглеждаше ми логичен избор и на мен при нашата класация. Аз по скоро търсех аномалиите. Като цяло избора на форума е хибрид между спекулативните финансови компании и дивиденските кучета. Брокерите изглежда са по-консервативни...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Много изненадан останах от лидера в класацията на брокери/портфолио мениджъри, приятно изненадан. А смятах че фондовете нямат Трейс. Ефектът от спада на петрола и работата в чужбина тепърва ще го виждаме, така че предстои интересна 2015 г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                много ми хареса темата с кучетата на дау и намерих едно много интересно изследване по темата като се разчетох:
                http://www.ijimt.org/papers/406-CM421.pdf
                Нещо подобно четох преди години когато реших да приложа схемата и за нашия пазар. От доста време бях забелязал че качествените компании с дивидент имат по добри резултати в портфейла ми.

                Кучетата на BGTR30 за 2015 година

                като цяло мисля че на пазарите където не работи добре или схемата е масово популярна или има специфика при дивидентите различна от обичайната - примерно ако е възможно да се разпределя дивидент по вече от реалната печалба или нещо друго и изкривяващо логиката на модела
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Форумът се е заредил с Хим и ЦКБ, докато фонд мениджерите пък имат от Албена и Софарма. Биовет по-скоро влиза заради Лудогорец

                  Като цяло пристрастията са маркирани...

                  Актуална анкета

                  Спестявания 2015

                  Имам вече 5 души които искат да получават линк за анкетите ми по пощата. Благодаря!
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Май е това
                    Е значи знаеме кой го е включил в класацията
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Прави впечатление, също така, че Синергон е 12 места по-нагоре от Топливо. Май батката не е успял да ходатайства
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Май е това
                        "Пази Боже", вероятно би казал Падре. Да ме извинява, ако го цитирам, преди да го е казал
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          precakanoto, кои са твоите фаворити?
                          Тази година не съм гласувало. Виж ако са в класацията по спад най-големите първенци ми изглеждат да са енемончето, елтосчето, холдчето...
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Сори за вероятно тъпия въпрос ама ..... какво е това Сток плюс ?!?!?
                            Май е това

                            Коментар


                            • precakanoto, кои са твоите фаворити?

                              Коментар


                              • Сори за вероятно тъпия въпрос ама ..... какво е това Сток плюс ?!?!?
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X