IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • BigBear

    От контекста става ясно, че за първи път си споделяш обстоятелството, че чистиш резултатите от гласуването от съмнителен вот.

    За да си правиш труда да вършиш подобна неблагодарна работа, очевидно си убеден, че действително става дума за опит за манипулация. Подобна убеденост би могла да бъде резултат на това, че си си направил труда да анализираш самите отговори и изводът е бил, че те са дело на едно и също лице.

    Някои от манипулаторите са практически известни и това неизбежно се набива на очи след известно прекарано време във форума. За да сме напълно коректни обаче, следва да се подчертае, че понякога и незлонамерени мнения могат да имат резултат на манипулация. За различаване на едвното от другото, необходимо е натрупването на някаква значителна маса наблюдения и известна прозорливост.
    Но ... тук има една особеност! За да вършиш резултатни манипулации във форума при общуване, преди това следва да си извоювал определени позиции, ерго - да имаш "биография" и "авторитет.

    Обратно, за да вършиш манипулация в гласуването, не е необходимо никой да е чувал за съответния ник.

    Ето го и въпросът ми: Ти за себе си знаеш ли къде множеството на манипулаторите чрез вот се пресича с множеството на манипулаторите с авторитет?
    Естествено, на очаквам отговор с примери, а само по принцип: да, не.

    Коментар


    • Не съм ги броил системно. Когато ги открия оставям само първото оригинално мнение и премахвам всички останали без да ги броя. Все пак това ми е хоби не работа
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        В тоя ред на мисли, не очаквам дори и сериозни опити за манипулация. Ще е интересно само като инф. колко манипулативни опити е отрязал BigBear? като съотношение от общите гласове
        Молим за боря на недействителните бюлетини Мерси!
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          хехе е признавам че това не ми беше минавало през ума На някого да му е толкова важно какви ще са резултатите от тази анкета, че да отделя време да се опитва да я манипулира. То няма кой 10 сделки да сключи ... от списъка стана ясно че и тези дето отговарят и те не търгуват особено ... ама време за попълване на анкети по няколко пъти имало.
          Старите играчори са наясно със ситуацията, преподредили са портфелчетата и не играят за комисиони на посредника. От отчет на отчет се подменят по 2-3 позиции и се изчаква скока на котката Няма за какво да ги упрeкваме, че играят според тоягата Като няма ликвидност "един автобус" стари играчи ли да я създаде !?!
          В тоя ред на мисли, не очаквам дори и сериозни опити за манипулация. Ще е интересно само като инф. колко манипулативни опити е отрязал BigBear? като съотношение от общите гласове
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Браво Голяма мечка!
            Добра анкета...
            От колко мнение е направена....
            Прави ми Счепетление че Тим е основната търгувана хартия на БФБ.....
            Спекулантите са загърбили част от Адсиц , Планината,Фармите и ЕУбегетата и са отишли към табацитге....
            Не си съвсем прав - не ти ли направи впечатление, че гагарин вече се мъдри в топ 10 дори не ами направо топ 5.!? Учудващо бързо играчорите са се преориентирали
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Е момчета знам че го правите, сега и вие знаете, че аз знам, така че бъдете добри и ми спестете малко време!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                има няколко фена на едни конкретни акции които ми отварят доста работа
                Е момчета знам че го правите, сега и вие знаете, че аз знам, така че бъдете добри и ми спестете малко време!
                хехе е признавам че това не ми беше минавало през ума На някого да му е толкова важно какви ще са резултатите от тази анкета, че да отделя време да се опитва да я манипулира. То няма кой 10 сделки да сключи ... от списъка стана ясно че и тези дето отговарят и те не търгуват особено ... ама време за попълване на анкети по няколко пъти имало.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Аз също попълвам анкетите, но не смятам, че са показател за нещо и не им вярвам. А не им вярвам поради следните причини:

                  1. Броят на участниците е прекалено малък за да е ориентир.
                  2. Един участник може силно да изкриви резултатите, като гласува от няколко IP-та.
                  3. Едва ли един инвеститор следи в дълбочина 30-40 дружества, за да даде компетентно мнение. Според мен всеки си цъка както му отърва

                  Мога да изброя още причини, но няма смисъл. Предполагам, че ми схващате мисълта
                  Прав си. Броят на участниците е твърде малък, но по този повод редовно препращам "възхищението" си към ръководството на БФБ
                  Колкото до гласуването от няколко IP-та, не е вярно, за важните анкети редовно ги почиствам - има няколко фена на едни конкретни акции които ми отварят доста работа
                  Е момчета знам че го правите, сега и вие знаете, че аз знам, така че бъдете добри и ми спестете малко време!
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Аз също попълвам анкетите, но не смятам, че са показател за нещо и не им вярвам. А не им вярвам поради следните причини:

                    1. Броят на участниците е прекалено малък за да е ориентир.
                    2. Един участник може силно да изкриви резултатите, като гласува от няколко IP-та.
                    3. Едва ли един инвеститор следи в дълбочина 30-40 дружества, за да даде компетентно мнение. Според мен всеки си цъка както му отърва

                    Мога да изброя още причини, но няма смисъл. Предполагам, че ми схващате мисълта

                    Коментар


                    • Здравейте!

                      Моят предпочитан до скоро индекс BGTR30 е паднал от началото на годината с около 11 %, така че е нормално болшинството акции да са паднали. Акциите които обичайно се движат по-бързо от средното за пазара, така наричаните тук спекулативни акции - Химимпорт, ССБ, ФИБ, Зърнени храни, Еврохолд и т.н. са паднали двойно което е нормално при високата им Бета. От друга страна дивидентските акции са минали леко в немилост поне в областта на очакванията и са слезли доста по назад в класациите, но резултатът им е по-добър от средния за пазара като цяло. За мое съжаление, ако пазарът запази досегашната си посока за първи път от 7 години дивидентските кучета ще приключат в негативна територия тази година.

                      За нивото от 1000 точки :-)

                      То си е любимо на форума от години - тук по скоро е важно отклонението от предишните средни величини на този въпрос. Миналата година по това време на този въпрос средната величина беше 1389, сега е 1160. Тоест оптимизмът е намалял значително.

                      На въпроса колко хора са анкетирани

                      Обикновено изчаквам да се съберат около стотина отговора, което при активен пазар става бързо - за около три дни, докато при настоящия пазар стана за седмица. Бройката вече се вижда в подробните отчети някъде под самия въпрос.

                      Класация на българските акции 4Q 2015

                      Всички данни от двете последни анкети са тук

                      Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                      Пазарен ветропоказател 4Q 2015
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Браво Голяма мечка!
                        Добра анкета...
                        От колко мнение е направена....
                        Прави ми Счепетление че Тим е основната търгувана хартия на БФБ.....
                        Спекулантите са загърбили част от Адсиц , Планината,Фармите и ЕУбегетата и са отишли към табацитге....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          няКОИ смятат, че СФАРМ догодина ще даде дивидент - аз не съм от тях!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Пазарен ветропоказател 4Q 2015

                            Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                            сравнително доста бавно се събра съпоставимо попълване на анкетите - тази вечер ще се опитам да пусна всички резултати и да видя за тенденции ...
                            няКОИ смятат, че СФАРМ догодина ще даде дивидент - аз не съм от тях!

                            Коментар


                            • благодаря много както винаги много интересно, но лично за мен все още изводите са, че среднопретегления инвеститор на бфб за нищо не става какво имам предвид? според класацията от януари за най-подценените компании досега резултатите са следните:

                              ТБ Централна кооперативна банка АД
                              -4.64%
                              Адванс Терафонд АДСИЦ
                              -17.21%
                              Химимпорт АД
                              -21.08%
                              Зърнени Храни България АД
                              -25.6%
                              Трейс Груп Холд АД
                              -4.72%
                              Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                              -7.78%
                              Стара планина холд АД
                              -14.88%
                              М+С Хидравлик АД
                              -3.07%
                              Фазерлес АД
                              -9.28%
                              Софарма Трейдинг АД
                              -5.77%
                              Индустриален Холдинг България АД
                              -26.96%
                              Енерго-Про Мрежи АД
                              +9.61%
                              Индустриален Капитал Холдинг АД
                              -17.16%
                              БФБ-София АД
                              -31.94%
                              Енерго-Про Продажби АД
                              +17.14%
                              Еврохолд България АД
                              -24.74%
                              ЧЕЗ Разпределение България АД
                              -14.08%
                              Албена Инвест Холдинг АД
                              -9.97%
                              Проучване и добив на нефт и газ АД
                              -12.32%
                              Спиди АД
                              +18.15%

                              т.е. топ 10 на най-подценените са на минус, а от топ 20 само три са на плюс

                              бтв най-силно ме напуши на смях като видях отговорите на Q5 На какъв СОФИКС ще продадете притежаваните от Вас български ации?

                              най-много за 1000 поздрав за всички гласували с този отговор

                              https://www.youtube.com/watch?v=hHRNSeuvzlM
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Класация на българските акции 4Q 2015

                                Всички данни от двете последни анкети са тук

                                Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                                Пазарен ветропоказател 4Q 2015
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X